Чи може Ефір криптовалюта конкурувати з біткоіни

Отже, постараємося «на пальцях» розібратися, що ж таке в ефірі.

Історія появи

У 2013 році, на момент піку активності Silkroad 2.0, а також при вартості біткоіни в 1000 доларів почалася перша біт-лихоманка. У свою чергу, популяризація біткоіни і наявність в ньому деяких програмних дірок (таких як ефект 51% потужності від мережі) спровокували багатьох програмістів створити свої власні Форк. Деякі з реалізацій були зроблені на тому ж блокчейне, що і сам біткоіни. Інші ж використовували абсолютно інший алгоритм шифрування.

Основна проблема криптовалюта того часу полягала в їх доцільності. Так, незважаючи на великий криптографічний потенціал ФОРКОМ, їх основним завданням було заробляння коштів на капіталізацію. Якщо уважно розглянути графіки криптовалюта того періоду, то можна помітити, що більша частина з них була подібна міхура, починаючи з феноменального росту і закінчуючи повним забуттям. Уже мало хто може їх згадати.

У цей важкий час для більшості криптовалюта і з’явилася ідея створення Ефіру. Зокрема, якийсь Гевін Вуд, керуючись недоліками основної системи блокчейн і використовуючи «жовту книгу» створив асинхронний алгоритм шифрування на базі блокчейн. Спочатку система існувала тільки на папері. Однак, перечекавши основний бум створення криптовалюта, Гевін почав краудфандінговую компанію.

Зібравши 32 тисячі біткоіни, Гевін приступив до реалізації програми. В першу чергу, отримані кошти він обміняв на Ethereum, тим самим обмеживши кількість всієї валюти на 60 мільйонах одиниць. Загальна капіталізація Ефіру в той час становила феноменальні 18 мільйонів доларів.

Зробивши перший публічний пропозицію, він активно залучив банки.

Так, основною метою Ефіру було не тільки створення захищеної криптографічного системи, а й реалізація можливостей її, як платіжної системи. На відміну від біткоіни, який повинен був давати користувачам максимальну анонімізація в мережі, Ефір пропонував людям простоту оплати при дещо меншою анонімізації і більшої спрощеності системи.

Примітка: жовта книга — документація для розробників криптографічного шифрування, яка залишається актуальною і до цього дня.

Причини високої популярності

У 2016 році в ефірі нарешті вийшов зі стадії тестування і почав свій переможний хід. Так, всього за півроку вартість Ефіру виросла в кілька сотень разів, в порівнянні з початковою капіталізацією.

Є кілька причин того, чому сьогодні в ефірі є, можливо, найпопулярнішою криптографічного валютою з існуючих:

  • зручність використання. Замість грошових одиниць в ходу одиниці «контракти». Зокрема, вони можуть використовуватися не тільки як кошти, а й як заставні ф’ючерси або платіжні зобов’язання;
  • офіціалізація. Початкова політика розробника полягала в створенні інтересу до валюти з боку великих організація в т. Ч. Банків. На сьогоднішній день в Етері задіяні такі мастодонти як JPmorgan Group, Microsoft, IBM, і ряд європейських банків;
  • можливість використання з будь-якої програми. Не обов’язково мати доступ до єдиного Wallet.dat — тепер Ефір можна використовувати і зі смартфонів, і навіть прив’язати його до своєї банківської картки;

Примітка: прив’язка Ефіру до банківської карти, позбавляє його головного гідності — щодо високого рівня анонімізації платіжних транзакцій.

  • захист від Майнінг Asic. За рахунок особливостей системи, Ефір залишається користувальницької криптовалюта, Майн яку може дозволити собі кожен, а не тільки величезні пули, побудовані китайцями і фінами;
  • низькі вимоги до енергоємності ферми. Однією з головних причин є окупність Майнінг Ефіру, навіть в тому випадку, якщо його ціна впаде до 1 долара США за одиницю;
  • менша потужність загальної обчислювальної мережі. Так, як більшість сучасних Майнер використовують потужні Asic-системи, а інвестори тримають феноменальних розмірів пули — менша обчислювальна потужність залишає можливість фармить соло. При цьому в системі реалізований механізм захисту від 51% відсотка.

Ну і, мабуть, найголовніше: Ethereum — це не тільки криптографически стійка система і валюта, а й програмне середовище розробки для нових ФОРКОМ і блокчейнов. Завдяки цьому можливості Ефіру зробили крок на кілька порядків далі.

Звичайно, не можна забувати і про те, що на тлі популярності біткоіни в 2017 році прямо пропорційно йому почали рости все альткоіни і все корелюється Форк, завдяки чому інвестори бачать великий потенціал Ефіру з точки зору можливості заробити кошти.

поділ ФОРКОМ

Незважаючи на свою популярність, цей форк все ж є для багатьох переоціненим. Все дуже просто. Свого часу, відразу після тестування, в блоках була виявлена ​​уразливість, завдяки якій зловмисники змогли вкрасти близько третини перебуває в обігу Ефіру.

Цей факт викликав бурю в громадськості, через що популярність Ефіру впала майже до нуля. З одного боку, інвестори хотіли повернути свої кошти. З іншого боку, багато користувачів скаржилися на те, що, якщо визнавати транзакції недійсними, то і сама концепція децентралізації в платіжній системі стане неакутальной. А значить, все потуги зробити Ефір новим біткоіни — це лише чергова трата продуктивної потужності.

Розробниками Ефіру було прийнято рішення повернути інвесторські кошти, після чого більша частина користувачів відокремилася і заснувала Ethereum classic, в якому ці транзакції по поверненню коштів не були визнані.

У той же час — як в classic-версії ФОРКОМ, так і в оригінальній — були внесені зміни, які усунули недолік. Однак наявність таких дірок в системі, провокує багатьох на думку, що це далеко не межа, а значить форк, з такими уразливими скомпрометований.

Примітка: нагадаємо, що за всю історію існування біткоіни фактів злому його не було, були лише факти злому сайтів, на яких зберігалися гаманці, або факти злому біржі MtGox, але ніяк ні самого битка.

особливості Майнінг

Майнінг Ефіру побудований на принципово інших постулатах. По-перше, криптографічне шифрування влаштовано таким чином, що майнящее пристрій повинен одночасно обробляти і зберігати великий об’єм даних. Це виключає можливість використання Asic-систем з огляду на невелику пам’яті. У підсумку, на перший план стає не тільки швидкодію системи, а й наявність великої кількості оперативної пам’яті — зокрема, GDDR. Через це можна вважати, що найбільш продуктивний Майнінг буде здійснюватися виключно на відкритих. Чи є такий хід маркетингом, або ж захистом від перенасичення мережі потужними пулами, сказати складно. Адже сьогодні вартість ферми на відкритих, яка наближається з обчислювальної потужності до Asic, ненабагато вище.

На даний момент, для успішного Майнінг Ефіру потрібна відеокарта трохи більше, ніж з двома ГБ ОЗУ. У підсумку, популярними рішеннями стали Radeon R470 з 8 ГБ на борту або SLI системи на базі GTX 980.

Що можна сказати за підсумками на 2017 ий рік: як криптографически захищена система, Ефір був скомпрометований. Крім того, не завжди популярні рішення з боку розробника накладають певні обмеження на використання. Однак, з огляду на грамотної маркетингової політики та обіцянок «золотих гір», в ефірі продовжує своє існування, збільшуючи грошовий оборот як в classic версії, так і в основний.

Його варто розглядати виключно як короткочасне капіталовкладення з метою заробити, але вважати його правомірним замінником Bitcoin не варто. Якщо ж розглядати Ефір виключно як платіжну систему, то велика частина спрощень, створена для полегшення використання його в якості аналога Webmoney, також порушує основоположні концепції криптографічного валюти.

Загалом, це досить непоганий альткоін, який надмірно переоцінений на ринку, але має право на існування. Чи буде за ним майбутнє? Сказати складно, так як після піку популярності біткоіни почнеться великий спад, і лише ті, що вижили Форк зможуть при збереженні капіталізації боротися за право називатися «анонімної платіжною системою».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector