Розвиток блокчейн технологій: загальна концепція, перспективи

У наші дні технологія блокчейн зустрічається всюди — від CryptoKitties до компанії, раніше відомої як Long Island Iced Tea. Blockchain стала однією з найбільш обговорюваних технологій з моменту появи інтернету.

В кінцевому рахунку, він вийде за рамки тільки розмов і стане основною функціональною технологією, що забезпечує роботу всього — від платіжних систем до механізмів ідентифікації виборців. Але, з огляду на, що ми все ще перебуваємо на ранній стадії, ми часто потребуємо допомоги, щоб краще розібратися в поточній хвилі ажіотажу і краще зрозуміти, який розвиток блокчейн технологій йде на поточний момент, і які перспективи у них в майбутньому.

Як правило, найчастіше ми чуємо три основних питання в рамках цих розмов. Давайте спробуємо відповісти на них.

Що таке блокчейн?

Основна концепція цієї технології лежить в перекладі з англійської. Blockchain (block — «блок» і chain — «ланцюжок») — це ланцюжок блоків даних. Оскільки вона є розподіленою, тобто одночасно зберігається на комп’ютерах усіх учасників, ніхто не володіє всіма наявними в ній даними.

Мета блокової технології — надати агностик, цифровий регістр, якому можна повсюдно довіряти. Її потенційні можливості практично безмежні. Вона може застосовуватися для ідентифікації особи, проведення процедури голосування, у фінансовій сфері, міжнародні грошові перекази і для багато чого іншого. Її потенціал величезний.

Експерти Gartner прогнозують, що до 2025 року впровадження блокчейн дозволить збільшити прибутковість в бізнес-сфері на $ 176 млрд і ще на $ 3,1 трлн у наступні п’ять років.

У чому полягає потенціал блокчейна?

Щоб зрозуміти безліч різних напрямків, в яких блокчейн має цінність і перспективи, подумайте про взаємодії, що вимагають довіри. Найбільш очевидний приклад — ідентифікація особистості. Сучасні системи знаходяться під контролем певних компаній, влади і відомств. Шляхом розміщення персональних даних в захищеній розподіленої мережі, яка доступна для перегляду всім, можна вирішити проблеми перевірки особистості при переміщенні осіб, купівлі квитків, оформленні документів здійсненні грошових переказів і т.д.

Ланцюжок поставок — ще один приклад. Замість використання пропрієтарних програмних систем, які повинні взаємодіяти один з одним, споживачі і постачальники можуть використовувати блокову технологію в якості надійної незалежної мережі для відстеження запасів, моніторингу витрат і здійснення транзакцій. Це дозволить зробити всі процеси швидшими і ефективними.

Так, на вирішенні проблеми зміни системи міжнародних переказів сфокусовані розробники Ripple. Основними клієнтами цієї системи є фінансові установи, чия діяльність пов’язана з міжнародними грошовими переказами. Історично склалося так, що це являє собою складний процес, який може призвести до затримками, високими комісіями і ризиками. Але блокчейн здатний змінити це.

Навіть після розширення глобальної торгівлі по всьому світу поточні бар’єри як і раніше високі. Як правило, на здійснення міжнародних платежів провайдери вимагають близько 3-5 днів в якості розрахункових періодів для забезпечення ліквідності платежів в місцевих валютах кожної зі сторін-учасниць транзакції. За цим слідує період відключення, коли кошти знаходяться на етапі виконання транзакції і не можуть відслідковуватися ні відправником, ні одержувачем.

Ця непрозорість і плутанина, пов’язані з міжнародними транзакціями, стали причиною багаторічної шахрайської схеми в Пенджабської національному банку. Це спричинило за собою збитки в розмірі $ 1,8 млрд. Зловмисники використовували виявлену уразливість — система обміну повідомленнями не була пов’язана з централізованою системою записів, тому шахрайські транзакції протягом багатьох років залишалися непомітними для співробітників установи.

У Ripple неможливо відокремити систему обміну повідомленнями (xCurrent Messenger) від системи запису (xCurrent Ledger), тому є ймовірність того, що подібний спосіб шахрайства був би виявлений негайно.

Більш того, позбувшись від поточних проблем при переміщенні через кордони, фінансові установи можуть здійснювати міжнародні транзакції в режимі реального часу легко і з повною прозорістю. А для тих, хто використовує Ripple як цифрового активу, створеного для інституційного використання в цих транзакції, є можливість уникнути необхідності створення облікових записів nostro по кожній стороні-учасниці транзакції. Кінцевим результатом такої схеми є зростання клієнтської бази і розвиток нових ринків.

Який блокчейн переможе?

У той час як розмови навколо цифрових активів і різних версій блокчейна тривають, правда полягає в тому, що величезна кількість додатків означає появу в майбутньому безлічі видів блокової ланцюжка з тим чи іншим рівнем корисності. Проекти, призначені для управління нерухомістю, контролю ланцюжків поставок і міжнародних платежів, мають унікальні технології і функції, які можуть дозволити їм досягти успіху.

Ключ до їх процвітання полягає в їх здатність взаємодіяти один з одним. Подібно до того, як інтернет розвинувся з окремих пропрієтарних мереж у всесвітню на основі базового протоколу зв’язку, подібне може статися і з розрізненими блоковими технологіями. Вони можуть об’єднатися в сумісну систему децентралізованих розподілених регістрів.

Для цього буде потрібно загальний міжсистемний протокол, такий як Interledger Protocol (ILP). Ця система обміну інформацією або пакетами даних через регістри додасть інтернету цінність, яка стане фінансовим еквівалентом інформації.

джерело:

https://ripple.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector