Чи можна створити в технології блокчейн перспективні проекти

Технологія блокчейн сприймається як «нова економіка» і наступна революція після інтернету. Це словосполучень стало дуже модним останнім часом. Деякі компанії навіть значно збільшують вартість своїх акцій, просто додавши слово «блокчейн» до своєї назви. З такою кількістю галасу, пов’язаної з розвитком блокової технологією, цілком природно задатися питанням, чи дійсно можна створити в технології блокчейн проекти, що мають майбутнє.

Минуло кілька десятиліть вдосконалення, перш ніж інтернет перетворився з об’єкта ажіотажу в серйозна глобальна інструмент, яким він є сьогодні. Чи зможе блокчейн домогтися аналогічного?

Експерти вважають, що найбільш перспективним для зміни фінансового сектора є створення блок-ланцюжка для забезпечення банківських операцій і платежів. Традиційні грошові перекази в рамках глобальної фінансової системи можуть зайняти дні або навіть тижні. Крім того, посередники стягують плату за обслуговування грошових переказів. У цій сфері діють і чимало шахраїв, що призводить до необхідності жорсткого регулювання і більш високих витрат для всіх учасників операції. Blockchain теоретично може скоротити кількість посередників і знизити витрати, збільшуючи одночасно безпеку, швидкість і інші характеристики.

Що стосується блокчейна, то на сьогоднішній день мало хто проекти в цій сфері виконали дійсно велику роботу для глобальної банківської індустрії. Лідером серед них поки залишається Ripple. Американська технологічна фірма, яка стоїть за його створенням, надає глобальні фінансові рішення для розрахунків, заснованих на блок-ланцюжку. Мережа Ріппл дозволяє банкам здійснювати прямі транзакції між учасниками взаєморозрахунків зі зниженими витратами.

Його цифровий токен XRP входить в список лідерів кріптовалютной екосистеми за ринковою капіталізацією, і деякі банки вже почали приєднуватися до проекту для поліпшення своїх можливостей у сфері міжнародних грошових переказів.

У червні 2017 року було розгорнуто першу служба миттєвого переказу грошових коштів, заснована на блокчейне, прийнята спільно Японією і Таїландом для створення нової платіжної мережі між двома країнами. Співпраця між Сіамською комерційним банком Таїланду і японським SBI з використанням мережі Ripple, допоможе підвищити швидкість, ефективність і знизити вартість грошових переказів двох країн. Такий переклад займає приблизно від двох до п’яти секунд.

Розробники Ripple також створили глобальну систему управління платежами, першу міжбанківську блок-ланцюжок для глобальних платежів. Вона дозволить банкам-членам (включаючи деякі найбільші фінансові установи в світі) полегшити діючі правила переказу коштів шляхом впровадження блокової ланцюжка Ripple.

Ріппл об’єднався з багатьма глобальними технологічними компаніями, які співпрацюють з найбільшими банками світу для розробки рішень, які спрямовані на створення нового типу банківських операцій. Вони прагнуть зробити їх рентабельними, швидкими, прозорими і безпечними для перетворення банківської сфери.

Такі фірми, як R3CEV і NexGroup, запустили розподілені книги, створені на основі блокової ланцюжка. Вони відповідають конкретним вимогам, які неможливо вирішить традиційними методами. Йдеться про платформу, що об’єднала різні функції в одну систему, а також забезпечила єдину екосистему для серверних додатків, механізмів обміну повідомленнями, диспетчерів робочих процесів і баз даних. Всі вони можуть безперешкодно працювати всередині компаній і між ними.

NEX Group оголосила про те, що Baton Systems, новий постачальник високошвидкісний платіжної інфраструктури, запропонує свої послуги на платформі NEX Optimization. NEX Optimization і Baton працюють в партнерстві з одним з найбільших (поки ще неназваних) глобальних банків для надання нового рішення для транзакцій в сфері валютних торгів через платформу NEX Infinity. Очікується, що рішення буде доступно для широкого загалу в найближчі тижні.

Деякі галузеві експерти кидають виклик оптимізму навколо блокової технології для банківського сектора. Так, R3 зазнав значної критики в 2017 році, коли оголосив, що більше не використовує blockchain, а застосовує лише рішення, натхненні його потенціалом. Критики вважають, що R3 довів факт неможливості створення прийнятних рішень для банків на базі приватного блокчейна.

У «Білій книзі» Американського депозитарного довірчого управління і клірингової корпорації зроблено висновок про те, що перехід до розрахунків в режимі реального часу не вимагає використання блокової технології. Експерти вважають, то для підвищення ефективності, зниження ризику розрахунків і забезпечення швидких і недорогих платежів досить використовувати локальні блокчейн-продукти в рамках існуючих систем.

Інші аналітики стверджують, що інвестори на ринках капіталу трохи насторожено ставляться до цієї технології. Дослідження показують, що інвестори вважають за необхідне продовження досліджень блокчейна протягом ще мінімум трьох-п’яти років для вивчення його перспектив і потенціалу.

Незважаючи на це, мільйони людей інвестують в дослідні та експериментальні блокові проекти по всьому світу, а не тільки в галузі фінансових послуг. Можна з упевненістю сказати, що очікування щодо цієї технології є високими, і існує великий оптимізм щодо її майбутнього. На сьогодні ситуація виглядає так, як ніби дослідження блокчейна ведуться одночасно практично в усіх сферах, а не тільки у фінансовому секторі і бізнес напрямках.

джерело:

https://www.timesofmalta.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector