Чи можна знайти пул Ripple і чому це так складно

Що таке пул

Новачкам ринку постійно зустрічаються нові слова, значення яких вони взагалі не розуміють. У цьому немає нічого страшного, оскільки поява криптовалюта сформувало новий сленг, з якого можна зробити досить об’ємний словник.

Незалежно від криптовалюта, з якою працює користувач, він обов’язково хоч раз відвідає пул, навіть якщо він насправді не потрібен. Такі сервіси мають величезну популярність і для розуміння всіх процесів ринку з ними потрібно ознайомитися.

Пули — це сервіси, які об’єднують безліч Майнер. Вони є своєрідним мостом між користувачами і блокчейном криптовалюта. Призначення пулів — направити загальну масу обчислювальної потужності на рішення блоків, підтвердження транзакцій і видобуток криптовалюта.

Як вони з’явилися

Якщо ви знайомі з Майнінг, то знаєте, яка це важка праця для обладнання. Практично будь-яка відома криптовалюта сьогодні видобувається дуже складно. Це обумовлено наступними факторами:

  • відкрито багато блоків в мережі;
  • велика кількість користувачів займаються Майнінг (через це загальний хешрейт досить високий).

Це призводить до того, що низький показник «Difficulty» спричинить за собою миттєве рішення блоків. Через це вони будуть порожніми, що негативно вплине на захищеність системи. Крім того, таким чином буде простіше атакувати мережу.

Тому в кожній криптовалюта передбачено фіксований час на рішення блоку. Якщо Майнер вирішують його швидше, то складність збільшується. І, як ви розумієте, велика кількість Майнер разом володіють величезною швидкістю, тому будь-яка мережа не так просто піддається видобутку.

Але все це призвело до того, що поодинці користувачі вже не можуть забезпечити достатню кількість потужності, щоб самостійно вирішувати блок. На це потрібно дуже багато обладнання, електроенергії та, відповідно, коштів. Саме тому вони почали об’єднаються в пули.

Завдяки таким сервісам можна займатися улюбленою справою (якщо Майнінг є таким для користувача) і при цьому не йти в збиток.

прибутковість пулів

Від роботи з подібними сервісами Майнер не отримують повноцінну нагороду від рішення блоку. Адже якщо конкретний пул знаходить блок, то це означає, що всі, хто був активний на момент рішення, зробили в це свій внесок.

Тому нагорода ділиться між усіма учасниками виходячи з принесеної користі. Відповідно, потужність обладнання в даному випадку все одно грає роль. Чим воно продуктивніше, тим більші відсоток від винагороди буде зарахований конкретному Майнер.

Проте, така система все одно є прибутковою для будь-якого учасника. Ну звичайно крім випадків, коли майнер користується допотопним комп’ютером. Але таких зазвичай немає. Адже старе обладнання не тільки не приносить прибуток, але і само по собі не витримує таких навантажень.

Пули для Ріппл

Як вже було сказано, пул — це сервіс для Майнінг. Це означає, що для Ріппла їх немає. Чому? Тому що в цьому проекті видобуток зовсім не передбачена. Транзакції здійснюються за іншим принципом і Майнінг в цій системі був би не актуальним. Більш того, він навіть почав би гальмувати її.

Незрозуміло, на жаль, чи на щастя, але цей проект не дозволяє заробляти за допомогою Майнінг. З одного боку, це добре, оскільки сам процес останнім часом став дуже дорогим як для користувача, так і для всього світу.

Якщо хто не чув, недавно один учений з Прінстонського університету провів дослідження в області Майнінг. Він з’ясував, що даний процес вимагає близько 1% електроенергії, яка використовується усім світом кожен день. При цьому, показник досить неточний, оскільки отримати точну інформацію про всіх Майнер нереально. А значить, що цей відсоток може бути вищим.

Ripple ж практично не споживає енергію, завдяки чому транзакції в мережі є дуже дешевими. Так скажіть, чи варто додавати тут Майнінг? В такому випадку комісії за перекази значно виростуть. А розробники проекту домагаються зовсім цього.

Як тоді працює мережа Ripple

Якщо немає видобутку і пулів для неї, то як же тоді здійснюються транзакції? Адже XRP все ще вважається криптовалюта. А багато в світі звикли асоціювати подібні перекази саме з Майнінг.

Переклади в цій мережі забезпечуються завдяки концепції, яка побудована на узгодженні відправника і одержувача, роботі довірених вузлів і центрального сервера, а також функціонуванню шлюзів і шляхів.

Шлюзи та шляхи, є практично основою. Перші забезпечують додавання інформації до реєстру про те, що на певний аккаунт була додана конкретна сума. Другі відповідають за проведення транзакції.

Коли XRP потрапляють на шлях, сума фіксується і про це сповіщаються відправник і одержувач, довірені вузли, а також Ripple Connect, який і є центральним сервером. Вузли підтверджують транзакцію на її правильність і наявність відповідної суми у відправника.

Ripple Connect здійснює переклад і записує інформацію про суму, учасників та залишках на кожному балансі до реєстру. Завдання самих користувачів — підтвердити переказ і, відповідно, отримання.

У теорії процес здається досить складним і довгим. Але на практиці все відбувається синхронно і йде на це не більше 10 секунд. Швидкість досягнута завдяки тому, що всі вузли мережі є надійними, тому не потрібна велика кількість підтверджень.

Чи потрібен Майнінг

Загалом, якщо говорити про криптовалюта, в яких він вже реалізований, то так. Як не крути, але це досить хороший спосіб забезпечити дешеві і швидкі транзакції (в порівнянні з банківськими переказами). Крім того, він забезпечує децентралізацію мережі, завдяки чому користувачі впевнені в надійності і безпеці своїх коштів, а також правильності перекладу.

Але якщо говорити конкретно про Ripple, де вже побудована інша система, то тут Майнінг буде недоцільним. Так, протокол Proof of Work, який якраз і вимагає використання обчислювальних потужностей, тут можна додати. У теорії це тільки підвищить рівень безпеки мережі.

Але в той же час, він сповільнить транзакції, оскільки навантаження на мережу збільшиться. Навіть довірені вузли не будуть так легко справлятися. У свою чергу це призведе до уповільнення транзакцій і збільшення комісій.

Тоді, звичайно, з’являться і пули для Майнінг Ripple. У підсумку, проект втратить нинішню унікальність і свої позиції на ринках. З’являться затримки в мережі, через що банки та інші фінансові організації відмовляться від продуктів Ripple, які вони сьогодні успішно інтегрують.

перспективи Ріппл

Експерти, користувачі, засновники проектів і навіть нічого не розуміють люди діляться на дві категорії: одні кажуть, що відсутність Майнінг і пулів призведе подібні проекти до закриття. Адже з часом багато хто подумає, що такі системи мало чим відрізняються від банків.

Інші навпаки впевнені в тому, що саме за подібними проектами майбутнє. Адже вони змогли досягти нечуваної швидкості і вартості міжнародних переказів, обійшовши Майнінг величезною петлею.

Звичайно, деякі проекти не так успішно реалізують свої цілі без Майнінг. Але конкретно Ripple став однією з кращих мереж. Це визнали більшість великих фінансових та інших організацій. Розробники стверджують, що є кілька моментів, які вимагають доопрацювання.

Проте, це говорить про великі перспективи проекту. Але, як ви розумієте, сюди не входить поява Майнінг і пулів. Але можна взяти на себе сміливість сказати, що це ніяк не зашкодить системі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector