Апаратний гаманець для криптовалюта — що це і для чого потрібен

Апаратний гаманець для криптовалюта — це фізичний носій, що забезпечує холодне зберігання цифрових монет. За своїм виглядом він схожий на флешку або брелок від автомобільної сигналізації. На сьогоднішній день вважається одним з найбезпечніших варіантів кріптобумажніка.

Апаратний гаманець для криптовалюта: що це простими словами

Апаратний гаманець на монетах біткоіни

Якщо говорити максимально просто, то апаратний гаманець — це компактний прилад для зберігання криптовалюта. Зовні він схожий на автомобільний брелок. Як правило, виготовляється в пластиковому корпусі, хоча для більшої надійності на ринок стали випускати моделі з алюмінію і навіть титану. Сучасні апаратні гаманці оснащені фізичними кнопками для управління (наприклад, для введення ПІН-коду), USB-роз’ємом для підключення до комп’ютера або ноутбука, а також дисплеєм певного розміру для зручної навігації.

Холодне або оффлайнові зберігання приватних ключів — це головне, для чого потрібен апаратний гаманець. Незважаючи на те, що відправка коштів здійснюється через ПК, підключений до інтернету (для цього скачується фірмовий додаток), секретні ключі ніколи не потрапляють в мережу. Внутрішня прошивка таких пристроїв надійно захищає їх від злому. Навіть якщо комп’ютер користувача буде підданий хакерській атаці, зловмисник не отримає доступ до приватного адресою. У мережі «світиться» тільки публічний ідентифікатор, який нічого не дає потенційному злодієві.

Розробники апаратних гаманців для криптовалюта завжди передбачають відразу кілька рівнів захисту. Як правило, в цей комплекс входять:

 1. PIN-код, який встановлюється особисто користувачем. Принцип дії як на телефоні. Даний ідентифікатор потрібно вводити щоразу під час реєстрації в меню пристрою. Після кількох невдалих спроб (як правило, трьох) гаманець блокується. Тобто вгадати ПІН методом підбору не вийде.
 2. Секретний програмний пароль, що дає доступ до грошей. Він генерується автоматично самим гаджетом. Даний пароль завжди зберігається в режимі оффлайн.
 3. Seed-фраза, що забезпечує доступ до своїх рахунків в разі втрати або крадіжки гаманця. Вона являє собою набір з 24 незв’язаних між собою слів, що йдуть в певному порядку. Як правило, така фраза дається користувачу при першому запуску клієнта. Людині потрібно записати не тільки слова, але і їх точний порядок, адже при відновленні девайс просить кілька разів ввести слова з різних місць списку (наприклад, спочатку 10-е, потім 22-е і так далі). Можливість відновлення доступу навіть при втраті програмного гаманця (а по суті — приватного ключа) робить такий тип сховища чи не найкращим серед усіх різновидів гаманців.

Іноді творці додають додаткові паролі, які посилюють захист зберігаються засобів. Наприклад, разом з девайсом може поставлятися так званий заводський ключ.

Одним з головних достоїнств більшості апаратних гаманців є мультивалютність. Тобто, вони дозволяють зберігати відразу кілька цифрових активів на одному пристрої. Сьогодні багато моделей підтримують такі популярні монети, як біткоіни, Лайткоін, Ефір, Деш. Правда тут ми виділили і один мінус. Справа в тому, що багато розробників додають підтримку тільки тих коинов, які вже заслужили серйозну репутацію і мають деяку цінність на ринку. З одного боку, це грамотний крок, але такий підхід не дозволяє зберігати на девайсах молоді перспективні валюти, які можуть вирости в майбутньому.

Чим апаратний гаманець відрізняється від інших видів сховищ?

Апаратний гаманець для криптовалюта на долоні

Щоб було зрозуміліше, ми проведемо порівняння з кожним типом окремо:

 1. Програмні клієнти. Такі гаманці можна назвати головними конкурентами апаратних сховищ. При використанні десктопних гаманців гроші зберігаються безпосередньо на комп’ютері користувача. Установка повнорозмірного гаманця, завантажувати весь блокчейн, дозволяє людині стати повним вузлом мережі і не звертатися до сторонніх систем при здійсненні транзакцій. Програмні клієнти навіть дозволяють здійснювати холодне зберігання. Але в кількох моментах апаратні сховища їх все ж перевершують. По-перше, користувач, по суті, прив’язується до одного комп’ютера, в той час як власник апаратного гаманця може здійснювати транзакції з будь-якого ПК. Теоретично це можна робити і з десктопними гаманцями, але тоді доведеться скидати файл ключів на сторонній ПК, що таїть у собі певні ризики. Більш того, навіть при холодному зберіганні (коли приватні ключі знаходяться на оффлайн-носії) вам періодично потрібно закидати файл ключів на жорсткий диск, і в цей час гаманець знаходиться під загрозою злому. Своєчасна хакерська атака на комп’ютер може привести до втрати коштів. І ще — апаратні носії не вимагають скачування всього блокчейна, а для повнорозмірних гаманців треба виділяти сотні гігабайт простору.
 2. Онлайн-гаманці / гаманці на біржах. Ці сховища відрізняються один від одного функціоналом: одні дозволяють тільки зберігати монети, інші — дають можливість займатися трейдингом. Однак плюси і мінуси у них приблизно однакові. Такі гаманці створюються дуже швидко; не потрібно завантажувати блокчейн. Крім того, дані сховища можна назвати рекордсменами в плані мультивалютності. Наприклад, на біржах можна заводити гаманці для молодих криптовалюта і навіть для токенов. Але при цьому гроші фактично зберігаються не у вас. Приватний ключі розміщені на сторонніх серверах. Якщо якийсь сервіс припинить існування, все накопичення пропадуть. Більш того, онлайн-сховища цілодобово знаходяться під загрозою злому. У випадку з апаратними гаманцями про такі проблеми вам думати не доведеться.
 3. Мобільні клієнти. По суті, це суміш десктопного та онлайнового гаманця. Клієнти на смартфонах зазвичай підтримують відразу декілька цифрових активів, не вимагають завантаження всіх блоків транзакцій, при цьому файл ключів (іншими словами, самі монети) зберігається безпосередньо на девайсі. Однак мобільні телефони практично завжди підключені до мережі, що дає можливість для хакерської атаки. Більш того, втрата смартфона автоматично означає втрату коштів в більшості випадків. У ситуації з апаратними гаманцями, як було сказано вище, можна відновлювати доступ на іншому пристрої.
 4. Паперові гаманці. У плані безпеки цей тип сховища практично нічим не поступається апаратного «побратиму». Гроші майже завжди зберігаються на оффлайн-носії, який можна тримати в кишені або в затишному місці будинку. Однак папір — це далеко не самий надійний матеріал. Фарба на ній з часом вицвітає, листок можна випадково порвати. Якщо раптом буде пошкоджена ділянка з приватним ключем, а копії у вас не виявиться, гроші, швидше за все, пропадуть. Ну і найголовніше — використання паперового гаманця в будь-якому випадку вимагає інтеграції секретного ключа в інший клієнт (як правило, в десктопний). В іншому випадку ви не зможете відправляти коін іншим людям або переводити їх на іншу адресу. Таким чином, гаманець теж знаходиться під загрозою злому.

На що звертати увагу при виборі апаратного гаманця?

Апаратний гаманець для криптовалюта на білому тлі

Купуючи такий пристрій, слід враховувати ряд аспектів:

 1. Виробник — чи не головний момент при виборі. Слід віддавати перевагу моделям тільки від перевірених брендів, що встигли зарекомендувати себе на ринку. Однозначно потрібно обходити стороною китайських ноунейм, які б фантастичні девайси вони не пропонували.
 2. Підтримувані криптовалюта — зазвичай це вказується на сайті виробника. Так ви зможете підібрати собі пристрій, який повністю відповідає вашим потребам.
 3. Корпус пристрою. Бажано віддавати перевагу моделям з алюмінію, що мають підвищену міцність. Пластикові девайси краще брати в крайньому випадку (або якщо хочеться заощадити).
 4. Ступені захисту гаманця — також прописуються на сайті виробника. Тут треба дотримуватися простого принципу: чим більше, тим краще.
 5. Сумісність з операційними системами комп’ютера. У переважній більшості випадків підтримується стандартний набір: Windows, Linux, MacOS. Однак перед покупкою краще уточнювати оптимальні версії ОС, щоб не виникло проблем при використанні.
 6. Наявність спеціалізованого ПЗ для роботи. Деякі моделі готові до використання відразу після підключення, але сьогодні найчастіше виробники вимагають від власників самостійної установки потрібної програми.

Окремо варто згадати про такий найважливіший момент, як ресурс покупки. Апаратні гаманці завжди потрібно замовляти тільки на офіційному сайті виробника. Сторонні інтернет-магазини і вже тим більше онлайн-барахолки (наприклад, OLX або Youla) не потрібно навіть розглядати. Крім того, не треба замовляти девайс на сайтах, присвячених якійсь одній моделі (до такого кроку нерідко вдаються шахраї, позиціонуючи свій сайт, як офіційне торгове представництво). Партнерські магазини також варто обходити стороною. Тільки при покупці гаманця у офіційного виробника ви гарантовано отримаєте безпечний гаджет, який не містить ніякого шкідливого ПЗ.

Обов’язково оглядайте апарат після доставки. На ньому мають бути присутні всі фірмові наклейки, голографічні знаки, пломби. Наявність навіть найменших пошкоджень (наприклад, подряпин або потертостей) вже можна вважати приводом для заміни. Справа в тому, що особливо хитрі злодії примудряються перехоплювати гаманці на перевалочних пунктах, перепрошивати їх і вже потім доставляти покупцеві. Таким чином, навіть пристрої, замовлені на офіційному сайті, можуть прийти «зіпсованими». Звичайно, шанс того, що ви станете жертвою настільки продуманого шахрая, вкрай малий. Але тут мова йде про гроші, тому перестраховка не буде зайвою.

Кращі виробники апаратних гаманців для криптовалюта

Апаратний гаманець KeepKey крупним планом

Сьогодні найнадійніші і функціональні апаратні гаманці виходять під такими брендами:

 1. Ledger Wallet (сайт ledgerwallet.com) — один з лідерів ринку. Модель гаманця Ledger Nano S сьогодні вважається чи кращим апаратним сховищем. Девайс підтримує відразу 25 активів, включаючи біткоіни, Лайткоін, Ефір, Зікеш і Стеллар. Пристрій підключається до ПК через USB-дріт. Воно оснащене OLED-дисплеєм і двома кнопками для навігації по меню і виконання дій. Гаджет сумісний з операційними системами Windows, Linux і MacOS. Для доступу до розширеного функціоналу потрібно завантажувати спеціальний додаток на сайті виробника. Цей апаратний гаманець для криптовалюта має в основному позитивні відгуки і хорошу репутацію, так що йому сміливо можна віддавати перевагу. Станом на 25.12.2018 ціна Ledger Nano S в Росії становить 6 990 рублів (при оплаті криптовалюта) і 7 490 рублів (при оплаті картою). Ціна в Україні — від 2 273 гривень. На жаль, російському користувачеві скоро доведеться купувати модель тільки за кордоном, адже виробник припинив поставки на територію РФ.
 2. Trezor (сайт shop.trezor.io) — це, мабуть, головний конкурент попередньої компанії. Виробник пропонує своїм клієнтам відразу 3 моделі: ONE White / Black, One Metallic, Model T. Девайси Trezor підтримують більше 500 криптовалюта, включаючи біткоіни, Ефір, Деш, біткоіни Кеш, Лайткоін, а також маркери ERC-20. Корпус пристрою може бути виконаний з пластика або металу (в залежності від моделі). Всі апарати даного бренду оснащені дисплеєм і кнопками для управління. Присутній багаторівневий захист, а також можливість відновлення доступу на іншому пристрої за допомогою Seed-фрази. На момент написання статті ціна апаратних гаманців Trezor починається від 83,5 євро.
 3. KeepKey (сайт keepkey.com) — виробник з 2015 року випускає на ринок зручні і надійні апаратні гаманці. Поки що доступна модель в одному варіанті виконання: прямокутний корпус з анодованого алюмінію з передньою панеллю з полікарбонату. У гаджета є великий OLED-екран, який спрощує роботу з ним. Модель підтримує 7 криптовалюта: біткоіни, Лайткоін, Догікоін, Ефіріум, Деш, Тестнет, Неймкоін. На момент написання статті ціна девайса становить 129 доларів.

Справедливості заради відзначимо, що є й інші непогані виробники (наприклад, швейцарська компанія BitBox і бренд з Гонконгу Bitlox). Однак в розглянуту вище трійки були включені виробники, продукція яких користується попитом не один рік, так що для максимальної надійності краще віддавати перевагу їм.

Плюси і мінуси апаратних гаманців

Кілька апаратних гаманців на білому тлі

Незважаючи на величезну кількість позитивних якостей, дані сховища мають і негативні сторони. Їх переваги і недоліки приведені в таблиці нижче:

плюсимінуси
Постійне холодне зберігання криптовалюта. Приватний ключі ніколи не потрапляють в мережу, що виключає ймовірність віддаленого злому.Більшість моделей підтримує тільки найпопулярніші коін, а ось дешеві перспективні активи можна зберігати далеко не на всіх пристроях.
Кілька ступенів захисту, практично виключають ймовірність несанкціонованого доступу.Користувач не застрахований від покупки бракованого гаджета (наприклад, з криво поставленим ПО).
Можливість безпечного використання гаманця на різних комп’ютерах.У дуже рідкісних випадках можливе впровадження шкідливого ПО в апарат на стадії доставки.
Мультивалютність більшості моделей.На відміну від інших гаманців, за апаратні гаманці треба платити, причому чималі гроші (від 80 євро і вище).
Можливість відновлення доступу до грошей в разі втрати або крадіжки гаманця (за допомогою сид-фрази).Деякі моделі не підходять для отримання виплат з пулів при Майнінг.
Простота зберігання девайсів, завдяки їх компактності.

Ну що ж, ось ми і розібралися з тим, що таке апаратний гаманець для криптовалюта, які його переваги і недоліки. Підводячи підсумки, можна сказати, що це чи не найкращий тип кріптовалютних гаманців, що поєднує в собі хорошу безпеку і зручність застосування. Звичайно, за його покупку треба платити чималі гроші, але якщо ви плануєте зберігати у себе значні суми коинов, краще не економити на гаманці для них.

Відео про апаратні гаманцях:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector