Біткоіни в Україні: як і що купити, як заробити, легалізація Bitcoin

У 2017 році криптовалюта біткоіни здивувала навіть позитивно налаштованих експертів. Мало хто міг припустити, що протягом одного року курс віртуальної монети виросте більш, ніж в 20 разів і досягне 20 тисяч доларів. На тлі такого успіху попит на Bitcoin значно піднявся, а багато країн активізували роботу по визначенню ролі електронних грошей і запустили процес їх можливої ​​легалізації. Не виключенням стала і Україна, де біткоіни давно користується попитом, але уряд так і не визначилося зі статусом криптовалюта.

Чи можна купити Bitcoin в Україні — що говорить законодавство

Емблема біткоіни на тлі прапора України

Національний банк України не визнає віртуальні гроші і поки не планує прирівнювати їх до класичної грошової одиниці. Але це не заважає проводити великі угоди з Bitcoin. Нещодавно пройшла перша операція з продажу нерухомості за віртуальні монети. На цьому тлі виникають питання про майбутнє таких грошей. З одного боку, НБУ категорично проти застосування нових монет, а з іншого — криптовалюта активно звертається без будь-яких обмежень з боку законодавчих органів.

Як зазначалося, перша велика угода з застосуванням криптовалюта (правда, Ефіріума) відбулося 25 вересня 2017 го. Бізнесмен М. Гінзбург, по суті, поміняв нерухомість в Києві на Ethereum. На момент здійснення операції, як і сьогодні, криптовалюта не мала юридичного статусу. Ось чому при проведенні купівлі-продажу виникли труднощі з формулюваннями, а в основі угоди був розумний контракт Ефіріум.

Національний центр по координації в сфері кібербезпеки доручив профільним структурам почати розробку нормативної і правової бази, що забезпечує регулювання питання з криптовалюта. Головні цілі — визначитися з наступними аспектами:

 1. Контролюючим органом і порядком роботи ринку віртуальних монет на території України.
 2. Принципами проведення моніторингу при здійсненні операції.
 3. Нюансами транзакції, а також ідентифікації користувачів.
 4. Тонкощами оподаткування і так далі.

Найближчим часом Україна планує зобов’язати біржі зберігати відомості про проведені операції протягом певного періоду, встановленого на законодавчому рівні. Крім того, кріптовалютние майданчики повинні розкривати інформацію про учасників за запитом силових структур. Але і це ще не все. НБУ планує створити внутрішню криптовалюта, але актуальність такого кроку поки на стадії вивчення.

Обговорювані законопроекти

Сьогодні Bitcoin в Україні знаходиться в «підвішеному» статус, адже законопроекти поки ще перебувають на розгляді. Питання, що стосується контролю віртуальних грошей, піднімається давно. Але при такому підході втрачається сенс криптовалюта, яка за своєю суттю є анонімною і децентралізованої. Сьогодні в ВР України лежить 3 законопроекти, що стосуються кріптовалютной сфери:

 1. «Про звернення криптовалюта в Україні». Документ розроблений ще в жовтні минулого року. У ньому з’являються чіткі терміни віртуальних грошей, за якими останні набувають статусу об’єкта з правом власності. Таким способом уряд намагається прив’язати застосування віртуальних грошей до діючого оподаткуванню.
 2. «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Як і минулого законопроект, документ з’явився в кінці жовтня 2017 го. Його сенс у регулюванні оподаткування стосовно прибутку, одержуваної від угод при купівлі-продажу, а також видобутку біткоіни і інших монет.
 3. «Про стимулювання ринку криптовалюта і їх похідних». Особливість цього законопроекту в тому, що кріптовалютние біржі отримують статус фінансових організацій. Держава зобов’язує такі структури легалізувати свою діяльність, а саме отримувати ліцензії і зменшувати тарифи для учасників мережі, які видобувають віртуальні гроші.

Пізніше Нацкомісія з цінних паперів провела глибокий аналіз розглянутих проектів і прийшла до думки, що вони занадто жорсткі. Комісія постановила необхідність доопрацювання документації. Наприклад, пропонується прибрати термін «криптовалюта». Експерти рекомендують поміняти його на більш розпливчасте поняття — «кріптоедініца». Крім того, віртуальні гроші пропонується позиціонувати, як товар або інструмент для інвестування. Одна з пропозицій стосується поділу підходів до монетам, які мають відмінності в нюансах транзакції і Майнінг.

Де і як купити біткоіни на Україні?

Монети Bitcoin і український прапор

Незважаючи на офіційне відсутність Bitcoin в країні, криптовалюта не заборонена, і доступна для покупки бажаючим. Нижче розглянемо основні варіанти, де купити біткоіни в Україні, і що для цього необхідно.

З чого почати?

Перед покупкою криптовалюта важливо завести біткоіни-гаманець, в якому будуть зберігатися віртуальні гроші. Тут є кілька варіантів:

 1. Десктопні — надійні і перевірені часом сховища, що забезпечують високий рівень безпеки і зручність користування криптовалюта. Мінус в тому, що на комп’ютер доведеться завантажувати повну ланцюжок блокчейн, що вимагає не менше 150 Гб вільного простору. Безпека таких гаманців обумовлена ​​тим, що персональні ключі зберігаються не в мережі, а знаходяться в розпорядженні власника. Мінус в тому, що для зберігання ланцюга потрібно багато місця і регулярна синхронізація з мережею. Популярні серед українських користувачів гаманці — Armory і Bitcoin Core.
 2. Онлайн-сховища — вид гаманця, який відрізняється простотою і високою швидкістю роботи. Для початку потрібно пройти реєстрацію на спеціальному сервісі (повинен надавати таку послугу) і внести на нього віртуальні гроші. Користувач отримує доступ до гаманця з будь-якого комп’ютера або навіть телефону, що дозволяє швидко проводити операції з віртуальними грошима. Мінус в тому, що такі сховища знаходяться «під прицілом» зловмисників і можуть бути зламані. Як результат, користувачі залишаться без грошей. До найбільш затребуваним онлайн-сховищ в Україні варто віднести Blockchain, Coinbase і інші.
 3. Мобільні гаманці — спеціальні додатки для зберігання віртуальних грошей на смартфоні. Такі програми працюють на операційних системах Андроїд і iOS. Розрахунки здійснюються за допомогою кодів QR і технології NFC. Мобільний гаманець зручний тим, що його можна використовувати в будь-який час, а головною умовою є зв’язок мобільного апарату з Інтернетом. Популярні мобільні сховища — BitcoinWallet, Mycelium і інші.
 4. Апаратні гаманці — фізичні пристрої, що нагадують планшет або флешку. Плюс в тому, що такі вироби зберігають біткоіни без підключення до Мережі, але для проведення транзакції пристрій потрібно приєднати до комп’ютера. Популярні апарати — Трезор, Леджер Нано С, Кіпко і інші. Мінус гаманців в тому, що ними важко розплачуватися в магазинах і коштують вони від 100 доларів.
 5. Паперові сховища підійдуть для стаціонарного зберігання віртуальних грошей тривалий термін. Зробити їх можна на сайтах bitaddress.org або tools.bitcoin.com.

Де купити біткоіни в Україні?

Як тільки підготовчі заходи виконані і гаманець встановлений, можна переходити до подальших дій. Нижче виділимо варіанти, як купити біткоіни в Україні:

 1. На біржі, поповнивши рахунок карткою банку. Більшість майданчиків підтримують Віза / МастерКард. Як варіант — використання біржі BTC-Trade (btc-trade.com.ua), яка працює в правовому полі України. Цей варіант зручний для користувачів ПриватБанку. Крім того, передбачено виведення через LiqPay. При виведенні біткоіни стягується комісія в розмірі 0,0006 монет. При поповненні рахунку стягується комісія (через Приват24 — 2%, за допомогою ЛікПей — 2.75%, а банківським переказом — по тарифікації фінансової організації «плюс» 5 гривень). Ще один варіант — біржова площадка CEX.io. Для роботи доведеться пройти ідентифікацію, для якої потрібно персональний документ (права, паспорт або інші папери, що підтверджують особу). Крім того, для перевірки доведеться зробити і відправити фото з обраним документом. Прописка підтверджується шляхом відправки рахунки за електрику (ЖКГ) або виписки з рахунку в банку. При покупці біткоіни є обмеження в розмірі 3 000 доларів (на карту) і 10 000 доларів (на рахунок). У разі продажу Bitcoin- 2000 і 10000 відповідно. Зазначені вище ліміти доступні після верифікації. Також популярна серед українських користувачів біржа exmo.com.
 2. Через обмінні пункти. Сьогодні працює багато обмінників, що дозволяють придбати біткоіни за Вебмані, гривні, Яндекс.Деньги і іншу валюту. Щоб виконати переклад, потрібно знайти сервіс з найкращим курсом (можна використовувати сайт моніторингу bestchang.ru або інші), пройти реєстрацію, після чого проводити транзакцію. Якщо прийнято рішення купити Bitcoin таким способом, важливо врахувати кілька моментів — гроші часто приходять з затримкою до 3-х діб, курс в більшості випадків менше (якщо порівнювати з біржами), але залишається ризик нарватися на шахраїв. Плюс в тому, що не потрібно проходити ідентифікацію при обміні невеликих сум. Популярні обмінні пункти серед користувачів України — Arbitrcoin, BitcoinObmen і інші. При виборі важливо звертати увагу на майданчики, де є можливість оплати через картку ПриватБанку і Вебмані.
 3. Через термінали за готівку. Незважаючи на відсутність законодавчої бази, купити Bitcoin в Україні можна за фіатние гроші за допомогою спеціальних терміналів. Посередником при проведенні таких операцій виступає майданчик btcu.biz. Для здійснення покупки потрібно знайти термінал iBox в своєму місті, перейти в секцію електронних грошей і вибрати згаданий вище сайт. Далі користувач вказує телефонний номер і отримує квитанцію з кодом. Тепер необхідно увійти на сайт btcu.biz, вказати код і отримати гроші на рахунок (поки в гривнях). Залишається поміняти наявну суму на Bitcoin. При проведенні такої операції передбачено обмеження по сумі платежу — від 50 гривень і більше.
 4. Через кріптомати за готівку. У Києві та Харкові встановлені спеціальні апарати, які схожі на банкомати, але працюють вони тільки з криптовалюта. Для зарахування грошей на рахунок потрібно мати адресу гаманця біткоіни у вигляді QR-коду. Кріптомат сканує код з паперу або додатки на мобільному телефоні. Введені засоби відразу направляються за вказаною адресою.
 5. Безпосередньо. Ще один варіант, який відрізняється підвищеним ризиком — прямий обмін. Потрібно знайти людину, готового продати BTC за певним курсом. Від учасників вимагається обговорити умови угоди, після чого зробити обмін. Мінус способу в тому, що тут високий ризик нарватися на шахрая, тому краще працювати з довіреними особами або уважно перевіряти контрагента.

Як заробити біткоіни в Україні?

Український козак везе візок з біткоіни

Національний банк України та інші фінансові установи не випускають Bitcoin. Один із способів отримання — придбати віртуальні гроші (як купити біткоіни українцю, розглянуто вище). Але існує й інший варіант — заробити коін:

 1. За допомогою Майнінг. Щоб добути BTC, потрібно дороге спеціальне обладнання — ASIC-Майнер. Початкові інвестиції можуть досягати 3-5 тисяч доларів, а окупність становить від 7-8 місяців і більше. Популярні Асіка — Bitmain Antminer S9, Canaan AvalonMiner 741 та інші.
 2. Біткоіни-крани. Цей спосіб заробітку на увазі перегляд реклами на спеціальних сайтах. Користувач виконує певне завдання (наприклад, розгадує капчу), після чого отримує на рахунок криптовалюта. Такий спосіб зарахування віртуальних грошей не вимагає великих інвестицій, але і розраховувати на серйозну прибуток також не доводиться. Середній дохід — не більш 3-5 доларів в місяць. Популярні крани — ClaimBTC, freebitco.in і інші.
 3. Робота за BTC. Заробіток біткоіни в Україні можливий безпосередньо — співпраця з роботодавцем, готовим платити в криптовалюта. Офіційно знайти таку роботу не вийде, а ось через Інтернет — цілком. Крім того, можна організувати свій бізнес або надавати послуги, приймаючи в якості оплати Bitcoin.

Що можна купити за біткоіни на Україні — варіанти

Кнопка Enter з логотипом біткоіни

Відсутність законів не заважає криптовалюта активно звертатися в Інтернет-сфері. Сьогодні за віртуальні гроші люди купують речі, побутову техніку та багато іншого. Нижче розглянемо, що можна купити за біткоіни на Україні, і де це зробити:

 1. Техніка продається в багатьох інтернет-магазинах, серед яких bigmag.ua, digit.com.ua, tix24.com.ua і інші. Торгові точки приймають в якості оплати біткоіни. Тут користувачам доступна кліматична техніка, сучасні гаджети, комп’ютери і багато іншого.
 2. Ювелірні прикраси — crownua.com.
 3. Подарунки — ikonniy-dvor.com, фотосувенір.in.ua.
 4. Зоотовари — danio.com.ua, barbos.com.ua.
 5. Будинок і ремонт — rsdom.com.ua.
 6. Готелі — relax.lviv.ua.
 7. Краса і здоров’я — medgrand.com.ua.

Крім того, за біткоіни можна оплатити послуги в сфері краси та здоров’я, внести плату за навчальні курси, заплатити за роботу друкарні, творчої студії і служби доставки квітів. Число інтернет-магазинів і компаній, які працюють з Bitcoin і приймають платежі в криптовалюта, з кожним днем ​​зростає.

Таким чином, питання з біткоіни в Україні знаходиться в підвішеному стані. З одного боку, криптовалюта знаходиться у вільному обігу й за неї застосування не карають, а з іншого — суспільство в очікуванні майбутніх дій влади з регулювання кріптовалютной сфери. Зокрема, вибір стоїть між двома ключовими варіантами:

 1. У першому (від Єфремової) регулятором віртуального ринку виступає Національний банк країни. При цьому фінансова суть криптовалюта не визначається зовсім. Біткоіни позиціонується як якийсь цифровий код. Дія кріптовалютних майданчиків підпадає під регулювання за винятком тих сервісів, де в процесі обміну не приймають участь фіатние гроші. Що стосується Майнінг, зароблені кошти оподатковуються.
 2. У другому (від Рибалко) в ролі регулюючого ланки виступає спеціальний державний орган. При цьому віртуальні гроші представлені з позиції фінансового активу. Кріптовалютние біржі регулюються за тим же принципом, що розглянутий вище. Стосовно оподаткування в законі Рибалко про це взагалі немає згадок. Головна умова, щоб Майнер мали певний статус (наприклад, ФОП).

На квітень 2018 року криптовалюта ніяк не регулюється законодавством України. Незважаючи на наявність ряду законопроектів, останні знаходяться на стадії доопрацювання і вибору відповідного варіанту. При цьому біткоіни не вийде визнати внутрішніми грошовими одиницями або прив’язати до іноземної валюти. Крім того, криптовалюта не можна визнати електронними грошима, адже вона не емітується банківськими установами. Крім того, за законодавством України Bitcoin не може бути прирівняний до грошового сурогату або цінним папером.

Таким чином, в уряду ще багато роботи, а звичайним людям залишається користуватися ситуацією і в момент невизначеності застосовувати криптовалюта для здійснення покупок, заробляти її і отримувати за допомогою Майнінг.

Надалі ситуація може змінитися, що змусить багато інтернет-магазини і компанії відмовитися від прийому віртуальних монет або розширити кількість прийнятих монет. Так, при введенні оподаткування на Майнінг доведеться реєструватися як ФОП, а після — платити податки. Можуть виникнути труднощі зі зверненням криптовалюта. Поки ж залишається спостерігати за діями уряду і на 100% користуватися наявними благами.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector