Біткоіни в Росії: як купити, перевести в готівку і на що витратити

На 18 квітня 2018 року вартість одного біткоіни становить майже 8 100 доларів США. Це при тому, що ще рік тому курс BTC ледь дотягував до позначки в 1300 доларів. Вартість віртуальної монети збільшилася більш ніж в 6 разів, що надає оптимізму потенційним інвесторам. Люди почали купувати і заробляти криптовалюта, щоб отримати частину «пирога». Нижче упустимо питання Майнінг і приділимо увагу важливому питанню — як купити біткоіни в Росії, де це можна зробити, в чому плюси і мінуси кожного з варіантів. Крім того, розглянемо торгові точки, де за Bitcoin можна купити ті чи інші матеріальні цінності. Але про все докладніше.

Що чекає біткоіни в Росії — тонкощі законодавства

Володимир Путін тримає в руці монету біткоіни

Перед тим, як вибрати BTC і інвестувати в нього гроші, важливо зрозуміти долю криптовалюта в РФ. Починаючи з 2014 року, уряд Росії обговорює ризики і можливості криптовалюта. При цьому думки розділилися. Одні стверджують, що Bitcoin потребує легалізації за прикладом Білорусі, а інші запевняють в зворотному — необхідності повної заборони віртуальних грошей або їх жорсткого регулювання.

Головна подія весни 2018 року — поява законопроекту про регулювання криптовалюта і токенов. Інформація його передачі в Держдуму озвучена в кінці березня, і вже до літа планується його розгляд. У документі сказано, що віртуальні гроші відносяться до електронного майну. Тут же визначено, що монети розрізняються за способом Майнінг і технології, на якій вони побудовані.

У новому законопроекті з’явилося положення, що дозволяє змінювати біткоіни і інші коін на рублі. Це пов’язано з тим, що віртуальні гроші не будуть сприйматися у вигляді платіжного засобу, тому і міняти їх на російські рублі не вийде. Правило не стосується токені. Їх можна конвертувати не тільки на національну валюту, а й на гроші інших країн. Але умова набуде чинності тільки в тому випадку, якщо законопроект буде затверджений.

Представники Центрального банку вважають, що свобода в застосуванні криптовалюта призведе до зростання нелегальних угод. Отже, «зелене світло» відкривається тільки токен. При цьому Майнер, видобувні віртуальні гроші, зможуть продавати їх за кордон. Це означає, що біткоіни в Росії (принаймні, легально) ходити не буде.

У законопроекті 2018 року окрему увагу приділено Майнер. Тепер доступ до видобутку криптовалюта отримають тільки ті учасники ринку, які є ІП або мають статус юридичних осіб. Щоб почати діяльність, доведеться зареєструвати статус в податковій інспекції, а після платити податки. Якщо цього не зробити, порушника чекають штрафні санкції. Обчислювати Майнер планується за фактом перевищення витрат на електроенергію.

Експерти запевняють, що позиція Уряду РФ щодо Майнінг є помилковою. Видобуток криптовалюта не можна відносити до підприємницької діяльності, адже мова йде про створення цифрового коду, а не отримання прибутку. Якщо біткоіни змінюються на долари, стягування податків виглядає логічним. В іншому випадку законопроект призведе до того, що Майнер поїдуть з Росії в інші країни, наприклад, в Білорусь, де видобуток криптовалюта дозволена і не обкладається податком.

Поки уряд країни думає над майбутнім віртуальних грошей, народ змушений виходити з поточної ситуації і користуватися тими благами, що є в розпорядженні. Сьогодні відповідь на питання, чи можна купити біткоіни в Росії, ствердна. Як буде далі, поки невідомо.

Як придбати біткоіни в Росії — кращі способи

Монети біткоіни на тлі Кремля

На квітень 2018 року криптовалюта доступна всім громадянам Росії. Виділимо тільки надійні і перевірені способи покупки віртуальних монет.

біржа

З ростом популярності криптовалюта збільшилася і кількість біржових майданчиків, які працюють в режимі онлайн і дозволяють з вигодою конвертувати віртуальні гроші і навіть торгувати ними. За допомогою таких сервісів користувачам доступна покупка і продаж коинов, гра на різниці курсів і контроль вартості віртуальних монет в режимі реального часу. Угоди на біржах вигідні для учасників кріптосеті, а розібратися в тонкощах конвертації не складає труднощів.

До популярних майданчиків можна віднести EXMO, Bitfinex, Kraken, Yobit, Bitstamp і інші. Розмір комісії становить від 0,15 до 0,5%, передбачена можливість прямого обміну або торгів з кредитним плечем. Перед початком роботи варто зареєструватися і пройти ідентифікацію, щоб усунути обмеження для торгівлі.

Загальний алгоритм дій має наступний вигляд:

 1. Реєструємося на сервісі і відкриваємо персональний рахунок.
 2. Поповнюємо депозит доступною грошовою одиницею. Тут в розпорядженні користувачів кілька способів — застосування ЕРС, внесення коштів з карти банку та інші. Індивідуальні умови для кожної біржового майданчика. Багато сервісів стягують комісію, яка рідко перевищує 6%.
 3. Купуємо біткоіни за своїм (встановлюється користувачем) або ринковим курсом. У першому випадку доведеться чекати учасника торгів, готового продати BTC за встановленою ціною. За проведення операції також стягується комісія в розмірі до 0,2%.
 4. Висновок криптовалюта на гаманець біткоіни. Як правило, термін виведення становить до 2-х діб.

Для прикладу розглянемо, як придбати біткоіни в Росії через біржу Yobit, яка входить в ТОП-10 майданчиків за версією користувачів (з позиції зручності і надійності). Плюс в тому, що наявні біткоіни можна з легкістю обміняти на національну валюту, а після зняти гроші через банкомат. Якщо потрібно купити BTC, алгоритм буде наступним:

 1. Реєструємося на біржі, а після авторізуемся в системі під своїм логіном і паролем.
 2. Поповнюємо рахунок доступним методом — через Ківі, АдвКеш, Капіталіст, ПерфектМані і іншими способами. Фіатние гроші надходять на рахунок протягом 1-2 хвилин, а криптовалюта часто зараховується з невеликою затримкою.
 3. Переходимо в розділ «Трейд» і вибираємо відповідну пару для торгів. Тут можна купити біткоіни за долари, рублі, євро та інші фіатние гроші. Всього на біржі представлено більше 6 тисяч пар.
 4. Вказуємо кількість біткоіни, які плануєте купити. Пам’ятайте, що система стягує невелику комісію з кожної угоди в розмірі 0,2%.
 5. Тиснемо кнопку покупки і через час перевіряємо факт поповнення балансу.

Далі можна піти трьома шляхами — вивести криптовалюта, зберігати її на біржі в персональному гаманці або використовувати для торгів на різниці курсів. Сенс останнього варіанту в тому, щоб купувати BTC за нижчою ціною, а продавати після зростання.

обмінні пункти

Наступний варіант покупки Bitcoin — використання функціоналу обмінних пунктів. Це варіант простіший, якщо порівняти з біржею, але є і мінуси, пов’язані з ризиком шахрайства, високою комісією і невигідним курсом обміну (на різних сервісах він може відрізнятися в широкому діапазоні). До популярних сервісів обміну можна віднести NetEx24, 365Cash, BaksMan, 60 сек та інші.

Загальний алгоритм дій має наступний вигляд:

 1. Шукаємо відповідний обмінний пункт через сервіс моніторингу. Увага приділяємо таким критеріям, як наявність резерву, відгуки, курсова вартість, репутація (рівень BL). Надійні майданчики мають понад 1000 позитивних відгуків і високий бізнес-рівень — від 1500 і вище.
 2. Переходимо на обмінний пункт, реєструємося і коректно вводимо особисту інформацію. Цей етап важливий, адже при наявності помилок високий ризик затримки в проведенні конвертації або відмови системи. Якщо немає часу чи бажання проходити реєстрацію, не біда — багато сервісів дозволяють купувати біткоіни неавторизованих користувачам. Мінус в тому, що дані кожного разу доведеться забивати заново.
 3. Вибираємо напрям для конвертації (в нашому випадку купуємо Bitcoin).
 4. Вводимо цікавить число коинов, а після вказуємо реквізити (якщо обмін відбувається без авторизації).
 5. Оплачуємо операцію і чекаємо обробки заявки. Очікувати миттєвого зарахування не варто, адже біткоіни потрапляють на гаманець після декількох підтверджень.

вебмані

Розглядаючи варіанти, де купити біткоіни в Росії, не можна відкидати найбільш простий шлях — обмін за допомогою ЕРС WebMoney. Спосіб підійде для людей, які регулярно користуються платіжною системою, пройшли ідентифікацію, отримали рівень від формального і вище. Система дозволяє створювати гаманці для різних грошей, в тому числі біткоіни. Йому відповідає гаманець з назвою WMX, де одна монета становить 0,001 BTC.

Алгоритм має наступний вигляд:

 1. Створюємо гаманець WMX.
 2. Натискаємо на нього правою кнопкою мишки і вибираємо варіант обміну.
 3. Прописуємо число біткоіни, які плануєте купити.
 4. Вибираємо валюту, яку необхідно віддати для придбання віртуальних грошей.
 5. Виробляємо обмін і чекаємо надходження WMX на рахунок.

За допомогою WebMoney можна без зусиль придбати криптовалюта за рублі, долари або інші гроші. При цьому користувач надійно захищений від обману, адже всі дії відбуваються всередині платіжної системи. При цьому допускається купівля і подальше зберігання навіть невеликої суми.

Кріптомати

На квітень 2018 року кріптомати встановлені більш ніж в 20 містах Росії — Москві, Омську, Волгограді, Іжевську, Челябінську, Йошкар-Олі та інших населених пунктах. При пошуку варіантів, як перевести в готівку біткоіни в Росії, багато хто впевнений в актуальності таких апаратів. Але це помилка. Кріптомати не працюють за принципом банкоматів — тут не вдасться ввести номер гаманця Bitcoin і отримати готівку.

Функціонал обладнання обмежений продажем віртуальних грошей за готівку. Суть в тому, що людина вносить фіатние гроші, а система зараховує їх на сховище біткоіни. Видача готівки або переклад криптовалюта на банківську карту тут не передбачений. Виходить, що купити біткоіни за допомогою апарату можна, а ось вивести у вигляді готівки — немає.

Алгоритм дій наступний:

 1. Натискаємо на кнопку «біткоіни».
 2. Дозволяємо камері кріптомата відсканувати адреса гаманця з програми на телефоні.
 3. Вносимо готівку в пристрій (через спеціальну кишеню).
 4. Підтверджуємо операцію.

пряма купівля

Питання з поповненням Bitcoin-гаманця можна вирішити за допомогою прямого обміну. Суть — в пошуку людини, готового продати певну кількість монет, після чого погодити умови і провести транзакцію. Пошук партнерів здійснюється через один з численних форумів за тематикою або за допомогою спеціальних сервісів. Як варіант, LocalBitcoins — спеціальний майданчик для пошуку продавців, в тому числі за регіональною ознакою. Цей варіант вигоді з позиції курсу, але головна «ложка дьогтю» — в ризику наразитися на шахраїв і залишитися без грошей.

Загальний алгоритм такий:

 1. Шукаємо продавця на LocalBitcoins. При виборі важливо звернути увагу на рейтинг користувача і число проведених угод.
 2. Обговорюємо умови операції — курсову вартість, час і спосіб перекладу, а також варіанти підтвердження угоди.
 3. Відправляємо гроші за вказаною адресою і отримуємо на рахунок біткоіни.
 4. Переконуємося, що угода пройшла коректно, і на гаманець зараховано необхідне число монет.

сервіс AdvCash

Система АдвКеш користується попитом, завдяки зручності, простоті і можливості отримання криптовалюта за вигідним курсом. Розглянемо, як купити біткоіни за рублі в Росії таким способом:

 1. Входимо на офіційний сайт майданчики advcash.com і реєструємося.
 2. Створюємо індивідуальний гаманець в системі.
 3. Проходимо верифікацію (цей етап можна упустити, але тоді можливості будуть обмежені).
 4. Поповнюємо новостворений депозит. Рублі можна зарахувати з ЕРС, банківської карти або за допомогою обмінного пункту.
 5. Переходимо в розділ переказу коштів і вибираємо розділ «В електронну валюту».
 6. Вибираємо біткоіни, вказуємо суму переказу і номер гаманця для зарахування коштів.
 7. Прямуємо інструкції системи.

через брокера

Ще один варіант інвестування в біткоіни — покупка криптовалюта через брокерів. Для отримання доступу до інструмента і торгівлі потрібно зробити наступні кроки:

 1. Переходимо на сайт брокерської компанії і проходимо реєстрацію. Приклад — AMarkets.org. Майданчик відрізняється невеликим розміром комісії, можливістю роботи з кредитним плечем і доступністю новачкам.
 2. Входимо в персональний кабінет і створюємо торговий рахунок.
 3. Вибираємо кредитне плече. На початковому етапі не рекомендується ризикувати. Оптимальні варіанти 1 до 1 або 1 до 2.
 4. Поповнюємо торговий рахунок і знову переходимо в особистий кабінет, а далі в Веб-термінал.
 5. Прописуємо логін і пароль рахунку, переходимо до переліку валют і вибираємо відповідну пару, наприклад, USD / BTC.
 6. Відкриваємо вікно і вказуємо в ньому число Bitcoin, які плануються до покупки.
 7. Вносимо зазначену суму і завершуємо угоду шляхом натискання на кнопку «Купити».

Ще один варіант інвестування в біткоіни з’явився в грудні 2017 року. Мова йде про покупку ф’ючерсів BTC на біржах США — CBOE і CME. Угода також здійснюється через брокерську компанію, але в ролі інструменту виступає не сам Bitcoin, а контракт на його покупку.

телеграм

З месенджером телеграм у користувачів з’явилася ще одна спосіб покупки Bitcoin. Для вирішення завдання застосовується спеціальний бот (@BTC_CHANGE_BOT). Його плюси полягають у великій швидкості роботи, російськомовному інтерфейсі, швидкому обміні і можливості покупки BTC безпосередньо (принцип P2P). Користувачі можуть виводити гроші одним з багатьох способів з невеликою комісією, яка дорівнює 0,98%.

Для проведення операції робимо наступні кроки:

 1. Відкриваємо бот @BTC_CHANGE_BOT.
 2. Тиснемо на старт і вибираємо мову, після чого погоджуємося з умовами.
 3. Вказуємо адресу Bitcoin в налаштуваннях.
 4. Переходимо в розділ обміну біткоіни.
 5. Кількома на кнопку покупки і вибираємо відповідний спосіб угоди.
 6. Вказуємо розмір транзакції.
 7. Чекаємо, поки програма не знайдеться відповідного продавця і проводимо операцію.

Переваги та недоліки способів покупки біткоіни

Монета біткоіни пофарбована в кольори російського прапора

Як видно, варіантів покупки досить. Щоб спростити вибір, зведемо переваги і недоліки кожного з методів в загальну таблицю.

спосіб покупкиперевагинедоліки
біржіМожливість особисто виставляти курс, який здається оптимальним.Велика частина біржових майданчиків працює з ЕРС, тому виконати оплату за допомогою карти банку вдається не завжди.
Наявність додатків для мобільних пристроїв, що дозволяє купувати BTC, перебуваючи далеко від ПК.Тривалість транзакцій з криптовалюта може досягати 3-х діб.
Цілодобовий доступ до проведення транзакцій.Немає опції термінової покупки.
Автоматичні торги.Наявність комісій за поповнення і проведення операції.
Можливість покупки біткоіни за ринковою ціною.Складність для новачків. Щоб почати роботу, доведеться розібратися в тонкощах біржі.
обмінні пунктиМожливість вибору обмінника з найбільш вигідною комісією (використовується сервіс моніторингу).Курси обмінних пунктів гіршим за ринкові.
Висока швидкість конвертації.Наявність комісії.
Можливість застосування карток банку.Ризик неуспішною угоди.
Доступність покупки навіть кількох Сатоши.Велике число шахраїв в Мережі.
Зрозумілий алгоритм дій (навіть для новачків).
Можливість обміну без реєстрації.
вебманіМожливість купити WMX з різних гаманців, на яких є гроші.Великий спред (різниця між купівлею і продажем). Якщо обмінюється велика сума, втрати можу досягати декількох тисяч рублів.
Можливість купити біткоіни з банківської карти. Для цього потрібно поповнити WMR, після чого конвертувати гроші в WMX.
Платформа давно працює і гарантує безпеку угод. При цьому гроші клієнтів захищені від зловмисників. Це пов’язано з тим, що WMX — титульний знак, а BTC зберігаються у гаранта Вебмані в Росії.Вебмані не гарантує анонімність транзакцій, яка характерна для біткоіни. Щоб мати гаманець WMX доведеться внести особисті дані, а для проведення великих операцій пройти ідентифікацію.
Угоди з WebMoney законні в Росії, адже мова йде про конвертацію титульних знаків, а не криптовалюта.
WMX легко і швидко виводити в реальні гроші. При бажанні їх можна обміняти на іншу криптовалюта протягом 1-2 хвилин.Пропонований курс нижче, ніж на біржових майданчиках.
КріптоматиМожливість використання готівки.Мережа кріптоматов ще невелика, тому в багатьох містах їх поки немає.
Висока швидкість зарахування.Функціонал обмежений. Вивести гроші не вийде — тільки поповнити біткоіни-гаманець.
Доступність навіть новачкам.На пошук партнера йде час.
прямий обмінВідсутність комісійних платежів.Є небезпека нарватися на шахраїв.
Можливість обговорити умови угоди.Втрати часу на узгодження умов угоди.
Вигідна курсова вартість.
AdvCashНадійний захист від злому.Повернути платіж не вийде.
Швидка верифікація по СМС.
Відсутність комісії на внутрішні переклади.
Можливість проведення операцій без верифікації.При поповненні рахунку з мобільного телефону стягується великий відсоток.
Збереження анонімності користувача.
За допомогою брокераМожливість роботи з кредитним плечем.Необхідність вибору брокера.
Отримання прибутку за рахунок зростання або зниження курсу криптовалюта.Обов’язкове навчання. Без спеціальних навичок такої спосіб покупки біткоіни небезпечний.
Великий вибір налаштувань.
Не потрібно проходити верифікацію.Ризик потрапити на шахрая.
Надійна служба підтримки.
телеграмВисока швидкість транзакції (до 5 хвилин).Робота бота тільки з біткоіни.
Не потрібно проходити верифікацію.Ідентифікація (якщо вона проводиться) займає до двох тижнів.
Надійність роботи бота, відсутність збоїв в процесі покупки.Небезпека нарватися на шахрая-продавця.
Низька комісія — 0,98%.Імовірність втрати грошей через неуважність.
Можливість покупки подарункового чека.
Великий вибір варіантів оплати.
Надійний захист і шифрування даних.

Що можна купити за біткоіни в Росії?

Графічне зображення процесу покупки товару за біткоіни

Популярність криптовалюта в РФ не викликає сумнівів. На цьому тлі з’являється багато точок, які приймають віртуальні гроші у вигляді платіжного засобу. Щоб побачити офіційні магазини і компанії, які беруть криптовалюта, можна зайти на сайт coinmap.org і відкрити карту. Нижче розглянемо, що можна купити за біткоіни в Росії (основні точки):

 1. firmingel.com — продаж косметики.
 2. usrv.io — блокчейн-платформа для обслуговування автомобілів.
 3. apirone.com — сервіс обробки і відправки платежів в біткоіни для онлайн-магазинів.
 4. belsquare.ru — офіційний сайт компанії, яка займається питаннями професійного аутсорсингу і реклами.

Популярність біткоіни росте, а разом з нею збільшується і число точок, які приймають криптовалюта. Можливо, вам також буде цікаво дізнатися, що можна купити за біткоіни в світі. Головний «камінь спотикання» — відсутність чіткої позиції в сфері законодавства, що змушує юридичні особи та ВП обережно підходити до прийому віртуальних грошей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector