Від чого залежить ціна біткоіни і динаміка зростання курсу криптовалюта

Привіт, шановні читачі. У цій публікації ми розглянемо причини і залежність вартості криптовалюта від тих чи інших зовнішніх факторів. Йтиметься про те, що ж таке ціна біткоіни, і що може вплинути на її зміни.

Для початку необхідно відразу відзначить, що не варто плутати термін «ціна» з «цінністю», яка визначає користь від використання цифрових грошей в тій чи іншій сфері. Ціна виражається в форматі обмінного курсу монети по відношенню до іншої валюти. Так, наприклад, обмінний курс монети до долара виглядає наступним чином $ 4 600 BTC / USD. Це означає, що 1 біткоіни коштує 4 600 американських доларів.

Системою блокчейн, що лежить в основі Bitcoin, передбачено створення в цілому 21 млн BTC протягом 100 років. На сьогоднішній день кількість коинов в обороті трохи перевищує 16 млн. Це означає, що протягом наступних 95 років будуть здобуті залишилися 5 млн біткоіни. З огляду на цю тимчасову шкалу і сповільнюється швидкість Майнінг, можна використовувати цю інформацію в практичних цілях. А саме, для прогнозу зміни курсу криптовалюта.

Різноманіття функцій біткойнов

Зі збільшенням використання і більш широкого впровадження попит на криптографічний валюту стабільно збільшується. При сталості попиту або його зростанні ціна на монету може активно рости. Отже, беручи до уваги поточний підвищений попит, можна помітити, що вона поступово збільшується, і цей ефект збережеться в довгостроковій перспективі.

Біткойн має безліч функцій, але ми розглянемо тільки ті, які можуть вплинути на коливання цін:

 • платіжна мережа (використання монети в якості альтернативи традиційним грошей);
 • покупка і продаж;
 • зберігання і передача (функція накопичення і спосіб здійснення швидких платежів);
 • торгівля (застосування криптовалюта як ринковий інструмент);

платіжна мережа

Сьогодні транзакції біткоіни здійснюються постійно і цілодобово. Їх добова кількість становить десятки тисяч, а загальний обсяг — понад $ 50 млн.

Звичайно, самі по собі транзакції безпосередньо не впливають на ринкову ціну Bitcoin. Однак активність блокчейна служить демонстрацією рівня популярності протоколу, який користується великим попитом, що надає на ціну непрямої вплив. Безпосередньо подібна функція впливає на зростання курсу монети тільки там, де криптовалюта має безпосередній контакт з іншими валютами — на біржах.

Купівля та продаж

Кожна транзакція, яка передбачає купівлю монет за іншу валюту, як готівкові або будь-яку іншу криптовалюта, підвищує динаміку зростання ціни BTC. Процес передачі монет від гаманця продавця до гаманця покупця — звичайна супроводжує цю операцію мережева транзакція. Тим не менш, вона впливає на курс біткойнов.

Крім цього, багато користувачів роблять за допомогою цифрової валюти і повсякденні покупки. Зазвичай кількість таких операцій збільшується до кінця місяця:

 • комунальні та податкові платежі (поки тільки в деяких країнах);
 • поповнення балансу гаманця;
 • покупки в інтернеті;
 • прямий обмін криптовалюта між користувачами;
 • виведення коштів в банк або різні платіжні системи;

Кожна транзакція обміну, яка пов’язана з продажем біткойнов, навпаки, викликає негативний вплив на його ціну. Розглянемо як приклад використання блокчейна як системи грошових переказів.

Наприклад, людина працює в США і отримує зарплату в доларах. Він хоче відправити гроші своїй родині в іншу країну. Замість використання прославленого Western Union він вибирає платіжну мережу Bitcoin. У цьому випадку йому не доведеться стояти в черзі, заповнювати різні бланки, підтверджувати джерело своїх доходів і платити чималу комісію.

Він просто поповнює свій рахунок на біржі, яка пропонує обмін BTC / USD, і купує монети. Потім він відправляє кошти на адресу своїх родичів. Вже через 30 хвилин його сім’я зможе обміняти цифрові гроші на національну валюту своєї країни на одній з місцевих бірж і отримати готівку.

Первісна купівля монет викличе зростання курсу (незалежно від обсягу угоди) по парі BTC / USD. Через півгодини подальша їх продаж одержувачем призведе до зниження обмінного курсу по парі біткоіни і місцевої валюти. Подібне відбувається, незалежно від валюти, наприклад, в рублях.

Наведений вище приклад також ілюструє ефект грошового потоку, який змушує деякі валюти рости в ціні по відношенню до інших.

Ось ще кілька рутинних операцій, які надають понижуючий ефект на курс криптовалюта:

 • прийом монет торговцями за свої товари або послуги;
 • переведення в готівку монет Майнер для оплати рахунків за електроенергію та інших витрат;
 • продаж криптовалюта фрілансерами, які отримують оплату цифровими грошима;

Часто можна зіткнутися з твердженнями, що торговці конвертують все біткоіни, які отримують від клієнтів і покупців, в готівку або виводять в банк, попередньо обмінявши на валюти своєї країни. Подібні дії вони нібито роблять через нестійких внутрішньоденних коливань курсу.

зберігання монет

Це здається розумною стратегією, хоча слід зазначити, що неможливо застосувати єдину фінансову політику до всіх видів бізнесу. Цілком можливо, що деякі великі компанії або зберігають монети на своїх гаманцях або вкладають їх в інвестиційні фонди. Це аналогічно довгостроковому зберіганню біткоіни. Таке накопичення ефективно веде до підвищення курсу криптовалюта, так як скорочує кількість коинов в зверненні на тлі зростаючого попиту.

У разі, коли торговці конвертують цифрові гроші в традиційні гроші, це дійсно надає знижувальний ефект на їх курс. Проте, це врівноважується підвищує тиском з боку споживачів, які заробляють криптовалюта в інтернеті або купують її з метою подальшого використання в якості засобу оплати.

Якщо ця ринкова сила не буде постійно врівноважувати ціну, то абсурдним наслідком стане знищення блокчейна, однією з основних цілей якої є альтернативна платіжна мережа.

Торгівля

Спекулятивний ринок для торгівлі криптовалюта є значним на сьогоднішній день і продовжує рости. Потенціал BTC як ринковий інструмент вражає і дозволяє бачити в цифрових грошах свого роду «супертоваром».

Ніякої спекулятивний інструмент в історії людства ніколи не досягав феноменального росту першої криптографічного валюти в світі. З $ 0,08 на 2010 рік її курс підскочив до $ 4 600 x момент написання статті.

Беручи до уваги, що обмінні операції, обговорювані в розділі вище, являють собою повторювані щомісячні або щоденні дії, їх відносний обсяг є незначним у порівнянні з мільйонами монет, які купуються і продаються на спекулятивному ринку щомісяця.

Покупці і інвестори увійшли в попередню категорію тільки тому, що їх обсяги покупок і продажів біткойнов поступається тим, хто стоїть біля керма криптовалюта з самих її витоків. Ця група включає Сатоши Накамото і більшість перших Майнер, які до теперішнього моменту мають дійсно значними обсягами криптовалюта і особливим статусом засновників блокчейна. Тільки вони здатні на великі придбання за ціфрвие монети, включаючи покупки нерухомості, автомобілів та інше, які звичайні люди набувають за традиційні паперові гроші.

Гравцями, що впливають на ціну BTC в цій категорії, є:

 • маркетмейкери;
 • перші Майнер і інвестори;
 • інституційні організації (інвестиційні фонди і біржові інвестиційні фонди ETF);

Вплив банківської системи на курс біткоіни

Так вже історично склалося, що центральні банки країн світу і уряду стали тісно взаємопов’язані. В результаті, їх діяльність та інтереси переплітаються, а їх інструментом щодо забезпечення контролю і досягнення своїх цілей і просуванню інтересів стали гроші. Зрозуміло, будь-які гроші, які мають широке поширення, але виходять за рамки їх контролю, є для них проблемою.

Тому цілком природно, що влада багатьох країн Старого Світу бачать в біткоіни загрозу і виступають проти нього. Однак розумні уряду йдуть іншим шляхом, намагаючись укласти біткоіни в свої правові рамки, створюючи нормативну базу для криптовалюта і заохочуючи її використання.

Перспектива регулювання цифрових грошей регіональною владою або державними структурами змушує більшість користувачів Bitcoin побоюватися його подальшої долі. Але слід розуміти, що в реальності все не так погано. Адже, «джин» вже вирвався на свободу і загнати його назад ніхто не в силах.

Але заяви офіційної влади і відомств часто призводять до значних коливань курсів криптовалюта:

 • виступи представників урядів і центральних банків;
 • обговорення різних постанов державних органів;
 • часто незрозумілі закони та нормативні акти;
 • обговорення можливості введення оподаткування;

Чи впливають новини на ціну криптовалюта?

Анонси новин часто збігаються з ціновими рухами на ринку. Існує деяка дискусія щодо того, чи викликає відносна позитивність чи негативність того чи іншого повідомлення відповідне рух курсу вгору або вниз.

Деякі дані свідчать про те, що учасники ринку катализируются в результаті новин, але напрямок руху ціни в основному не пов’язане з фактичним змістом новин і визначається соціальним настроєм в той час. Тобто, одне і теж подія в різні періоди часу може надати різний ефект на ринок.

На закінчення хочеться додати, що стрибки курсу біткойнов різноманітні. Деякі з них повільні, але стійкі, як поступово зростаюча крива попиту і пропозиції стабільного процесу Майнінг нових монет.

Інші — жорсткі і різкі, наприклад, спекулятивні угоди, які представляють собою покупку або продаж десятків тисяч монет на біржах за один день.

Діаграма курсу і графік дозволяють прогнозувати зростання ціни криптовалюта в довгостроковій перспективі, незважаючи на те, що часто протилежні сили роблять свій вплив на ринок. Торговці і споживачі врівноважують переважну тенденцію покупок і продажів.

Банки і уряду в більшості своїй реагують неналежним чином на поточну ситуацію. Деякі з них прагнуть подружитися з інноваціями, в той час як інші цураються і забороняють їх.

Деякі аспекти біткойнов, такі як контракти, до сих пір так і не були вивчені, але потенційно можуть істотно збільшити його цінність, а, значить, і викликати подальше зростання його ціни в майбутньому.

джерело:

https://www.cryptocoinsnews.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector