Кількість біткоіни обмежена чи ні?

Відомо, що перша криптовалюта з’явилася в 2009 році, її творцем є хтось Сатоши Накамото, а кількість біткоіни обмежена. За заявою розробника, максимальне число монет не перевищить позначку в 21 мільйон монет. Сатоши Накамото НЕ пояснив причин свого рішення, тому користувачі кріптосеті змушені орієнтуватися на згадану вище цифру. При цьому з’являється багато теорій, що пояснюють задум творця. Нижче розберемося, чому число біткоіни обмежена, для чого це необхідно, і коли закінчиться процес Майнінг.

Скільки вже видобуто BTC?

Малюнок чоловіки, видобувного монети Bitcoin

Нові монети утворюються при кожному здобутий блоці, в створенні яких беруть участь Майнер кріптовалютной мережі. Цей процес відбувається з певною періодичністю, що становить 1 блок в 10 хвилин або 6 одиниць на годину. Кількість видобуваються Bitcoin раз в 4 роки зменшується на 50 відсотків (в два рази). При цьому емісія біткоіни обмежена, тому можливості Майнінг обмежені 21 мільйоном монет.

Є теорія, що цифра 21 000 0000 обрана не випадково, Сатоши Накамото орієнтувався на два базових параметри — швидкість видобутку золота, а також потреба суспільства в дорогоцінному металі. При цьому головними елементами ланцюга, що забезпечують її працездатність, є Майнер. Вони підтверджують транзакції і беруть пряму участь у видобутку нових блоків.

Станом на 26 липня 2018 року Майнер видобуто 17.158 328 мільйонів біткоіни. Це становить 81,7% від загального числа криптовалюта BTC, яке заплановане творцем.

Завдяки особливостям блокчейна, можна спрогнозувати минулі, поточні та майбутні тенденції щодо числа віртуальних монет. Тут працює наступна тенденція:

  1. За перші 4 роки (з 2009-го по 2012-й) емітовано 10,5 мільйона коинов, тобто рівно половина від загального числа віртуальних монет.
  2. Протягом наступної 4 років (з 2013-го по 2016-й) видобуто вже в два рази менше криптовалюта — 525 тисяч.
  3. Сьогодні йде третій «квартал» (з 2017-го по 2020 рік). Число отриманих в цей період BTC складе 262,5 тисячі.

При бажанні можна підрахувати, скільки добувається BTC щодоби. Для цього ділимо 262,5 тисячі на 4 роки і отримуємо 65,625 тисяч. Залишається розділити цей показник на 365 днів в році. Виходить, що в добу видобувається близько 180 BTC. Знаючи цю тенденцію, легко зробити прогноз видобутку віртуальних монет на найближчі роки. Хоча це звичайно приблизні розрахунки, оскільки є ще високосні роки, а блок формується в середньому за 10 хвилин, але це не строгий показник.

Чи можна впливати на число Bitcoin?

Монета біткоіни стоїть на обчислювальному обладнанні

Вище ми розглянули, що біткоіни обмежені 21 мільйоном монет, а кількість здобутих BTC раз в 4 роки зменшується вдвічі. Одночасно з цим знижується і винагороду Майнер, що формують нові блоки в кріптовалютной мережі. Наприклад, в момент запуску Bitcoin нагорода учасників становила 50 BTC. Через 4 роки вона знизилася в 2 рази до 25 монет, а в 2016-м сталося чергове зменшення премії до 12,5.

Чи можна вплинути на число видобутих віртуальних монет? Відповідь однозначна — ні. Наприклад, протягом 2018 року має бути видобуто 65,625 тисяч BTC. Це число не залежить від кількості сервісів хмарного Майнінг, активності виробників ASIC-обладнання або числа людей, що беруть участь у видобутку віртуальної валюти. Параметром, регулюючим цього процес, є складність видобутку віртуальних монет. Чим вище загальна продуктивність мережі, тим більше складність, коригування якої відбувається через кожні 2016 блоків. Якщо врахувати, що 1 блок видобувається за 10 хвилин, перегляд складності відбувається раз в 2 тижні.

Іншими словами, чим вище продуктивність застосовуваного для Майнінг обладнання, тим складніше добувати криптовалюта. Завдяки цій особливості, вдається зберегти рівновагу в системі і гарантувати випуск обмеженої кількості біткоіни, встановленого розробником (21 мільйон монет).

За виконану роботу майнер отримує той обсяг BTC від загального числа здобутих монет, який відповідає потужності застосовуваного їм обладнання. Варто відзначити, що на липень 2018 року Майнінг Bitcoin за допомогою процесорів (CPU) або відеокарт (GPU) вже нерентабельний. Прибуток приносить оренда потужностей хмарних сервісів і застосування Асіка — спеціальних пристроїв, створених для видобутку криптовалюта.

Коли закінчиться випуск біткоіни?

Малюнок хлопця, що здобув біткоіни в шахті

Обмеженість емісії викликає багато дискусій в кріптовалютном співтоваристві. Майнер і інших користувачів цікавить, коли закінчиться випуск Bitcoin. При бажанні орієнтовний рік видобутку останньої монети легко прорахувати.

Відомо, що раз в 4 роки число емітованих коинов зменшується вдвічі. За чотири перших роки видобуто 10,5 мільйона монет, протягом чергових 4 років — 525 тисяч і так далі. Якщо в мережі не відбудеться кардинальних змін, тенденція збережеться і в майбутньому. При цьому розрахунок можна представити за допомогою такої формули — Х + Х / 2 + Х / 4 + Х / 8 + … .х / 2y, де y — ступінь, яка дорівнює загальній кількості циклів.

Сатоши Накамото продумав систему таким чином, щоб розподіл на 2 кожні 4 роки було нескінченним і відбувалося до дня отримання останнього блоку. На завершальному етапі Майнер отримуватимуть мінімальну премію розміром 1 Сатоши, що становить одну стомільйонний частина біткоіни. Цікаво, що в останній рік буде видобуто лише 0,0021 BTC. Завершення емісії Bitcoin заплановано на 2140 рік — саме тоді буде отриманий заключний блок кріптосеті.

Що стосується Майнер, для них актуальність видобутку криптовалюта збережеться до 2032 року. До цієї дати буде видобуто 20,671 мільйонів біткоіни, що складе 99,2% від загального обсягу віртуальних монет. При цьому учасників цікавить, що буде після завершення видобутку криптовалюта, адже число Bitcoin обмежено, а подальший Майнінг не принесе прибутку. Як варіант, Майнер переключаться на інші віртуальні монети, а в обороті будуть використовуватися наявні в розпорядженні BTC. При цьому вартість біткоіни стабілізується, а сама криптовалюта, на думку експертів, буде використовуватися нарівні з фіатнимі грошима або на той час повністю витіснить їх.

Чому кількість біткоіни обмежена?

Чоловік пробиває шлях до біткоіни киркою

Максимальне число монет (21 мільйон) важко пояснити з математичної точки зору. Є версія прив’язки до золота, про яку згадувалося на початку статті, але це лише теорія. Що стосується обмеження емісії, тому подає ряд розумних пояснень:

  1. Психологічний фактор. Наявність «стелі» підвищує цінність віртуальної валюти і робить її більш затребуваною.
  2. Підвищення конкуренції в боротьбі за «місце під сонцем» з фіатнимі грошима, а в майбутньому і з іншими криптовалюта.
  3. Підвищення рівня попиту. Відомо, що обмеженість активу підвищує до нього інтерес з боку покупців і сприяє зростанню ціни.
  4. Боротьба з інфляцією. Проблема фіатних грошей в тому, що за їх емісію відповідає ЦБ країни. Це означає, що за рішенням керівництва гроші можна додрукувати, що призводить до здешевлення грошей (інфляційним процесам). У біткоіни емісія обмежена, тому даний ризик мінімальний.

Першопричиною обмеженою емісії є бажання розробників підвищити цінність криптовалюта і захистити її від інфляційних процесів. Система продумана таким чином, що підвищення активності Майнер або зростання продуктивності обладнання не призводить до підвищення обсягу випуску криптовалюта. Це фактор забезпечує стабільність системи і можливість планування майбутньої емісії. Станом на 26 липня 2018 року отримано 17 158 328 монет. Це означає, що Майнер залишається добути всього 3 841 672 BTC протягом наступних 122 років.

Іншими словами, обмеженість числа біткоіни — якась страховка, що забезпечує майбутнє біткоіни і його рентабельність протягом довгих років. Єдине, що бентежить учасників, так це зниження премії за видобутий блок раз в 4 роки на 50%, що одного разу зробить Майнінг невигідним. З іншого боку, оплата учасників мережі може здійснюватися за рахунок комісії системи, що допоможе підтримувати систему «на плаву» ще довгий час.

Обмеженість емісії Bitcoin — потужний інструмент, що забезпечує інтерес до віртуальній валюті, що захищає її від інфляції і сприяє стабільному зростанню ціни. Але не можна забувати про іншу сторону кріптосеті. Якщо людина втрачає доступ до гаманця, монети також пропадають і виходять з обороту. За неофіційною інформацією в 2018 році майже 4 мільйони монет не звертаються на ринку. Частина з них заморожена на рахунках інвесторів, а інша назавжди втрачена. Таким чином, реальне число біткоіни до моменту завершення емісії буде набагато менше, ніж 21 мільйон.

Відео про біткоіни, його курсі і емісії:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector