Лайткоін або Ефір — що краще і вигідніше?

Криптовалюта давно пора вважати що відбулася революцією в сфері фінансів і віддалених взаєморозрахунків. Ніхто не заперечує видатну роль, яку зіграв Bitcoin в процесі становлення принципів децентралізації та прийнятті грошових одиниць нової генерації. Біткоіни не тільки став вісником початку епохи інноваційних змін, а й відкрив шлях до успіху безлічі альткоінов, велика частина яких була розроблена на відкритому вихідному коді прародителя.

У величезному достатку цифрових активів важко виділити гідну альтернативу біткоіни, але існують криптовалюта, які не поступаються за популярністю першопрохідникові. У п’ятірці лідерів міцно влаштувалися Litecoin і Ethereum, старожили екосистеми альтернативних грошових одиниць за кріптовалютним мірками. У чомусь вони схожі між собою, але є важливі відмінності.

Незважаючи на першість головною цифровий валюти, їй, як і всім аналогам, притаманні значні перепади курсу. У період рецесії розмови про наступника набувають масового характеру. Після недавнього рекордного за масштабами відкату ціни головною криптовалюта (з 20 до 14 500 доларів США) і на тлі проблем з масштабуванням мережі, головні конкуренти виявляють відносну стабільність. Тому обговорення по темі, який з кріптоактівов є гідним конкурентом — Лайткоін або Ефіріум, поновилися. Розглянемо особливості даних альткоінов, що знаходяться в зеніті своєї слави і залучають загальний інтерес інвесторів.

Історія походження Лайткоіна і Ефіріума?

Емблема Ефіру і Лайткоіна на синьому тлі

Лайткоін старше Ефіріума. Дана криптовалюта є другим по порядку Форком Bitcoin, що з’явилися після альткоіна Namecoin в 2011 році. Розробник Чарльз Лі взяв за основу відкритий вихідний код біткоіни і створив грошову одиницю, позбавлену деяких недоліків, присутніх в системі Сатоши Накамото. З огляду на фактор деяку схожість з Bitcoin і меншу впізнаваність, Лайткоін заслужено прозвали віртуальним сріблом.

Що можна сказати про Ethereum? Проект був представлений ще в 2013 році, але запуск відбувся 30 липня 2015 року. Розробником є ​​російськомовний вірнопідданий Канади Віталік Бутерін. Пан Бутерін набагато молодше Чарльза Лі, що не завадило йому створити новий прецедент в сферах альтернативних фінансів і децентралізованих взаєморозрахунків.

Фундаментальні відмінності між Ефіріумом і Лайткоіном

Блискучі монети Ефіру і Лайткоіна

З точки зору програмного забезпечення, важко вирішити питання: що краще — Ефір або Лайткоін? Однак між цими кріптоактівамі є важливі відмінності. Пан Бутерін, як показала історія, не дарма витратив майже 2 роки на вдосконалення програмного коду. Він вирішив піти нестандартним шляхом і створити не просто звичайний форк першого цифрового активу. Йому вдалося розробити нову версію блокчейна, яка відрізняється від стандартної різновиди децентралізованої бази даних версії Накамото.

Для необізнаних Ethereum — всього лише різновид альткоінов, і, звичайно, це і є цифрова грошова одиниця, яка міцно влаштувалася на другій позиції в ТОП-списку криптовалюта. Але у феномені Ефіріум головним є програмний компонент.

Ефір — це платформа, що має власну версію блокчейна, орієнтована на інтеграцію в своє середовище найрізноманітніших децентралізованих алгоритмів і розробок. Ефіріум став ідеальним середовищем для поведінки попередніх розпродажів токенов різних децентралізованих стартапів (ICO-кампанії). Природно, що на тлі того, що відбувається значно збільшилися біржові котирування. Однойменна валюта в системі хоч і грає другорядну роль, але є основним активом ICO-кампанії, що і визначає дефіцитність даних кріптомонет і високі показники ліквідності.

Ще однією особливістю феномена Ефіріума слід вважати наявність смарт-контрактів. Розумні договору покликані регулювати фінансові, правові та іншого виду питання між учасниками мережі в автоматичному режимі і відповідно до стандартів, обумовлених на початку партнерських відносин між необмеженою кількістю учасників системи Ефіру. Тобто, смарт-контракти повністю нівелюють можливість махінацій і виникнення прецедентів внаслідок небажаного втручання третьої сторони.

Вирішуючи питання: що краще — Ефір або Лайткоін, потрібно відзначити порівняльну простоту програмної складової LTC, що є певним гідністю. Цей кріптоактів спочатку позиціонувався як універсальної валюти, призначеної для швидкого, безпечного і дешевого здійснення внутрішньосистемних трансферів в віддаленому режимі. Незважаючи на деяку простоту алгоритму і застосування базової версії блокчейна, Лайткоін сьогодні не поступається конкурентам з позиції платіжного інструменту, але затребуваний лише для локальних цілей. Якщо біткоіни все частіше застосовується в якості резервного кріптоактіва, то Лайткоін більш популярний в якості розрахункового засобу для мікротранзакцій зважаючи на високі показники пропускної здатності мережі.

Лайткоін або Ефір: особливості Майнінг

Чорна емблема Ефіру і сіра емблема Лайткоіна

Майнінг Ефіру здійснюється на алгоритмі Etcash, а для видобутку Лайткоіна застосовується більш простий стандарт Scrypt. Соло-видобуток цих криптовалюта, на тлі злету котирувань і показників складності мережі, поступово втрачає актуальність. Але затребуваними є наступні варіанти:

 1. Хмарний Майнінг.
 2. Робота в пулах.
 3. Міні-ферми кустарного виробництва.

При цьому тенденції комерціалізації більш широко поширені в феномені Ethereum. Лайткоін виграє у конкурента тим, що система видає більшу кількість преміальних монет (25 штук), вартість яких майже в 2 рази вища за ту, яку отримують власники повних вузлів Ефіріума за виявлення нового блоку транзакцій. Однак створення нових блоків в системі Ефіру відбувається приблизно в 8 разів швидше.

Litecoin займає більш скромні позиції на ринку і рідко зустрічається не тільки на серверах хмарного Майнінг, але і в пулах. За популярністю він явно поступається конкуренту.

Ethereum є одним з небагатьох кріптоактівов, видобуток яких не обмежена. Визначено лише річний показник — 18 млн. Монет. З інших особливостей варто виділити:

 1. Орієнтацію на Майнінг із застосуванням апаратури, що має невисокі показники обчислювальних потужностей.
 2. Високий ступінь масштабування, внаслідок чого стандартна швидкість транзакцій складає всього 15 секунд. Але завдяки зростанню обсягів і кількості внутрішньосистемних трансферів відбувається падіння пропускної здатності і збільшення комісійних Майнер. Розробники мають намір вирішити дану проблему в найближчому майбутньому шляхом переходу на стандарт PoS (Proof-of-Stake) — доказ частки участі, замість алгоритму PoW (Proof-of-Work) — доказ роботи, широко застосовується в більшості кріптовалютних систем.
 3. Ще однією особливістю є додаток MetaMask, призначенням якого є оптимізація роботи з блокчейном через популярні браузери.
 4. Стандартна величина нагороди за виявлення блогу становить 5 монет.

Майнінг Litecoin здійснюється за алгоритмом, закладеному в систему заздалегідь:

 1. Загальна кількість емісії обмежена і складає 84 млн. Віртуальних монет.
 2. Часовий проміжок між створенням блоків — 2,5 хвилини.
 3. Визначення показників складності мережі відбувається 2 рази на тиждень.

Діє в системі Лайткоіна інститут халвінга (зменшення кількості призових монет в 2 рази), періодичність якого становить 4 роки. Зараз система видає власникам 25 монет, але вже в 2019 році ця цифра складе 12,5 LTC.

Особливості Майнінг не варто сприймати як фактор, що визначає, що вигідніше — Ефіріум або Лайткоін, по ряду причин:

 1. Може, необмеженість емісії і є невигідним параметром, але Ethereum завдяки цьому завжди буде генеруватися, залучаючи все більше шанувальників.
 2. У разі Лайткоіна обмеженість загальної кількості кріптомонет має іншу функціональне навантаження. Це сприяє зростанню показників дефіцитності, котирувань і ліквідності.

Ефіріум або Лайткоін — інфраструктура і торгові механізми

Малюнок чоловіки, що вивчає курс Лайткоіна, Ефіру і біткоіни

В аспекті розвитку інфраструктури питання: хто більше досяг успіху — Ефіріум або Лайткоін, слід вважати вирішеним. Незважаючи на більш молодий вік, Ethereum більше відомий, ніж його опонент, відрізняється великою різноманітністю кріптовалютних гаманців і сервісів, що пропонують альтернативні варіанти зберігання і оперування кріптоактівамі.

Обсяг торгових маніпуляцій, здійснюваних із застосуванням Ефіру, теж значно вище, і в більшості випадків це обумовлено зростанням популярності ICO-кампаній, які стали в 2017 році справжнім інвестиційним трендом.

Відмінності в маркетинговій політиці Лайткоіна і Ефіру

Абревіатури біткоіни, Ефіру і Лайткоіна

Ethereum, можна сказати, «піднявся» на скандалах. Причиною тому слід вважати молодий вік розробників, які прагнуть швидко анексувати екосистему альткоінов. На цьому шляху не обійшлося без ускладнень. Ефір є системою і криптовалюта, що стали популярними частково завдяки феномену децентралізованих автономних організації The Dao.

Децентралізоване колективне фінансування внутрішньосистемних розробок за допомогою смарт-контрактів, безсумнівно, є прогресивним інститутом і, швидше за все, він знайде повсюдне застосування в найближчому майбутньому. Але починалося все зі скандалу 17 червня 2016 року, коли завдяки помилці в системному коді, хакер вкрав понад 3,6 млн монет Ефіру. Витік коштів вдалося присікти шляхом зміни програмного коду, що стало причиною появи хардфорка Ethereum Classic і роздвоєння блокчейна. З тих пір внесення змін до програмні алгоритми стало звичайним стандартом для команди розробників, але поки вони не провокують появу нових альткоінов. Хоча описані вище події не позначилися негативно на іміджі Ethereum і вкупі зі збільшенням капіталовкладень в численні ICO-кампанії забезпечили вражаюче зростання котирувань в році, що минає.

Стратегія розвитку Litecoin дає частково відповідь на питання: що краще — Ефір або Лайткоін? Політика маркетингу, якої дотримуються розробники, спрямована на освоєння вузького сегмента. Вони зробили спочатку пріоритетним напрямок мікротранзакцій. Команда Чарльза Лі відкрита до інновацій, але дотримується максимальний консерватизм при інтеграції нововведень. Завдяки впровадженню алгоритму SegWit вони підготували плацдарм для швидкого просування інституту атомарних свопів, який дозволить торгувати різними активами без посередників на децентралізованих біржах, зробивши альткоіни взаємозамінними.

Вигідність Ефіріума і Лайткоіна

Емблеми Лайткоіна і Ефіру на монетах

Для простих обивателів важливий практичний бік. Головним для них є цифри. Проведемо аналіз зміни котирувань за останній фінансовий рік з урахуванням показників на 28.12.2017.

У випадку з Litecoin монети на початку року торгувалися в межах 4-4,5 доларів, а сьогодні стоять приблизно 250 доларів. Тобто річний приріст склав приблизно 6500%.

Більш вражаючим виглядає успіх Ethereum, ціна якого збільшилася з 8 до 720 доларів, приблизно на 9000%.

Поступається Лайткоін конкуренту та за показниками ринкової капіталізації приблизно в 5,5 разів, і якщо сьогоднішні тенденції збережуться, цей розрив буде тільки зростати завдяки відсутності обмежень в алгоритмі Майнінг Ефіру.

Лайткоін або Ефір — висновки

Значки Ефіру і Лайткоіна на тлі графіка біржі

За деякими параметрами Ефіріум виглядає вигідніше Лайткоіна, але, з огляду на присутність в першому спекулятивних інструментів, невідомо, чи подолає чи ні Ethereum гідно проблеми, що виникають на тлі створення і впровадження правових нормативів регулювання ICO-кампаній. З точки зору курсових розцінок, придбання LTC обходиться більш дешево, що привертає солідне число вкладників.

Розмірковуючи про доцільність інвестування в Лайткоін, Ефір, біткоіни і інші криптовалюта, буде розумним хеджувати ризики, створюючи портфель з різних цифрових активів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector