Біткоіни — принцип заробітку на Майнінг, трейдингу і іншими способами

Криптовалюта Bitcoin з’явилася в 2009 році і відразу зацікавила учасників інтернет-спільноти. Майнер і приватним інвесторам сподобалася ідея з віртуальними грошима — вони стежили за курсової ціною, добували біткоіни і навіть вкладали кошти в криптовалюта. Після стрибка курсу в 2013 році увагу спільноти до BTC виросло в десятки разів.

Людей зацікавив принцип роботи біткоіни, особливості Майнінг і покупки. У 2017 році вартість віртуальних монет знову зросла, перевищивши позначку в 20 тисяч доларів. Незважаючи на подальшу корекцію ціни і її зниження до 8,8 тисяч доларів (на 23.04.2018 року), число інвесторів і Майнер, які хотіли б видобувати криптовалюта, росте.

Ситуація гальмується тільки одним фактором — невизначеністю влади країни (РФ) щодо віртуальних монет. Міністерство фінансів і ЦБ визнають тільки офіційні гроші, а криптовалюта відносять до цифрових і нічим не підкріпленим активів. Питання регулювання може вирішитися вже влітку 2018 року, але поки ситуація знаходиться в підвішеному стані.

Принцип заробітку біткоіни — з чого почати?

Безліч монеток біткоіни

Майнер, що прийняли рішення добувати криптовалюта Bitcoin, стикаються з дефіцитом інформації або її спрямованістю на просунутих учасників. Розглянемо алгоритм дій для новачків — людей, які мало знають про принципи роботи біткоіни і тонкощах видобутку цих грошей.

Інструкція для заробітку Bitcoin така:

 1. Купуємо обладнання. Перше, що варто зробити — підібрати і придбати техніку для Майнінг BTC. Якщо до 2012-2013 року досить було ПК і звичайних відеокарт, з ростом складності видобутку біткоіни такого «заліза» стало мало. У розпорядженні користувачів два варіанти — збір ферм на сучасних відкритих (наприклад, GeForce 1080 Ti) або придбання Асік-Майнер (Bitmain Antminer S9, Canaan AvalonMiner 821 та інших). У першому і в другому випадку потрібно бути готовим до серйозних витрат — від 2 до 5 тисяч доларів. У випадку з ASIC окупність проходить швидше — через 10-12 місяців. Для більшої точності варто розрахувати майбутню прибуток за допомогою одного з калькуляторів (наприклад, bitcoincloudmining.center/calculator-mayninga/BTC), врахувати зміну складності і курсової ціни криптовалюта.
 2. Створюємо гаманець біткоіни. Наступний етап — інсталяція гаманця для зберігання і проведення транзакцій з криптовалюта. Тут в розпорядженні користувача ряд варіантів — локальні (встановлюються на ПК), мобільні (для телефонів) і онлайн-гаманці. Також є апаратні і паперові сховища, але вони більше підходять для накопичення і тривалого зберігання коштів. З позиції надійності та зручності краще рішення — локальні гаманці (наприклад, Bitcoin Core або Electrum).
 3. Вибираємо пул для Майнінг. Соло-Майнінг Bitcoin малоефективний (навіть при покупці ASIC-обладнання), тому краще підключитися до одного з пулів для видобутку криптовалюта. По суті, це об’єднання Майнер, які працюють над вирішенням спільної справи — здобиччю блоку і отриманням премії в розмірі 12,5 біткоіни (на 23 квітня 2018 року). Зароблені гроші діляться з урахуванням переданих потужностей. При виборі пулу варто врахувати комісію, принцип нарахування винагороди, дані статистики, надійність і швидкість виведення біткоіни. До кращих пулів варто віднести BTC.com, AntPool і ViaBTC, загальний хешрейт яких перевищує 50 відсотків від всієї потужності мережі.
 4. Встановлюємо програму для Майнінг. Наступний етап — інсталяція на ПК спеціального софту для видобутку віртуальних монет. Багато пули надають власні програми, наприклад, Bitminer. Альтернативні варіанти — 50Miner і BFGMiner.
 5. Приступаємо до видобутку. Як тільки підготовчі роботи завершені, потрібно запустити програму для Майнінг віртуальної валюти, зайти в пул, вказати ім’я та пароль. Рівень прибутку залежить від потужності обладнання.

Принцип Майнінг біткоіни — як це працює?

Значки біткоіни в шахті

Майнінг — математичні дії, які здійснюються спеціальним обладнанням для пошуку хеша чергового блоку і отримання премії. На початковому етапі для видобутку застосовувався процесор або відеокарти, але на сучасному етапі не обійтися без ферм на GPU або ASIC-Майнер. Крім того, для успіху на цьому терені важливо знати принципи заробітку біткоіни шляхом Майнінг.

Суть проста. ПК, які знаходяться в різних куточках планети, об’єднуються в одну мережу і виконують математичні завдання. Результат роботи — поява нових блоків в кріптовалютной мережі Bitcoin. Процес Майнінг децентралізований і не регулюється жодним центром. Переклади в мережі біткоіни фіксуються в балці операцій, доступному кожному з учасників мережі.

Суть Майнінг — пошук хеша, який підійде до нових перекладів і приватному ключу. Як тільки він знайдений, і черговий блок сформований, Майнер отримують винагороду в розмірі 12,5 BTC. При цьому учасники мережі змагаються, щоб першими «закрити» черговий вузол ланцюга. Як тільки це відбувається, починається пошук чергового блоку. На це йде близько 10 хвилин.

 • Читайте докладніше про те, як заробляти на Майнінг.

До складу хеша, який цікавить Майнер, входить три елементи — хеш минулого вузла, сума хеш операцій за десять останніх хвилин, а також випадкова цифра (підбирається учасниками мережі). Умови перебування цього елемента змінюються, що визначає складність видобутку віртуальної монети (змінюється раз в 2016 блоків або через кожні 14 днів).

Зарахування грошей і можливість їх розподілу між учасниками мережі з’являється не відразу. Принцип мережі Bitcoin в тому, що валідність нового блоку повинна бути підтверджена, а для цього потрібне створення шести нових вузлів ланцюга. Деякі торговельні точки і пули виплачують винагороду раніше — через 2 пройдених блоку.

Майнінг криптовалюта можна порівняти з торрент-мережею, де кожен користувач відкриває доступ до певних файлів. За виконання такої роботи особа, яка бере участь в роздачі, отримує рейтинг. Майнер також є членами однієї мережі, але за свою діяльність вони отримують грошову винагороду, а факт видобутку необхідний для підтримки працездатності системи.

В процесі зростання складності видобутку BTC вимоги до обладнання постійно змінювалися. Спочатку Майнер використання процесори ПК (CPU), після чого настала черга графічних процесорів (відеокарт). Наступним етапом стала поява FGTA-чіпів, які не набули великого поширення через високу ціну і випуску більш ефективних ASIC-пристроїв. На сучасному етапі застосовуються ферми для Майнінг на GPU, а також Асіка. Останні являють собою спеціальне обладнання, створене для виконання математичних дій і видобутку віртуальних монет. Їх особливість — порівняно низьке споживання енергії (близько 1-1,5 кВт · год), а також високий хешрейт, що досягає 14-18 ТХ / сек.

У 2018 році ферми на GPU майже не застосовуються, повністю поступившись «естафету» ASIC-обладнання. Великі інвестиції відлякують багатьох Майнер, але, як правило, витрати окупаються протягом 10-12 місяців (при цілодобовій роботі). При цьому якщо є доступ до «безкоштовної розетки», то окупність відбувається швидше. Після покупки і підключення обладнання учасники мережі об’єднуються в пули, до складу яких входить десятки тисяч «шахтарів» (іноді більше). Кожен користувач отримує частину добутої премії з урахуванням числа куля (хеш), які він віддав. При цьому кріптовалютная мережу бачить пул, як одного Майнера.

Результат діяльності Майнера — отримання премії, розмір якої знижується раз в 4 роки. До 2012 року учасники мережі отримували за новий блок 50 монет. У період з 2012 по 2016 рік це число зменшилось вдвічі — до 25 BTC. У 2018 році і до 2020 року учасники мережі будуть отримувати 12,5 коинов, після чого винагороду знову знизиться вдвічі. Так буде відбуватися до того моменту, поки Майнер не вдасться добути всі монети (21 мільйон). На момент написання статті (на 23 квітня 2018 роки) кількість здобутих коинов становить 16 993 862 монети. Тобто залишилося намайніть близько 4 мільйонів BTC.

Таким чином, принцип заробітку біткоіни за допомогою Майнінг можна звести до наступних аспектах:

 1. Нагорода учасника мережі за видобутий блок постійно знижується і на 2018 рік вона дорівнює 12,5 Bitcoin.
 2. Майнінг забезпечує працездатність мережі. Створення нових блоків дозволяє верифікувати вже проведені транзакції. Як результат, підтверджується валідність операцій і виключається подвійне витрачання монет.
 3. Для отримання премії пулу або одному Майнер потрібно першим знайти рішення задачі і «закрити» черговий блок.
 4. Хеш, який вгадують учасники мережі, являє собою шістнадцяткове число. Пошук здійснюється перебором варіантом, тому ефективність Майнінг безпосередньо залежить від швидкості, що застосовується. Чим вище хешрейт пулу, тим більша ймовірність вгадування хеша.
 5. Для видобутку Bitcoin потрібно ферма на GPU або ASIC-майнер (другий варіант більш кращий).
 6. Середній Асік приносить 150-200 доларів в місяць, а його окупність становить близько року. Ці параметри залежать від курсової вартості криптовалюта, складності мережі, кількості учасників і інших чинників.

Читайте також про ризики заробітку на біткоіни.

Принцип заробітку біткоіни за допомогою хмарного Майнінг

Монети біткоіни сипляться з хмари

Альтернатива купівлі дорогого обладнання для видобутку віртуальних монет — хмарний Майнінг. Його особливість — оренда потужностей у спеціалізованих компаній, які купують техніку для видобутку Bitcoin, налаштовують її і діляться хешем з іншими користувачам за певну плату. Чим більшу швидкість купує майнер, тим вище його заробіток. Тарифні плани, розмір комісії та інші умови співпраці індивідуальні для кожного сервісу.

До популярних майданчиків можна віднести hashflare.io, де мінімальний хешрейт становить 10 ГХ / сек. Оплата за використання 10 Гігахешей протягом 24 годин становить 0,0035 доларів. Отже, при покупці потужностей на один місяць доведеться заплатити 0,105 долара, а на рік — 1,26 долара. Варто відзначити, що при такому хешрейте розраховувати на прибуток не доводиться, тому доводиться купувати сотні Гігахешей в секунду, щоб отримувати дохід від Майнінг. Ще один варіант біржі — iqmining.com. Тут 10 ГХ / сек на 24 години обходяться Майнер в суму від 0,001 до 0,005 доларів (в залежності від тарифного плану).

У порівнянні з класичною здобиччю використання хмарних сервісів має ряд плюсів і мінусів.

перевагинедоліки
Можливість отримання пасивного прибутку з першого дня Майнінг.Ризик шахрайства — компанія може не виплатити винагороду учасникам і заскаміться.
Відсутність великих початкових витрат.Складність переходу на видобуток інший криптовалюта, оскільки контракти укладаються на рік-два.
Можливість Майні будь-яку криптовалюта.Ризик знецінення видобувається криптовалюта.
Немає необхідності вникати в особливості роботи обладнання, обслуговувати його, платити за електрику.Можливість злому аккаунта або хакерської атаки на мережу.

Принцип заробітку біткоіни альтернативними способами

Графічне зображення крана біткоіни

Майнінг — не єдиний спосіб примножити капітал і наповнити гаманець BTC. Розглянемо ряд альтернативних методів, що дозволяють заробити біткоіни, а також коротко розберемо їх принцип і особливості.

 1. Біткоіни-крани і букси — сервіси, які отримують дохід шляхом розміщення реклами та залучення інших користувачів для перегляду. Людина приходить на сайт, виконує будь-яку дію (наприклад, розгадує капчу), після чого отримує біткоіни в якості оплати. Для підвищення заробітку передбачена реферальная програма. Середній заробіток на таких майданчиках несерйозний і рідко перевищує 5-7 доларів в місяць (при 8-годинний щоденній роботі). Що стосується букс, то це майданчики, які роздають Сатоши за серфінг інших сайтів і кліки.
 2. Продаж послуг (товарів). Заробити монети можна шляхом використання Bitcoin в якості основного або додаткового платіжного засобу. Популярність такого заробітку зростає. Щомісяця в світі з’являються сотні торгових точок, які приймають біткоіни до оплати. У Росії така діяльність обмежена владою через відсутність регулювання. Що стосується сусідньої Білорусі, тут Bitcoin і інші криптовалюта отримали легальний статус.
 3. Трейдинг на біржі. Принцип такого заробітку полягає в покупці криптовалюта за нижчою ціною з наміром продати BTC після зростання курсу. Для початку торгів потрібно підібрати майданчик (наприклад, Bitfinex, Bitstamp, Kraken, Yobit), внести гроші на рахунок, після чого торгувати з урахуванням руху графіка. Мінус в тому, що для такого заробітку потрібне знання нюансів фундаментального і технічного аналізу. Крім того, операції з купівлі / продажу іноді приходять із запізненням, через що угода відбувається вже за іншою ціною. Якщо торгівля успішна, на рахунку біржі накопичується певна сума — її залишається вивести на біткоіни-гаманець.
 4. Арбітраж (міжбіржові трейдинг). Принцип такого заробітку Bitcoin схожий — спекулятивна торгівля. Різниця в тому, що покупка і продаж віртуальних грошей відбувається на різних майданчиках. Наприклад, на Bitfinex купується біткоіни за ціною 8800 доларів, на Yobit продається за 8850 доларів. Різниця, отримана в результаті транзакції — це дохід користувача. При виконанні таких маніпуляцій варто врахувати комісії і затримки в проведенні операцій (про них згадувалося вище). При неправильному підході високий ризик втратити гроші.
 5. Створити обмінний пункт. Обмінники, які працюють в мережі і конвертують різні засоби в Bitcoin, отримують комісії за кожну транзакцію. Один із способів заробітку — створення такого сервісу. Для цього будуть потрібні початкові інвестиції і грамотний програміст, який реалізує поставлену задачу. Крім того, через високу конкуренцію заслужити місце на «обмінному» ринку важко. Не можна забувати і про ризики, які пов’язані з законодавством. Раніше ми писали про те, чи законний Майнінг біткоіни в Росії.
 6. Прості інвестиції. Один із способів придбати біткоіни — закинути їх на гаманець і чекати зростання курсу. Операцію можна здійснити через Вебмані, обмінний пункт, шляхом проведення прямої угоди, через термінал або іншими способами. Принцип в тому, щоб купити BTC за низькою ціною і дочекатися його зростання. Якщо взяти приклад 2017 року, за 12 місяців (з початку січня до кінця грудня) криптовалюта зросла у вартості (приблизно) з 1000 до 20000 біткоіни, тобто в 20 разів.
 7. Інвестування в ПАММ-рахунки. Не менш популярний спосіб заробітку — передача біткоіни в управління фахівця біржового ринку (трейдеру). Останній оперує криптовалюта, примножуючи капітал і стягуючи за роботу певний відсоток. Ризик в тому, що при неправильному підході гроші можуть бути втрачені. Гарантією успіху ніхто не дає.

Як видно, принцип заробітку біткоіни простий. Якщо говорити в цілому, виділяється три основні варіанти — Майнінг (видобуток криптовалюта), інвестування (купівля, очікування зростання ціни і продаж), а також активний заробіток (бізнес, трейдинг та інше). Який шлях обрати, кожен учасник мережі вирішує самостійно.

Детальніше про те, як заробити біткоіни, дивіться нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector