Асіка-Майнер (ASIC) — кращі пристрої для Майнінг криптовалюта

На сьогоднішній день у видобутку криптовалюта задіють відеокарти, ASIC для Майнінг і іноді процесори. На жаль, останній метод себе практично вичерпав, тому що при використанні процесорів людина отримує мізерний дохід. Майнінг на відкритих ще актуальний при видобутку Ефіріума, Ефіріума Класик, Zcash, а також, частково, Лайткоінов. А ось Асіка для Майнінг з кожним роком тільки набирають популярність, що не дивно, адже вони дозволяють отримати солідний прибуток. У пропонованому огляді ми спробуємо зрозуміти, що це за апарати, чим вони відрізняються один від одного і наскільки рентабельно їх застосування.

Майнер ASIC: що це, спільні та відмінні риси моделей

5 Асіка для Майнінг криптовалюта

ASIC — пристрої для Майнінг, що виконують обчислювальні операції за певним алгоритмом. Такі апарати мають підвищену продуктивність і, найчастіше, солідну потужність. Хоча ці Майнер частенько називають особливим різновидом комп’ютерів, від настільних ПК вони відрізняються по одному фундаментальному критерієм — функціональної спрямованості. Кожен Асік майнер має лише одне призначення — добувати електронні монети.

Більш того, відеокарти стандартних ПК здатні проводити обчислювальні операції за різними алгоритмами, в той час як ASIC прилади майже завжди можуть працювати тільки по одному типу хеширования (хоча на ринку є моделі, що підтримують відразу два алгоритму).

Конструктивно Асіка для Майнінг дуже схожі. У переважній більшості випадків вони мають:

 • витягнутий корпус у вигляді паралелепіпеда;
 • два вентилятора (на втягування і видув повітря);
 • роз’єми для підключення живлення;
 • гніздо для інтернету.

Практично завжди при покупці Майнера комплект поставки включає «рідний» блок живлення.

Що стосується відмінностей, то їх досить багато. Зокрема, процесори ASIC для Майнінг відрізняються один від одного:

 1. Робочим алгоритмом — це може бути SHA-256 (по ньому видобуваються біткоіни), Scrypt (по ньому Майні Лайткоіни), X11 (для накопичення монет Dash) та інші.
 2. Хешрейтом — його значення можуть коливатися від декількох десятків мегахешей в секунду до 5-6 терахешей (і навіть вище).
 3. Потужністю — на ринку є як економні моделі на 150-300 Вт, так і справжні «монстри» на 3-3,5 кВт.
 4. Шумом при роботі — є пристрої, що видають 30-50 дБ, а є машини, шум яких досягає позначки в 60-80 дБ.

Щоб вам було легше орієнтуватися в Асіка, далі ми розглянемо найбільш популярні моделі для видобутку конкретних криптовалюта.

Кращі Асіка 2018 роки для Майнінг біткоіни

Вид згори на Асік Bitmain Antminer S9 для видобутку біткоіни

Зараз ми розглянемо трійку пристроїв, за допомогою яких можна ефективно видобувати найдорожчу криптовалюта. При розрахунку продуктивності і термінів окупності буде враховуватися: курс біткоіни на 23.01.2018 (10 253 долари), курс рубля до долара (на цю ж дату) за даними сервісу cash.rbc.ru, а також тарифний план за електроенергію по Москві (по станом на 23.01.2018 він становить 5,38 рублів за кВт · год). Для отримання точних відомостей ми скористаємося онлайн-калькулятором сервісу asictrade.com.

Кращі Асіка 2018 роки для Майнінг біткоіни

 1. Bitmain Antminer S9 — це чи не найкраща модель, яка працює за алгоритмом SHA-256. Її хешрейт становить 13,5 TH / s +/- 5%. Значення споживаної потужності дорівнює 1438 Вт. Ціна на сайті asictrade.com — 5 300 доларів (або 300 118 рублів). При наявних експлуатаційних можливостях даний Асік буде приносити своєму господареві 29 000 рублів на місяць. Однак з вирахуванням витрат на електрику місячний прибуток складе 23 400 рублів. Таким чином, чиста річна прибуток складе 280 800 рублів. Провівши нескладні підрахунки, можна зрозуміти, що апарат окупить себе десь за 13 місяців. Користувачі відзначають високу надійність Асіка Антмайнер С9, то є ймовірність поломки украй мала. Головне — не використовувати його при температурі, що перевищує позначку в 40 градусів або що не дотягує хоча б до нуля.
 2. Uranus v1 Miner — якісна модель, яка забезпечить стабільну видобуток біткоіни. Вона має хороший показник хешрейта, що становить 6 TH / s. Поточна вартість приладу на сайті bitmakler.com — 3 300 доларів (або 186 860 рублів). У цього ASIC обладнання для Майнінг Bitcoin є лише один значний мінус — високий показник споживаної потужності, що дорівнює 1,6 кВт. Як наслідок, модель буде довше окупати себе. За нинішніми оцінками прилад буде приносити щомісяця 12 800 рублів, але через високу потужності майже 6200 рублів доведеться витрачати на електрику. Таким чином, чистий прибуток за місяць складе 6 600 рублів, а за рік — 79 200 рублів. Виходячи з цього, можна прийти до не найприємнішим висновків: на окупність апарату піде майже 2,5 року.
 3. SMART Miner 2.0 SE — дітище знаменитої компанії MinersLab. Модель може похвалитися високим показником хешрейта — 10 TH / s. Споживана потужність не найменша — 2100 Вт. На онлайн-майданчику bitmakler.com розглянутий апарат коштує 4 550 доларів (або 257 650 рублів). Хоча ASIC споживає більше електрики, ніж Antminer S9, його характеристики можна вважати оптимальними. При поточному курсі біткоіни і тарифних планах на електрику прилад буде приносити за місяць 13 140 рублів. Передбачуваний профіт за 12 місяців складе приблизно 157 700 рублів (вже з віднятої електроенергією). Таким чином, на окупність приладу піде близько 20 місяців.

Зазначені терміни окупності Асіка багато в чому залежать від курсу видобувається криптовалюта. Зараз вона впала в ціні, але якщо трапиться підйом, власник вийде в плюс набагато раніше. Хоча може вийти з точністю навпаки — подальше падіння курсу знизить профіт і збільшить термін окупності.

Асік для видобутку криптовалюта DASH

Асік Antminer D3 і значок криптовалюта DASH

Тут ми можемо впевнено рекомендувати одну модель — Bitmain Antminer D3. Цей пристрій працює на алгоритмі X11 має масу переваг:

 • високий показник хешрейта — 19,3 GH / s;
 • помірну потужність — 1200 Вт;
 • зручні габарити — 320х130х190 мм;
 • не надто велику вагу — 5,5 кг.

З урахуванням наявних характеристик і нинішнього курсу валюти DASH (708,1 доларів за монету на 23.01.2018 за даними сервісу coinmarketcap.com) апарат зможе приносити своєму господареві приблизно 9 950 рублів (вже з віднятої електроенергією за вказаною вище московським тарифу). Річний профіт складе приблизно 119 400 рублів. Ціна Асік Antminer D3 в Росії — 2 800 доларів (або 158 550 рублів). Шляхом нескладних розрахунків можна прийти до висновку, що Bitmain Antminer D3 окупить себе за 16-17 місяців.

Для розрахунку термінів окупності був задіяний калькулятор онлайн-майданчики nicehash.com.

Підводячи підсумки по цій моделі Асік, можна сказати, що вона має гарне співвідношення продуктивності і енергоспоживання. Якщо курс DASH виросте, окупність триватиме менше вирахуваний терміну. З мінусів Antminer D3 можна виділити хіба що не надто широкі рамки робочої температури. Нижньою межею для пристрою є 0 градусів, а верхнім — 30 градусів. Це означає, що власнику доведеться ретельно продумувати облаштування кімнати, в якій буде перебувати майнер. Особливо уважним слід бути взимку і влітку. При недотриманні встановлених температурних рекомендацій збільшується ризик поломки обладнання, а його ремонт коштує недешево.

Моделі ASIC для Майнінг Litecoin

ASIC ANTMINER L3 + вид спереду

Як і у випадку з апаратами для видобутку біткоіни, тут ми розглянемо трійку кращих моделей. Для прорахунку їх продуктивності і окупності візьмемо курс Лайткоінов на 23.01.2018 (він становить 171,5 доларів за монету), московський тарифний план на електрику (5,38 рублів за кВт · год) і курс долара до рубля. Розрахунки проведемо на калькуляторі платформи nicehash.com.

ТОП кращих ASIC для Майнінг Litecoin

 1. ANTMINER L3 + — модель, яка вже довгий час вважається найпопулярнішою серед добувачів «срібною» криптовалюта. Успіх даного пристрою тримається, так би мовити, на трьох китах: високої продуктивності, помірному енергоспоживанні і прийнятною ціною. Судіть самі, хешрейт апарату становить 504 MH / s при потужності 800 Вт. Ціна ANTMINER L3 + на сервісі asictrade.com вказана 3 500 доларів (приблизно 198 190 рублів). Завдяки своїй продуктивності, ANTMINER L3 + принесе власнику 16 678 рублів чистого прибутку за місяць. Річний профіт складе 200 100 рублів. Таким чином, окупність апарату займе від сили 12-13 місяців.
 2. ZeusMiner VOLCANO — непоганий апарат, що відрізняється надійністю і солідною продуктивністю. Його хешрейт трохи нижче — 300 MH / s. А ось споживана потужність досягає позначки в 1000 Вт. Зате ціна ZeusMiner VOLCANO цілком прийнятна. На сайті bitmakler.com вона становить 1 600 доларів (або 90 600 рублів). З такими експлуатаційними характеристиками прилад буде приносити власнику 7 900 рублів щомісяця (з відмінусований витратами на світло). Чистий річний профіт складе 94 800 рублів. За приблизними підрахунками розглянута модель Асіка окупить себе за 12-13 місяців.
 3. Litecoin Scrypter PRO — найбільш продуктивна модель нашого ТОПу. Її хешрейт становить 900 MH / s при потужності в 860 Вт. За місяць такий апарат зможе принести майже 32 тисячі рублів чистого прибутку. Річний профіт Майнера складе 384 тисячі рублів. Litecoin Scrypter PRO знаходився б на першому місці нашого списку, якби не ціна. На онлайнової майданчику bitmakler.com вона становить майже 8 800 доларів (або 498 300 рублів). Через це прилад окупить себе не раніше, ніж через 16-17 місяців.

Ми вказали терміни окупності з невеликим запасом, в якому враховуються форс-мажорні обставини: відключення світла, проблеми з інтернетом і так далі.

В цілому, використання Асіка для видобутку Лайткоінов можна вважати найбільш виправданим. Складність Майнінг поки не дуже висока, так що непоганий дохід забезпечений. Крім того, «срібні» монети мають хорошу перспективу, тому їх можна Майні з прицілом на майбутнє.

Ситуація з Асіка в сфері видобутку Ефіріума

Значок Ефіріума і його назва по-англійськи

Будь-яка людина, який непогано розбирається в кріптовалютном світі, знає, що Майнінг Ефіру на повноцінному ASIC обладнанні неможливий. Всьому виною алгоритм жорсткого хеширования пам’яті, застосовуваний в мережі Ethereum. Через нього система не дозволяє проводити розрахунки потужній техніці, оптимізованої під конкретний алгоритм.

Однак зростання популярності самої криптовалюта і Асіка як таких змусив виробників шукати лазівки. І вони їх знайшли. Сьогодні на ринку можна знайти пристрої, які позиціонуються як Асіка. Наприклад, на закордонних торговельних майданчиках можна придбати ASIC NVMiner X8 американського виробництва. Коштує таке обладнання (за даними сайту 2bitcoins.ru) приблизно 2 200 доларів (або 124 580 рублів). Воно має швидкість в 265 MH / s і споживає близько 1200 Вт. Основою даної моделі є чіпи NVIDIA GP104, які виступають в ролі замінників звичних відеокарт GTX 1070. За назвою зрозуміло, що в пристрої коштує 8 таких чіпів. Кожен має на борту 6 Гб пам’яті. Крім того, є окрема оперативна пам’ять (її об’єм 4 Гб), свій процесор Intel Atom C2508 і навіть SSD-накопичувач.

По суті, NVMiner X8 — це звичайна Майнінг ферма, яка виглядає як ASIC. При нинішньому курсі Ефіріума (946,4 долара за монету) і тариф на світло (знову беремо орієнтир по Москві) продуктивності даної ферми вистачить, щоб приносити 38 250 рублів на місяць і 459 000 рублів на рік (вже з відмінусований витратами на електрику). При таких розкладах модель NVMiner X8 повинна окупати себе максимум за 4-5 місяців (згідно з розрахунками по калькулятору nicehash.com на 23.01.2018).

Як видно, перспективи надто вже привабливі. З урахуванням того, що дана апаратура так і не обзавелася армією фанатів, купувати її не слід. Швидше за все, це трюк виробників, яким вони намагаються заманити недосвідчених Майнер. Якщо ви вирішите добувати саме Ефір, краще самі зберіть собі ферму з повноцінних відеокарт.

Плюси і мінуси Асіка для Майнінг криптовалюта

Працюючий Асік крупним планом

Головною перевагою більшості Асіка є їх продуктивність. Кращі моделі таких пристроїв мають високі значення хешрейта, яких вкрай складно домогтися при використанні відеокарт (а у випадку з біткоіни і зовсім неможливо). Більш того, популярні моделі ASIC досить швидко окупаються, що робить їх придбання вигідним. Однак описувані прилади мають два серйозних мінуси:

 1. Високу вартість, через що їх можуть дозволити собі не всі Майнер.
 2. Вузьку спеціалізацію апаратів. Здавалося б, цей момент повинен бути позитивним, адже саме конкретна спеціалізація тієї чи іншої моделі забезпечує їй солідну продуктивність. Але тут необхідно пам’ятати про те, що світ криптовалюта нестабільний. Вартість певного віртуального активу не підкріплюється ніякої матеріальної цінністю (золотом, сріблом, національною валютою). Ціна багато в чому залежить від інтересу до електронної монеті. Якщо раптом станеться обвал тих же біткоіни або Лайткоінов, куплені Асіка виявляться непотрібними (тобто їх вже не вийде продати). Це може привести до серйозних фінансових втрат.

Отже, ми розглянули кращі моделі ASIC для Майнінг найпопулярніших криптовалюта. Спираючись на вищевикладене, можна прийти до висновку, що дана апаратура є хорошим інструментом для видобутку електронних монет (за винятком, хіба що, Ефіру), тому тим, хто розраховує на серйозний профіт від Майнінг, варто задуматися над їх придбанням. Однак слід пам’ятати, що такі інвестиції несуть серйозні ризики. У разі обвалу кріптовалютного ринку можна понести колосальні фінансові втрати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector