Часті причини того, чому на Monero не починається Майнінг

Пік майнінгового обладнання було досягнуто в грудні 2017 го року. Адже саме тоді за рахунок різниці між вартістю криптовалюта і Майнінг організувалося величезна кількість Майнер, що прагнуть отримати свої вершки з хайпа навколо крипти.

І вже тоді люди стикалися зі стандартними проблемами при видобутку альтів. Наприклад, вони могли бути в тому, що на Monero не починається Майнінг. Незважаючи на минулі півроку, кількість Майнер-ентузіастів тільки збільшується, а протидія з боку країн-регуляторів не зменшується. Отже, навіть у затятих Майнер можуть виникнути серйозні проблеми з організацією видобутку.

Інформаційна підтримка альтів не так сильна, як підтримка BTC, тому для багатьох залишається секретом, чому у них не запускається Майнінг.

причини

Здавалося б, головна причина не запускається Майнінг може полягати тільки в кривих руках користувачів і налаштування обладнання. Однак це не так. Всі причини можна розділити на дві умовні групи:

 • об’єктивні. Недоступність сервера пулу. Блокування РКН окремих портів та інше;
 • суб’єктивні. Ті самі проблеми з налаштуванням обладнання. Це може бути проблема з блоком живлення. Проблема настройки Демона в GUI або неправильно підбудований алгоритм.

Розглянемо всі основні випадки і розберемося, який з них відноситься до вас.

блокування РКН

Останнім часом проблеми з Майнінг XMR спостерігаються у всіх. Якщо поглянути на гілки Reddit і російські форуми з ком’юніті, можна звернути увагу на те, що, починаючи з травня 2018 го року, проблеми з видобутком цієї криптовалюта є у багатьох користувачів. Пов’язано все це з боротьбою Роскомнадзор з месенджером Телеграм.

Т. к. Останній постійно змінює підмережі використання, РКН змушений вивантажувати в чорний список відразу цілі підмережі і навіть обмежувати роботу по різним портам. Так, наприклад, 66-ї порт, який раніше використовувався для Майнінг Ефіру і Zcash, був повністю заблокований в період між 24 травня та 1 червня. Під загальну роздачу потрапили і найбільші Азіатські пули, що надають можливість Майні монери.

Виходу з цієї ситуації аж цілих два. Кожен з них має свої плюси і мінуси.

Перший вихід — налаштувати Майнінг монери через п2п з’єднання, всередині мережі, використовуючи можливості деяких Альтовского токенов, які надають можливості взаємодіяти через них.

Але, по-перше, цей метод вимагає додаткових грошових вливань. А по-друге, неможливо контролювати якість всіх складових каналу зв’язку. Отже, ви можете бути обмежені якістю зв’язку одного з передавальних ланцюгів п2п мережі, і ефективність Майнінг зменшиться відсотків на 80.

Другий підхід — підбір відповідного ВПН сервера, через який ви будете проводити свій Майнінг і пов’язувати його з пулом. З одного боку, це досить швидкий і надійний спосіб. Швидкість конкретного ВПН можна визначити при підключенні і після тестування підібрати підходящий.

З іншого боку, по ВПН можна буде перехоплювати зворотні транзакції, і тоді кошти з пулу не доходитимуть до вас. Звичайно, можна налаштувати ручне отримання коштів з пулу, але навіть в цьому випадку є певний ризик перехоплення.

Але поспішаємо заспокоїти — зазвичай люди не пов’язують збільшилася навантаження на конкретний канал з підключенням Майнера. Т. е. Для того щоб перехопити зворотний транзакцію, потрібно буде точно знати, з якого порту працює ферма, на якій Демон йде транзакція, і звідки … Тому, якщо ви прагнете Майні монери ефективно, сміливо використовуйте.

недоступність пулу

Друга проблема може випливати з раніше описаної, тому перевірте спочатку роботу через ВПН. Якщо і після цього підключитися до пулу не вдається, краще перевірити гілку Reddit і ком’юніті пулу.

Зазвичай це може бути пов’язано з плановими роботами з обслуговування сервера. Якщо пул став недоступний назовсім, то немає іншого виходу, як просто шукати інший.

Іноді власники пулів закривають його в зв’язку з браком коштів на підтримку роботи серверів або з інших «комерційним» причин. Щоб такого не сталося, вибирайте пул не тільки по хешрейту і прибутковості, а й за його стабільності.

Т. е. Просте правило «чим більше пул, тим краще» працює. По-перше, великий пул отримує велику нагороду за Майнінг, а значить, у власників є кошти на підтримку працездатності мережі. По-друге, великі пули роками набирали своє ком’юніті, а значить, завжди є інформаційний відгук, і можна перевірити чому саме сьогодні пул не працює.

Конфлікт пулу з конкретним видом гаманців

Ще одна проблема, яка може викликати проблеми з Майнінг — вибір локального гаманця для отримання виплат з пулу. Зазвичай це пов’язано зі сторонніми розробками, наданими для операційної системи Лінукс.

Сама проблема може бути вирішена, якщо ви є хорошим програмістом. Для цього потрібно запустити багтрекінг цикл і провести пару транзакцій на Демона з біржового гаманця. Після знаходження помилки, яка пов’язана з кривою трасуванням або неправильним використанням динамічних портів, її легко виправити і продовжити користуватися відповідним локальним гаманцем для XMR.

Якщо ви не є програмістом і не можете здійснити повноцінний багтрекінг, то краще просто перейти на стабільну версію MONERO GUI від розробників. Важливо завантажувати не Experimental версії, а Stable, які оновлюються з періодичністю раз в 2-3 місяці. Додатково бажано мати завжди свіжу базу блокчейна.

Неправильно побудований Демон

Ще однією проблемою, через яку ви можете не отримувати виплати з пулу, або через які може не здійснюватися Майнінг, є неправильне налаштування Демона. Це трапляється в основному у тих, хто тримає кілька апаратних комплексів, які працюють через одного Демона.

Проблеми можуть полягати в наступному:

 • різні ферми конфліктують один з одним за черговість отримання доступу до каналу при обчисленнях;
 • Демон з’єднаний тільки з однієї фермою з пулу;
 • в настройках Демона вказано локалхост (так, так, і таке теж буває).

У разі, якщо ферми конфліктують між собою, їх краще розвести на кілька каналів, що можна зробити в налаштуваннях роутера. Або збільшити канал інтернет-з’єднання, що робиться вже у провайдера (за гроші).

При роботі з пулом потрібно перевірити, щоб бак-адреса оплати з усіх апаратів був налаштований на один гаманець.

Неправильно підібраний алгоритм

Блокчейн монери постійно оновлюється. Основне завдання — поліпшення працездатності. Додаткова пов’язана з постійним ускладненням Майнінг, щоб зменшити швидкість емісії нових монет.

Через це періодично алгоритми Майнінг монери змінюються. Нові, більш ефективні, змінюють старі. Наприклад, з новими технічними нововведеннями для Майнінг потрібно набагато більші обчислювальні потужності, що виражаються в кількості графічної пам’яті на обчислювальних пристроях.

Незважаючи на очевидне оновлення, яке значно скоротило коло Майнер, по мережі все ще бродять збірки відбудованих ферм під старий алгоритм. У разі запуску такого алгоритму зазвичай апаратура видає помилку. Але в окремих випадках вона намагається провести обчислення, які не скінчиться нічим хорошим.

По виходу це виглядає так, як ніби ви просто Майні вхолосту. Рішення гранично просте — оновити свій майнінговий софт до найсвіжішого алгоритму. Це дозволить не тільки запустити процес Майнінг, але і довести його до розуму, зробивши максимально ефективним.

Недостатньо потужний блок живлення

Ще однією частою причиною відключення або неможливості запустити процес Майнінг монери є банально недостатня потужність блоку живлення. Через те, що часто ферми збирають саме на відкритих, люди розраховують потужність блоку живлення як номінальну, а не фактичну.

Однак номінальна потужність з часом знижується через підсихання конденсаторів. Або просто з-за того, що це пікова потужність, що видається блоком живлення. У разі, коли споживана енергія наближається до максимально допустимої для БП, він може вибірково відсікати обладнання або банально вимикатися.

Якщо відключити цю функцію, то Майнінг, звичайно ж, запуститься, однак збільшиться ризик пожежі. Вихід один — при покупці блоку живлення не пошкодувати коштів і закупити 2-кіловатний. А найкращим рішенням стане використання БП, розрахованих на роботу з Майнінг-фермами на Asicах. Ну і, звичайно, не забувати про охолодження всієї системи.

перегрів устаткування

Проблеми з охолодженням є однією з найбільш частих причин, по якій Майнінг не починається. Найчастіше у відеокарт, що використовуються для видобутку, варто технічне обмеження робочих температур, при яких вони здатні видавати максимальну працездатність.

Однак через зміну налаштувань (апвольтінг, оверклокинг) відеокарти працюють на підвищених частотах з більшою ефективністю. У той же час самі ферми стоять на відкритих стендах, і рідко власники турбуються про створення ефективного водяного або азотного охолодження.

Відкрите перевищують критичну температуру і можуть відключитися або знизити робочі частоти до мінімуму. Але зазвичай це теж обходять стороннім софтом і «наколінними» рішеннями. Тому найчастіше через перегріву у відеокарт просто відвалюються драйвера, що відповідають за їх працездатність. Однак, т. К. Карти працюють в зв’язці, Майнінг не видає помилку, а просто перестає працювати.

Вирішити цю проблему можна тільки одним способом. Спочатку замінити термопасту. Потім прочистити кулери. Потім підвести водяне охолодження і вивести окремий контролер, який буде відсікати харчування при перевищенні критичних температур.

Проблеми з CPU

Щоб здійснювати Майнінг XMR на процесорі, необхідно встановити повний комплекс ПО. По-перше, через більш низьку ефективність роботи CPU під операційними системами сімейства Windows потрібно поставити хороший мінімалістичний * nix, зорієнтований спеціально під Майнінг.

Крім цього, потрібно поставити софт з алгоритмом, розрахованим саме під CPU, і набір базових драйверів.

Якщо після всього цього процес видобутку монери не запуститься, потрібно звернути увагу на температуру, частоти, множники і інші параметри CPU, що виставляються в Bios. Крім цього потрібно пам’ятати, що далеко не всі процесори підходять для Майнінг. Деякі обрізані архітектури (наприклад, 475 сокет) просто не здатні виконувати набір інструкцій, призначених для розшифровки криптографічного системи.

Проблеми Майнінг в хмарі

Для тих, хто віддає перевагу покупці складних ферм інвестування в Майнінг на повну, довгий час існували орендні потужності у вигляді Майнінг в хмарі. Однак останнім часом все частіше і частіше у людей виникають проблеми з хмарою.

На жаль, виявити причину, по якій Майнінг в хмарі не можна запустити, самостійно неможливо. Тому що обладнання знаходиться не у вас в будинку. Якщо ви помітили проблеми з видобутком, здійснюваної в хмарі, постарайтеся в швидкому порядку звернеться в технічну підтримку.

Цілком можливо, що ваші побоювання передчасні, і сьогодні на сервері здійснюються технічні роботи.

Софт-проблеми

Повертаючись до вибору гаманця, дуже часто неможливо запустити Демона для Майнінг через помилки, що виникла в одній з кроссплатформенних версій MoneroGui. Зокрема, можлива поява бага, як «символи не з таблиці АСЦІІ неприпустимі в дорозі імені гаманця». Пов’язано це з простою річчю. Адреса монери може бути шифрувати як стандартної кодуванням тисяча двісті п’ятьдесят одна або 866, так і більш просунутими UTF-8 і UTF 16. Останні є більш універсальними, однак мають плаваюче значення кількості бітів на кожен символ, через що при спробі трансформувати це і записати в таблицю виникає проблема .

Вирішити її можна досить просто. Перший спосіб — змінити версію клієнта Monero gui. Другий спосіб — попередньо скопіювати гаманець в текстовий редактор Notepad, який автоматично конвертує весь текст в стандартну таблицю кодування 866, і звідти вже перенести в свій GUI.

Найголовніше, що потрібно сказати в кінці — якщо монери НЕ Майні, не потрібно переживати. Для початку потрібно оперативно обчислити проблему. Для цього знадобиться:

 • швидкий аналіз гілки Reddit, присвяченій необхідного пулу;
 • свіжі дрова на відеокарти / CPU;
 • остання і резервна версії гаманців GUI Monero;
 • свіжа копія блокчейна;
 • здоровий глузд;
 • мультиметр;
 • набір стрес-тестів для заліза.

Незалежно від того, на чому ви зібралися Майні цю крипту, постарайтеся розібратися з усіма цими причинами. І якщо це одна з них, ви знаєте, як її можна усунути. Ну і не забувайте перевірити вручну працездатність Демона на малих транзакціях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector