Холодне зберігання Ripple: кращі гаманці

Холодне зберігання Ripple, як і будь-який інший криптовалюта, має на увазі, що дані гаманця (адреса і приватний ключ, сид-фраза) ніяк не взаємодіють з мережею інтернет. Це означає, що ніякі хакери не зможуть отримати доступ до ваших монетам. Є три типи холодних гаманців: паперовий, десктопний і апаратний. Всі вони відносно безпечні, по крайней мере, до тих пір, поки ви не відправили комусь гроші через інтернет, тобто не засвітили свій приватний ключ в мережі. У меншій мірі це стосується апаратного гаманця, який формує транзакцію без доступу до інтернету, а в мережу видає вже готовий закодований файл.

Поговоримо про кращих холодних гаманцях для Ріппла, що набирає популярність криптовалюта, яка в майбутньому зможе стати відмінною альтернативою для міжбанківських міжнародних платежів.

 • Читайте докладніше про Ріппл-гаманцях і особливості їх використання.

Паперове зберігання Ripple

Назва говорить сама за себе. Мова йде про те, щоб зберігати важливі дані саме на папері в надійному місці. Однак, як тільки ці дані хоч один раз будуть використані для відправки XRP, надійність зберігання коштів падає. Тому паперовий гаманець зазвичай використовують в тому випадку, коли планується зберігати велику суму на довгострокову перспективу. Правильно створене сховище абсолютно виключає доступ до нього сторонніх осіб, якщо носій з адресою і ключем знаходиться при вас або в надійному місці. Тому холодне зберігання криптовалюта Ripple в паперовому варіанті вважається найбезпечнішим.

Як створити паперовий гаманець для Ripple?

Процес створення паперового гаманця Ріппл
Генерація нового паперового гаманця Ripple

Для цього скористаємося сайтом-генератором Ripple-адрес ripplepaperwallet.com:

 1. Заходимо на сайт, але не генеруємо адреса при включеному інтернеті, а зберігаємо відкриту сторінку як html файл у себе на комп’ютері. Для цього правою кнопкою миші клацаємо по будь-якому вільному місцю на сторінці і вибираємо пункт «Зберегти як».
 2. Закриваємо вкладку сайту.
 3. Відключаємо інтернет.
 4. Відкриваємо збережений html файл.
 5. Тепер ми можемо згенерувати Ripple-адреса і приватний ключ.
 6. Натискаємо кнопку «Generate new».
 7. З’являються два рядки з літер та цифр: адреса (зліва) і приватний ключ. Адреса доступний для всіх, а приватний ключ повинен бути надійно захований, як і QR-код (квадратна картинка для зчитування сканером).

Залишається роздрукувати отримані дані. Якщо у вас немає принтера, приватний ключ і адреса можна переписати вручну на аркуші паперу. QR-код при цьому не використовується, він рівнозначний приватному ключу. Пишіть чітко і крупно, щоб в подальшому не з’явилося проблем з розпізнаванням символів.

Щоб поповнити паперовий гаманець, потрібно буде просто вказати (скопіювати) отриманий адресу туди, де будете купувати маркери. Для перекладу монет на іншу адресу, доведеться скористатися деськтопной версією або встановити мобільне сховище, що різко знизить рівень безпеки для решти на гаманці засобів.

Хоч цей спосіб і називається паперовим зберіганням, це не означає, що адреса і ключ безпеки можуть бути записані тільки на папері. Збережіть їх в окремий файл текстового формату і запишіть на диск або флешку, або зберігайте на окремому пристрої, не підключеному до інтернету. Ще варіант — записати дані в PDF файл і запароліть його. Сам файл також можна записати на флешку або окремий комп’ютер.

Для додаткової безпеки можна зашифрувати приватний ключ прямо на сайті-генераторі адреси. Заходимо у вкладку «Paper Wallet» і ставимо галочку в чек-боксі «BIP38 Encrypt?». З’явиться поле для заповнення пароля «Passphrase». Вводимо туди придуманий пароль. Тепер, якщо кому-то в руки потрапить ваш файл або папір з приватний ключем, скористатися ним без пароля буде неможливо.

Подивитися і перевірити поповнення Ріппл-гаманця більш безпечно, ніж відправляти кошти. Це можна зробити в тій же програмі десктопного або онлайн-гаманця, але приватний ключ при цьому не потрібен. Тобто ми його не засвічує в процесі контролю коштів, тому за токени можна не переживати.

Кращий десктопний Ripple-гаманець Toast Wallet для холодного зберігання

Тонкий холодний Ripple Desktop Wallet від компанії Toast відноситься до досить безпечним способам зберігання криптовалюта. Зрозуміло, безпечним його можна вважати, якщо ви завантажуєте програмний файл з офіційного сайту. І за замовчуванням мається на увазі, що ми довіряємо розробникам цього програмного забезпечення. Після завантаження та установки сховища на комп’ютер ваші кошти знаходяться в безпеці до тих пір, поки комп’ютер не зламаний, тому що секретні ключі зберігаються в пам’яті гаманця. У короткостроковій перспективі холодне зберігання в Toast Wallet на комп’ютері можна вважати безпечним.

Локальний гаманець Toast Wallet заслужено користується популярністю у користувачів. Він легкий в установці, має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, просто управляється. Тонким такий тип гаманців називають тому, що при здійсненні транзакцій він не викачує весь ланцюжок блоків, а значить, операції проходять швидше і з меншим навантаженням на процесор.

Як встановити холодний гаманець Toast Wallet на комп’ютер?

Покрокова установка гаманця Toast Wallet
Процес установки на комп’ютер гаманця Toast Wallet

Установка проста і займе не більш пари хвилин.

 1. Йдемо на офіційний сайт розробника гаманця toastwallet.com і вибираємо додаток для PC / Tablet. Toast Wallet крім деськтопной версії пропонує мобільні і браузерні (для Chrome) додатки, але вони не належать до холодної зберігання. Вибираємо додаток для Windows (є також для Linux і Mac OSX).
 2. Запускаємо викачаний і збережений інсталяційний файл, погоджуємося з ліцензійною угодою і натискаємо на кнопку внизу «Create a new wallet».
 3. З’являється екранна клавіатура, за допомогою якої ми задаємо 6-значний цифровий пін-код. Він потрібен для авторизації при вході в гаманець в подальшому.
 4. З’являється вікно з полями для завдання фрази-пароля (passphrase). Вона знадобиться для підтвердження транзакції, якщо ви захочете послати кому-то свої монети. Програма попереджає, що фраза повинна бути довгою і надійною. Ви нікому нічого не винні її показувати. Ввести її потрібно двічі, всі символи повинні співпасти.
 5. Далі ви побачите фразу для відновлення гаманця, що складається з шести слів. Їх потрібно записати, інакше доступ до гаманця може бути втрачений назавжди. Це дуже важливо.
 6. Сторінку з проханням про пожертвування можемо просто пропустити. Для цього є кнопка «Not at this time».
 7. Потрапляємо в інтерфейс безпосередньо гаманця. Тепер нам потрібно увійти в свій аккаунт.
 8. Натискаємо «Add account» (додати обліковий запис) і генеруємо нову адресу натисканням відповідної кнопки. Як нас попереджає програма, він ще не активований.
 9. Щоб увійти в обліковий запис, набираємо логін і фразу-пароль, яку раніше придумали. Бачимо попередження про те, що адреса не буде активований до тих пір, поки на нього не зарахують 20 XRP. Таке правило існує в системі Ріппл для всіх гаманців.
 10. Після цього програма запропонує вам скопіювати і зберегти в окремому текстовому файлі бекап гаманця, що ми і робимо.

Покрокове створення публічної адреси гаманця Ріппл
Генерація публічної адреси Ripple-гаманця

На цьому установка закінчена. Користуватися гаманцем гранично просто: всього три графічних кнопки внизу гаманця:

 1. Будиночок — головна сторінка, на якій можна побачити свої гаманці, адреси, транзакції.
 2. Значок долара переводить в режим відправки грошей іншому користувачеві, де потрібно ввести його адресу Ріппл.
 3. Значок коліщатка — це налаштування, де можна змінити пароль і інші нюанси, які навряд чи знадобляться.

Холодний тонкий гаманець Ripple Toast Wallet — зручний і відносно безпечний спосіб зберігання невеликих сум цієї криптовалюта.

Копіювання бекапа гаманця Toast Wallet
Практичне застосування гаманця Toast Wallet

Холодне зберігання Ripple на апаратній гаманці

Дизайн апаратного гаманця Ledger Nano S, на якому можна зберігати Ripple

Апаратний холодний гаманець для Ripple Ledger Nano S — це невеликий пристрій, зовні нагадує звичайну флешку. Nano S виготовляється французькою компанією Ledger і підтримує, крім XRP, інші криптовалюта. Купити апарат можна (і потрібно) на офіційному сайті компанії, разом з доставкою це буде коштувати в межах 100 доларів. Купівля апаратного гаманця з рук, наприклад, на популярних інтернет-порталах, може вплинути на безпеку зберігання коштів. У комплекті поставки від заводу-виготовлювача, крім самого пристрою, є також мікро USB кабель для підключення до комп’ютера, шнурок для носіння або кріплення до брелка, інструкція англійською та картка для запису контрольних слів з сид-фрази.

Пропонуємо покрокову інструкцію, як почати користуватися апаратним гаманцем Ledger Nano S для Ripple:

 1. Підключаємо пристрій через кабель до комп’ютера.
 2. Натискаємо одночасно дві кнопки, які розташовані на довгому торці.
 3. Програма запитує чи перший це використання. Все підтвердження виробляються кнопками. Ними ж ми будемо вводити цифровий пароль: одна кнопка зменшує цифру на одиницю, друга збільшує. Підтвердження — натисканням двох кнопок одночасно.
 4. Далі нам потрібно буде ввести пін-код. Знову натискаємо дві кнопки і на екрані з’являється перша цифра. Стрілочками вказано, яка кнопка збільшує цифру, а яка зменшує.
 5. Після введення пін-коду, пристрій почне видавати слова з контрольної фрази. Всього 24 кодових слова, які потрібно відразу записати і залишити в надійному місці.
 6. Відразу після цього програма попросить підтвердити деякі з тільки що отриманих слів, а потім ви побачите на екрані напис, що пристрій готовий до використання.
 7. На цьому етапі ми вже знаходимося в гаманці, де можемо вибрати криптовалюта, яку збираємося зберігати. Підтверджуємо потрібну (Ріппл), як і раніше, натисканням двох кнопок. Якщо потрібної валюти немає в пропозиціях гаманця, ми додамо її самі.

Тепер попрацюємо з комп’ютером, щоб зв’язати пристрій з інтерфейсом гаманця і додамо плагін Ріппл.

 1. Заходимо на сайт виробника ledgerwallet.com і викачуємо, а потім встановлюємо на своє комп’ютерний пристрій додаток Ledger Manager для нашої операційної системи.
 2. В інтерфейсі встановленої програми вибираємо плагін для Ріппл.
 3. На пристрої підтверджуємо підключення менеджера і плагіна Ріппл. Тепер ця криптовалюта з’явилася в списку нашого Ledger Nano S.

Установка плагіна Ріппл з сайту ledgerwallet.com
Інтерфейс сайту ledgerwallet.com, з якого можна скачати плагін Ripple

Далі нам потрібно відкрити гаманець Ledger Wallet Ripple. Якщо він ще не встановлений у вас на комп’ютері, скачайте і встановіть його з того ж сайту ledgerwallet.com. Вже встановлена ​​і відкрита програма Ledger Wallet Ripple попросить вас розблокувати новий апаратний гаманець. За допомогою кнопок відкриваємо в ньому додаток Ріппл. Далі програма все зробить сама. На цьому підготовку до використання Ledger Nano S можна вважати закінченою. Поповнимо сховище деякою сумою в XRP і зробимо це через біржу EXMO.

Поповнення апаратного гаманця в XRP через біржу EXMO

Покрокове поповнення апаратного гаманця через онлайн-біржу Exmo
Процес поповнення балансу XRP на апаратній гаманці через біржу Exmo

Заходимо в наш аккаунт Ріппл на фізичному пристрої і бачимо поки 0 XRP. Тому поповнимо його для прикладу.

 1. У верхній частині вікна гаманця видно дві стрілочки: вгору і вниз. Вони означають послати і отримати. Якщо ми натиснемо стрілку вниз, відкриється картинка з QR-кодом і рядок з нашим Ripple адресою. Цей рядок нам потрібно буде скопіювати.
 2. Переходимо на біржу EXMO, де у нас є Ріппли. Вибираємо у вкладці «Гаманець» XRP — Вивести.
 3. Бачимо, що комісія за виведення з біржі криптовалюта Ріппл становить 0,02 XRP, і вона не залежить від суми виводу. Для рівного рахунку вкажемо висновку 100,02 XRP і введемо адресу.
 4. Бачимо повідомлення, що операція пройшла успішно, а подальші інструкції прийдуть на електронну поштову скриньку.
 5. Переходимо в наш аккаунт Ledger Nano S, щоб перевірити, чи надійшли монети на рахунок. І бачимо, що тепер у нас на апаратній гаманці 100 XRP.

Незважаючи на те, що на нашому рахунку в апаратній гаманці знаходиться 100 XRP, зняти звідти в разі необхідності ми зможемо тільки 80 XRP, тому що інші 20 йдуть в рахунок своєрідної абонплати за користування адресою. Гаманець Ріппл активується тільки після того, як на ньому з’являться 20 XRP, вони залишаються там постійно в якості застави працездатності гаманця.

Комісія за висновок з гаманця ще менше, ніж у біржі EXMO — ті ж 100 XRP можна послати на іншу адресу Ріппл за 0,016 монет.

Ми розібрали всі можливості холодного зберігання криптовалюта Ripple, крім хіба що деяких екзотичних. Сьогодні є компанії, які випускають криптовалюта у вигляді фізичних монет або жетонів з адресою. Але це, скоріше, розвага, ніж реальне зберігання кріптоденег.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector