Bitcoin Atom (BCA) — хардфорк біткоіни, курс і огляд криптовалюта

4 грудня 2017 року було анонсовано черговий хардфорк криптовалюта біткоіни. В анонсі стверджувалося, що новий цифровий актив вирішить основні проблеми оригінальної валюти (зокрема, буде зроблений упор на прискорення транзакцій). Минуло майже 2 місяці і ось — 24 грудень 2018 року на блоці 505888 відбулася оголошена розвилка блокчейна, в результаті якої на світ з’явилася криптовалюта Bitcoin Atom (скорочено BCA). У цьому огляді ми спробуємо дізнатися, чи зуміє даний цифровий актив виправдати очікування користувачів.

Огляд ключових особливостей Bitcoin Atom

Головна сторінка сайту хардфорка біткоіни Атом
Головна сторінка Bitcoinatom.io

За офіційними заявами, хардфорк Bitcoin Atom (BCA) буде мати наступні характеристики:

 1. В роботі мається на увазі використання гібридного консенсусного підходу. Тобто, при видобутку будуть одночасно застосовуватися два алгоритму: POW (Proof of Work), а також POS (Proof of Stake). За допомогою такого підходу розробники сподіваються підвищити стабільність мережі і звести до мінімуму ймовірність саботажу системи певною групою Майнер.
 2. Захист від атаки на мережу збільшиться на 51%.
 3. Планується повноцінна інтеграція рішення під назвою Lightning Swaps, що стосується атомарних свопів. Це рішення дозволить людям здійснювати перекази монет без залучення третьої сторони (зокрема, бірж). Таким чином, для здійснення P2P обміну досить буде мати Bitcoin Atom wallet з позитивним балансом. Крім того, гарантується стовідсоткова конфіденційність угод.

Ще одним важливим фактом є те, що даний форк спрямований на рішення проблем масштабованості. Попередні відгалуження біткоіни вже намагалися збільшити пропускну здатність мережі, але в більшій мірі вони були сфокусовані на збільшенні розміру блоку (як, наприклад, Bitcoin Cash).

Творці хардфорка обіцяють швидке підтвердження транзакцій (в середньому за 5 хвилин). Крім цього, у біткоіни Атом буде захист від повторного відтворення. Природно, у гаманців розглянутої монети буде унікальний формат адреси.

Зазначені технологічні опції повинні повноцінно запрацювати в першій половині літа 2018 року.

Якщо говорити про те, як отримати Bitcoin Atom, то тут ситуація звична. За кожну монету оригінальної криптовалюта нараховується монета хардфорка, за умови, що біткоіни зберігаються на ресурсах-партнерах (про них поговоримо далі). Людям, у яких немає біткоіни, доведеться добувати новий актив шляхом Майнінг або купувати на біржах.

Чим криптовалюта Bitcoin Atom (BCA) відрізняється від біткоіни?

Монета біткоіни і вилка

Насправді, цей хардфорк має багато спільного зі своїм «прабатьком», проте без деяких відмінностей не обійшлося. Давайте порівняємо оригінал з його відгалуженням по ряду аспектів:

 1. Максимальна емісія. Тут обидва цифрових активу рівні. Як і у випадку з біткоіни, планується випуск 21-го мільйона монет.
 2. Основні способи видобутку. Обидві монети можуть добуватися шляхом Майнінг і збору на кранах. Надалі цілком можливо, що в майбутньому форк Bitcoin Atom можна буде отримувати, граючи в онлайн-казино або виконуючи замовлення на фріланс-майданчиках.
 3. Алгоритм Майнінг. Bitcoin Atom, як і його «прабатько», буде генеруватися за алгоритмом SHA-256.
 4. Час видобутку блоку. Тут уже є присутнім невелика відмінність. Зараз на генерацію одного блоку біткоіни йде 8 хвилин 30 секунд. У розглянутого ФОРКОМ часовий інтервал становить 10 хвилин (хоча не виключено, що до літа 2018 року швидкість видобутку збільшиться).
 5. Розмір блоку. У біткоіни Атом розмір блоку може варіюватися від 2 до 4 Мб.

Як видно, за ключовими показниками обидві монети майже ідентичні, але в технологічному плані (принаймні, в перспективі) хардфорк перевершує оригінал.

Поточна ситуація з Bitcoin Atom, курс хардфорка біткоіни

Торгівля біткоіни Атома на Йобіте
Торги пари BCA / USD на біржі Yobit

У нової валюти є свій офіційний сайт з адресою Bitcoinatom.io. Необхідно пам’ятати про те, що тільки ця адреса є вірним. Через популярність самого біткоіни і очікувань його ФОРКОМ вже створено багато лави, на які пропонують перейти сумнівні джерела. Щоб не наражати на небезпеку свій комп’ютер і, що ще важливіше, свої заощадження, настійно рекомендується користуватися тільки офіційним інтернет-ресурсом.

Партнери біткоіни Атома
Партнерські гаманці і біржі нового хардфорка Bitcoin Atom

Що стосується підтримки нової монети, то тут спостерігається непогана ситуація. Зокрема, зовсім скоро можна буде створити гаманець для Bitcoin Atom на сервісах Coinomi і ESR Wallet. Є відомості про те, що підтримку цифрового активу вже готові забезпечити популярні біржі:

 • YoBit;
 • OKEx;
 • Exrates.

Користувачі, що зберігають біткоіни на наведених вище ресурсах, отримають монети BCA відповідно до того, скільки у них вже є заощаджень. Для Майнінг Bitcoin Atom незабаром можна буде використовувати пул Bilbotel (хоча ця інформація поки не підтверджена на 100%).

Як видно, перелік сервісів поки не дуже великий, але через деякий час їх чисельність, швидше за все, помітно збільшиться. А ось ситуація з курсом Bitcoin Atom поки неоднозначна. Станом на вечір 25 січня 2018 роки (на 23:00) за одну монету ФОРКОМ дають 82,3 долара. Це, начебто, непоганий старт для свіжого електронного активу, якщо не враховувати той факт, що до 13:24 того ж дня ціна була 418,6 доларів. Настільки різке падіння ціни можна пояснити двома факторами:

 • люди поки не впевнені в Форк;
 • його падіння викликане штучно, щоб великі кріптовалютние гравці могли закупити монети на майбутнє.

Відстежувати курс можна на різних джерелах. Наприклад, хорошим варіантом стане майданчик calc.ru, де вартість монети відображається в реальному часі з щохвилинним оновленнями.

В цілому, говорити про майбутнє ФОРКОМ Bitcoin Atom поки рано. Воно багато в чому залежить від того, як анонсовані технологічні родзинки проявлять себе на практиці. При негативному розкладі це відгалуження просто стане черговою невдалою спробою поліпшення біткоіни. Якщо все буде працювати так, як заплановано творцями, Bitcoin Atom очікують приголомшливі перспективи і значне зростання ціни.

Більше про новий хардфорке дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector