Чи можна Майні криптовалюта на процесорі, і наскільки це вигідно

Що таке Майнінг

Майнінг — це видобуток криптовалюта шляхом проведення складних обчислювальних операцій. Центральні процесори є тим обладнанням, яке здатне виробляти ці операції. Для видобутку ключовим моментом є швидкість обладнання, яка вимірюється кількістю хешів в секунду. Сучасні процесори видають відносно непогану швидкість. Її недостатньо для видобутку таких гігантів, як Bitcoin або Ethereum, однак, вони відмінно підійдуть для нових альткоінов.

Як це працює

Почати Майнінг з повітря неможливо. У будь-якому випадку, вам потрібно буде завантажити програму-майнер, зареєструватися на пулі і створити там робітника, налаштувати bat-файл. Після його запуску подумайте, перш ніж запускати ще якусь «важку» для системи програму. Частина продуктивності процесора піде на видобуток. Незважаючи на те, що він легко переключається між завданнями, вимогливі операції можуть стати причиною примусової зупинки його роботи.

що добувати

Відповідаючи на це питання, хочу відразу сказати про те, що завжди потрібно правильно оцінювати можливості обладнання і правила, які диктує Майнінг. На CPU можна добувати будь-яку криптовалюта, адже головне — наявність потужності. Але якраз центральний процесор не може забезпечити високі показники, так як він виконує і інші завдання. Відповідно, складні криптовалюта з топа видобувати не вийти. Вас там задавлять володарі Асіка.

Дуже довгий час Monero вважалася валютою, яку можна спокійно заробити, використовуючи центральний процесор. Це було ще на початку осені. З того часу в кріптоміре відбулося колосальне кількість змін, тому я вважаю, що видобуток XMR на CPU вже неактуальна. Складність блоків з того моменту дійсно зросла.

Я пораджу зробити упор на нові альткоіни або просто маловідомі. Чому?

 • Легкі хеш-функції, які швидко вирішуються при низьких швидкостях;
 • відсутність особливої ​​конкуренції. Багато хто звик гнатися за найкращим, тому дрібні альткоіни ніхто не чіпає;
 • виходячи з попереднього пункту стає зрозуміло, що вам не доведеться змагатися з фермами з потужних відеокарт і ASIC.

Вибір повністю за вами, стежте за ринком крипти і знайдете щось вартісне. Я можу запропонувати дві валюти, які використовуються багатьма компаніями для оплати послуг, мають хороший курс і дуже прості у видобутку.

Primecoin

Популярний форк біткоіни. Якщо аналізувати процес його видобутку, то створюється враження, що однією з цілей створення був саме Майнінг на CPU.

 • нові блоки створюються кожну хвилину;
 • швидкість підтвердження транзакцій в десятки разів більше, ніж у BTC;
 • складність змінюється від блоку до блоку без різких стрибків;
 • необмежена емісія, тому складність не виросте до небувалих висот.

Також окремо варто сказати про алгоритм підтвердження. Вона заснована на тому, що кожен майнер повинен перевірити роботу всієї мережі. Щоб цей процес не був занадто тривалим, великі хеш-функції просто виключаються і залишаються маленькі. Таким чином, навіть при невисокій швидкості обробки, CPU може швидко вирішити блок.

Добувати його можна такими програмами як Primecoin-Qt, і Primecoin High Performance. Перша є офіційним клієнтом, а друга його модифікацією.

Bytecent

На момент написання статті курс цієї монети дорівнював одному долару. Однак його дуже легко Майні, в більшості своїй через повільне зростання складності. Засновник використовував алгоритм Proof of Miner як доказ роботи. Він має на увазі введення капчі кожну годину активної видобутку. Власники великих ферм швидше за все не мають часу щогодини вводити капчу, тому не займаються ним. Такий алгоритм діє, і складність видобутку зростає дуже повільно. Тому він також добре підійде для Майнінг на CPU.

Як почати

Найпершим кроком буде вибір самого процесора і відповідних комплектуючих. При виборі CPU обов’язково потрібно звертати увагу на такі показники, як швидкість роботи, тактова частота і кількість ядер. Швидкість і тактова частота будуть безпосередньо впливати на час вирішення хеш-функції. Кількість ядер грає важливу роль, тому що чим більше ви зможете виділити під Майнінг, тим він буде ефективніше. Але пам’ятайте про те, що виділяти все ядра категорично заборонено, оскільки процесору потрібно виконувати інші завдання самого комп’ютера.

Другий крок — створення гаманця. Після вибору валюти зайдіть на офіційний сайт розробника і скачайте звідти офіційний клієнт гаманця. Запустіть його і синхронізуйте з блокчейном, щоб інші Майнер були в курсі вашого участь у видобутку.

Далі потрібно завантажити майнер. Їх існує досить багато, деякі підігнані під конкретний процесор, деякі більш універсальні. Нижче я розповім вам, які програми краще всього на думку користувачів підходять під Майнінг на CPU.

Фінальним кроком стане налагодження bat. Саме цей файл відповідає за інтенсивність роботи обладнання, використання пулу і перерахування нагороди на гаманець.

AMD або Intel

Це протистояння ще довго буде актуальним. Ми всі звикли, що ЦП від Intel могутніше AMD, тому для більшої ефективності варто вибирати цього виробника. Однак важливою відмінністю є вартість обладнання. AMD адекватно оцінюють свої можливості, тому встановлюють прийнятні ціни. Порахуйте період окупності і добре обдумайте, наскільки цілеспрямованим буде Майнінг. Ймовірно, що AMD виявиться для вас вигідніше.

вибір програми

Багато програм заточені під конкретну крипту. Однак використовуючи пули зі своїми програмами, ви зможете здобувати обрану валюту. Якщо ви зупинитеся на згаданому Bytecent, то потрібно буде налаштувати клієнт гаманця. Адже прямо з нього відбувається видобуток цього альткоіна.

 1. Claymore CryptoNote CPU Miner. Дуже хороша програма для Майнінг, підтримується безліччю пулів і добре працює практично з усіма процесорами. Дозволяє добувати будь-яку валюту, якщо вона доступна на обраному пулі. Майнер безкоштовний, однак встановлена ​​комісія в розмірі 2,5% з кожної нагороди.
 2. 50 miner. Популярна програма, що дозволяє добувати батька крипти Bitcoin і його форк Litecoin. Врахуйте, що сама по собі вона не є Майнер, а є лише графічною оболонкою. Працює з Cgminer, Diablo і Phoenix. Вона спростить настройку процесора і самої видобутку, що допоможе новачкам, які нічого не тямлять в роботі з командним рядком.
 3. Ufasoftminer. Підтримує видобуток Bitcoin, Litecoin, а також більшість криптовалюта, що використовують scrypt. Для видобутку саме на CPU в bat потрібно прописати «option -a scrypt». Дозволяє змінювати кількість використовуваних ядер і потоків. Також передбачена функція контролю температури.
 4. CPU miner. Спеціально підігнана під видобуток лайткоінов. Невибагливі в налаштуванні, працює з безліччю пулів. Добре підійде для використання з будь-яким процесором.
 5. NiceHash. Зручний майнер, що має власну графічну оболонку. Дозволяє контролювати прибуток, добувати як на CPU, так і GPU. Працює практично з усіма пулами, що видобувається валюта залежить від обраного пулу.
 6. Eobot. Програма від однойменного багатофункціонального сервісу для роботи з крипт. Дозволяє добувати BTC і улюблений багатьма Dogecoin. Саме через DOGE цей майнер і потрапив в мій список, тому що ця крипта дуже популярна, але її Майнінг не вимагає великих зусиль.
 7. Eth Supernova. Надають власний майнер для видобутку Ethereum. Працюють з популярними пулами NiceHash і Stratum.
 8. Nheqminer. Оптимальний вибір для видобутку ZCash. Також дозволяє встановити Майнінг на відеокарті.

Цей список дозволить вам заощадити час на пошуку програми для видобутку криптовалюта за допомогою ЦП. Базова настройка всіх Майнер практично ідентична: потрібно вказати адресу пулу, гаманця і Воркер на пулі, після чого можна запускати процес.

ефективність

Цей показник цікавить учасників Майнінг не менш, ніж ціна обладнання, складність видобутку, складність забезпечення постійної електроенергією. Загалом, Майнінг на CPU буде набагато простіше.

Процесори менше нагріваються, швидше перемикаються між різними завданнями (що виключає повісанія ОС) і менш енерговитратний. З огляду на вартість багатьох ЦП, його окупність буде швидше, ніж у відеокарт або ASIC.

недоліки

Незважаючи на непогані позитивні якості, Майнінг криптовалюта на CPU можна назвати неефективним. Складність видобутку постійно зростає з кожним блоком, що просто унеможливлює використання ЦП. Зараз їх можна використовувати тільки для нових або маловідомих альткоінов. З гігантами кріптоміра вже складно справляються навіть Майнінг-стодоли і Асіка.

Також, вагомим недоліком є ​​обмежена потужність процесора. Його не можна повністю налаштувати на видобуток, так як в його завдання входить безпосереднє позичена роботи операційної системи і деяких фонових завдань комп’ютера. Якщо відправити всю потужність в Майнінг, ваша система просто злетить. У кращому випадку доведеться тільки перезавантажити комп’ютер, проте тоді Майнінг треба починати заново. У гіршому ОС треба буде зносити і ставити наново.

прибутковість

Вона також залишається під сумнівом. Виходячи з вищевказаних причин, ми зможемо добувати тільки нові альти, які і в вартості дуже просідають. Таким чином, тижневого доходу вистачить, в кращому випадку, на пачку сигарет. А може ви взагалі не курите?

Крім цього, варто враховувати, що центральний процесор не працює сам по собі. А для підтримки працездатність потужного ЦП потрібна відповідна материнська плата і оперативна пам’ять. І хоча ЦП не так сильно залежить від енергоресурсів, якісний блок живлення вам теж знадобитися. Звичайно, все це відносно швидко окупається, проте доведеться напружитися, щоб зібрати всю систему, не забувши про сумісність.

вердикт

Чи буду я використовувати CPU для Майнінг? Ні. Нехай це простіше, але створює зайві обмеження, але ж хочеться похвалитися одним Ефіром або Лайткоіном на рахунку, ніж маловідомим Tenebrix.

Раджу я цей спосіб? Теж немає. Але вибір завжди залишається за вами, адже я не маю права нав’язувати вам свою думку. Я надав факти, ґрунтуючись на яких ви будете приймати рішення.

Наостанок хочу сказати, що для початку спробуйте взяти старенький комп’ютер і перевірити ефективність видобутку криптовалюта на CPU. Якщо вам це дійсно сподобається, тоді можете спробувати налаштувати більше комп’ютерів і потихеньку отримувати заповітну крипту. Якщо немає, то ви нічого особливо не втратите, зате самі переконаєтеся в низькій ефективність центральних процесорів.

Вдалих починань! Нехай маленька складність видобутку завжди супроводжує вам!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector