ASIC BW-L21 Scrypt Miner — огляд Майнера

Підвищення вартості монет LTC викликало інтерес у багатьох членів кріптовалютного спільноти, що призвело до збільшення рівня попиту на Майнер, що працюють на алгоритмі Scrypt. Однозначно високою популярністю серед них користується Асік BW-L21, вироблений на території КНР.

Характеристики ASIC BW-L21 Scrypt miner

Асік BW-L21 на темно-сірому тлі

Пристрій було випущено компанією BW з розрахунком на покупку його оптовими покупцями або власниками ферм з видобутку криптовалюта. Але і рядовий добувач віртуальної валюти може придбати майнер — в цьому випадку користувачеві необхідно буде звертатися до роздрібних реалізаторів. Це пов’язано з тим, що апарат продається на офіційному порталі з умовою покупки партії від 100 штук.

Один ASIC BW-L21 Scrypt miner на сайті компанії BW коштує 2,5 тисячі доларів, або 142 тисячі рублів. Однак в разі покупки його в роздріб ціна буде трохи відрізнятися. Так, на території столиці Росії його можна купити за 195 тисяч рублів.
Майнер BW-L21 відрізняється наступними характеристиками:

Хешрейт550 MH / s
алгоритмScrypt
Обсяг споживаної електроенергії950 Втч
Напруга живлення12 В
кількість чіпів144 штуки, 28нм техпроцес
Робоча температураВід 0 до 40 градусів

Пристрій розроблений 2 вентилятора для охолодження з габаритами 120х120х 38 міліметрів і максимальною швидкістю обертання 3 тисячі оборотів в хвилину.

Зовнішній вигляд ASIC BW-L21 miner чимось нагадує моделі, вироблені компанією BITMAIN за винятком однієї основної особливості — плата управління прихована від очей користувача під загальним кожухом. Майнер не має спеціалізованих санчат, що дозволяють збирати ферми. На передній частині металевого корпусу розташована решітка для вентиляції з радіальними вирізами. Поруч з нею можна побачити:

  • роз’єм Ethernet;
  • порти міні- і мікро-USB;
  • світлодіодні індикатори.

До задньої частини металевого корпусу прикріплений вентилятор, додатково обладнаний захисною сіткою. Поблизу с ним в верхній частині розташовуються 6 портів для під’єднання блоку живлення. Бічні поверхні не обладнані додатковими функціональними елементами. На одній зі сторін користувач може побачити спеціальну наклейку англійською та китайською мовами, в якій вказані технічні характеристики пристрою, а також інформація про компанію-виробника.

При покупці ASIC BW L21 Scrypt Miner необхідно враховувати, що він поставляється без блоку живлення. Тому купити його доведеться окремо. Під час вибору БП необхідно віддавати перевагу моделям, обладнаним під 6 роз’ємів 6-pin, потужність яких становить понад 1 кВт.

Підключення BW-L21 Litecoin Scrypt ASIC miner

Блок живлення для Асіка моделі BW-L21

Процес установки і підключення цієї моделі Майнера досить простий і зрозумілий. Для підключення обладнання користувач повинен виконати наступні дії:

  • підключити майнер за допомогою кабелю LAN до маршрутизатора;
  • з’єднати блок живлення з Майнер за допомогою 6-pin роз’ємів;
  • визначити IP-адресу Майнера;
  • зайти в веб-інтерфейс пристрою, вказавши логін і пароль «admin» і «bw.com» відповідно;
  • змінити мову на найбільш зручний (спочатку встановлений китайський);
  • ввести в другій вкладці зліва маску підмережі, IP-адреса і DNS маршрутизатора.

Для введення параметрів роботи з пулом необхідно відкрити 3-ю вкладку зліва. Одночасно можна вказувати дані трьох різних пулів в порядку пріоритетності. Після завершення всіх дій ASIC BW L21 Scrypt Miner розпочне видобуток монет Лайткоін.

В налаштуваннях користувач може самостійно змінити частоту роботи чіпів, тим самим знижуючи або підвищуючи рівень хешрейта. При розгоні ASIC важливо пам’ятати, що надмірне підвищення потужності пристрою може призвести до того, що воно стане марним шматком металу. Оптимальною частотою роботи вважається 684 МГц. При цьому показнику рівень продуктивності Майнера становить близько 580 MH / s.

Прибутковість і окупність ASIC BW-L21 miner

Вимірювання напруги і сили струму для подальшого прорахунку терміну окупності

Зрозуміти, чи варто купувати це обладнання, визначимо рівень його прибутковості. Можна скористатися спеціальним калькулятором на сайті сервісу NiceHash. За умови продуктивності Майнера 550 MH / s рівень його доходу без урахування оплати електроенергії становитиме 706 рублів в день або 21207 рубль на місяць (станом на 15.02.2018). Обсяг споживаної електроенергії за один місяць при цьому складе близько 684 кВтг при цілодобовому Майнінг. Щоб більш точно порахувати прибутковість, випливає з вищевказаної суми відняти витрати на електроенергію відповідно до тарифів, що діють в конкретному регіоні.

З огляду на, що ціна ASIC BW L21 Scrypt Miner в Росії становить близько 195 тисяч рублів, окупність займе близько 10 місяців. Однак, якщо відняти оплату рахунків за електрику і врахувати, що курс Лайткоіна може змінюватися, то термін окупності вирахуваний приблизно.

Переваги та недоліки ASIC BW L21 Scrypt Miner

ASIC BW-L21 на білому тлі

Розглянемо основні переваги та недоліки ASIC BW L21 для Майнінг Litecoin:

високий рівень продуктивності;поступово втрачає актуальність
невеликі розміри;відсутність можливості покупки у офіційного
виробника 1-го або 2-х примірників
максимально просте і зрозуміле підключення.

Незважаючи на те, що замовити у виробника прилад нелегко, а роздрібні виробники завищують ціни, це не заважає розглянутої моделі займати одне з лідируючих місць в списку найпопулярніших Майнер на основі алгоритму Scrypt.

Зараз складно виявити однозначного лідера у виробництві Асіка. Конкуренти йдуть ніздря в ніздрю, пропонуючи більш сучасні і кращі рішення. Буквально кілька місяців тому ASIC BW L21 був одним з найпотужніших апаратів, які видобувають Лайткоін, але компанія Innosilicon вже приймає попередні замовлення на INNOSILICON A6 LTCMaster з хешрейтом 1.23 Гігахеша в секунду. Як тільки перші моделі потраплять до користувачів, складність мережі почне рости в геометричній прогресії, а це значить, що незабаром BW L21 повністю втратить актуальність, принаймні для Майнінг Лайткоіна.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector