Чи варто купувати Лайткоін: плюси і мінуси інвестиції

Лайткоін (Litecoin) — криптовалюта, яка з’явилася через два роки після біткоіни, в 2011 році. У ролі розробника виступив хтось Чарльз Лі. Назва нових грошей перекладається як «легка» (lite) монета (coin). У чому особливості віртуальної валюти? Чи варто купувати Лайткоін сьогодні? Які прогнози курсу дають експерти щодо криптовалюта? Ці та інші питання розглянемо докладно.

Чи варто інвестувати в Лайткоін?

Молодий хлопець і монета Лайткоіна

Розробник Litecoin заявляє, що до 2020 року Майнер здобудуть тільки дві третини від сумарного числа монет, що дозволяє інвестувати в Лайткоін і розраховувати на майбутнє підвищення вартості криптовалюта. Різкі зміни курсу майже не впливають на популярність Litecoin, який кілька років утримується в ТОП-5 електронних валют за версією BTC-E. Аналізуючи поточний графік курсової ціни, напрошується висновок, що різкого зниження вартості криптовалюта поки не планується, тому власники активів не поспішають продавати віртуальні монети.

У 2017 році Лайткоін показав стрімке зростання. Вже до початку 2017 го монети підскочили в ціні на 1300%, а в період з травня по жовтень вартість одного LTC збільшилася з 42 до 58 доларів за один LTC. З листопада по середину грудня курс зробив ще один стрибок, в результаті якого ціна виросла до 321 долара 20 грудня, після чого скотилася до 271 долара. Незважаючи на тенденцію зростання, останні скачки відштовхують інвесторів, які бояться сильної волатильності ринку. Однак загальна тенденція виглядає позитивною.

У чому мінуси інвестицій в Лайткоін?

Кілька срібних монет Лайткоіна

Багато експертів відзначають, що інвестувати в Litecoin поки небезпечно. У зростанні вартості криптовалюта вони побачили фактор «мильної бульбашки», який в 2011-2013 роках торкнувся і біткоіни. У той період криптовалюта також злітала в ціні, а потім різко опускалася до мінімального рівня.

Різкі перепади вартості віртуальних монет негативно позначаються на інвестиційному напрямку діяльності.

Крім того, криптовалюта Litecoin має ще ряд недоліків:

 1. Повернути гроші в разі крадіжки «гаманця» не вийде.
 2. Невеликий валютний обсяг (якщо порівнювати з ринком біткоіни).
 3. Є ризик подвійних витрат (причина — висока швидкість формування нових блоків).

На цьому тлі інвестиції в Лайткоін є ризикованим заходом. Це стосується і трейдингу. Вартість криптовалюта ніким не контролюється, а на рівень попиту і пропозиції впливає безліч зовнішніх і внутрішніх факторів. Залишається ризик, що Litecoin втратить в ціні через зниження інтересу Майнер до видобутку криптовалюта або в разі появи програмної помилки. Крім того, виявлення збою в коді біткоіни може привести до обвалу ціни його ФОРКОМ.

Чи варто Майні Лайткоін?

Монети Лайткоіна і цифрове зображення кирки

Різке зростання вартості криптовалюта змусив користувачів задуматися над питанням, чи варто Майні Лайткоін. Незважаючи на зрослу складність, добувати цю криптовалюта простіше, що дозволяє розраховувати на швидку окупність. Першим кроком до початку заробітку є купівля обладнання. При цьому успіх роботи багато в чому залежить від можливостей відеокарти. Для Майнінг Лайткоіна рекомендується застосовувати моделі виробника ATI. Використання CPU для Майнінг не дає результатів.

Алгоритм дій при Майнінг Лайткоіна такий:

 1. Установка гаманця. Тут може використовуватися сервіс Кріптонатор, який повністю російською мовою і підходить початківцям користувачам. Перевага сховища в тому, що його можна використовувати для різних криптовалюта — Лайткоін, Zcash, Monero м інших.
 2. Завантаження та інсталяція програми для Майнінг криптовалюта. Після завершення установки потрібно налаштувати відеокарту.
 3. Реєстрація в одному з пулів для Майнінг. Оптимальні варіанти — Litecoinpool, Coinotron і інші.
 4. Майнінг криптовалюта. Після початку роботи варто перевірити, що дохід надходить на гаманець.

Кращою програмою для видобутку Лайткоіна вважається GUI Miner Scrypt. Її перевага полягає в легкості налаштування, що робить її доступною навіть новачкам. Для підвищення ефективності можна поставити драйвера для відеокарти, щоб уникнути помилок при видобутку криптовалюта. Після настройки ПО потрібно підключитися до пулу і вказати адресу гаманця. Добовий заробіток за заявою Майнер — 15-20 доларів на добу.

Чи варто купувати Litecoin, адже можна вибрати Майнінг? Переваги видобутку криптовалюта полягають в ефективності, надійності і доступності для кожного учасника мережі. Мінус в тому, що з ростом курсу збільшується число Майнер, підвищується складність видобутку і падає дохід. Крім того, останніми роками отриманий прибуток від Майнінг ділиться між великими компаніями, а звичайним учасникам залишаються «крихти». Ось чому для ефективності Майнінг варто збирати потужну ферму і підключатися до пулів.

Де купити криптовалюта Litecoin для інвестицій?

Монети Лайткоіна крупним планом

Щоб інвестувати в Лайткоін, варто розібратися, де взяти криптовалюта. Виділимо кілька способів:

 1. Купівля через обмінні пункти. Найбільш зручним способом отримання віртуальних монет вважається звернення в спеціальні сервіси для обміну, які працюють цілодобово і займаються обміном різних видів віртуальних монет. Для покупки Litecoin необхідно вибрати обмінний пункт, вказати інформацію, що цікавить валютну пару (наприклад, USD — LTC) та провести транзакцію, слідуючи підказкам сервісу. Перед проведенням операції варто пройти реєстрацію (інформація повинна бути правдивою). Час операції займає кілька хвилин.
 2. Купівля через біржу. У Мережі працює безліч кріптовалютних біржових майданчиків. Одна з них — LiveCoin. Алгоритм покупки Litecoin відрізняється двома моментами — на біржі доведеться торгувати, тому є присутнім ризик залишитися без грошей. При наявності достатнього капіталу і знань біржова торгівля дозволяє збільшити прибуток. Для отримання Лайткоінов потрібно зайти на біржу, відкрити торговий рахунок (пройти реєстрацію) і перейти в розділ торгів. Після внесення грошей на рахунок можна приступати до торгів.

Альтернативні джерела Лайткоін для інвестицій

Монета Лайткоіна на світлому фоні

До альтернативних способів отримання криптовалюта Litecoin варто віднести:

 1. Заробіток на кранах — спеціальних сервісах, що роздають криптовалюта безкоштовно. Мета таких сайтів в тому, щоб познайомити початківців користувачів з можливостями заробітку і «перемішати» потоки криптовалюта. До слова, для вирішення останнього завдання і створювалися крани — вони ускладнюють процес відстеження виконаних транзакцій. Розмір заробітку за допомогою таких сервісів умовний. Залежно від крана і часу перебування біля екрану можна заробити від 20 до 40 доларів на місяць. Перевірені крани для збору Літкоіна: Moonlitecoin і RenaFaucet.
 2. Ігри. Принцип заробітку полягає в отриманні криптовалюта під час ігрового процесу. Тут виділяється декілька варіантів — отримання монет за надання потужності ПК або отримання гри в обмін на обчислювальні здатності домашньої «машини».
 3. Продаж товару або послуг за Litecoin. В європейських країнах такі угоди вважаються звичайним явищем. При цьому Лайткоін часто застосовується у вигляді платіжного засобу за виконану роботу. Плюс такого розрахунку в тому, що людина може залишити гроші в якості інвестиційної складової. Мінус — в складності застосування криптовалюта в країнах СНД.

У гонитві за здобиччю Лайткоіна без вкладень можна потрапити на шахраїв. «Подвоювач» — сайти, метою яких є виманювання коштів у клієнтів. Користуватися такими ресурсами категорично заборонено.

Чи варто купувати Лайткоін — що говорять експерти?

Дві монети Лайткоіна на тлі великого міста

Як зазначалося вище, Litecoin — полегшена версія біткоіни з кілька зміненими характеристиками. Але це не означає, що криптовалюта завжди буде в тіні «старшого брата». У цього ФОРКОМ своя капіталізація і курс, який також залежить від попиту і пропозиції. Сьогодні Лайткоін вигідно вирізняється з-поміж інших криптовалюта, завдяки різкому зростанню курсу в період з жовтня по грудень 2017 року. Відмінність Litecoin полягає в порівняно малих просадках, що не перевищують 20-25%. Наприклад, той же Ripple виріс в ціні на старті 2017 го, але після впав на 60 відсотків.

Зростання вартості Лайткоін обумовлений новиною про повернення за роботу творця криптовалюта — Чарльза Лі. Розробник зазначив, що в майбутньому планує зайнятися вдосконаленням криптовалюта і підвищенням її популярності. Крім того, брат Чарльза (Боббі) є керівником однієї з найбільших біржових біткоіни-майданчиків. Наявність керівника надає впевненості іншим учасникам мережі (той же Bitcoin цим похвалитися не може).

Сьогодні можна стверджувати, що найближчі 4-6 років криптовалюта буде розвиватися і рости в ціні. Причини цього фактора полягають в переваги та особливості системи, про які говорилося вище. Проблеми з біткоіни в 2013 році стали приводом для розмов про можливу його заміну Лайткоіном. Незважаючи на це, Bitcoin стабільно йшов вгору, а Лайткоін показав значне зростання тільки в кінці 2017 року.

Підвищення курсу Litecoin пояснюється стрімким зростанням ціни біткоіни, який в грудні досягав позначки в 19 тисяч доларів, а за станом на 22 число скотився до 13,9 тисячі (всього за 5 днів курс впав на чверть). Одночасно з Bitcoin просів і Litecoin. Незважаючи на це, інвестиції в Litecoin виглядають вельми райдужно, що дозволяє інвесторам використовувати віртуальні монети для збереження і примноження капіталу.

Прогноз Лайткоін на 2018 рік — чи варто інвестувати в криптовалюта, дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector