Блокчейн платформа змінить систему управління

Привіт, шановні читачі. Своєю постійно зростаючою популярністю ця технологія зобов’язана криптовалюта, таким як біткоіни. З моменту свого створення вона подолала достатній шлях і почала просочуватися в світ фінансів і банківської справи. Блокчейн платформа вже пропонує широкі можливості для розробки нових проектів і програм. Подібні ініціативи являють собою першу хвилю масової децентралізації, яка в найближчому майбутньому здатна охопити весь світ.

Blockchain допомагає розподілити витрати на запуск платформи всім учасникам мережі, але винагороджує їх за це у відповідній їхньому внеску міру. Така децентралізована модель вже актуальна для багатьох проектів на базі блочної мережі, в тому числі хмарного зберігання даних, обробки платежів і кібербезпеки. Найближчим часом ця технологія буде також відігравати ключову роль і в сфері поширення контенту.

Блокчейн — ключ до нової технології поширення контенту

Для багатьох такий поворот подій — кращий спосіб в порівнянні з поточними. На сьогоднішній день управління всім контентом в інтернеті знаходиться в руках хостингових компаній, а не його авторів. Творці контенту позбавлені права і можливості повністю контролювати його використання для отримання максимального прибутку. Блокчейн здатний похитнути сформований незбалансований статус-кво і повернути владу над інтелектуальною власністю в руки її творців.

Новий підхід може забезпечити безпеку, хостинг і поширення контенту для користувачів таких сервісів, як YouTube, дозволяючи їм отримувати від цього більше прибутку. Незважаючи на те, що канали розкручених «ютуберов» можуть приносити їм дохід від залучення нових глядачів і перегляду відео, немає ніяких сумнівів в тому, що більша частина цих коштів проходить повз їх кишень.

На перший погляд це може здатися поганий угодою для деяких категорій людей. YouTube — дуже популярне місце в інтернеті, яке надає розробникам надійну майданчик великого обсягу абсолютно безкоштовно. Сервіс також бере на себе задачу по обробці та розкрутці відеоматеріалів, надаючи різні інструменти і допомогу творцям. В результаті, авторам залишається просто зосередитися на тому, що у них виходить найкраще — реалізовувати свій творчий потенціал.

Блокчейн вже ініціював перетворення в цій сфері. Наприклад, децентралізована платформа поширення контенту Flixxo, дозволяє творцям пропонувати свій контент визначені номери, які готові оплачувати доступ до нього криптовалюта. Зростання популярності таких проектів в подальшому відбивається на ціні самого токена.

Щоб заробити їх, учасники Flixxo просто створюють відеоконтент на своєму комп’ютері з доступом в інтернет, на зразок тимчасової системи обслуговування BitTorrent. Таке децентралізоване рішення краудфандінга і хостингу перекладає частину витрат на запуск мережі на користувачів, а також робить її більш прибутковою і корисною для всіх учасників.

Крім цієї платформи вже існує і чимало інших подібних проектів з хорошими відгуками, які починали в формі стартапів ICO, в тому числі:

  • waves;
  • golos (голос);
  • steemit (зарубіжна версія golos);
  • universa;
  • atlant;
  • my time;
  • singularitynet;
  • emer;
  • а також «розумні» контракти Ethereum і інші;

Незважаючи на відсутність в Росії нормативно-правової бази для регулювання цієї сфери в порівнянні з деякими країнами, що пішли назустріч блокової технології (наприклад, в Японії), число російських інвесторів і розробників неухильно зростає.

В команду людей, що стоять за створенням і розвитком проекту Waves, входить його засновник Олександр Іванов та директор з маркетингу Олександра Пестрецова.

Рішення, засновані на основі технології блокової ланцюжка, зачіпають всі основні потреби в плані безпеки. Структура блок-ланцюга непроникна для хакерів, які навіть у разі злому одного з її вузлів, не здатні вплинути на функціональність всієї мережі. Завдяки децентралізованому хостингу та шифрування система повністю стійка до кібер-атакам.

Блокчейн — шлях до створення світової децентралізації

В даний час творці контенту не отримують гідної оплати за свою роботу. Як наочний приклад варто відзначити, що популярний на YouTube канал Pewdiepie шведського коміка Фелікса Арвида Ульфа Кьелберга приніс йому в 2016 році $ 15 млн.

Це, безумовно, значна сума, але все ж вона не відображає його реальних можливостей, враховуючи, що чисельність передплатників його ютуб-каналу перевищує 57 млн ​​чоловік. Це приблизно шоста частина всього населення США. Якби кожен з них заплатив всього лише $ 1 на рік за підписку і доступ до контенту автора, то щорічний дохід коміка виріс би втричі.

На жаль, це типова ситуація, яка склалася на сьогоднішній день в багатьох сферах. У Голлівуді і на музичній сцені актори і музиканти отримують досить високі гонорари за свій талант, але саме дистриб’ютори отримують найбільші доходи від їх творчості. Прекрасний виступ популярного актора може забезпечити касові збори в мільйон доларів, але більша частина з цієї суми дістанеться посередникам від продажу квитків і організаторам концерту.

Оскільки технологія блокчейн стає все більш всюдисущої, вона здатна, якщо не позбавити, то скоротити прибутки тих, хто раніше отримував її завдяки володінню централізованими сервісами контенту. Блокова система може залишити їх без подібної можливості.

Відкритий код мережі надає широкі можливості для блокчейн проектів, пропонуючи розробникам повну свободу дій у своїй творчості. Це сприяє швидкому розвитку та поширенню технології.

Що майбутнє нам готує?

В майбутньому глядачі зможуть відмовлятися оплачувати платні підписки на різні платформи контенту. Замість цього вони отримають можливість безпосередньо взаємодіяти з контент-провайдерами, яких вони люблять. Тому творці отримають більшу частку пирога, так як вона належить їм по праву. Збільшення числа комп’ютерів, які приєдналися до блокчейну, дозволить прискорити цей процес. Результатом такого підходу стане «правильний» розподіл витрат і доходів між усіма учасниками в глобальному масштабі.

Як тільки цей тип кооперативної системи буде реалізований, переваги відмови від послуг посередників стануть більш очевидними. Наприклад, будь-який продюсер, який колись не наважувався стати «зіркою ютуба», зможе стати знаменитим завдяки своєму контенту, на який у нього будуть виняткові авторські права. А можливість доступу до мережі навіть через мобільний телефон буде ще більше сприяти розвитку нового підходу в управлінні контентом.

Споживачі, в свою чергу, зможуть платити менше за те, що вони хочуть подивитися, а не витрачати гроші за що не відповідає їхнім очікуванням контент. Звичайно, така технологічна революція не може статися відразу, але ті, хто уважно стежать за новинами в сфері криптовалюта, вже бачать, що зароджується хвилю майбутніх глобальних змін. Процес пішов і його не зупинити. Нам же залишається тільки чекати і спостерігати за його становленням.

джерело:

https://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector