Використання технології блокчейн в науці: об’єднання фахівців з усього світу

Для вирішення складних проблем, пов’язаних з даними, потрібно активна і масштабна спільна робота. Як правило, така командна робота обмежується рамками однієї компанії. Використання технології блокчейн в науці може змінити цю ситуацію і відкрити шлях для об’єднання зусиль вчених у всьому світі для досягнення певних цілей.

Участь фахівців з різних регіонів світу в одному проекті стало звичайним явищем в технологічній сфері. Однак перехід на наступний рівень шляхом об’єднання розрізнених груп людей, що працюють над пошуком рішень однієї і тієї ж проблеми, практично неможливий за допомогою поточних технологій. Blockchain може дати поштовх до співпраці вчених і фахівців з будь-якої точки світу.

Поки це тільки теорія. Що стосується практики, то автори нового стартапу в Берліні заявили, що розробили відповідну модель і навіть знайшли джерело фінансування.

Проект отримав назву Covee. Його творці вже зібрали 1,35 млн євро в ході збору коштів організацією LocalGlobe в Лондоні і Atlantic Labs в Берліні. У ньому також взяли участь і приватні інвестори.

В основі ідеї варто доктор Марсель Діц, що змінив роботу в одному з лондонських хедж-фондах на пост генерального директора стартапу. Його правою рукою став його давнім один доктор Рафаель Шоттлер, який раніше працював в Deutsche Bank. Тепер він займає посаду головного операційного директора Covee. До них приєднався доктор Йохен Краузе, який обійняв посаду технічного директора проекту. Свою діяльність в сфері блокової технології він починав з інвестицій та Майнінг біткоіни. Він також є колишнім вченим-квантом і науковим співробітником в Scalable Capital і Valora.

Як можна буде використовувати майбутню платформу? Вона призначена для об’єднання людей і використання алгоритмів машинного навчання з метою поліпшення діагностики раку шляхом виявлення пухлини або, можливо, розробки криптографічного алгоритму торгівлі та обміну інформацією.

Очевидні переваги для роботи вчених полягають в тому, що вони зможуть працювати більш гнучко, отримувати доступ до більш різноманітному спектру проектів, набирати в свою команду компаньйонів і довіряти перевірку результатів своїх досягнень іншим вченим для отримання незалежної оцінки. Платформа також дозволить учасникам отримувати винагороду за свій вклад в її розвиток.

У перспективі корпорації зможуть використовувати фахівців з будь-якого регіону світу, в тому числі залучати до роботи експертів, яких немає необхідності включати в постійний штат. Впровадження блокчейна дозволить компаніям отримувати і надавати консультаційні послуги і доступ до пулу вчених широкого профілю: інженерам, статистикам, експертам по доменах і т.д. для виконання разових замовлень.

Подібні проекти вже мають місце бути, в тому числі Aragon (децентралізоване управління), Colony (спільна робота в різних сферах) і Upwork (позаштатна платформа для фізичних осіб). Всі вони відрізняються один від одного і мають свої обмеження.

Автори Covee планують, що їх платформа буде отримувати дохід від комісії, яку користувачі будуть платити за використання мережевої інфраструктури. Вони планують перетворити її в повністю децентралізовану мережу з відкритим вихідним кодом з комісійними зборами за транзакції. Такий варіант економічної моделі призначений для тих, хто не захоче мати справу з токенами і вважатиме за краще здійснювати оплату послуг платформи безпосередньо.

За словами автора проекту, Covee був заснована в першій половині 2017 року Берліні, після чого переїхав до Цюріха (Швейцарія). В кінці минулого року була запущена тестова мережа Covee Network. Рішення перебратися до Швейцарії було прийнято в зв’язку з тим, що в цій країні є одна з найстаріших і найбільш розвинених блокових екосистем у світі.

Крім того, в Швейцарії є чимало фахівців з великим досвідом роботи, в тому числі в таких установах, як ETH Zurich і Цюріхський університет. А дружня позиція влади країни до криптовалюта забезпечує всю необхідну інфраструктуру, а також чіткі правила регулювання в цій сфері.

джерело:

https://techcrunch.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector