Що таке блокчейн: шифрування та інші основні поняття технології, прогнози на майбутнє

Інтернет буквально кишить від згадки словосполучення «технологія блокчейн» в останні кілька років. Воно розбурхує уми, як фахівців в різних сферах діяльності, так і простих обивателів. Багато з них в спробі заповнити недолік знань шукають відповіді, задаючи питання Google: «Що таке блокчейн?».

У відповідь пошукова система видає різну інформацію про децентралізованої системи, цифрових токенах, розподілених книгах і багато іншого. В результаті, користувач відчуває себе в деякій подобі кролячій нори, де стикається з ще більшою плутаниною.

Є багато статей, в яких наголос робиться на технічні деталі, але абсолютно не пояснюється принцип роботи і розвитку цієї захоплюючої нової технології простою мовою.

Технологія Blockchain має широкі перспективи і здатна перетворити багато галузей, від охорони здоров’я до банківської справи. Оскільки споживачі прагнуть до більшої прозорості і безпеки, компанії будуть змушені адаптуватися. Наявність елементарних знань про блокової технології допоможе визначити, чи підходить технологія для конкретного бізнесу, і дозволить зберегти конкурентоспроможність на тлі постійно з’являються нових гравців на ринку.

Отже, давайте почнемо з визначення блокової ланцюга в основних термінах. Але перш ніж ми об’єднаємо всі разом, варто поговорити про блоках.

Що таке блок?

Блок — це запис нових транзакцій. Транзакція може являти собою операцію купівлі або продажу, але не обмежується цим. Вона може включати використання файлового сховища, смарт-контрактів, ведення медичних записів і багато чого іншого. Цей список можна продовжувати нескінченно. Говорячи простими словами, кожен блок представляє собою запис цифрової інформації.

Що таке блокчейн?

Це розподілена цифрова публічна книга з широким потенціалом впливу на всі галузі, які покладаються на довіру або аутентифікацію. Це забезпечує основу для безпечних тимчасових транзакцій на основі цифрових технологій, доступних для широкого загалу. Таке визначення блокової технології дав генеральний директор Bitzumi Скотт Коен.

Отримана цифрова інформація вноситься в новий блок, який прикріплюється до старого блоку. Так утворюється ланцюжок — особливий вид програмування, званий «хеш-функцією». Технічних подробиць цієї технології досить, щоб забезпечити вибух мозку навіть експертам у сфері програмування і комп’ютерних наук. Для більш простого розуміння краще скористатися аналогією.

Для цього варто сприймати хеш-функцію як інструмент. Вона виконує великий обсяг складної роботи і бере участь у створенні так званого виходу. У випадку з блокчейном під терміном «вхід» мається на увазі новий запис транзакції (новий блок). «Вихід» — це ланцюжок, що зв’язує новий блок зі старим таким чином, який не дозволяє змінити або видалити його. Це як вулиця з одностороннім рухом.

Поговоримо про шифрування

Блок-ланцюжок використовує шифрування з використанням відкритого і приватного ключів. Відкритий ключ — це «цифрова адреса» користувача в блокової ланцюжку. Публічний ключ не містить в собі ніякої інформації про свого власника. Це просто безпечний спосіб визначення ідентифікатора користувача блокової ланцюжка, тому вся особиста інформація залишається анонімною.

Приватний ключ — інструмент доступу до інформації, що зберігається в блокової ланцюжку. Він не зберігається в інтернеті і знаходиться тільки на руках власника конкретного цифрового адреси в блокчейне. У разі його втрати, відновити його неможливо, тому зберігати його потрібно в безпечному місці.

До цього моменту, мова про блокчейне йшла з точки зору одного самотнього користувача. Якщо ж в мережі є безліч користувачів, то все стає набагато цікавішим.

Блок-ланцюжок зберігається на комп’ютерах усіх користувачів, кожен з яких виступає в ролі мережевого вузла. Разом вони утворюють тимчасову мережу. Коли хтось запитує транзакцію, всі вузли очікують перевірки. Після перевірки транзакція завершується і додається в ланцюжок. Назавжди.

Як blockchain може змінити ту чи іншу сферу?

На відміну від інформації в децентралізованої мережі всі дані в блокчейне захищені від хакерів. Записи всіх транзакції можуть переглядатися будь-яким користувачем, тому мережа повністю прозора. Через це її часто називають «публічної обліковим записом».

Основними перевагами блокчейна є те, що вся особиста інформація надійно захищена, мережа зашифрована, а децентралізований характер мережі не дозволяє вносити до неї зміни або контролювати окремою особою або організацією.

Незважаючи на те, що ця технологія дуже цікава, наявність активної галасу навколо неї і заплутаний жаргон термінів відлякує багатьох потенційних користувачів в особі великих компаній.

Варто очікувати, що в майбутньому, можливо, все більше і більше компаній займуться її впровадженням в свої проекти. Споживачі будуть рухатися в тому ж напрямку, прагнучи до більшого вибору, свободу і економічної прозорості.

джерело:

https://www.inc.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector