Апаратний біткоіни гаманець: огляд і рейтинг апаратних гаманців

Зміст

Що собою являють апаратні гаманці для зберігання біткоіни і як правильно вибрати оптимальний з них для щоденного застосування? Це питання цікавить багатьох, хто хоче максимально убезпечити свої кошти.

Що таке апаратний біткоіни гаманець?

Ledger Nano S в руках

Апаратний гаманець для BTC — це невеликий пристрій, який виступає як цифрове сховище фізичного типу, на вигляд нагадує звичайну USB-флешку або компактний планшет. Воно розроблено спеціально для забезпечення високого рівня безпеки і захисту кріптовалютних заощаджень. Для здійснення транзакцій гаджет підключається до будь-якого ПК або ноутбука через USB-порт, але деякі пристрої подібного типу вміють безпосередньо підключатися до Інтернету за допомогою Wi-Fi або Ethernet.

Що стосується безпеки, то кожен апаратний гаманець Bitcoin можна порівняти, наприклад, з ноутбуком, на який встановлено тільки програмне забезпечення (ПО) для захисту, зберігання коинов і обробки транзакцій. Програми для захисту можуть бути найрізноманітнішими — від звичного Фаєрвол або антивіруса до шіфровщікі «слідів» застосування ПЗ.

Як правило, саме ПО, що забезпечує роботу фізичного гаманця і його надбудов, заздалегідь встановлено виробником на гаджет. Але останнім часом для забезпечення додаткової безпеки девелопери рекомендують скачувати апдейти ПО самостійно з офіційного сайту, відразу після придбання гаманця.

Вся справа в тому, що останні версії ПЗ забезпечують більш надійний захист, виправляють поточні уразливості, а також додають підтримку нових криптовалюта. Програми варто завантажувати виключно з сайту розробника, так як вони генерують не тільки ключі для апаратного гаманця, а й додаткові коди доступу до заощаджень користувача.

Різновиди ключів і кодів для доступу:

 • PIN-код авторизації для початку використання (ідентично мобільних телефонів).
 • Генерація випадкового особистого ключа для доступу при першому підключенні.
 • Сід-фраза (seed) — унікальний відновлює пароль, який містить 24 слова. Він необхідний для відкриття гаманця в разі втрати ключа.
 • Ще один «заводський» ключ, що поставляється разом з пристроєм, як додатковий спосіб відновлення особистого пароля.

Одним з вагомих аргументів при підборі апаратного гаманця є підтримка великої кількості цифрових валют. З виходом нового ПО розробники намагаються додавати нові популярні монети. Але не варто забувати про те, що непоширених коін навряд чи вийде зберігати на гаджетах подібного типу.

Основні відмінності апаратних біткоіни-гаманців

Апаратний гаманець Ledger Blue

Перш ніж перейдемо до питання відмінності апаратних гаманців біткоіни від інших типів сховищ, потрібно трохи розповісти про їхні загальні характеристики:

 1. Будь-апаратний гаманець обов’язково генерує особистий ключ, який потрібен для зберігання всередині пристрою і не може бути витягнутий.
 2. Кожен незалежний процес, який відповідає за ту чи іншу транзакцію, здійснюється виключно всередині пристрою.
 3. Моделі оснащуються екраном для відображення інформації про операції та стан гаджета. Крім того, вони мають механічні або сенсорні кнопки для управління.
 4. Є можливість створення резервної копії ключів в разі втрати або пошкодження даних.
 5. Установка ПО здійснюється самостійно, шляхом скачування дистрибутива програми з офіційного сайту виробника.
 6. Підтримка найпоширеніших ОС на ПК (Windows, Linux, MacOs).
 7. Підтримка мобільної ОС Android.
 8. Блокіратор установки стороннього ПО.
 9. Для початку роботи з пристроєм необхідно наявність PIN-коду або навіть декількох кодів.
 10. Підтримка найбільш популярних криптовалюта.

Чим відрізняється апаратний гаджет від онлайн-гаманця?

Онлайн-гаманці досить прості в застосуванні, але дуже сильно уразливі, тому що всі дані по рахунках зберігаються на віддалених серверах. Застосування гаманців онлайн піддає користувача наступними ризиками:

 • Злом комп’ютера і крадіжка пароля від онлайн-гаманця.
 • Злом сервера, на якому зберігається інформація і дані про гаманець.
 • Можливість банкрутства компанії або власника, що призводить до втрати даних для входу.
 • Конфіскація і подальше відключення серверів державними або спецслужбами.
 • Можливість викрадення коштів з онлайн-гаманця розробниками гаджета.
 • Помилка в написанні програмного коду, яка може привести до втрати інформації.

Чим відрізняється апаратний біткоіни-гаманець від програмного?

Вірусне зараження комп’ютера або хакерський злом може призвести до крадіжки закритого ключа програмного гаманця. Будь-який комп’ютер, особливо під керуванням ОС Windows, володіє набагато більшою кількістю вразливостей для злому, ніж окремий фізичний гаджет, призначений конкретно для зберігання криптовалюта.

Відмінність мобільного гаманця для біткоіни від апаратного?

Гаманці-додатки для смартфона діляться на два типи:

 1. Мобільна версія інтерфейсу. Такі гаманці слабують на ті ж уязвимостям, що і онлайн-сервіси.
 2. Спеціальні програми-гаманці для смартфонів. Це ПО вразливе не менше, аніж ті ж програмні гаманці для комп’ютерів. Розвиток мобільних технологій і повсюдне їх використання призвело до появи незліченної кількості вірусів і можливостей для злому. Відповідно, індивідуальні дані не можуть бути захищені на 100%.

Крім того, при крадіжці смартфона злодій отримає повний доступ до ваших коштів, а при крадіжці апаратного біткоіни-гаманця — немає.

Відмінність апаратного гаманця від звичайних флеш-накопичувачів (USB-флешок)

Незважаючи на схожий принцип роботи флешок і пристроїв апаратного типу, USB-накопичувачі ніколи не були заточені під безпечну збереження інформації та валюти. Це варто враховувати, якщо раптом зберетеся зберігати інформацію програмного гаманця на звичайній USB-флешці:

 1. Будь-яке шахрайське ПО може без праці скопіювати або прочитати дані на флешці, навіть якщо вони зашифровані ключами.
 2. Шкідливе ПО може замінити адреси одержувача транзакції, що призведе до переведення коштів на чужій гаманець.
 3. Втрата або крадіжка накопичувача назавжди позбавить доступу до даних, навіть якщо вони захищені паролем або PIN-кодом, як у випадку з апаратним пристроєм.

Навіть якщо ви придумаєте складний пароль для шифрування даних, це гарантує зовсім нічого. Ви все одно будете схильні до злому, просто на нього піде значно більше часу. Шкідливі ПО вже давно навчилися отримувати доступ до складних паролів, методом підбору кодової фрази по автоматичним словників.

Відмінність від паперових гаманців

Як не крути, а старий добрий метод зберігання ключів, паролів і кодів на папері є дійсно дуже надійним. Але це незручно і непрактично. Більш того, вам все одно доведеться вводити ключ в один з вищеописаних типів гаманців, які мають ряд вразливостей. Якщо хтось знайде або вкраде паперове сховище (листок з адресою та ключем), то знову ж таки отримає доступ до ваших коштів. У той час, користувач апаратного гаманця не тільки захищений від крадіжки, а й може відновити свій рахунок.

Переваги, недоліки і уразливості апаратних гаманців для біткоіни

Незважаючи на те, що з’явилися апаратні гаманці всього пару-трійку років тому, вони знайшли шаленої популярності серед користувачів. Дивно, але все ще не було зафіксовано жодного випадку злому фізичного сховища для валюти.

Однак варто пам’ятати, як і будь-який інший пристрій, апаратний біткоіни-гаманець має ряд недоліків. Виділяють кілька типів вразливостей і цю інформацію не варто ігнорувати при виборі гаманця, адже на ньому будуть зберігатися кріптовалютние заощадження. Ми зібрали дані про всі переваги та недоліки такого виду зберігання крипти:

плюсимінуси
Захист від мережевого злому — повністю холодне зберігання.Підміна адрес одержувачів при здійсненні транзакції. На жаль, незважаючи на високий ступінь безпеки, апаратний гаманець все ще не може вберегти користувача від посилки транзакції по помилковому адресою. Шкідливе ПЗ, яке, з тих чи інших, причин виявилося на комп’ютері, може займатися моніторингом і перехопленням транзакції. Щоб виключити ризик підміни адрес, варто використовувати многофакторное підтвердження операції, в якому братимуть участь як відправник, так і одержувач.
Захист від крадіжки, втрати, пошкодження.Застосування ненадійного ДСЧ (датчика випадкових чисел). Більшість популярних моделей апаратних гаманців все ще покладаються на методи захисту ДСЧ, причому досить простого, який вбудований в пристрій і застосовується при створенні закритого ключа. Простий метод генерації дозволяє зловмисникам відтворювати ці самі ключі методом автоматичного підбору.
Можливість відновлення доступу до засобів при втраті гаманця.Помилки в ПО. Як і будь-який інший пристрій, біткоіни-гаманець апаратного типу не захищений від помилок при реалізації і попереднього встановлення ПЗ. Уразливості в прошивці або на апаратному рівні можуть викликати збій в роботі пристрою, що дасть зловмисникам додаткові лазівки для злому. На жаль, якщо подібний пристрій спроектовано вірно, це ще не гарантує його стабільну і правильну роботу.
Велика кількість підтримуваних криптовалюта.Компрометувати процес виробництва. При виробництві апаратних гаманців існує ризик навмисної або ненавмисної компрометації реалізації продукту. У гаджет може бути впроваджено несанкціоноване ПО і різні закладки, які можуть бути поміщені туди випадково або навмисно.
Шахраї без сид-фрази не зможуть отримати доступ до грошей, навіть якщо вкрадуть гаманець.Ще простіше зловмисникам отримати доступ до гаджетам в момент доставки замовнику. Вони можуть видалити рівні захисту, передбачені пристроєм, непомітно для користувача. Це дасть їм доступ до даних, коли користувач почне перераховувати кошти на гаманець. Само собою, державні служби теж можуть «покопатися» в пристрої і модифікувати його під свої потреби, наприклад, запровадивши в нього бекдори.

Рейтинг кращих апаратних біткоіни-гаманців

Офіційний ринок рясніє різноманітністю всіляких холодних сховищ апаратного типу. Нижче виділимо найбільш популярні і надійні гаджети, які пройшли перевірку часом і користувачами по всьому світу.

Ledger Nano S — найкращий апаратний гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець Ledger Nano S

Ledger недарма входить до рейтингу апаратних гаманців біткоіни, найчастіше в якості лідера, особливо в 2017 році. Гаманці даного виробника підтримують велику кількість популярних криптовалюта, а також менш поширених: Stratis, Komodo, Dogecoin, NEO, Dash, Qtum, Ubiq, Stealthcoin, Viacoin, Vertcoin, Expanse, PIVX, ARK.

Нові моделі розробляються з урахуванням побажань користувачів. Більш того, гаманці Ledger можуть похвалитися підвищеним захистом і надійністю, але не обійшлося і без недоліків. Всі плюси і мінуси ми зібрали в наступну таблицю:

перевагинедоліки
Унікальна криптографічний система, яка була створена спеціально для роботи з банківськими картами (EAL5 +).Недавня критична помилка в алгоритмі підтвердження операцій і взаємодії з адресами. Уразливість активується при попаданні на комп’ютер особливого вірусу, написаного зловмисниками. Це дозволяє шахраям, коли вони підключаються до гаманця через комп’ютер, підміняти адреси одержувача. Однак, від цієї проблеми можна легко захиститися, якщо застосовувати додаткову функцію перевірки адрес одержувача.
Особливий алгоритм, який підтверджує дії.
Можливість використання «заводського» ключа для отримання доступу до даних пристрою.Скарги на заїдання механічних кнопок моделі Ledger Nano S.
Гаджети працюють під управлінням фірмового ПО, яке розроблено виключно під зберігання криптовалюта, що само собою значно перевершує рівень захисту стандартних ОС Windows, Mac і Linux.Користувачі на форумах відзначають крихкість корпусу моделі Ledger Blue.

Особливою популярністю користується модель Ledger Nano S, що володіє невеликими розмірами, а також модель Ledger Blue за її зручність в застосуванні. Також виробник Ledger є партнером відомої кріптобіржі EtherDelta, що дозволяє працювати з нею безпосередньо, без посередників.

Ціна Ledger Nano S — 79 євро на офіційному сайті.

Відеоогляд гаманця Ledger Nano S дивіться нижче:

Trezor ONE White — самий багатофункціональний апаратний біткоіни-гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець Trezor ONE White

Ще один з першопрохідців серед апаратних сховищ, який підтримує найпопулярніші монети: біткоіни, Ефіріум, Ефіріум Класик, біткоіни Кеш, Лайткоін, Зеткеш, а також дещо не найпоширеніших криптовалюта.

Апаратний біткоіни гаманець Trezor ONE White по функціоналу дуже нагадує Ledger:

 • Багаторівнева система захисту при вході.
 • Всі операції виконуються виключно всередині пристрою.
 • Здійснення підписів транзакцій офлайн.
 • Офіційна підтримка таких сторонніх сервісів як MyCellium, Electrum, MyEtherWallet.

Головною перевагою Trezor вважається його фізична надійність. На відміну від гаманців Ledger, пристрої Trezor міцнішим корпусом.

Ціна Trezor ONE White — 89 євро на офіційному сайті.

Відеоогляд апаратного гаманця Trezor ONE White:


KeepKey — найстильніший апаратний біткоіни-гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець KeepKey

Ці пристрої є мало не точною копією гаманців Trezor, за одним винятком — більш симпатичний корпусу. Що стосується начинки і характеристик, розробники не стали винаходити колесо, а все дочиста скопіювали у Trezor. Єдиною відмінністю є наявність гарного екрану на корпусі.

Крім найпоширеніших валют, з виходом нового ПО, гаманці Keep Key стали підтримувати такі країни, що розвиваються монети як Dogecoin і Namecoin. З додаткових переваг можна виділити співпрацю з кріптовалютной біржею ShapeShift. Також з позитивних сторін відзначимо можливість повідомлення власника в разі установки на пристрій стороннього ПО.

Ціна KeepKey — 129 доларів на офіційному сайті.

Digital BitBox — найперспективніший апаратний гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець Digital BitBox

Одним з цікавих новачків на ринку виступає пристрій Digital BitBox. Можна виділити кілька його відмінних рис:

 1. Підвищена анонімність за рахунок співпраці з мережею Tor.
 2. Компактні розміри і мінімалістичний дизайн з сенсорною кнопкою
 3. Використання власне операційної системи під назвою Tails, яка відрізняється високим рівнем захисту і анонімністю.
 4. Наявність власної microSD карти в комплекті, на якій заздалегідь зберігається резервна копія ключа доступу.
 5. Особисті ключі і паролі зберігаються на окремому чіпі всередині гаджета, який використовують надійний захист злому на основі військових розробок.

Однак, сильною противагою виступають такі недоліки як часті збої в ПО і підтримка малого кількості валют.

Ціна Digital BitBox — 59 євро на офіційному сайті.

Bitlox — найнадійніший апаратний гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець BitLox Ultimate

Ще один цікавий новачок ринку, розробники якого брали участь у створенні ПЗ для захисту у військовій промисловості. Рівні захисту гаманця забезпечені надійним програмним кодом — Extreme Privacy. Існують і менш захищені моделі, які теж працюють на основі Extreme Privacy, але при цьому використовують не таку потужну криптографічний захист. Зате оснащені міцним титановим корпусом.

Основні характеристики BitLox Ultimate:

 1. Підтримка до 100 гаманців, в кожному з яких можна створити практично необмежену кількість адрес.
 2. Гарантія від виробника — 5 років.
 3. Габарити — 80х15х4 мм, вага -25 грам, форм-фактор кредитної картки.
 4. Можливість замовлення на офіційному сайті з будь гравіюванням на титановому корпусі.
 5. 2-дюймовий дисплей.
 6. Підтримка декількох мов.

У нашому рейтингу апаратних біткоіни гаманців BitLox Ultimate недарма визнаний самим надійним. Тут передбачена кількарівневого PIN-захист, створення до 50 прихованих гаманців, аварійний PIN, створення мнемонічних фраз і багато іншого.

Виробник запевняє, що пересічному користувачеві буде цілком достатньо і спрощеної моделі в повсякденному користуванні. Гаджети Bitlox працюють на основі системи, що відкриває доступ до надійного анонімному браузеру Tor. Знайти негативні відгуки про роботу пристрою практично неможливо. Великим недоліком є ​​висока ціна в порівнянні з іншими виробниками, яка становить від 100 до 400 доларів залежно від комплектації.

Pi Wallet — самий адаптивний апаратний гаманець

Апаратний біткоіни-гаманець Pi Wallet

Не менш цікавий представник серед новачків на ринку. Пристрій являє собою прозорий корпус, в якому знаходиться Raspberry Pi, два слота для карт формату SDHC і інша електроніка. На одній повинна бути сама ОС, а на іншій — надбудова Armory. Користувач сам може завантажити систему. Правда, проблема полягає в тому, яку саме збірку вибрати і звідки її безпечно завантажити та встановити. Інсталяція звичайних ОС не зробить пристрій надійніше інших, а значить, воно нічим примітним похвалитися не може. Гаджет може підключатися до Інтернету безпосередньо, без з’єднання з ПК.

Поки продажу Pi Wallet припинені. Остання ціна пристрою була 125 євро на офіційному сайті.

Bwallet — найякісніший аналог Trezor

Апаратний біткоіни-гаманець Bwallet

Ще одна непогана копія Trezor від китайського виробника. Розробники позиціонують модель приблизно так само, як і Keep Key. Але Keep Key намагається відходити від звичних стандартів і еволюціонувати, чого поки що не можна сказати про Bwallet. Відмінною особливістю є привабливий зовнішній вигляд пристрою. Головним недоліком є ​​висока ціна доставки, яка може обійтися в чверть, а то і в половину вартості пристрою, якщо замовляти з Китаю, де гаджет проводиться.

Ціна Bwallet — 60 доларів.

BitStash — нове слово в світі мобільних апаратних гаманців

Апаратний біткоіни-гаманець BitStash

Розробники, які зайнялися питанням, як створити апаратний біткоіни гаманець нового покоління, запропонували свій варіант кращого холодного сховища — BitStash. Для виробництва гаджета було зібрано 50 тисяч доларів через проект на краудфандінговой майданчику. Основною відмінною рисою гаманця є можливість віддаленого стирання даних у випадку втрати або крадіжки пристрою. В іншому ж, це самий звичайний апаратний гаманець, хоч і досить компактний, зі стандартним набором функцій. Примітно, що корпус BitStash виконаний у формі циліндра.

Як вибрати апаратний біткоіни гаманець?

Певної методики вибору апаратних гаманців для біткоіни не існує, головне — це керуватися критеріями безпеки:

 1. Рівень захисту в цілому. Захист може бути найрізноманітнішою: деякі розробники мають на увазі лише звичайний секретний пароль, інші — багаторівневий захист, аж до визначення відбитка пальця. Однак важливо пам’ятати, що навіть сама мудрована захист не означає гарантію якості на 100%. Необхідно звернути увагу на складність всієї системи і доступ до кожного її інструменту.
 2. Способи відновлення паролів. Один з головних критеріїв, на який варто звернути увагу в першу чергу. Схема відновлення повинна бути зрозумілою і надійною для користувача, але ніяк не для зломщика. Наприклад, треба виключати можливості перехоплення сид-фрази онлайн і створення надійної офлайн-середовища для її збереження.
 3. Захист від пошкоджень і механічного злому. Варто вибирати пристрої з цільним металевим корпусом, але ніяк не пластмасу з шматочком мікросхеми всередині.
 4. Хороша захист ПО. Гаманці з унікальною операційною системою (ОС) для цього гаджета, оснащені криптографічними елементами — те, що вам потрібно.
 5. Надійність замовлення. Купувати апаратний гаманець варто виключно через офіційний сайт виробника, уникаючи сторонніх платформ і продажу з рук.
 6. Компетентність виробника. Звичайно, китайські виробники можуть запропонувати ціну за апаратний біткоіни-гаманець вдвічі менше, але при цьому немає ніяк гарантій гідного сервісу обслуговування і надійності. Краще вибирати серед лідируючих виробників — Trezor або Ledger.
 7. Дотримання норм доставки. Апарат повинен поставлятися в упакованому вигляді з усіма елементами ліцензійного захисту — гарантійними пломбами, голограмами і іншим.

Також великим плюсом буде, якщо на сайті виробника можна відстежувати апдейти і новини щодо тих чи інших багів, а також методів їх усунення.

Щоб вам було простіше зорієнтуватися в характеристиках, цінах і підтримуваних криптовалюта, ми звели дані про розглянутих апаратних біткоіни-гаманцях в наступній таблиці:

Особливостіпідтримка криптовалютаЦіна на офіційному сайті
Ledger Nano SПідтримка U2F, GPG і SSH, 2 мікроконтролера: ST31H320 (захищений) + STM32F042.Ark, BTC, BCH, Dash, Dogecoin, ETH, ETC, Komodo, LTC, PoSW, Ripple, Stratis, Zcash, ERC20.79 євро
Trezor ONE WhiteМенеджер паролів, підтримка MyCellium, Electrum, MyEtherWallet.BTC, ETH, ERC20, EЕС, ZCash, LЕС, Namecoin, Dogecoin, Dash, Bitcoin Testnet.89 євро
Keep KeyOLED дисплей, стильний зовнішній вигляд.BTC, Litecoin, Dogecoi, Namecoin, Testnet, ETH і Dash.129 доларів
Digital BitBoxКарта зі зберіганням резервної копії, вбудований True Random Number Generator.BTC, LTC, ETH, ETC і ERC20.59 євро
BitloxНадійне ПО — Extreme Privacy.BTC, BCH, BTG.100-400 доларів залежно від комплектації
Pi WalletПрацює з Raspberry Pi.BTC125 євро
BwalletКомпактний розмір і стильний дизайн.Всі валюти, підтримувані Trezor.60 доларів
BitStashВисокий ступінь захисту, видалення даних в разі втрати.Основні валюти, включаючи BTC.Від 150 доларів

Якому б апаратного біткоіни-гаманцю ви не віддали перевагу, варто пам’ятати, що основна відповідальність за безпеку даних лежить саме на вас. Надійно зберігайте резервні копії, не розповідайте про те, що у вас є заощадження в криптовалюта і це більше забезпечить захист грошей, ніж будь-які шифрувальні коди.

Більше про апаратні біткоіни-гаманцях дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector