Блокчейн перспективи і застосування в Україні Росії та і інших країнах

Привіт, шановні читачі. Біткоіни — зовсім не трансформує реальність технологія, як думають багато наївних користувачі. Прорив у розвитку його мережі пов’язаний не з геніальною інженерної або математичної інновацією, його простіше пояснити з точки зору теорії ігор. Блокчейн перспективи на майбутнє має дуже великі, які оцінити до кінця поки що не представляється можливим.

Блокчейн називають загальнодоступним списком транзакцій, гросбухом з відкритим кодом. Це так і є. Це, дійсно, революційна річ в світі фінансів, тому що вона зрівнює права розробників, Майнер, користувачів у фінансовому відношенні. Все розвивається в правильному напрямку, тому що у кожної групи є свої корисливі інтереси в цій галузі.

Що очікує блокчейн в майбутньому?

Ключем до розуміння будь-якого обговорення є з’ясування того, які конкретні зміни пропонуються. І наступне порівняння з наявною реальністю. Важливо отримати відповіді на ряд питань:

  • які будуть реальні наслідки цих конкретних змін?
  • як би світ виглядав з цими інноваціями?
  • хто буде бенефіціаром нововведень?
  • які заявлені і реальні переваги новинки?

Кількість транзакцій з біткоіни неухильно росло до середини 2016 року, а потім сповільнилося. Неможливо обробляти блоки з необмеженим числом операцій. При цьому самі транзакції можуть бути різними за розмірами.

Біткоіни став популярнішим, все більше число людей бажає мати з ним справу. Важливим показником будь-якої фінансової системи є кількість користувачів, які можуть використовувати її одномоментно. Імовірно, в поточному стані в добу мережу може обробляти угоди 84 тисяч чоловік. Це населення немаленького міста. Але все ж цієї криптовалюта з капіталізацією в $ 100 млрд пора виходити за рамки невеликого хобі групи програмістів.

Як збільшувати або зменшувати мережі пропонується кілька рішень. Варто розглянути кожне з них.

Створення вторинної мережі

Одне із запропонованих рішень — створення вторинної мережі, паралельної блокчейну біткоіни. Таке рішення дозволить багатьом людям проводити транзакції поза ним блокової ланцюжка, обмінюючись монетами, продаючи і купуючи їх.

По суті, це шлях до появи програм-посередників на зразок Lightning. А їх творці можуть почати брати комісії за транзакції. Усередині якогось додатка користувачі можуть обмінюватися засобами скільки їм завгодно, і тільки висновок і введення в біткоіни буде зачіпати блокчейн самої цієї валюти. Поки комісії таких посередників будуть нижче банківських, все виявляться у виграші.

Збільшення обсягів блоків

Ще один популярний варіант полягає в тому, щоб збільшити обсяг блоків. Поточного обсягу, незважаючи на попереднє збільшення катастрофічно не вистачає. Якщо взяти за приклад Нью-Йорк з розрахунку 1 операція на людину в добу, то це складе близько 8,5 млн транзакцій. Доведеться записувати по 60 тисяч транзакцій в блок, але його поточний обсяг поки далекий від таких можливостей.

Нещодавно Майнер зуміли обробити блок розміром в 1 Гб в тестовій мережі. Але це породжує безліч проблем. Зараз біткоіни і з усіма угодами з ним обробляються послідовно: транзакція за транзакцією, блок за блоком. Чим більше буде спроб трансформувати подібну систему, тим більше побічних проблем виникне. Це все одно, що поставити в чергу в одну лінію всі автомобілі великого мегаполісу: навіть на максимальній швидкості до потрібної машини черга дійде нескоро.

альтернативні варіанти

Навіть якщо говорити про застосування обох рішень (загорнути транзакції в паралельні канали і збільшити блоки), проблем залишиться чимало. Чим швидше будуть оброблятися операції, чим менше буде комісія, тим більше число користувачів примкне до мережі. Ті, хто зараз проводить транзакції раз в тиждень, перейдуть на щоденні оплати. А потім почнуть обробляти по 10 угод на добу. Поки складно припустити, скільки людей будуть використовувати мережу, і як часто вони будуть це робити.

На даний момент є об’єктивні перешкоди, які не дозволяють зрозуміти, як швидко почне розвиватися процес залучення користувачів, якщо всі бар’єри будуть зметені. Поки блокчейн не здатний йти в ногу з попитом на монети. Система послідовної обробки транзакції живе в паралельному світі.

На щастя, з’явилися нові смуги для руху: інші криптовалюта. Їх вже сотні на ринку. Може, варто перемикати увагу масового користувача на них, щоб не створювати проблеми з масштабуванням? Альткоіни переживають ті ж проблеми, що і нові соціальні мережі: багато хто вмирає ще в дитинстві. Маленькі валюти здатні гинути від так званих атак 51%. Це такого роду проблеми, які виникають від того, що Майнер з великою кількістю обчислювальних потужностей можуть робити з юними мережами все, що захочуть.

Чи є вихід із ситуації?

Швидше за все, вихід є. Просто його поки ніхто не виявив. Всі три варіанти (альткоіни, збільшення блоків, паралельні мережі) мають море складнощів. Але треба вірити в те, що рішення є. На ринку девелоперів криптовалюта працюють такі золоті голови ІТ-галузі, що складно припустити, що вони нічого не придумають.

Новачкам залишається тільки тримати ніс за вітром. Варто читати блоги і статті по темі, в тому числі, вивчати технологічні аспекти. Є чимало фінансово мотивованих людей в Росії і інших країнах, які намагаються змінити саму сутність роботи мереж в своїх інтересах. Їх пропозиції потрібно вивчати, оцінювати, обговорювати.

Якщо довірити цю справу іншим людям, то вийде не той світ, в якому ви хочете жити. Нічого не роблячи, ви довіряєте іншим людям вирішувати, яким бути ринку криптовалюта. У цій індустрії багато жадібних людей, які готові так само централізувати і монополізувати галузь, як це було в світі фіатних грошей. Висловлюватися по темі перетворення мережі потрібно: це дозволить провести зміни з урахуванням думок простих користувачів.

джерело:

Cryptocurrency

https://hackernoon.com/

https://www.bloomberg.com/

https://www.shapingtomorrow.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector