Antminer E3 від Bitmain: огляд ASIC, характеристики, ціна

Майнінг популярних криптовалюта на відкритих вже давно втратив актуальність. Чим дорожче актив, тим більше учасників мережі його добувають, тим, відповідно, вище складність Майнінг. У зв’язку з цим потужностей відеокарт вже недостатньо. Така ситуація практично з усіма дорогими кріптомонетамі (біткоіни, Лайткоін, Деш), крім Ethereum. Для алгоритму Ethash (DaggerHashimoto), на якому працює Ефіріум, довгий час не було розроблено ASIC-обладнання, це пов’язано з особливостями шифрування. Ситуація докорінно змінилася навесні 2018 року, коли стало відомо про появу Antminer E3.

Новинку можна назвати, напевно, самої гучної в світі Майнінг за останній час. Навколо приладу вибухнуло стільки суперечок, скандалів і чуток, скільки не випадають жодному Асіка за всю історію. І це при тому, що його ще ніхто не використовував конкретно для видобутку. Чим же цікавий перший ASIC для Ефіру, які його характеристики, наскільки він актуальний і чи варто його купувати — всі відповіді в нашому матеріалі.

Історія появи Antminer E3 batch 1 і реакція кріптосообщества

Засновник мережі Ефіріум Віталік Бутерін

Устаткування було презентовано китайським виробником Бітмайн на початку квітня. Першу партію Майнер розкупили протягом кількох годин за ціною 800 доларів. При цьому варто відзначити, що було обмеження щодо продажу 1 Асіка в 1 руки, а доставка планується з 16 по 31 липня.

Після цього кріптофоруми буквально спалахнули коментарями. В першу чергу всі чекали реакції Віталіка Бутеріна — засновника Ефіріума. Раніше він заявляв, що немає такого алгоритму, для якого рано чи пізно не розроблять спеціальне обладнання, тому звертати увагу на це особливо не варто. Відносно Асіка для Ethereum ще в лютому він писав: «Не впевнений, що варто витрачати надто багато ресурсів, за винятком того, що слід якнайшвидше впровадити Casper.»

6 квітня на зустрічі розробників Ethereum обговорювалося питання проведення хард ФОРКОМ та інших рішень, що дозволяють захистити мережу від нових Майнер. Однак сам Бутерін заявив, що Ефіріум — це не біткоіни, де мережа контролюють Майнер і кращий вихід з ситуації, що склалася — слідувати плану і впроваджувати протокол Casper, розроблений на базі алгоритму роботи Proof-Of-Stake.

Розробник зазначив, що найгірший варіант розвитку подій, при якому велика частина хешрейта виявиться в руках Бітмайна, лише посприяє прискореного впровадження Casper. При цьому Бутерін вказав, що якщо співтовариство вимагатиме, то дії проти нових Майнер будуть все ж зроблені.

Зараз, згідно з дорожньою картою розвитку проекту, планується перехід від Proof-of-Work на гібридний PoS (Proof-of-Stake). Таке рішення передбачає зменшення нагороди до 0.6 ETH за блок. У цих умовах актуальність Antminer E3, який до того ж потрапить до покупців тільки в липні 2018, під великим сумнівом. Є й інші чинники, що викликають скептичне ставлення до приладу, але про них ми поговоримо нижче.

Технічні характеристики Bitmain Antminer E3, ціна

алгоритмEthash
Хешрейт180 MH / s
споживана потужність800 Вт
вага13 кг

Продуктивність і енергоефективність ASIC можна назвати оптимальними. За заявами Віталіка Бутеріна Майнінг на Антмайнере буде всього лише в 2,5 рази ефективніше, ніж на фермах, і то нетривалий час. За своїми параметрами Antminer E3 відповідає фермі з шести відеокарт AMD RX 480/580. Однак привабливою в даному випадку виявилася ціна. Antminer E3 batch 1 розпродали по 800 доларів за одиницю (до слова, 1 відеокарта AMD RX 580 стоїть в районі 400 доларів). На тлі таких новин акції AMD просіли на 3,8%.

Російські інтернет-магазини апарат з першої партії пропонують за 2-2,2 тисячі доларів. Тим часом китайський виробник теж вирішив свого не упустити. На офіційному сайті на момент написання статті ціна Antminer E3 batch 2 — 1 872 долара. При цьому обмеження за кількістю моделей в одні руки вже немає. ASIC Antminer E3 замовити можна в будь-якій кількості. Доставка планується в той же час, що і першої партії — 16-31 липня.

Чому стався такий різкий стрибок, сказати важко. Можливо причиною цього стала заява Бутеріна про те, що оновлення і проведення хардфорка Ethereum не планується, щоб не сповільнювати діючі проекти і не гальмувати розвиток загальної екосистеми, а тому поки апарат буде актуальним для видобутку. Однак, є чутки, що можливо розробникам обладнання вдалося підвищити енергоефективність або продуктивність, що позначилося на ціні Antminer E3. Відповідно до третьої версії, Асік зможе протистояти хардфоркам і не боятиметься оновлень, тому його вартість так завищили.

Варто також відзначити, що на сайті вказані зразкові технічні характеристики Antminer E3. За заявою виробника, на момент поставки очікуються більш високі параметри.

Бітмайн Антмайнер Е3 — чи варто купувати

Antminer E3 на офіційному сайті компанії

Все, що було привабливим в Асіка Антмайнер Е3 — ціна в 800 доларів. Зараз вона підвищилася до 1872 і ось тут вже можна засумніватися. Крім того, додати вартість блоку живлення, оплату доставки і вийде більше 2-х тисяч. Якщо купувати у російських постачальників, то ціна ще вище і в загальному це змушує задуматися — чи варто купувати ASIC Antminer E3?

З одного боку, він трохи дешевше, ніж збірка стійки з 6 відеокарт і володіє іншими перевагами Асіка перед фермами — компактністю, легкістю налаштування і зручністю експлуатації. З іншого боку, є ряд негативних факторів:

  1. Впровадження PoS і перехід на комбінований Майнінг.
  2. Зменшення нагороди з 3 до 0,6 ETH.
  3. Можливість хардфорка.

Все перераховане вище може перетворити ASIC Antminer E3 в марну металеву мотлох ще до того липня, коли плануються перші поставки моделей. Чи варто ризикувати? Тим більше, що вже прецеденти були. Antminer X3 на алгоритмі CryptoNight для видобутку Monero після хардфорка в квітні не виправдав надій і для Майнінг монери не використовується. Розробник мережі Рікардо спання вже заявив, що буде кожні півроку вживати заходів, щоб запобігти виробництво Асіка.

Аналізуючи ситуацію, що склалася, можна зробити наступний висновок: краще додати грошей і зібрати ферму на 6-10 відкритих. Так, це дорожче, але таке обладнання можна переналаштувати на будь-який алгоритм, а ось Асік виявиться на звалищі.

Більше цікавих новин про ASIC Bitmain Antminer E3:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector