Чи буде памп Ripple? Передумови, види, особливості

Памп Ripple — процес, спрямований на штучне завищення ціни криптовалюта на біржовому майданчику з метою подальшого заробітку. Як правило, pump організовується групою осіб (іноді в змові з біржами) для отримання додаткової наживи за рахунок малодосвідчених трейдерів і власників криптовалюта. Чи варто боятися пампа у випадку з Ріппл? У чому особливості процесу? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Особливість і види пампа Ripple

Значок Ripple на тлі цифрового зображення Землі

Памп (pump) — збільшення курсової вартості криптовалюта, яке носить штучний характер. Наприклад, якщо користувачеві дозволяють фінансові можливості, він може скупити наявну на ринку криптовалюта для створення штучного дефіциту монет. В результаті збільшується попит на XRP і підвищується його ціна.

Трейдери бачать різкий стрибок вартості і починають скуповувати криптовалюта з метою отримання прибутку. Далі покупець вичікує зростання ціни, після чого продає наявні запаси. В результаті за Пампа слід дамп — різке зниження курсової вартості. Через якийсь час ціна повертається до початкового рівня, залишивши «левову» частку учасників ринку зі збитками. Як правило, при пампе курс може підскочити на 30-40% протягом кількох секунд. Досвідчені користувачі в багатьох випадках можуть розпізнати памп і навіть заробити на цьому. А ось нові учасники мережі найчастіше зазнають втрат.

Памп Ripple (як і інших криптовалюта) умовно ділиться на кілька видів:

 1. Короткостроковий. Особливість такого pump в тому, що ціна віртуальної валюти різко йде вгору. Весь процес відбувається протягом 5-10 секунд. Щоб організувати короткостроковий памп, потрібне залучення великого числа учасників (трейдерів). Тут важлива максимальна узгодженість між особами, які домовляються і в певний час купують XRP. Всі трейдери отримують інформацію про плановане збільшення вартості (на який відсоток курс повинен вирости). За командою трейдери викладають в загальнодоступний канал назва монети для покупки.
 2. Довгостроковий. На відміну від розглянутого вище пампа, такий процес триває більш тривалий час — від 3-5 хвилин до декількох діб. Період дії і криптовалюта, яка підлягає покупці, обговорюються заздалегідь. Учасники мережі отримують новини по крипті, які в подальшому поширюються в соцмережах, біржових майданчиках і чатах. Разом зі зростанням ажіотажу оголошена монета поступово скуповується.

Передумови для пампа Ripple

Графічне зображення таблиці біржі

Розробка Ripple почалася задовго до появи Bitcoin. У той період (середина 2000-х) товариство з побоюванням дивилося на децентралізовану систему, а фінансові установи та платіжні системи не поспішали використовувати її на практиці. Через кілька років після розробки (в 2011 році) концепція системи була переглянута, а сама платформа отримала кріптовалютную спрямованість. Творці поставили за мету замінити Swift і ввести в користування свою віртуальну монету XRP.

Особливість розробки в тому, що тут немає можливості Майні криптовалюта, і відсутня звичайний blockchain. Компанія застосовує власну технологію, а віртуальні монети мають децентралізований характер і емітуються лімітованою кількістю. На етапі впровадження проекту створено 100 млрд. Коинов, невелика частина яких знаходиться в розпорядженні звичайних користувачів. Решта частки крипти розділена між творцями, а також групою наближених до компанії осіб.

Так, одному з творців Ріппла К. Ларсену дісталося 5,19 мільярдів коинов, а також 17 відсотків від підприємства (це еквівалентно майже 40 мільярдам доларів). Стабільне зростання вартості криптовалюта зробив Ларсена одним з найбільш багатих людей в США.

В обороті обертається близько 35% від усього обсягу емітованих коинов. У 2017 році в компанії заявили, що планують «заморозити» майже 55 мільярдів монет, щоб вирівняти ринок і усунути волатильність. Цей крок був виправданий, адже учасники мережі боялися, що через появу на ринку великої кількості XRP її вартість може піти вниз. Заява про «заморожування» позитивно позначилося на курсі і знизило ризик пампинга. На наступну добу після появи повідомлення вартість монети зросла на 13%.

Експерти заявляють, що платформа має великі перспективи, а ось сам токен вимагає глибокого аналізу. Хоча останніми роками ведеться розмова про більш широкому функціоналі активу.

Коін можуть міститися в резерві банківських установ, які торгують валютами, що мають невеликий рівень попиту. Наприклад, банк «Х» планує перевести коштів з рахунку в банк «Y». При цьому фінансові організації знаходяться на різних континентах. У звичайному режимі потрібне залучення банку-кореспондента, який допоможе провести транзакцію із застосуванням фіатной валюти, наприклад, долара США.

Розробники запевняють, що за допомогою XRP можна замінити резервну валюту і піти від проміжних ланок в ланцюгах перекладів. Тож не дивно, що інтерес до криптовалюта росте, як і ймовірність підвищується небезпека пампа Ripple. Це підкріплюється наступними факторами:

 1. Суть Ріппл в тому, що банки отримують допомогу в обробці операцій. У ряді випадків застосування блокчейна або криптовалюта не обов’язково. Завдання полягає в оптимізації платежів, які проводяться між банками з різних країн за допомогою обміну повідомленнями про статус угоди. Як результат, банки можуть використовувати нову опцію, кардинально не змінюючи наявну систему.
 2. Блокчейн Ripple відрізняється корисними функціями, а саме наявністю платіжних каналів, високою швидкодією, наявністю розподіленого обміну і так далі.
 3. Фінансові установи бояться, що поява нової технології призведе до погіршення керованості і стабільності системи. На практиці в компанії Ріппл запевняють, що випускається ПО робить ті ж маніпуляції, але вони обходяться банку і клієнтам дешевше.
 4. Творці криптовалюта не ставлять перед собою завданням замінити великі транзакції із застосуванням долара або євро. На початковому етапі мова йде про менш популярних валютних парах, які мають низьку ефективність. Наприклад, пара «долар США — індійська рупія» відрізняється малою рентабельністю, тому поява XRP може принести користь ринку. Згодом можна використовувати більшу кількість валютних пар.
 5. Великим компанія вигідно працювати з криптовалюта Ріппл. Якщо організація проводить операції з представниками різних країн, їй доведеться здійснювати транзакції з застосуванням різних валютних пар. Застосування гаманця з резервом Ripple в цьому випадку зручніше. На цьому тлі попит на криптовалюта зростає, в тому числі серед великих корпорацій.
 6. Віртуальна монета Ріппл дозволяє зберігати гроші, а в майбутньому і примножити капітал. Компанії, які мають багато коштів, інвестують в криптовалюта, розраховуючи чи не її подальше зростання. Кінець 2017 і початок 2018 року показали, що коін XRP мають великий потенціал.
 7. В руках компанії Ріппл зосереджений найбільший обсяг віртуальних монет. При цьому головне джерело прибутку не криптовалюта, а заробіток від продажу програмного забезпечення. Завдяки цій особливості, монети використовуються не в якості резерву, а як активи для вирішення стратегічних завдань.
 8. Будь-яка компанія, яка інвестує в XRP, зацікавлена ​​в підвищенні попиту і курсової вартості криптовалюта.

Чи варто очікувати памп Ripple?

Значок Ripple на тлі гори

На тлі зростання популярності XRP все частіше виникає питання, чи буде памп Ripple в доступному для огляду майбутньому. Розглянуті вище фактори тільки підкріплюють думку про підвищення інтересу до криптовалюта. При цьому сама система корисна суспільству. З її допомогою вдається проводити валютний обмін і грошові перекази без затримок за часом. Головними користувачами сервісу повинні стати банки, які зможуть використовувати систему для виконання стандартних операцій. Технологія блокчейн Ripple гарантує передачу цифрових монет без тимчасових затримок, які мають місце в банківській мережі, а комісія при цьому мінімальна.

Ключовий вплив на процес стабілізації криптовалюта зробила «заморозка» частини монет, про яку згадувалося вище. Компанія в період діяльності проявила себе з позиції надійного хранителя монет, але переклад частини XRP в сховище позбавляє інвесторів від страху потенційного насичення ринку і зниження вартості криптовалюта. Крім того, такі фактори могли негативно позначитися не тільки на вартості коинов, а й репутації самої організації.

З 10 грудня криптовалюта Ріппл впевнено пішла вгору, а до кінця 2017 року ціни на досягла позначки 2,28 долара за одну монету. Для порівняння до початку росту курс складаючи всього 0,23 долара за один XRP. Це означає, що ціна зросла майже в 10 разів. Такий стрибок привів до потрапляння віртуальної монети в трійку лідерів і витіснення з другого місця Ефіріума. Обсяг торгів протягом дня виріс з 0,3 до 11 мільярдів доларів.

На цьому тлі активізувалися різні дискусії серед трейдерів і фахівців фінансового світу. Вони запевняли, що причина такого зростання — памп XRP, тобто штучне завищення вартості на тлі поточних умов. При цьому підозри падають на велику кріптобіржу Бітхамб (Bithumb), Південна Корея. На місцевих форумах зустрічається інформація, що в період, що передує стрибка криптовалюта, поведінка біржового майданчика було нестандартним. Трейдери запевняють, що на біржі не виходило проводити операції з продажу Ріппла нижче певного рівня ціни. Якщо трейдер йшов на таку дію, наказ автоматично скасовувався.

Важливість цієї біржі важко недооцінити, адже на ній проходить більше 25% всіх торгів по віртуальним монетам Ripple. У майданчики є всі інструменти, щоб впливати на курсову вартість і не давати їй опуститися нижче конкретного рівня. Такі дії вимагають роз’яснення, але вони поки відсутні — як з боку біржового майданчика, так і від самих розробників криптовалюта.

Що кажуть критики і експерти про пампе Ріппл?

Знак Ripple на тлі падаючих доларових банкнот

Критики зайвий раз нагадують, ніж є компанія, і як вона працює з криптовалюта. Вони стверджують, що Ріппл — приватна корпорація, яка розробляє власні технології. При цьому вектор розвитку залежить від рішення самих творців. Як зазначалося, саме у них в руках зосереджені великі обсяги віртуальних монет.

На думку аналітиків, в майбутньому можливий значний ріст Ripple після корекції на початку 2018 року. Потенційною причиною пампа може стати додавання віртуальної монети на Coinbase, яке анонсується останнім часом. Фахівці запевняють, що поява XRP на великій американській майданчику позитивне позначиться на динаміці курсу, і навіть на тлі новин про включення криптовалюта може стати причиною значного зростання ціни.

Експерти схильні до думки, що така подія може призвести до пампу в розмірі до 400-500 відсотків. Варто відзначити, що раніше на цій біржі були доступні тільки три криптовалюта — Лайткоін, біткоіни і Ефіріум. Незабаром додався біткоіни Кеш і тепер настає черга Ріппла.

Таким чином, рішення компанії про перенесення в сховище 55 мільярдів монет виявилося правильним. Тепер біржі отримують монети невеликими порціями (по одному мільярду монет раз в 30 днів), а покупці побачили прозору схему емісії. Крім того, в списку партнерів з’явилися нові імена. Як результат, монети отримали популярність, а піком стало 7 січня 2018 року, коли курс XRP досяг 3,4 доларів. З моменту депонування протягом 90 днів компанія продала монет на 91 млн доларів, а загальний дохід від торгівлі XRP за 2017 рік більше 180 мільйонів.

Експерти сходяться на думці, що ситуація зі зростанням криптовалюта протягом останнього місяця 2017 роки не що інше, як памп. Це припущення підкріплюється агресивним маркетингом компанії, яка застосовує різні підходи, щоб «достукатися» до інвесторів — організовуються різні заходи, в правління додаються корисні люди (в минулому керівники банків), з’являються програми акселерації і так далі.

Незважаючи на популярність Ріппла, банки не поспішають скористатися наявними можливостями системи на практиці. Поки мова йде про тестування і перевірки можливостей. Причин цьому безліч, основні з них:

 1. Банки повинні викупити велику частку XRP, а для цього великим фінансовим установам доведеться домовитися між собою.
 2. Умови обміну повинні бути вигідними для потенційних партнерів.
 3. При покупці монет за вигідною ціною банки будуть змушені платити податки.

Таким чином, сам процес впровадження криптовалюта знаходиться на етапі зародження і під великим питанням.

Чи буде памп XRP в майбутньому — питання, відповісти на який однозначно неможливо. Така ймовірність є, а особливо на тлі майбутніх позитивних новин по додаванню Ripple на Coinbase. Де гарантії, що в певний момент чи не з’явиться біржа, яка захоче заробити на користувачах криптовалюта і проект Ріппл в цілому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector