Не тільки блокчейн-проект, а й обмінник Ripple: в чому суть

стандартні обмінники

Більшість в першу чергу подумали, що одна з послуг проекту — це повноцінний сервіс для онлайн-обміну валюти і криптовалюта. Однак все трохи інакше. Платформа не орієнтована на надання таких можливостей в якості окремої сфери. Але можна сказати, що в цьому плані вони пішли набагато далі.

Звичні обмінники є досить прості сайти, головна сторінка яких відразу ж дає можливість купувати одну валюту на іншу. Вони практично нічим не відрізняються від обмінних пунктів під вашим будинком. Ключова різниця — робота в онлайні, при цьому постійно.

Крім іншого, вони не пов’язані з будь-якої фінансової організацією (за винятком того, що мають свої акаунти в більшості електронних платіжних систем). Основне завдання — обмін валют і заробіток на цьому. Ніяких благих цілей з розвитку системи вони не переслідують. Просто підтримують світової грошовий обіг.

цілі Ripple

З самого початку, а саме — 2004 року (коли було започатковано проект Ripplepay) платформа була задумана як платіжна система. Тоді їй не вистачило фінансування, але в 2012 році відбувся повторний і повноцінний запуск. Нова команда трохи вдосконалила саму реалізацію.

Вони створили не просто платіжну систему (яких було достатнього багато вже на той момент), а мережа, яка дозволить проводити банківські операції в рази швидше і дешевше. Більш того, відправляти можна будь-яку валюту — одержувач все одно забере гроші в грошовій одиниці своєї країни.

Таким чином, Ріппл став чимось схожим на Swift. Однак умови набагато краще: від концепції до характеристик. Свого роду ідеальна платформа для банківських переказів. Сьогодні, до речі, це підтверджують багато фінансових організацій.

Загальна концепція

Сьогодні Ріппл — повноцінний кріптовалютний проект (монетизація сталася в 2013 році). Багато в чому він схожий на інші розробки. Але ось ключові моменти все-таки відрізняються. Власне кажучи, завдяки цьому платформа і заслужила своє ім’я.

Криптовалюта створені як платіжні системи, транзакції в яких проводяться тільки через конкретну монету. Наприклад, у Litecoin — LTC, у Ethereum — ETH і так далі. Деякі проекти бачать вирішення якогось завдання, але все одно працюють тільки з внутрішнім токеном. Наприклад, розробники Tron створили децентралізоване сховище всього інтернет-контенту. Проте, всередині платформи працює тільки TRX.

Оскільки Ripple націлений на поліпшення банківської системи, то в даному випадку можна працювати з реальними грошима. Наприклад, ви відправляєте долари з American Express в Reisebank, де основна валюта — євро. Транзакція пройде через мережу Ріппл, але при цьому використання XRP далеко не обов’язково.

Загальна концепція складається з таких елементів:

  • шлюзи;
  • шляху;
  • довірені вузли;
  • Ripple connect.

Шлюзи дозволяють поповнювати гаманці Ріппл. Припустимо, ви відправили в мережу 100 доларів. Вони потрапляють в шлюз, який записує відповідну інформацію до реєстру, а також конвертують суму в токени.

Шляхи — це своєрідне середовище, через яку проходять монети або фіат під час транзакції. Початок шляху — це шлюз. Кінець — номер рахунку одержувача. Між ними знаходяться довірені вузли і Ripple Connect.

Вузлами вважаються частини всієї мережі, які уповноважені перевіряти транзакції на їх правильність. При цьому, на відміну від того ж біткоіни, тут досить одного підтвердження.

Ripple Connect — це центральна ланка концепції. Він пов’язує всі елементи воєдино. Завдяки йому постійно працює реєстр мережі, вузли завжди на зв’язку, кожен шлях працює без затримок. Але це не просто центральний сервер, про який багато хто подумав. По суті, це елемент, який з’єднує всі частини RippleNet в єдине ціле.

Напрацювання Ripple Labs

Для реалізації своєї ідеї команда проекту створила кілька внутрішніх проектів, які в майбутньому повинні бути повністю інтегровані в світову фінансову систему. Сьогодні деякі з них до цих пір на стадії тестування.

Що таке XRP Ledger

Почати варто саме з XRP Ledger — блокчейна Ріппл. Він є своєрідним будинком для токена проекту. Іншими словами — це місце існування криптовалюта. Якщо задіюється дана мережа, то без XRP справа не обходиться. Навіть якщо до неї звертаються при перекладі реальних грошей, то перш відбувається конвертація з фіата в Ріппл, а потім в іншу валюту.

З технічного боку пояснити принципи цієї напрацювання неможливо, якщо не бути одним з членів команди проекту. Якщо говорити абстрактно, то завдяки тісному зв’язку з токеном, він проводить операцію швидше і витрачає менше енергії, незважаючи на те, що дій, як здається, відбувається більше.

Що таке xCurrent

Одним з перших продуктів платформи став саме xCurrent. З нього почалося все співпрацю з банками. Саме через нього сталася перша повна інтеграція RippleNet в банківську систему.

Ця програма створена для того, щоб транзакції проходили набагато швидше і якісніше завдяки використанню блокчейна Ріппл. xCurrent дуже люблять багато фінансових організацій. Сьогодні він створює дуже жорстку конкуренцію таким системам як Swift і Western Union. Остання зовсім вже планує працювати через цей продукт.

Одна з ключових особливостей — при транзакціях кошти не конвертуються в криптовалюта. Операція йде прямо через Ripplenet у вигляді реальних грошей. Оскільки нема переводу в XRP, банки не ризикують втратити вигоду через високу волатильність монети.

Проте, кошти відправляються швидко і досить дешево. При цьому, в мережі жодного разу не помічено якихось затримок або помилок, пов’язаних з використанням xCurrent. Кожна операція проходить як по маслу. Можливо тому продукт і зміг першим заробити визнання банків.

Що таке xVia

Дана напрацювання дуже схожа на попередню. Перша відмінність полягає в тому, що її можна використовувати не тільки в банках, але і в компаніях. Якщо, наприклад, Boeing і BAC (British Aircraft Corporation) інтегрують xVia, то вони зможуть проводити платежі по операціях через Ripplenet, не звертаючись при цьому до банку і не реєструючи окремі гаманці.

По-друге, тут допускається використання XRP. Спочатку стверджували, що це не так. Проте, практика показала, що в даному випадку користувач може вибирати між простий транзакцією і задіянням в ній відповідного токена.

Таким чином, тут XRP починає відігравати роль проміжного активу. Його можна не застосовувати, щоб не ризикувати з котируваннями ринку. Однак, при використанні транзакція буде набагато дешевше і швидше.

Що таке xRapid

З якогось боку — це поліпшення версія двох попередніх продуктів, з іншого — обмежує деякі можливості. Ключова відмінність — xRapid обов’язково використовує маркери для проведення операцій. Таким чином, банки повинні і любити його (швидкість і вартість переказів найкращі) і не любити (курс XRP може різко змінитися в момент переведення).

Так чи інакше, в Ripple Labs заявили, що кожна організація, яка взяла участь в тестуванні xRapid, заощадила не менше 50% ресурсів для проведення транзакцій. Більш того, на неї йшло не більше 3 секунд. Якщо бути точним, то сам переклад пройшов за цей час, а ще хвилини півтори було витрачено на конвертацію коштів.

Насправді, незважаючи на необхідність використання XRP, цю розробку можна назвати революційною. Чого тільки варта швидкість транзакції … Звичайний банківський платіж, в кращому випадку, займає 2 дні. Користь xRapid вже підтвердили такі компанії, як Moneygram, Viamericas, IDT і інші.

переваги мережі

Як вже було сказано, Ripple зі своїми продуктами провели революцію в міжнародних перекладах, при чому досить успішну. За ринковими показниками (на кшталт капіталізації і вартості) проект займає 3 місце. Але ось за рейтингами ідеї і її втілення Ripple займає перші місця у багатьох списках.

Перша перевага, про який вже кілька разів було сказано — швидкість проведення транзакцій. Сьогодні люди дуже часто женуться за кожною секундою. Це, до речі, дуже добре відображено у фільмі «Час». Там ним в буквальному сенсі розраховуються за життя. Ну а в нашому світі «Час — гроші» і посперечатися з цим ніхто не наважиться.

Поки одні фінансові організації витрачають дні на відправку коштів (включаючи всі перевірки, створення кореспондентського рахунку тощо), інші використовують один з трьох продуктів від Ripple і радують своїх клієнтів секундними транзакціями.

Ви скажете, що такого результату давно домоглися багато платіжні системи, за типом Advanced Cash, Webmoney або PayPal. Але вони не змогли забезпечити низьку вартість перекладів. У багатьох комісія перевищує 5%, в банках може досягати 10. У Ріппл вона фіксована і складає лише 0.00001 XRP, незалежно від суми.

Єдиний випадок, коли збір може підвищитися — спроба атаки на мережу. Але навіть при цьому комісія зростає лише для того адреси, від якого помічена підозріла активність. Всі інші далі платять зазначену вище суму.

Разом з цим фінансові організації отримали ще одну перевагу, особливо в разі використання xRapid. Їм більше не потрібно використовувати посередницькі послуги для конвертації грошей. Таким чином, немає необхідності платити додаткові комісії і витрачати час на проведення операції на відповідному сервісі.

Остання перевага — масштабованість. Банки дуже люблять саме Ріппл, оскільки його мережу справляється з 1500 транзакцій в секунду. Звичайно, це все ще далеко від 50 000 у Visa, але такі показники сьогодні здаються захмарними майже для кожного блокчейн-проекту.

Так чому ж обмінник?

Тепер ви розумієте, що цей проект є чудовим обмінником. Так, в основному тут проходять операції лише з Фіатом і найбільшими криптовалюта (біткоіни і Ефір). Однак показники набагато вищі. При цьому, немає ніяких занижених курсів або великих комісій.

По більшій мірі, Ripple є платіжним мостом, ніж простим обмінником. Проте, можливості конвертації і проведення транзакцій з різними валютами дозволяють йому вийти на передові позиції більшості рейтингів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector