ASIC майнер своїми руками — як зібрати, плюси і мінуси

Щоб зібрати ASIC-майнер своїми руками, потрібно не тільки бажання і гроші. Для створення повноцінного пристрою, здатного Майні криптовалюта, необхідно вільний час, комплектуючі матеріали, знання конструкції і нюансів роботи обладнання. Відразу відзначимо, що простіше купити готовий новий або б / у прилад, наприклад, компанії BW або Bitmain, ніж збирати апарат самостійно. Але деякі Майнер все-таки можуть спробувати свої сили. Нижче розглянемо, як змайструвати Асік, які деталі для цього будуть потрібні, і наскільки ефективним буде Майнінг на власному обладнанні.

З чого почати збір Асіка своїми руками?

Велика плата Асіка

Головна помилка новачків — поспіх. Вони поспішають закупити обладнання і почати збірку. Однак, якщо зібрати готову ферму з відеокарт для видобутку віртуальних монет ще можна (навіть якщо немає глибоких пізнань, то багато інструкції в Мережі розповідають, як це зробити). Сама конструкція ферм простіше, а от з Асіка виникає багато труднощів. В результаті нічого не виходить, і гроші витрачені даремно. Щоб уникнути зайвих витрат, важливо вивчити матчастину, подивитися відео, розібратися з принципом роботи ASIC-Майнер і вимогам до його складання.

Перед тим, як зробити Асік Майнера своїми руками, важливо зрозуміти принцип дії цього апарату. Асік — спеціальний чіп (мікросхема), що виконує певні завдання, спрямовані для отримання нових блоків в кріптовалютной мережі. Сучасні ASIC-Майнер працюють на різних алгоритмах — Scrypt, X11, SHA-256 та інших. З їх допомогою можна добувати популярні криптовалюта, а саме Bitcoin, Dash, Litecoin і інші.

Асік виконує великий обсяг роботи. При цьому споживання електроенергії рідко перевищує 1,3-1,5 кВт (для домашніх пристроїв). Потужність професійних апаратів вище, але в співвідношенні продуктивності і споживання вони все одно виграють у класичних ферм на GPU.

Асіка розробляються під певний алгоритм і виконують розшифровку в десятки разів швидше відеокарт або процесорів ПК, що і зумовило їх популярність в середовищі Майнер. Всі елементи ASIC-Майнера працюють над вирішенням конкретної задачі, що і сприяє зниженню витрат електроенергії.

Щоб правильно зібрати Асік майнер своїми руками, важливо чітко уявляти його конструкцію. Апарат складається з наступних елементів:

 1. Плати ASIC, які розміщуються в спеціальних пазах і розміщені паралельно один одному. Як правило, в одному пристрої їх кілька. Саме на цих платах розташовані чіпи.
 2. Блок пам’яті — елемент Майнера, що забезпечує повноцінну роботу Асіка і виконання закладених виробником функцій.
 3. Блок живлення. Пристрій підключається до мережі, а внутрішні схеми харчуються постійною напругою. Завдання блоку живлення — перетворити змінний в постійний струм і забезпечити його стабільність.
 4. Вентилятори гарантують своєчасне відведення тепла і захищають апарат від перегріву. Якщо збирати Асік своїми руками, доведеться запастися надійним кольором (іноді декількома). Крім того, застосовуються радіатори для відведення тепла, які часто встановлюються на кожній з плат.
 5. Роз’єми для комутації з зовнішнім обладнанням. Якщо говорити про готових пристроях, тут багато що залежить від виробника і конфігурації. Аналогічний підхід має місце і при самостійній збірці ASIC-Майнер.
 6. Корпус. У нових моделях корпус виконується з алюмінію, що забезпечує кращий теплообмін. При самостійному виготовленні допускається застосування будь-якого тонкостінного металевого короба. Головне — забезпечити ефективне відведення гарячого повітря (герметичності бути не повинно).

Перед тим як зібрати Асік для Майнінг своїми руками, потрібно намалювати схему, закупити обладнання і визначитися з габаритами готового апарату. Якщо майнер буде встановлюватися в квартирі, важливо зробити упор на компактність, а при необхідності передбачити шумоізоляцію (спеціальний бокс). Крім того, потрібно розрахувати рентабельність. Може так статися, що створення Асіка буде невигідним для користувача.

Плюси і мінуси збірки ASIC miner своїми руками, а також готового обладнання?

Домашній Асік зі специфічною конструкцією

Як зазначалося раніше, Асіка мають кращу продуктивність в порівнянні з класичними фермами, що знижує термін окупності витрат Майнера. Такі апарати мають певні переваги і недоліки:

плюсимінуси
порівняно низька
споживання енергії при максимальній продуктивності.
устаткування швидко
застаріває, тому продати його на вторинному ринку з роками стає важче.
Єдина надія на те, що Асік встигне себе окупити.
Легкий і швидкий пуск.Якщо прилад для видобутку
криптовалюта виходить з ладу, починають його самостійно досить складно.
Доводиться віддати пристрій виробникові, а це додатковий час і
витрати. При цьому немає гарантії, що Асік вдасться відновити.
стійкість до
несправностей.
При замовленні ASIC-Майнера
з заводу доставка займає багато часу. За цей період може багато чого статися
в кріптовалютной мережі, і термін окупності зрушиться на певний період.
необхідність
мінімального набору додаткових вузлів для підключення.
Якщо товар виявиться
бракованим, повернути або замінити його — важке завдання.
невибагливість до
перевезення.
Шум про Асіка досягає
80-90 децибел, поетом тримати його в квартирі майже неможливо. У такій ситуації
доводиться орендувати окреме приміщення або робити шумоїзолірующий бокс.
порівняно швидка
окупність.
В процесі роботи Асік
виділяє багато тепла, тому важливо стежити за станом обладнання і
уникати його перегріву.
сучасні Майнер
працюють на 1-м (максимум — 2-х) алгоритмах. Це означає, що при зниженні
попиту на певний алгоритм сам апарат виявляється непотрібним.

Вище наведені переваги і недоліки для всіх Асіка в цілому. Якщо ви вирішили зібрати Асік майнер своїми руками, тут також є ряд плюсів і мінусів.

перевагинедоліки
Можливість економії на
комплектуючих деталях. Витрати на покупку чіпів, кольорів, радіаторів та іншого
обладнання значно нижче, ніж покупка готового приладу.
порівняно високі
витрати на складання, якщо порівнювати з фермою на відкритих.
легкість оптимізації
Асіка. Якщо людина робила апарат самостійно, він знає, на що той здатний. Крім того, при необхідності
проводиться оптимізація обладнання і його розгін для підвищення
продуктивності.
Збірка апарату вимагає
конкретних знань в електроніці, навичок пайки і програмування для налаштування
ПО. В крайньому випадку, доведеться залучати сторонніх фахівців і платити за
послуги.
Немає необхідності чекати
доставки пристрою. Час від початку збирання до старту видобутку монет залежить
тільки від оперативності Майнера і наявності вихідних матеріалів.
Процес підготовки Асіка
не завжди проходить гладко. Якщо замовляти комплектуючі елементи в різних
місцях, збірка може затягнутися на тривалий термін.
У разі поломки апарат
легко відремонтувати своїми силами без втрати часу і за невелику суму.
домогтися високої
продуктивності (такий же, як у готових блоків) навряд чи вийде. якщо
зробити ASIC для Майнінг своїми руками, термін
окупності істотно збільшиться.

Як рахувати окупність після складання Асіка для Майнінг своїми руками?

Плата Асік Майнера крупним планом

Розрахунок окупності виконується так само як і для готового обладнання. Цей параметр залежить від ряду факторів:

 1. Поточної вартості видобутої криптовалюта і складності мережі.
 2. Витрат на зборку Майнера.
 3. Споживання електроенергії.
 4. Підсумкового хешрейта.
 5. Вартості 1 кВтг в регіоні, де організована видобуток криптовалюта.

Чим більшу продуктивність вдається отримати, тим на більш високий дохід варто розраховувати. Тут багато що залежить від комплектуючих, які застосовуються в процесі складання. Для розрахунку використовуються спеціальні калькулятори, наприклад, bitcoincloudmining.center, NiceHash і інші. Потрібно ввести вихідні параметри, натиснути на кнопку розрахунку, після чого система виконує обчислення.

Як зібрати Асік — головні особливості підготовки і етапи

Схема і дроти, які будуть задіяні при складанні Асіка

Головна складність для Майнер, які вирішили зайнятися складанням Асіка — розробка схеми і покупка елементів, необхідних для створення пристрою. Як правило, при монтажі застосовуються чіпи компаній, які виготовляють Майнер Avalon або Antminer. Але виробників багато, тому варто орієнтуватися на бюджет та очікувані параметри (в плані хешрейта і потужності). Крім того, виникають труднощі з виготовленням друкованої плати, а також налаштуванням програмного забезпечення.

Багато Майнер на форумах відзначають, що дістати чіпи майже неможливо. Що стосується мікросхем, вони досить складні. Їх виготовлення вимагає професійного підходу, а також застосування спеціальної апаратури. Паяти вручну — трудомісткий процес, а автозапайка часто не дає очікуваних результатів (якість залишає бажати кращого).

Якщо людина замислилася над тим як зібрати Асік, а в майбутньому поставити цей бізнес на потік, він зіткнеться з проблемами. Організувати повний цикл виробництва навряд чи вийде, а сам процес вимагає значних фінансових вливань. Крім того, технології створення чіпів регулярно оновлюються. Ефективна сьогодні мікросхема вже через 2-3 місяці може виявитися марною. Це важливо пам’ятати перед тим, як робити майнер своїми руками. Наприклад, людина витратить час і гроші, а до моменту початку Майнінг вийде новий і більш потужний апарат, що призведе до ускладнення мережі і зростання часу окупності.

Створення інтегральних схем Асік проходить в кілька етапів:

 1. Підготовка. Головною метою є опис алгоритму роботи пристрою і вирішення поставленого завдання. На цьому етапі малюється схема або графіки, що дозволяють візуально побачити взаємодія між вузлами чіпа. Далі алгоритми переводяться з математичного в схемотехнічний сектор. Тут же проводяться розрахунки продуктивності, втрат тепла і інші аспекти.
 2. Створення друкованої плати. Після виконання попередньої роботи підбираються інші елементи (резистори, конденсатори), розробляється підсумкова схема пристрою і плати з розміщенням елементів. Окрема увага приділяється вибору матеріалів, які повинні витримувати покладену на них навантаження. На завершення цього етапу проводиться плата, виконується її перевірка, пайка і налагодження (якщо потрібно).

Це тільки те, що стосується плат, далі знадобиться приділити увагу і час на компоновку і створення інших елементів. Що стосується виготовлення чіпів, то це дуже тонкий і серйозний процес, що вимагає виконання роботи в стерильному приміщенні із застосуванням спеціального обладнання, витратних матеріалів та засобів індивідуального захисту. При складанні Асіка своїми руками чіпи зазвичай купують готові.

З урахуванням сказаного, можна зробити висновок, що налагодити повний цикл виробництва і зробити ASIC miner своїми руками від початку до кінця не вийде. Це дорогий і трудомісткий процес з великими питаннями до окупності обладнання.

Як зробити Асік — коротка інструкція

Плата майбутнього Асіка лежить на дерев'яній поверхні

Кращий вихід при створенні ASIC Майнера своїми руками — робота за спрощеною схемою, без організації повного циклу виробництва друкованої плати і розробки складних схем. Для виконання поставленого завдання потрібно зробити наступні кроки:

 1. Придбати мікросхеми. Цей крок викликає найбільшу складність у людей, що бажають зібрати ASIC-майнер своїми руками. Готові плати в Росії не виробляються, тому доведеться шукати варіанти в інтернеті і звертатися на зарубіжні ресурси. Ось тут і з’являються затримки по часу, про які згадувалося вище. При замовленні мікросхем варто врахувати алгоритм, на якому працює апарат, а також заздалегідь визначитися з видобутої криптовалюта. До того ж важливо не потрапити на шахраїв і не придбати браковану плату. В цілому багато тут залежить не стільки від знань і грошей, скільки від везіння.
 2. Створити програму. Щоб ASIC-майнер виконував покладені на нього завдання, потрібно знайти ПО. На цьому етапі також можливі труднощі, адже виробники готових приладів постачають програми покупцям. Залишається тільки встановити і налаштувати обладнання. Якщо купувати мікросхему окремо, ПО доведеться шукати самостійно. Це питання бажано вирішити до того, як зробити Асік. В іншому випадку час буде втрачено даремно.
 3. Пошук блоку живлення. Важливо врахувати, що внутрішні елементи схеми харчуються постійною напругою, а його ще потрібно перетворити з напруги мережі. Важливо правильно підібрати БП, щоб забезпечити роботу на повну потужність.
 4. Підготовка корпусу і установка кулера. Працюючий Асік виділяє багато тепла, яке потрібно відводити щоб уникнути перегріву і виходу з ладу дорогих мікросхем. Тут важливо правильно встановити вентилятори і підібрати корпус, який буде сприяти своєчасному відведенню тепла.

Як результат, напрошується кілька висновків щодо створення ASIC Майнера своїми руками:

 1. При відсутності навичок в радіоелектроніці за створення Майнера своїми руками братися не варто. Доведеться залучати інших людей, впевненості в кваліфікації яких також не буде. При цьому платити гроші за послуги все одно доведеться.
 2. Головна проблема полягає в пошуку чіпів. Дістати їх важко, а вартість дуже висока. Якщо успішно знайти і замовити мікросхеми, потрібно бути впевненим у своїх силах. Прикро буде на етапі тестування зіпсувати дорогий пристрій. Як результат, економія виявиться марною.
 3. Щоб встигнути за змінами в кріптовалютной мережі, важливо робити роботу максимально швидко. З цим виникають труднощі, адже на доставку деталей, підготовку схеми і пайку йде багато часу.

Багато Майнер збирають Майнер на FPGA на Spartan6. Раніше вони були актуальні, але сьогодні продуктивності в 800 МХ / сек, яку вдається отримати в результаті роботи, вкрай мало. Витрати на купівлю обладнання, підготовку схеми і виготовлення Майнера становлять 300-500 доларів, але навіть таку суму окупити не завжди вдається.

Збірка ASIC-Майнера своїми руками актуальна тільки в тому випадку, коли є доступ до комплектуючих деталей і ПО, намальована схема, а також є досвід виконання подібних завдань. При цьому діяти важливо швидко, щоб встигнути окупити витрати до чергового підвищення складності Майнінг. Так що чисто теоретично зробити ASIC-майнер своїми руками звичайно можна, але на практиці виникає багато труднощів, які настільки ускладнюють задачу, що актуальність самостійної збірки під великим питанням.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector