Чи можна почати Monero Dual mining і які в ньому хитрості

Що таке дуал Майнінг

Видобуток однієї криптовалюта — це давно відома історія. Ті, що прийшли новачки дуже швидко в ній розбираються, отримуючи від цього прибуток і розвиваючи мережу. Напевно, багатьом приходила в голову думка «а чому б не добувати дві криптовалюта одночасно?». Не сказати, що це веселіше, але принесе більше користі як Майнер, так і блокчейну.

Як ви зрозуміли, дуал Майнінг — це одночасна видобуток двох монет на одному обладнанні. Тобто, потрібно розподілити потужність між двома алгоритмами в певному співвідношенні. Як правило, це виявляється прибутковіше, ніж вливати всю швидкість в одну криптовалюта.

Як зовні, так і технічно цей процес мало чим відрізняється від видобутку однієї монети. Налаштування практично ті ж, але потрібно завантажувати конкретну програму і додати в неї, крім адреси пулу основної криптовалюта, ip другого.

Існує помилкова думка, що одночасна видобуток двох криптовалюта полягає в розподілі загальної потужності між ними. Однак в такому випадку даний процес був би безглуздим, оскільки можна запустити два .bat файлу на будь-які алгоритми.

Дуал Майнінг — це видобуток відразу двох монет, на кожну з яких виділяється повна потужність. Саме тому він можливий лише на криптовалюта, які розроблені на одному алгоритмі.

доступні криптовалюта

Найвідоміша комбінація складається з Ethereum і Siacoin, Decred, Musicoin і Expanse. Підходящої програмою-Майнер для цього є Claymore’s Dual. Обов’язково однією з монет потрібно добувати саме ETH, а друга вже залежить від ваших уподобань.

Доведеться засмутити користувачів криптовалюта на алгоритмі Equihash, який в принципі не піддається дуал Майнінг. Крім того, якщо ви віддаєте перевагу добувати монети на Cryptonight, то це теж неможливо. Відповідно XMR Dual Майнінг неприпустимий.

В чому проблема

Здавалося б, що за логікою це має бути можливо, адже існує кілька монет, розроблених на Cryptonight. Серед таких Bytecoin, Sumocoin (форк Monero), Karbovanets, Digitalnote, Intensecoin, Electroneum, AEON, Fantomcoin і інші.

Крім того, однією з вимог дуал Майнінг є потужна відеокарта, а другим — можливість добувати криптовалюта на центральному процесорі. Монери здорово підходить під ці показники, як і всі інші монети. Адже алгоритм розроблений таким чином, що в основі Майнінг лежить не обчислювальна потужність, а швидкість доступу до оперативної пам’яті. Таким чином, сильно знижується навантаження на відеокарту.

Але насправді, саме в цьому і полягає головна проблема. Навантаження не просто знижується: потреба в відкритих практично відпадає, адже вони майже не використовуються. У цьому алгоритмі вагому роль відіграє саме кількість оперативної пам’яті і продуктивність процесора (обсяг L3 — один з ключових чинників).

Dual mining Ethash заснований на тому, що перша криптовалюта повністю Майні через відеокарту, а друга бере трохи потужності від процесора. Саме завдяки цьому виходить зберегти високу швидкість вирішення блоків.

На Cryptonight так не вийде, оскільки, як уже було сказано, для нього потужність відеокарти практично не грає ролі. Відповідно, не можна буде провести таку конфігурацію, при якій однією монетою займеться GPU, а другий процесор. Адже останній дуже важливий для обох монет.

І важливий він як раз через L3 кешу. При Майнінг в ньому зберігаються так звані, блоки даних, завдяки яким подальші обчислення стають швидше. Якщо активувати подвійну видобуток, то цей кеш буде розподілятися між двома монетами. Відповідно, швидкість істотно знизиться. А значить бажаного профіту не буде.

Як обійти систему

Дуже часто багато користувачів роблять спроби обійти всі подібні заборони але приступити до дуал-Майнінг Monero. В принципі, одним з варіантів є видобуток XMR і ETH. Хоч вони мають різні алгоритми, цей процес можна запустити.

Так, для цього ви будете запускати два батника, розділяючи по ним обладнання, тому величезного прибутку не добитися. Тим не менш, ви будете підтримувати дві мережі і заробляти відразу дві топових криптовалюта.

Отже, для видобутку Ethereum завантажуєте Claymore Miner і налаштовуєте його. Дана програма спочатку задумана тільки під відеокарти, тому хешрейт центрального процесора не буде зачеплений. Стандартна конфігурація:

  • назва файлу запуску;
  • -про «адреса пулу»;
  • адреса гаманця;
  • -u «ім’я робочого на пулі»;
  • -p x «пароль Воркер» (необов’язково).

Після цього потрібно завантажити XMR Stak, який дозволяє добувати монери з високими показниками ефективності на центральному процесорі. Налаштування аналогічні. Після всього цього запускаєте обидва батника.

Так, це не можна назвати повноцінним дуал Майнінг, оскільки змивається його поняття і зміст. Замість того, щоб на всьому обладнанні видобувати дві криптовалюта, ви поділяєте хешрейт між двома. Однак, це хитрий спосіб обійти систему. Можна назвати такий варіант «псевдо-дуал Майнінг».

Устаткування 2 в 1

Багато користувачів помилково вважають, що подібний процес — це не видобуток двох криптовалюта одночасно, а Майнінг однієї відразу на двох видах процесорів. Насправді, це теж такий собі псевдо дуал, проте не кожна криптовалюта може таке дозволити.

Монери якраз входить в цей шорт-лист. Завдяки особливостям алгоритму її можна Майні як на відеокарті, так і на процесорі, так і на всьому обладнанні одночасно. Відповідно, це значно підвищує хешрейт, завдяки чому зростає ефективність.

Для цього створена універсальна програма, яка раніше вже була згадана. XMR Stak підтримує видобуток як на CPU, так і GPU. Серед ключових особливостей можна виділити:

  • підтримку найпоширенішого обладнання для видобутку крипти на ПК;
  • роботу з усіма ОС;
  • підтримку Cryptonight (XMR, Bytecoin, Karbovanec) і Cryptonight Light (AEON);
  • автоматичну конфігурацію під обладнання при запуску;
  • моніторинг стану системи.

Раніше він генерував три config файлу під центральний процесор і окремо для відеокарт Nvidia і Radeon. Після оновлення до версії 2.0 потрібно проходити щось на зразок опитування, після чого створюється загальний, найоптимальніший config для всієї системи. Таким чином, ви можете запускати батник з такими настройками і добувати Monero відразу на CPU і GPU.

Робота з Minergate

На багатьох форумах ви можете знайти поради, що XMR dual все ж можливий, якщо працювати з Minergate. Програма-майнер, що надається цим пулом, дозволяє добувати XMR + XDN, а також XMR і FCN.

XDN (Digitalnote) і FCN (Fantomcoin) мають приблизно ті ж цілі, що і Monero — анонімність транзакцій в мережі. Створені були також на тлі того, що конфіденційність користувачів Bitcoin і безпеку їх засобів виявилися під великим питанням. Ніяких нововведень вони не вносили, проте отримали деяку популярність і підтримуються багатьма біржами і гаманцями.

Однак, більш детальне дослідження форумів (особливо англомовних) показало, що сьогодні не можна надто довіряти Minergate. Не можна звинувачувати сервіс в лави, оскільки виплати все ж є, однак виявлено безліч нюансів.

По-перше, деякі скаржилися на те, що нагорода оплачується з великою затримкою. При цьому, на протязі всього часу ви з’єднані з сервером. Причини техпідтримка не пояснює, але поки ви не отримаєте свою нагороду, відключатися немає бажання, оскільки можуть виникнути помилки.

По-друге, були негативні відгуки про те, що пул недоплачує. Користувачі підкріпили свої скарги скринами з програми з кількістю переданих Шейру і власними розрахунками в порівнянні з тим, що вони отримали. Багато хто може сказати, що це фотошоп, або ж просто Майнер самі помилилися в підрахунку. Проте, прецеденти в мережі все ж є.

По-третє, було помічено, що сервіс викачує coinminer на ваш комп’ютер. Як відомо, даний файл поширюється зловмисниками для використання чиїхось потужностей з метою заробітку криптовалюта. Іншими словами — це прихований майнер Monero. Таким чином, навіть якщо ви припиніть займатися видобутком криптовалюта, ваше обладнання все ще буде навантажувати, але вже на користь іншому користувачеві.

Чітких доказів або підтверджень авторитетними виданнями або компаніями про те, що Minergate працює недобросовісно, ​​ще не було. Проте, частина довіри до будь-якого сервісу формується виходячи з відгуків. Як бачите, останнім часом вони далеко не завжди позитивні. Тому не рекомендується використовувати його навіть з метою знайомства з процесом дуала.

перспективи

Чи можлива поява чесної і повноцінної видобутку другий криптовалюта спільно з Monero? Так, оскільки алгоритм дозволяє подібний варіант. Однак для цього потрібно відповідне збіг обставин.

По-перше, такий процес розвивають, якщо він стає вигідним для Майнера. Криптовалюта, які розроблені з використанням Cryptonight, сьогодні не блищать на ринку або біржах високими цінами, а також великою нагородою за Майнінг. Крім того, їх не так активно використовують для проведення транзакцій, тому на комісіях теж заробити особливо не вийде.

Крім того, вони не вносять ніяких нововведень в сферу крипти. Кожна з них з’явилася після монери, що не покращуючи код для підвищення рівня анонімності. Відповідно, в перспективі вони навряд чи наберуть більшу популярність. А значить і сильно підтримувати їх мережу також немає необхідності.

Є два варіанти, при яких XMR дуал Майнінг все ж буде втілений в реальність. Перший — це поява нової цікавої криптовалюта на Cryptonight, яку потрібно розвивати. Наприклад, на Ethash з’явилася Siacoin (платформа для зберігання даних), яка запропонувала децентралізувати всі хмари. Це привернуло увагу, мережа набрала користувачів, тому стало можливим ETH + SIA dual.

Другий — памп однієї з вищеназваних монет на даному алгоритмі. Їх висока вартість приверне увагу Майнер, адже складність будь-який з них не така висока, як у топових коинов. З урахуванням алгоритму Майнінг зовсім буде «як два пальці об асфальт» на тлі інших криптовалюта. Відповідно, буде доцільно розробити видобуток XMR в парі з одним із інших монет на Cryptonight.

проблематика

Найбільшою складністю дуал Майнінг є трохи підвищене навантаження на устаткування. Адже його мета — це одночасна видобуток без втрати швидкості. Якщо не збільшити інтенсивність роботи системи, але додати ще одну задачу, то продуктивність впаде.

Відповідно, при роботі з двома криптовалюта Майнер потрібно більше спостерігати за стабільністю ферми і наявністю помилок, а також змінювати конфігурацію в разі перевантаження. Це, природно, займе більше часу. Звичайно, воно буде належним чином оплачено нагородою за блок. Але, як уже було сказано, сьогодні більшість криптовалюта на Cryptonight не прибуткові.

вигода

Який же профіт від хитрощів, які були згадані раніше? При видобутку Monero на двох видах процесорів прибутковість відразу виросте. Для цього не потрібно проводити розрахунки, адже чим більше хешрейт — тим вища ефективність. Значить буде більше Шейру, і користувач отримає велику нагороду.

Говорячи про Майнінг ETH XMR, також не можна говорити про велику вигоду, оскільки це не зовсім дуал Майнінг. Адже ви ділите продуктивність системи на два батника. Тут профіт полягає не в підвищенні одержуваних грошей, а у видобутку відразу двох монет. В середньому, в доларовому еквіваленті ви отримаєте стільки ж. Проте, якщо вам потрібні обидві криптовалюта, ви зможете заощадити на комісіях за обмін.

висновок

XMR дуал Майнінг чекає свого часу. Його алгоритм і навіть складність дозволяють зайнятися подвійний здобиччю вже сьогодні, але до сих пір в мережі немає підходящої під це другий криптовалюта. Підтримувати другу мережу собі в збиток не має сенсу. Тому, поки не з’явиться вигідний варіант, XMR dual користувачам, на жаль, не видно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector