Bitcoin Cash перспективи біткоіни Кеш і можливості його розвитку

Переваги BCH над BTC

Хард форк біткоіни був створений з метою масштабувати мережу, розвантажити її та скоротити вартість комісій. Перша ідея з’явилася ще навесні 2017, коли Bitcoin був заспамлен транзакціями ботів з мінімальною комісією.

Були деякі ідеї про просте збільшення блоку BTC, але їх відкинули. Пізніше був реалізований софт-форк SegWit, який якимось чином все ж зміг прискорити транзакції, але несуттєво. Таким чином 1 серпня 2017 роки з’явився біткоіни Кеш, який розділив мережу на дві частини.

Першим важливим відмінністю став розмір блоку в 8мб, замість 1мб. Це істотно збільшило швидкість переказів. Якщо оригінальна мережа може обробляти близько 4 транзакцій в секунду, то у BCH цей показник дорівнює приблизно 65.

Друга перевага — це розмір комісії за обробку транзакції. Оскільки вдалося розвантажити мережу і переклади проходять швидше, вони стали дешевше. Таким чином, цю криптовалюта можна використовувати для мікроплатежів.

Третє суттєва відмінність — спрощений Майнінг. У цьому Форк впроваджений протокол MTP. Це якась медіана останніх одинадцяти блоків. Якщо вона перевищує 12 годин, складність видобутку знижується на 20%. Також, якщо загальний хешрейт мережі падає, складність також стає менше.

Проблема розміру блоку

Здавалося б, якщо так просто збільшити розмір блоку, чому цього не зробили в оригінальній мережі замість хард-Форк? 1мб був логічно обгрунтований ще при створенні Bitcoin. Головний аргумент спрямований на користь захисту від DDoS атак на мережу.

Друга проблема — це розмір блокчейна. Мережа Bitcoin сьогодні вже більше 200Гб. А якщо збільшувати розмір блоку, то загальний обсяг блокчейна також стане більше. Таким чином, доведеться купувати мільярди SSD, щоб спокійно використовувати Bitcoin Core. Або ж доведеться жертвувати безпекою і використовувати гаманці, які звертаються до зовнішнього сервера для підтвердження транзакцій.

Історія зміни курсу BCH

Перспективи зростання хард ФОРКОМ починаються з вивчення його переваг і історії курсу. Перше вже було описано вище. Зараз мова піде саме про його ціну, яка часто дивувала користувачів мережі.

Почалося все з ціни приблизно в 200 доларів. Що примітно, навіть при такій ціні криптовалюта відразу потрапила в топ капіталізацій по Coinmarketcap. Вже на наступний день курс зріс удвічі. Далі спостерігалася відносна стабільність, але через три тижні вартість різко зросла до тисячі доларів і відразу ж впала до 700.

Після цього спостерігався тривалий, плавний слив. Після досягнення позначки в 317 доларів був розворот. Далі стався перший серйозний зліт до 1600 доларів. Тоді багато хто активно скуповували біткоіни Кеш.

Після чергового спаду був величезний приріст. Це випало на пік вартості всіх криптовалюта в середині грудня 2017 року. Найвища ринкова вартість була 4091 долар, однак, той день був закритий на позначці в 3526.

Сіра П’ятниця 22 грудня і її наслідки зробили свій вплив і на цю криптовалюта. Як результат, курс повернувся до близько 1000 доларів. На початку травня був приріст до півтори тисячі, а на момент написання статті (26.05.2018) вартість становила тисячу тридцять-два долара.

Який же можна зробити висновок, виходячи з історії його курсу? По-перше, успішна реалізація ідеї хард-Форк привернула багато користувачів, які активно вкладали в нього свої кошти. По-друге, вона також сильно залежить від курсу біткоіни, а значить і загальної ситуації на кріптовалютном ринку. По-третє, BCH має тенденцію до великих стрибків, незважаючи на високу вартість криптовалюта.

За та проти

Розкол в блокчейне завжди викликає суспільний резонанс. Хтось починає активно підтримувати нову криптовалюта, а хтось, навпаки, люто висловлюється проти. Велику роль відіграє авторитет кожної зі сторін на кріпторинке і в світовому співтоваристві в цілому. Також слід зіставляти їх слова і дії.

Спочатку мова піде про супротивників. Самим лютим в даному випадку виявився директор з фінансових питань біржі Bitmex. Він заявив, що біржа не збирається підтримувати гроші, які виникають з нізвідки. Можливо він має рацію, оскільки при розколі, всі хто мав на своєму рахунку Bitcoin, отримали таку ж кількість Bitcoin Cash.

Також команда майданчики заявила, що BCH не в змозі забезпечити належний рівень захисту транзакцій, тому вона не буде включена в список торгових пар біржі. Але постає питання: як же тоді вдалося уникнути подвійної витрати, затримок і повторень транзакцій між блокчейном BTC і BCH? До речі, в 2017 році Bitmex торгувала ф’ючерсами на біткоіни Кеш.

Серед відомих проектів, які активно підтримують криптовалюта, можна виділити Майнінг пули AntPool і ViaBTC. Перший активно популяризував альткоін, направивши на нього чималу кількість свого хешрейта. А хайп Янг, генеральний директор останнього, згідно з деякими джерелами зовсім брав участь в розробці ФОРКОМ.

Також біткоіни Кеш отримав покликання від Poloniex, Bittrex, Binance, Kraken і багатьох інших кріптовалютних бірж, які мають хорошу репутацію. Це виражається в тому, що BCH в принципі присутня на них, а також показує непоганий обсяг торгів.

перспективи Майнінг

Оскільки транзакції біткоіни Кеш забезпечуються Майнінг, доцільно буде обговорити перспективи цього процесу. Як вже було сказано вище, видобуток цієї криптовалюта набагато простіше, ніж у Bitcoin. Однак це може створити певні труднощі.

Так, збільшений розмір блоку все ж потребують більш потужного устаткування для його створення. Відповідно, з’являється ймовірність скорочення повних вузлів. Це може спричинити за собою централізацію мережі, оскільки без повних вузлів підтверджувати транзакції важче.

Більш того, в централізованої мережі більша ймовірність, що хтось буде тримати у себе 51% потужності. З одного боку, ця проблема в даному блокчейне вирішена, оскільки Майнер дуже багато. З іншого боку, немає гарантії, що Майнер залишаться. Чим їх менше, тим вище відсоток розподілу між кожним.

Крайній питання Майнінг — це його прибутковість. Цей фактор завжди є ключовим, тому що Майнер не готові витрачати свої ресурси собі в збиток. Нагорода збігається з біткоіни і дорівнює 12.5 монет. Однак в мережі BCH це одно трохи менше 13 тисяч доларів.

При цьому, прибутковість Майнінг Bitcoin становить 43 цента в день за Thash / s, а у Bitcoin Cash 49 центів. Відповідно, добувати біткоіни Кеш трохи вигідніше. Як би там не було, багато Майнер не покидають «оригінальну» мережу на користь ФОРКОМ. Так чи інакше, загальний хешрейт становить 4.09 Ehash / s, що говорить про позитивне ставлення Майнер до криптовалюта.

подальші тенденції

Насправді, прогнозувати тренд курсу будь-якої з криптовалюта означає моментально виставити себе недалеким. Адже зміни відбуваються настільки часто і непередбачувано, що жодна теорія не допоможе передбачити приблизну вартість.

Але це тільки в тому випадку, коли мова йде про найближчих зміни. Багато впевнені, що можна дізнатися приблизну ціну в далекому майбутньому. Для цього треба оперувати такими даними:

  • історія курсу;
  • новинний фон;
  • активність Майнер;
  • обсяг торгів;
  • відгуки;
  • активність команди;
  • різниця між противниками і прихильниками.

Історія курсу вам відома і може здатися, що криптовалюта має шанс до зростання. Насправді ж, 3 ситуації різкого збільшення вартості були спровоковані Пампа. При цьому, перший памп збігся із загальною ситуацією на кріпторинке, що призвело до зростання до 4 тисяч. Інша масова купівля BCH не дозволила курсу піднятися понад 1600 доларів.

Новинний фон залежить від активності противників і прихильників. Тому, якщо вам цікава ця криптовалюта, варто звернути увагу на їх висловлювання і дії. Відгуки користувачів в більшості своїй позитивні, оскільки хард-форк зміг надати найкращі умови, ніж сам біткоіни. Ну а обсяг торгів у криптовалюта досить високий. За даними Coinmarketcap вона знаходиться на 5 місці за цим показником.

Як же визначити подальші перспективи? Деякі експерти, навіть після «сірої п’ятниці» пророкували йому вартість в 3000 на весну 2018, а до кінця року — не менше 5 тисяч. Як бачите, перший прогноз не збувся. Хто знає, що буде з другим.

Перспективи розвитку також не найоптимістичніші. Багато впевнені, що біткоіни буде розвиватися в звичному темпі, а ось ФОРКОМ вже не оминути так званного «старшого брата».

Але ситуацію можуть змінити трейдери, кріптобіржі і Майнер. Останні будуть надавати найбільший вплив, відповідно від них залежить найбільший відсоток вкладу в розвиток. Трейдери ж, по суті, регулюють курс і обсяг торгів. Ці два показники є дуже важливими для будь-якої криптовалюта. Тому чим більше активності з боку торговців на біржі, тим більша ймовірність поліпшення позицій біткоіни Кеш.

Про що говорить статистика? BCH набирає обертів. При появі ФОРКОМ йому довіряли лише 3% користувачів криптовалюта. Однак кілька Пампа і світових подій привели до того, що сьогодні цей показник вже досяг позначки в 10%. Коли мова заходить про криптовалюта, цифри говорять дуже багато. В даному випадку вони показують лише розвиток.

імовірність обвалу

Сьогодні вона невелика. І поки біткоіни не може вирішити проблему з масштабністю, високими комісіями і швидкістю транзакцій, обвалу біткоіни Кеш, найімовірніше, не буде. Адже він уже вирішив ці проблеми.

Проте, біткоіни все ще довіряють багато користувачів. Незабаром планується впровадження Lightning Network, яка може виправити багато недоліків BTC. Якщо це буде реалізовано успішно, то BCH втратить нинішні позиції.

Загалом, перспективи розвитку біткоіни Кеш повністю залежать від стану справ у біткоіни. Як тільки він буде набирати нових обертів, його форк поступово піде в небуття. Щоб цього уникнути, команді BCH потрібно придумати щось революційне якомога швидше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector