Чи буде зростання Ripple (XRP) і коли його чекати?

Зростання Ripple в 2017 році здивував навіть досвідчених гравців кріптовалютного ринку. Всього за 12 місяців ціна криптовалюта підскочила в 350 разів, що привело до розмов про велике майбутнє віртуальної монети. Підвищення вартості сприяло зростанню капіталізації, що дозволило XRP обійти Лайткоін і біткоіни Кеш, зайнявши третю сходинку в ТОП-10 кращих цифрових валют.

Ситуація, яка сталася на початку січня 2018 року, глибоко шокувала ринок і учасників, які планують інвестувати або вже вклали кошти в Ripple. Вартість криптовалюта різко пішла вниз. На 31 березня вона становить 0,5 доларів за монету. Ще трохи і ціна «проб’є» новий психологічний бар’єр. Разом з Ріппл негативний тренд переслідує і інші віртуальні монети. Наприклад, біткоіни опустився до 6,8 тисяч доларів, а Ефіріум до 394 доларів. Майже всі криптовалюта показують спад, що змушує експертів плутатися в припущеннях, що буде далі.

В останні 24 години (з 30 по 31 березня 2018 роки) Ріппл втратив в ціні 2,24%, і ведмежий тренд зберігається. Це означає, що найближчим часом криптовалюта продовжить падіння. Що буде далі? Чи можна очікувати зростання Ріппл, і якщо так, коли це станеться. Нижче наведемо фактори, які впливають на розвиток компанії, розглянемо прогнози експертів і актуальність інвестування в криптовалюта.

Чому зростання курсу Ripple неминучий?

Логотип монети XRP

Волатильність віртуальних монет має виправдання. За останні місяці популярні криптовалюта (в тому числі і Ріппл) пережили значне зростання, викликаний ажіотажем і підвищеним попитом з боку трейдерів. Виниклий фінансовий «бульбашка» не міг «роздуватися» нескінченно. Настав момент корекції, коли ціна знизилася і почалися пошуки реального курсу. Як тільки буде досягнуто баланс між попитом і пропозицією, волатильність знизиться, і ціна піде вгору.

Чим це обумовлено? Мало хто знає, але історія компанії почалася ще 2000 роках, а криптовалюта з’явилася пізніше — в 2012-му. Керівництво Ripple прийшло до думки, що для банківської сфери потрібен інструмент, що забезпечує високу швидкість, прозорість і надійність проведення транзакцій. Саме в 2012 році було випущено 100 млрд монет, однак BitLicense від відділу фінансових послуг компанія отримала тільки в червні 2016 року в штаті Нью-Йорк. Ripple став четвертою компанією в світі з такою ліцензією.

З огляду на тривалий шлях компанії до успіху, можна говорити про великі перспективи її продукту. Якщо біткоіни з’явився тільки в 2009 році, Ріппл (нехай і у вигляді компанії) почав діяльність раніше. Керівництво Ripple багато уваги приділяє розвитку платформи, підписання договорів з новими банківськими установами, просуванню XRP на кріптовалютних майданчиках. Нижче розглянемо причини, за якими зростання курсу Ripple є питанням часу.

Глобальна ідея

Головна відмінність системи Ріппл від інших віртуальних валют полягає в початкової концепції. Розробники біткоіни, Лайткоіна, Ефіріума і інших криптовалюта ставлять завданням замінити з часом фіатние гроші і створити єдиний грошовий простір. У випадку з XRP ситуація йде по-іншому. Творці з першого дня випуску Ripple поставили за мету впровадити платформу в банківську сферу і замінити застарілі платежі SWIFT.

Це реально втілити в реальність, адже нова технологія є більш ефективною, швидкої і вигідною для учасників. Щоб провести транзакцію між ПАР і, наприклад, Китаєм застосовується SWIFT. В результаті переклад займає багато часу (до 5-7 днів), а комісія перевищує 5 доларів (стягується посередником, а також банками — відправником і отримувачем). Для порівняння середній комісійний платіж в Ріппл дорівнює 0,03 долара на момент написання статті, а час проведення транзакції — кілька секунд.

Банківські установи поки обережно ставляться до нової платформи і не поспішають впроваджувати її на 100% або використовувати для обслуговування корпоративних клієнтів. При цьому тестування йде повним ходом і вже більше двох сотень фінансових установ відчувають можливості Ріппла. Сюди відносяться банки Японії, Південної Кореї, ОЕА та інших країн. Крім того, до перевірки підключаються великі інвестиційні фонди і платіжні системи.

Поява новин про укладення нових договорів штовхає курс Ripple вгору. Вплив таких подій поки незначно, але в майбутньому вони сформують опору, нижче якої вартість віртуальної валюти навряд чи опуститься. Незважаючи на тимчасові труднощі і зниження курсу до 0,5 доларів за 1 XRP (на 31 березня 2018 роки), підвищення вартості неминуче.

Заморожування 55 млрд монет

Головною проблемою Ripple протягом тривалого часу вважалася централізація — зосередження більше 60% монет в руках компанії. Такий стан речей викликало недовіру потенційних інвесторів (банків, компаній та приватних осіб). Ніхто не міг гарантувати, що представники Ріппла в певний момент не викинуть великий обсяг монет на ринок, що призведе до обвалу курсової ціни.

Щоб заспокоїти інвесторів і залучити додаткові кошти на розвиток компанії, творці зробили правильний крок. В кінці грудня 2017-го вони закрили 55 мільярдів XRP на спеціальному рахунку ескроу. Спочатку про такі наміри оголошено в травні, але практична реалізація завершена тільки в кінці 2017 року. Така подія позитивно позначилося на курсовій ціні Ріппл і стало одним з факторів зростання віртуальної монети.

Не дивно, що з 2018 року відбулися головні події, пов’язані з розвитком кріптовалютной мережі. Так, віртуальна монета вийшла на біржу Upcoin, з 13 лютого стартували партнерські відносини з UAE Exchange, а ще через кілька днів — з Вестерн Юніон. Сьогодні ведеться розмова про можливість застосування віртуальної валюти в 8000 торгових точок Південної Кореї. Крім того, до системи продовжують підключатися нові банки, що підвищує її перспективи.

унікальність структури

Незважаючи на прив’язку XRP до класичних криптовалюта, її не можна назвати повною мірою віртуальними грошима. Справа в тому, що Ріппл емітовано в повному обсязі, Майнінг не передбачений, а сама система централізована. Багато експертів відносять ці особливості до недоліків платформи, але на практиці, коли мова заходить про регулювання і законності застосування, Ripple завжди на крок попереду.

Справа в тому, що XRP позиціонується як інструмент для проведення транзакцій, якийсь елемент існуючої платформи банківських переказів. Якщо криптовалюта на блокчейне негативно реагують на новини про заборону віртуальних монет або обмеженні кріптовалютних майданчиків, Ріппл менш схильний до негативних новин. Така особливість говорить про надійність XRP. Навіть при наявності проблем з віртуальними монетами компанія продовжить діяльність, а Ріппл буде застосовуватися (можливо, в іншій якості).

спалювання комісії

Майбутнє зростання курсу Ripple забезпечений ще одним фактором — наявністю технічної комісії, що становить 0,00001 монету. Вона стягується з кожного платежу, проведеного всередині мережі, а після згорає. Як результат, число XRP з кожним роком скорочується. На відміну від фіатних грошей, які постійно друкуються, та інших криптовалюта, схильних до Майнінг, Ріппл не боїться інфляції. Навпаки, поступове зменшення числа монет запускає дефляційні процеси. Курсова ціна, хоч і незначно, але повинна зростати.

Відразу після емісії число Ripple становило 100 млрд монет, а сьогодні ця кількість знизилася до 99 992 405 149 монет. З ростом числа транзакцій в мережі кількість спалюваних коинов також збільшиться. Одночасно з цим ризики інфляції зводяться до мінімуму. Початкова мета такої комісії — захистити систему від зловмисників (спамерів), але на практиці система стала надійніше. У найближчі роки зміни навряд чи почуються, але через 5-8 років число XRP зменшиться до 99,3-99,5 мільярдів, що позитивно позначиться на курсовій ціні.

великі інвестиції

Розглядаючи питання, чи буде зростання XRP в найближчі роки, варто звернути увагу на інвесторів, які вже вклалися в проект. Важко припустити, що великі компанії і банки будуть вкладати мільйони доларів в явно збитковий проект. Серед партнерів Ріппла вже значаться такі гіганти, як Національний банк Абу-Дабі, МаніГрем, «Ітай Унібанку» (найбільший банк Латинської Америки), інвестиційні фонди та інші організації. Всі вони перед вкладенням детально вивчали компанію Ripple, поточні проблеми та ризики.

Додатковою гарантією стало «заморожування» 55 мільярдів монет на ескроу-рахунку, про що згадувалося вище. Щомісяця компанія Ріппл планує випускати на ринок по 1 мільярду XRP, що дозволяє розтягнути процес на 4,5 року. Як результат, все коін Ripple будуть в обороті до середини 2022 року.

Негативні риси, що впливають на зростання курсу Ripple

Криптовалюта і ноутбук

Незважаючи на ряд позитивних характеристик системи, про які згадувалося вище, варто виділити і негативні риси:

  1. Сильна волатильність. Події 2017 го і початку 2018 року показали нестабільність курсової вартості. За останні три місяці ціна віртуальної валюти піднімалася з позначки в 0,22 долара за монету до 3,5 доларів, після чого опустилася до 0,5 USD. Такі коливання відлякують серйозних інвесторів, які планують довгострокові інвестиції. Судячи з графіком, в найближчі місяці ще можлива невелика корекція в бік зниження, після чого курс буде більш стабільним.
  2. Ризик атак з боку хакерів. Незважаючи на захищеність мережі, експерти запевняють про наявність ймовірності злому системи. Нещодавно було заявлено, що відкритий код має багато вразливостей, що тягне певні наслідки у вигляді ймовірного відтоку інвестицій (якщо злом все-таки відбудеться). Щоб уникнути таких проблем розробникам варто передбачити додаткові способи захисту.
  3. Обмежене число віртуальних монет в обігу. Як зазначалося, у продажу знаходиться менше половини емітованих XRP, а інша частина «заморожена». З одного боку, такий підхід захищає від інфляційних процесів, а з іншого — формує недовіру з боку інвесторів.
  4. Небезпека обвалу ринку. Криптовалюта XRP залежить від успіхів діяльності компанії. При появі проблем можлива ситуація, коли організація перестане існувати. В результаті знизиться курсова вартість, і повернути вкладені гроші вже не вийде.

Чи буде зростання Ripple — аналіз експертів

Оцінювач і логотип Ріппл

Практика застосування біткоіни показала, що криптовалюта різко зросла в ціні після виходу на американські біржі. Як тільки біржові майданчики США визнали ф’ючерси Bitcoin на офіційному рівні, віртуальна монета привернула додаткові інвестиції, а ціна пішла вгору.

У випадку з Ripple можлива аналогічна ситуація. На даний момент говорити про те, що біржі Сполучених Штатів почнуть торгувати ф’ючерсними контрактами з Ріппл, передчасно. Але до 2019-2020 року такий сценарій можливий, що підвищить рейтинг криптовалюта і приверне додаткові інвестиції. Крім того, XRP здатна обігнати Ефіріум в середньостроковій перспективі.

Ще один важливий нюанс — додавання Ripple на біржові майданчики. Останні місяці ведуться розмови про інтеграцію XRP в лістинг Coinbase. Поки ситуація знаходиться на рівні чуток, але при позитивному розвитку подій можна розраховувати на інтерес з боку інвесторів.

Оцінюючи, чи буде зростання Ripple, варто врахувати ще один момент — застосування технології Ріппл в сфері міжбанківських переказів. Спочатку її планували взяти на «озброєння» ряд банків Кореї і Японії для проведення внутрішніх транзакцій, поки вони не відмовляються від поставлених цілей. Крім того, Ripple вдалося укласти договори майже з сотнею банків Азії, що дозволяє захопити значну частину азійського банківського сектора. Якщо технологія проявить себе добре, вартість піде в бік збільшення. Не залишаться осторонь японські і південнокорейські інвестори, які вкладатимуть гроші.

Якщо ситуація з платежами виявиться неуспішною, вартість Ріппл піде вниз. Поки інвестори зацікавлені в XRP. Якщо технологія себе не виправдає або виникнуть додаткові «підводні камені», які потребують вирішення, вартість значно зросте. Залишається чекати, чим закінчаться випробування.

Чи буде зростання XRP на тлі останніх подій?

30 березня 2018 року, багато криптовалюта на азіатських торгах показали зниження. Наприклад, біткоіни опускався нижче 7 тисяч доларів (до 6,6 тисяч). За Bitcoin пішли інші криптовалюта. Так, Лайткоін знизився до 109 доларів, біткоіни Кеш до 680, а Ріппл до 0,47. Через активні торгів із застосуванням альткоінов значно виріс індекс BTC — на 45%. Загальна капіталізація ринку віртуальних монет обвалилася до позначки в 251 мільярд доларів.

Одна з причин, чому інвестори вважали за краще біткоіни — обмеження на рекламу ICO віртуальних монет в Фейсбуці, Гугл і Твіттері. Останній фактор негативно позначився на курсі і в майбутньому продовжить свій вплив. З іншого боку, учасники ринку намагаються не затримувати в руках Bitcoin на тлі ситуації, яка склалася на японському ринку. Так, FSA «заморозило» роботу 2-х кріптовалютних бірж Японії — Bit Station і FSHO. Крім того, п’ять біржових майданчиків отримали припис з вимогою передати план в письмовому вигляді по підвищенню заходів безпеки.

Але це не все. 29 березня з’явилася новина, що майданчики Tokyo GateWay, а також Mr. Exchange повернули заяви, подані раніше в FSA для отримання ліцензії. В результаті Мережа наповнилася чутками про ймовірне закриття майданчиків. На цьому негативні новини не припинилися. Свою лепту вніс і центральний банк Китаю, який назвав віртуальну валюту одним з факторів ризику, негативно впливає на стабільність внутрішньої валюти. На цьому тлі планується посилити контроль кріптовалютних бірж, що працюють усередині країни і за її межами.

В цей же день вартість біткоіни і інших віртуальних валют (в тому числі Ріппла) підросла, але в цілому на ринку господарює ведмежий тренд. Поки не видно тенденцій, які могли б переломити поточний хід подій. Якщо в подальшому курс Bitcoin, продовжить падіння, він буде тягнути за собою і інші віртуальні валюти.

Коли чекати зростання Ripple — прогнози

Логотип Ріппл і стрілка вгору

У 2018 року можливі наступні варіанти з XRP:

  1. До кінця весни — початку літа з’являться перші результати за проведеними випробувань. Якщо вони успішні, курс неминуче піде вгору. Сьогодні він знаходиться на новій психологічної позначки в 0,5 доларів за XRP, але при вдалому збігу обставин він підніметься до 2-3 доларів. На цей показник можуть впливати інвестиції з боку інших банків і компаній зі Сполучених Штатів, Японії та Кореї. Крім того, повинна бути вирішена проблема з регулюючими органами.
  2. Волатильність курсу збережеться, і значних змін на ринку не відбудеться. У цьому випадку ціна буде змінюватися в діапазоні від 0,5 до 1,5 доларів. Таке можливо при затягуванні результатів і нестабільності кріптовалютного ринку.
  3. Провал випробувань або незадовільні результати приведуть до того, що вартість віртуальної валюти знизиться до 0,3-0,4 доларів. У кращому випадку вона залишиться на колишньому рівні. При наявності проблем з державними регулюючими органами ситуація може погіршитися ще більше.

Подальших успіх Ripple залежить від поведінки інвесторів з США. Якщо фінансові вливання підуть зі Сполучених Штатів, вартість XRP зросте. До середини 2018 року вона досягне позначки 1,5-2 доларів, а до кінця року — 3-4.

Прогнози щодо курсу віртуальної монети багато в чому залежать від ситуації на ринку, тому дати точний прогноз і сказати, коли чекати зростання Ripple з точністю до місяця або навіть кварталу важко. Якщо виходити з сміливих припущень, ціна може досягти вже до кінця 2018 роки 4-5 доларів США. Але існує небезпека, що після нового стрибка в 2019 році Ripple чекає корекція. Важливо, щоб найближчим часом збереглася тенденція на залучення банківських установ і компаній до співпраці, а державні регулятори перестали бачити в криптовалюта небезпеку для стабільності фінансової системи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector