Bitcoin і Ripple: чим відрізняються

З появою нових криптовалюта і зростанням їхньої популярності, учасники ринку (інвестори, Майнер, компанії і звичайні користувачі) стали шукати відповіді на запитання — яким віртуальним валют віддати перевагу. На 6 березня 2018 року в ТОП-10 входять три види монет — біткоіни, Ефіріум і Ріппл. І якщо лідерство перших двох коинов ні у кого не викликає питань, прорив XRP здивував користувачів кріптосеті. На цьому тлі виникає питання, чим Ripple відрізняється від Bitcoin, і які перспективи у нових цифрових монет в майбутньому. Нижче розглянемо ці нюанси докладно.

Загальні відомості про Bitcoin і Ripple

Значок Ріппл відділений від монети біткоіни косою лінією

Біткоіни — валюта, що є першопрохідцем в секторі віртуальних грошей. На березень 2018 року його користується найбільшим попитом, що підтверджується її курсом (11070 доларів за монету) і високим рівнем капіталізації (більше 184 мільярдів доларів). Творець крипти — Сатоши Накамото, який розробив новий вид грошей, заснованих на технології blockchain. Спочатку біткоіни мав вузьке застосування і використовувався тільки в ігровій мережі. Згодом криптовалюта набирала популярності, а різкі сплески курсу припали на 2013 і 2017 року.

Особливість Bitcoin — незалежність від державних органів, підприємств, банків або інших структур. Число біткоіни обмежена 21 мільйоном монет, і на 6 березня 2018 випущено 16,9 мільйона. Нові коін видобуваються шляхом Майнінг. Спочатку це відбувалося з застосуванням процесорів, потім відеокарт, а вже сьогодні з використанням потужних ферм (в тому числі на Асіка).

Багато суперечок ведеться щодо децентралізації, яка в біткоіни умовна. Ситуація склалася таким чином, що група майнінгових пулів має більшу частину продуктивності і може контролювати процес видобутку віртуальних монет — прискорювати або різко сповільнювати цей процес. В результаті був створений хардфорк біткоіни Кеш — криптовалюта, яка швидко набрала популярності і розташувалася на четвертій сходинці за популярністю. У Бікоіна, як і у будь-якого іншого активу, є свої переваги і недоліки.

Щоб зрозуміти, чим відрізняється біткоіни від Ripple, варто розглянути його конкурента. Ріппл, по суті, не є криптовалюта в звичному розумінні. Це проект (платформа), яка може застосовуватися як звичайними користувачами, так і компаніями або банками. Цифровим активом майданчики є XRP. На відміну від біткоіни, тут немає чітко вираженої децентралізації, адже великий обсяг монет (близько 65%) знаходиться в розпорядженні розробників.

Система Ріппл — платформа з відритим вихідним кодом. Вона побудована за принципами, які схожі з блокчейн. При цьому згадана технологія не застосовується. Основним напрямком діяльності вважається співпраця з банківськими установами і великими компаніями. Мета створення платформи — оптимізація проведення валютних платежів, зменшення часу проведення транзакцій і зниження комісії.

Творець криптовалюта XRP і протоколу Ріппл — компанія OpenCoin, керівниками якої є Дж. МакКалеб і Кр. Ларсен. До 2017 року віртуальні монети були малоцікаві інвесторам, але після укладення низки великих контрактів з банками і компаніями, а також супутнього зростання курсу в кінці 2017 го, Ripple поступово пішов вгору і потрапив в трійку лідерів по капіталізації. На 6 березня 2018 року його дорівнює 35,5 млрд. Доларів.

 • Читайте більше про історію створення Ріппла.

Уже розглянутої інформації достатньо, щоб зрозуміти різницю між віртуальними монетами. Незважаючи на високий інтерес з боку інвесторів до біткоіни і Ріпплу, вони різні. Якщо говорити простими словами, Ripple — токен, тобто внутрішня валюта однойменної платформи. У неї немає блокчейна, а емісія вже проведена.

На відміну від Bitcoin, де відомий тільки псевдонім автора, розробники Ріппл не приховує і відкриті для суспільства. Крім того, творці постійно займаються його вдосконаленням, розкручуванням і оптимізацією вже діючої платформи. Ось чому XRP частіше порівнюється ні з Bitcoin, а PayPal.

Принцип роботи Bitcoin і Ripple

Золотиста монета Ріппл і бронзова монета біткоіни

Практично всі криптовалюта мають свій принцип роботи, який відрізняє і виділяє їх серед конкурентів. У випадку з Bitcoin і Ripple ця різниця особливо помітна.

Біткоіни — децентралізована мережа, в основі якої лежить blockchain (база даних). Вона не має спільного сервера і зберігається в комп’ютерах мільйонів людей по всьому світу. У кожного учасника Мережі є копія блокчейн-ланцюга з історією всіх проведених транзакцій (операцій з видобутку, купівлі-продажу і передачі віртуальних монет). Кожен користувач має доступ до бази і зазначеної інформації.

При створенні нового блоку відомості синхронізуються, а копії на комп’ютерах учасників оновлюються. Завдяки такій децентралізації підмінити дані і обдурити мережу неможливо. І чим більше учасників, тим нижче ризик. У кожному блоці Bitcoin містяться дані про себе, а також про попередньому вузлі, що підтверджує цілісність і валідність ланцюга. Для внесення правок в блокчейн доведеться скорегувати весь блокчейн, який збережений на мільйонах ПК в усьому світі.

Ріппл, як зазначалося вище, не вважається криптовалюта в чистому вигляді. Це платформа, яка обслуговує протоколи з відкритим первинним кодом. Інфраструктура розроблена для здійснення міжбанківських угод. Особливість системи полягає в гнучкості і можливості вбудовування в мережі банків і компаній. У ролі учасників операції виступають клієнти, торговці, шлюзи і маркет-мейкери.

По суті, Ріппл є реєстр, в якому містяться дані, прийняті на базі консенсусу учасників. Завдяки появі платформи, банки і компанії можуть створювати свої мережі і проводити операції безпосередньо один з одним, без участі посередників. Транзакції здійснюються за допомогою криптографически оформлених угод, які можуть проводитися із застосуванням фіатной або внутрішньої валюти (XRP). У реєстрі платформи відображаються тільки суми боргу з активами, що мають вид заборгованостей.

З ростом популярності Ріппл вдалося поєднати з багатьма вже діючими протоколами перевірки клієнтів, а також з послугами фінансових установ. Транзакція виконується користувачами, між якими є достатній рівень довіри. Якщо його немає, система знаходить відповідний і безпечний варіант.

Ripple VS Bitcoin з позиції характеристик

Графічне зображення протистояння Bitcoin і Ripple

Наступна частина «битви» між біткоіни і Ріппл стосується характеристик кожної криптовалюта.

Особливості Bitcoin:

 1. Емісія біткоіни обмежується 21 мільйоном монет, але Майнер продовжують працювати над досягненням цієї межі. Наявність ліміту захищає мережу Bitcoin від інфляційних процесів і ризику знецінення.
 2. Монета Bitcoin має конкретні характеристики. Так, один блок формується за 10 хвилин, а нагорода становить 12,5 монет (на 2018 рік).
 3. Складність видобутку постійно змінюється — через кожні 2016 вузлів (раз в 14 днів).
 4. Система повністю децентралізована і нікому не підпорядковується. Це означає, що курс регулюється тільки ринковими факторами — зміною попиту і пропозиції, а також підвищенням / зниженням інтересу до віртуальної монеті.
 5. При проведенні операції третя сторона (фінансова установа або посередник) участі в угоді не приймають.
 6. Скасувати транзакцію, яка вже проведена, неможливо. Це означає, що в разі перерахування грошей змінити що-небудь не вийде. Наприклад, якщо адреса одержувача введено некоректно, отримати гроші назад не вийде (якщо тільки одержувач не проявить бажання повернути кошти).
 7. Всі операції анонімні. Точніше інформація про обсяг операції та адресу відкрита, а ось по одержувача криптовалюта — немає. При наявності під рукою адреси користувач може перевірити операцію, але визначити сторони угоди він не зможе.
 8. Низька комісія. Теоретично система стягує мінімальний комісійний платіж, але на практиці економія в цьому питанні часто призводить до затримки транзакції. Середній показник комісійних платежів на 6 березня 2018 року становить не набагато більше 4 доларів.

Особливості Ripple:

 1. Всі маркери випущені вже при створенні криптовалюта в обсязі близько 100 мільярдів монет. При цьому частина з них «заморожені», знаходяться в розпорядженні підприємства міста і поступово додаються в оборот.
 2. Віртуальна монета побудована на відкритому програмному коді, який при бажанні можна міняти.
 3. Комісія при проведенні операції дорівнює 0,00001 XRP. Її призначення — захист від спамерських атак. Відправлення великої кількості заявок призведе до значних витрат зловмисника, що зводить до мінімуму ризик такої проблеми. Крім того, комісія нараховується не для збагачення розробників, а для забезпечення стабільності системи. Після зняття вона відразу «згоряє».
 4. Кожен користувач мережі має право зробити свій обмінник для валюти або послуг. Операції на базі платформи проводяться на підставі консенсусу (домовленостей) і довіри між сторонами, поетом арбітражні структури не потрібні. Гроші переводяться тільки після наявності схвалення.
 5. Транзакції в мережі оборотні, гроші можна повернути. Ця особливість вигідно відрізняє Ріппл від інших віртуальних монет, в тому числі від біткоіни.
 6. Історія всіх транзакцій зберігається на гаманцях користувачів і доступна в будь-який момент.
 7. У Ripple немає блокчейна в чистому вигляді. Інформація накопичується у вигляді реєстру, який знаходиться на серверах мережі. Останні час від часу синхронізуються для перевірки точності відомостей. Цей принцип має багато спільного з біткоіни, але все ж не є blockchain.
 8. Реєстри оновлюються з періодичністю раз на кілька секунд. Операції проходять миттєво, тому немає необхідності чекати створення декількох нових блоків.
 9. Ризик атаки за принципом 51% відсутня через відсутність Майнінг.
 10. Наявність гейтов дозволяє працювати з різними компаніями і банківськими установами. Ті організації, які підключаються до Ріпплу, виступають в ролі гарантів. Як результат, надійність системи зростає.
 11. Всього в обороті 39,091 млрд монет. Велика частина залишається на руках у творців.
 12. Програмні крипти доступні всім користувачам надаються без необхідності оплати. Завдяки цій особливості, платформа продовжує успішно прогресувати.

Майнінг біткоіни і Ріппл

Порівнюючи Ripple VS Bitcoin, окрему увагу варто приділити Майнінг. У біткоіни така можливість передбачена. Процес видобутку є виконання розрахунків — підбору числових значень для пошуку потрібного хеша. Майнінг Bitcoin здійснюється за допомогою ферм на GPU або Асік-Майнер, які все частіше застосовуються через зрослу складності видобутку криптовалюта. Незалежно від числа Майнер на видобуток блоку йде 10 хвилин, а винагорода на 2018 рік становить 12,5 BTC. Процес Майнінг схожий на лотерею, адже премію отримує той користувач, який останнім добув одиницю блоку.

На відміну від біткоіни, токени Ріппл вже випущені в обсязі близько 100 млрд монет і у видобутку немає необхідності. Отримати XRP можна декількома способами — шляхом обміну або покупки на біржі, а також за допомогою виконання обчислень. Такі розрахунки не пов’язані з математикою, а використовуються розробниками платформи в науковій і медичній сфері. За результатами роботи користувач отримує премію. До слова, об’єднання в пули і створення ферм тут також є недопустимим, але мова йде не про видобуток монет, а про звичайну «оренді» потужностей за нагороду.

Чи може Ripple вирости, як біткоіни?

Помаранчева емблема біткоіни і значок Ріппл

У 2017 році вартість біткоіни побила всі немислимі рекорди. До початку 2017 го курс криптовалюта знаходився в діапазоні між 400 і 1000 доларів. Зростання розпочався 27 березня 2017 го, коли вартість віртуальної монети пішла вгору і 17 грудня перевищила позначку в 19 тисяч доларів. У той період з’являлися сміливі припущення про подальше зростання віртуальних монет. Але в 2018 році сталася потужна корекція, при якій ціна біткоіни «провалювалася» до 6,9 тисяч доларів (4-5 лютого 2018 року), а після знову пішла вгору. На 6 березня 2018 го курсова вартість криптовалюта становить 11 тисяч доларів, і є впевненість, що динаміка зростання збережеться і в майбутньому.

Що стосується Ріппл, ситуація кардинально відрізняється. Успіхи XRP пояснюються підвищенням капіталізації, але вартість криптовалюта поки залишається на низькому рівні (якщо порівнювати з біткоіни) Незважаючи на це, динаміка зростання помітна і в Ripple. Ще в листопаді 2017 року курс коливався на позначці 0,25-0,26 доларів. Пік вартості припав на перший тиждень січня, коли ціна злетіла до 2,75 доларів за 1 XRP. Як і у випадку з біткоіни, послідувала корекція і зниження курсу, який на 6 березня 2018 року становить 0,92 долара.

На цьому тлі виникає питання, чи може Ripple вирости, як біткоіни. Навіть теоретично такий варіант майже нереальний через великої кількості емітованих монет XRP. Як зазначалося вище, їх майже 100 мільярдів. Для порівняння монет Bitcoin всього 21 мільйон, з яких в обороті поки 16,9 млн. Це означає, що токенов Ріппл майже в 6000 разів більше. Теоретично курсова вартість 1 XRP становить 6000х0,92 = 5520 доларів (якщо привести кількість Ripple до числа біткоіни).

В реальності підвищення курсу XRP можливо, але незначно. Експерти запевняють, що до кінця 2018 року ціна Ріппл може вирости до 3-5 доларів. Але тут багато що залежить від успіхів компанії в питанні пошуку нових партнерів. Наприклад, новини про додавання віртуальної валюти в Coinbase привели до значного зростання курсової вартості.

Варто врахувати, що мета Ripple (на відміну від інших криптовалюта) не замінить фіатние гроші, а спростити систему фінансових транзакцій, що проводяться в різних грошових одиницях. При цьому Ріппл, по суті, грає посередницьку функцію. З його допомогою вдається прискорити швидкість транзакцій і обнулити комісії.

Результати порівняння Ripple VS Bitcoin

Золотиста монета біткоіни стоїть біля сріблястою монети Ріппл

Щоб зрозуміти, чим Ripple відрізняється від Bitcoin, наведемо підсумкову таблицю:

параметри порівняння
(На 6 березня 2018 роки)
RippleBitcoin
Загальна кількість монет100 млрд22 млн
Кількість в обороті38 305 873 86516 903 337
Курс в доларах0,9211000
капіталізація35 540 189 771184 645 461 086
МайнінгВідсутнєприсутній
швидкість транзакціїмиттєвоПотрібно видобуток декількох блоків для підтвердження угоди, що займає від 30 хвилин і більше.
Можливість скасування транзакціїприсутнійВідсутнє
Комісія0,00001 XRPЗалежить від суми і часу транзакції 4,2 долара (середній показник).
децентралізаціячастковаповна
Застосовувані валюти при транзакціяхXRP і інші грошові одиницітільки біткоіни
Можливість підключення платіжних системприсутнійВідсутня (Bitcoin — окреме засіб для платежу).
Число транзакцій в секунду1500від 4 до 15
надійністьЗахист платформи виключає ризик підробки.При наявності достатньої потужності біткоіни можна підробити.
ціліПротокол Ріппл направлений для роботи з компаніями і банками.Спостерігається політика мінімального залучення банківських установ у вигляді посередників.
КонфіденційністьПлатіжні операції неанонімнихповна конфіденційність

Таким чином, цілі і структура побудови Ріппла і біткоіни розрізняються майже у всіх нюансах — Майнінг, курсовою ціною, цілі та побудові.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector