Які можливості має технологія блокчейн в майбутньому

Чи може технологія блокчейн, що лежить в основі багатьох криптовалюта, допомогти мільйонам людей в бідних країнах, отримати доступ до фінансових послуг? Недавні оголошення таких компаній, як IBM і MasterCard, дозволяють припустити, що це можливо.

Експерти задаються питанням, чи зможе blockchain, децентралізована однорангова мережа, допомогти подолати економічну розрив в країнах, що розвиваються так само, як раніше інтернет подолав інформаційну прогалину? Події за останні кілька тижнів змушують нас сподіватися, що це не просто фантазії.

Близько 2,7 млрд людей у ​​всьому світі сьогодні мають нульовий доступ до капіталу. Незважаючи на відсутність будь-якої кредитної історії або піддається перевірці економічної ідентичності, такі особи тепер можуть отримати доступ до глобальних ринків капіталу за допомогою будь-якого Android-телефону і заснованим на блокчейне платформ економічної ідентифікації. Зокрема, мова йде про таких сервісах, як BanQu або Humaniq, які створюють унікальний хеш, піддається перевірці автентичності. Він діє за аналогією з номером соціального страхування.

Широке застосування мобільних пристроїв в наші дні навіть в бідних країнах робить їх ідеальними платформами для охоплення регіонів зі слабкою економікою і низькими соціальними умовами життя. Згідно з даними недавнього дослідження, загальна ринкова можливість, яку представляє ця група, становить близько $ 380 млрд.

Однак найбільшою проблемою для масштабування в цій галузі є необхідність сумісності платежів (тобто здатність здійснювати операції один з одним) між розробниками сервісів для використання криптовалюта і місцевими банками, торговими або державними установами. Це необхідно, щоб жителі сільської місцевості могли здійснювати покупки з використанням цифрової валюти або конвертувати її в місцеву валюту для оплати товарів і послуг за готівку.

Основні прориви

На щастя, за останні кілька тижнів відбулися кілька великих проривів в модернізації взаємодії банків і платіжних мереж в глобальному масштабі. Минулого місяця IBM оголосила про партнерство з мережею міжнародних банків з метою використання платформи блокчейна, яка дозволить людям відправляти гроші в інші країни в криптовалюта. Транзакції будуть здійснюватися практично в режимі реального часу, прискорюючи процес платежів, який зазвичай займає кілька днів.

Кількома днями пізніше MasterCard також оголосила про те, що вона відкриє свою блокову ланцюжок в якості альтернативного методу здійснення транскордонних платежів, який також, можливо, буде більш ефективним.

На додаток до цього «Фонд Білла і Мелінди Гейтс» нещодавно представив безкоштовну програму з відкритим вихідним кодом для створення платіжних платформ. Вони орієнтовані на фізичних осіб з метою допомогти їм отримати доступ до цифрових фінансових послуг шляхом надання довідкової моделі для забезпечення взаємодії між банками та іншими учасниками цієї сфери.

Звісно ж, на початковому етапі сфера застосування цих поліпшень буде в основному обмежена бізнес спільнотою. Однак суть полягає в тому, що експерти бачать у цих подіях серйозний прорив у розвитку нових технологій грошових переказів. Крім того, це відкриває величезні можливості для небанківських організацій в довгостроковій перспективі.

Це пов’язано з участю в цьому процесі великих транснаціональних корпорацій, таких як MasterCard і IBM. Наявність у оператора банківських карт мережі з 22 000 банків і фінансових установ відкриє шлях для його розширення навіть в найвіддаленіші регіони світу.

реінвестування мікрофінансування

Задумане як інструмент скорочення бідності більш ніж два десятиріччя тому, мікрофінансування в значній мірі залежало від витрат, пов’язаних з отриманням і обслуговуванням невеликих кредитів. Це призвело до зростання процентних ставок вище 20%. Децентралізація принципу оновлення та перевірки на будь-якій кількості комп’ютерів одночасно усуває традиційні витрати на розрахунок і обробку. Крім цього, андеррайтинг на основі штучного інтелекту та смарт-контрактів здатний ще більше знизити витрати на обслуговування мікрокредитів.

Впровадження блокчейн може привести до фінансової революції існуючих платформ однорангового кредитування, які залишаються справжніми «чорними ящиками» для кредиторів, так як простежити за використанням кредитних коштів практично неможливо. Наприклад, Factom використовує blockchain для відстеження виплат коштів, а Rootstock (платформа тимчасової мережі на основі Ethereum), дозволяє банкам використовувати смарт-контракти для управління кредитами з метою скорочення витрат на їх обслуговування.

Прикладом того, як працює блокчейн, є скорочення витрат на американському ринку грошових переказів на суму близько $ 429 млрд завдяки його застосуванню. Ця цифра, як і раніше в три рази перевищує кошти, які виділяються міжнародними організаціями та урядами різних країн на боротьбу з бідністю.

Blockchain здатний трансформувати схему міжнародної допомоги та благодійності. Співробітники Всесвітньої продовольчої програми ООН вже реалізували пілотний проект в Пакистані на початку 2017 року і в даний час використовують блокову технологію для розподілу коштів для жителів табору біженців в Йорданії.

Зрозуміло, справжній потенціал блокчейна поширюється не тільки на грошові перекази. Він також має потенціал для створення «справжньої економіки обміну». Facebook і Google роблять мільярди доларів на продажі даних, які вони отримують від своїх користувачів безкоштовно. Оскільки блокчейн є однорангові з’єднання, яка не контролюється ні однієї зі сторін, можна легко користуватися такими сервісами, як Uber і Airbnb без дорогого корпоративного посередника.

Так, торгова платформа OpenBazaar, що нагадує за своєю структурою eBay або Amazon, відрізняється від них повної децентралізацією, діє без участі посередників і не стягує комісію за свої послуги.

запобігання шахрайства

Незважаючи на обіцянку розробників блокчейн, ще належить вирішити численні перешкоди. Говорячи простими словами, для початку ця технологія вимагає вирішення питання про правові основи з боку національних урядів і місцевих регуляторів. На відміну від інтернету, який має складну екосистему управління, в світі цифрових валют як і раніше не вистачає чітких регламентаційні вказівок, що призвело до появи великої кількості шахраїв.

фінансова революція

Майже половина людей на цій планеті живе менш ніж на $ 2,50 на день, а голод залишається глобальним «вбивцею». Хоча причини такої жахливої ​​бідності різноманітні і складні, сучасний поштовх до централізації в кожному секторі сприяв концентрації влади і багатства у певних еліт. Інновації блокчейн в області цифрової ідентичності, «розумні» контракти і можливість кредитування без посередників при дуже невеликих накладних витратах потенційно здатні зробити неймовірну фінансову революцію в найбідніших країнах світу.

Будемо сподіватися, що мільйони дітей, що живуть в бідності сьогодні в усьому світі, виростуть і будуть лише з жахом згадувати цей час. Вони об’єднаються і закладуть основу нової ери інклюзивної, процвітаючою і, можливо, більш справедливої ​​майбутньої цифрової економіки, яка звільнить половину людства від задушливої ​​його злиднів.

джерело:

http://knowledge.wharton.upenn.edu/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector