Як створити паперовий гаманець Litecoin: інструкції, методи

 • Особливості застосування паперових гаманців Litecoin
 • Переваги та недоліки паперових гаманців Litecoin
 • Якщо говорити максимально просто, то паперовий гаманець Litecoin — це фізичний документ, на якому протягнутий в пресі публічний адресу і приватний ключ. Також, на даних носіях завжди присутній QR-код, що спрощує зчитування інформації. Багато людей зберігають такий документ і в електронному вигляді, щоб мати резервну копію. Однак для зберігання завжди вибирається носій, відключений від інтернету (жорсткий диск окремого комп’ютера або ноутбука, флешка, компакт-диск). Завдяки цьому підходу, забезпечується захист від хакерської атаки.

  У пропонованому огляді ми дізнаємося, якими способами можна створити паперовий гаманець Лайткоін і як його використовувати в подальшому. Отже, приступимо.

  Як створити паперовий гаманець Litecoin — інструкції, кращі методи

  Один з варіантів дизайну паперового Лайткоін гаманця

  Всього буде розглянуто три способи, кожен з яких відрізняється тривалістю виконання, складністю і безпекою.

  перший метод

  Створення паперового Лайткоін гаманця на сайті LiteAddress.org
  Як виглядає генерація Лайткоін адреси для паперового гаманця на сайті LiteAddress.org

  Цей спосіб найбільш простий і швидкий, але не найнадійніший в плані безпеки. Щоб з його допомогою створити паперовий гаманець Litecoin, знадобиться виконати наступні дії:

  1. Зайти на сайт LiteAddress.org. Даний ресурс підтримується майже всіма браузерами, але погано сумісний з Internet Explorer і Safari. Відразу після заходу на сайт почнеться генерування адреси.
  2. Далі потрібно почати водити курсором мишки по полю, в якому з’являються випадкові символи. Можна вписувати свої символи в рядок, що розташовується поруч з основним полем. Таким чином, ви зробите код максимально незвичайним. Вводити можна тільки цифри і латинські букви.
  3. Дочекатися закінчення генерування адреси. Після завершення операції на екрані з’явиться вікно, в якому буде відображено два адреси і два QR-коду. Зліва ви знайдете публічний ідентифікатор свого гаманця. Саме його ви будете відправляти людям, які збираються перекинути вам монети LTC. Справа буде перебувати приватний ключ і його QR-код. Даний набір букв і цифр ніхто не міг відправляти, адже він дасть доступ до всіх заощаджень.
  4. В поле з назвою amount вписати ту суму Лайткоінов, яка буде зберігатися в гаманці.
  5. Після цього залишається роздрукувати гаманець. Тут у вас буде два варіанти. Можна натиснути на кнопку друку прямо в тому вікні, яке висвітиться після закінчення генерації. Вона знаходиться вгорі праворуч. Зробивши це, ви отримаєте простенький варіант паперового гаманця. Однак можна роздрукувати оригінальний документ. Для цього необхідно перейти у вкладку «Паперовий гаманець» і тільки потім натиснути на кнопку друку (своє розташування вона не поміняє). Зробивши одне додаткове дію, ви отримаєте паперовий документ з оригінальним дизайном.

  Ваш паперовий гаманець Лайткоін готовий. Вся операція не займе у вас більше 5 хвилин. Однак генерація проходить в режимі онлайн, що ставить під удар безпеку ваших заощаджень. Звичайно, ймовірність того, що вашим приватним ключем заволодіє хакер, не дуже велика, але вона є. Тому нижче ми розглянемо інший спосіб, який вважається найбільш безпечним.

  другий метод

  Запуск файлу для створення паперового Лайткоін гаманця в режимі офлайн
  Розташування файлу Index.html для створення паперового Лайткоін гаманця

  Якщо ви вирішите створювати паперове сховище для Лайткоінов таким способом, у вас піде більше часу, зате можна не переживати про потенційних хакерських атаках, адже процес генерації буде проходити в режимі оффлайн. Тут знадобиться зробити наступне:

  1. Зайдіть на сайт github.com і скачайте програмний клієнт Liteaddress. Він завантажиться на комп’ютер у вигляді архіву.
  2. Перекиньте даний архів на сторонній носій (наприклад, на флешку).
  3. Переінсталюйте операційну систему на вашому ПК. Виконувати цей крок необов’язково, але якщо є підозри на наявність вірусних програм, краще поставити нову платформу. Вкрай рекомендовано повне форматування всіх дисків, але можна обійтися і очищенням диска C, яка стандартно пропонується в процесі установки ОС. Якщо під час інсталяції нової платформи вам буде запропонована установка мережевих драйверів, відхиліть її. Поки гаманець не буде роздрукований, а його електронна копія НЕ перекинута в безпечне місце, підключення комп’ютера до інтернету не рекомендовано.
  4. Після закінчення установки ОС підключіть сторонній носій до комп’ютера.
  5. Розпакуйте зберігається на ньому архів.
  6. Відкрийте файл з назвою Index.html. На екрані вискочить вікно, в якому почнеться генерація Лайткоін адреси.
  7. Проробляйте дії, згадані в попередньому методі: водите курсором миші по полю з символами або впишіть свої літери і цифри в рядку поруч. Після закінчення генерації вискочить вікно, в якому буде прописаний публічний ідентифікатор і приватний ключ.
  8. Роздрукуйте отримані ідентифікатори (рекомендується зробити хоча б пару-трійку копій).
  9. Збережіть на сторонньому носії резервну копію в форматі PDF. Вона потрібна на той випадок, якщо паперові документи зіпсуються або загубляться.

  Розглянутий метод хороший тим, що нові адреси спочатку не засвічуються в інтернеті. Про їх існування ніхто не знає, крім господаря. Звичайно, публічний адресу рано чи пізно доведеться ввести в мережу, а ось приватний ключ для всіх залишиться таємницею.

  третій метод

  Сторінка сайту bitcoinpaperwallet.com
  Створення паперового Лайткоін гаманця через сайт bitcoinpaperwallet.com

  Останній спосіб дуже схожий на найперший. Він також має на увазі генерацію гаманця в режимі онлайн, тільки сам процес буде складатися з більшої кількості кроків, а для роботи ми задіємо ресурс, спочатку призначений для створення паперових гаманців Bitcoin. Власне, що цікавить нас сайт так і називається — bitcoinpaperwallet.com. Давайте дізнаємося, як на ньому працювати.

  1. Зайдіть на вказаний інтернет-адресу.
  2. Після потрапляння на головну сторінку натисніть на велику зелену кнопку «Generate Keys and Print Paper Wallets». Вона знаходиться на видному місці праворуч, так що довго шукати не доведеться.
  3. Після потрапляння на сторінку генерування адреси натисніть на зелену кнопочку «Skip». Ви обов’язково повинні пропустити операцію, так як сайт за замовчуванням починає створювати біткоіни адресу. Після натискання на «Skip» ви перейдете на сторінку з активною вкладкою «Instructions». Крім Instructions, там буде ще 5 вкладок: Calibrate, Print Front, Print Back, Cut Fold Seal, Validate or Decrypt. Однак нас поки цікавить тільки Instructions.
  4. У відкривається меню під написом «Change your wallet’s design, language, or cryptocurrency» виберіть валюту Litecoin LTC. Оскільки сайт спочатку націлений на біткоіни, ви зможете вибрати тільки один варіант оформлення гаманця. Як тільки ви зміните криптовалюта на потрібну, вас автоматично перекине на сторінку генерування адрес.
  5. Виконуйте вже знайомі дії — водите курсором по полю. Крім того, можна вписати свої випадкові числа. Після завершення генерації вас знову перекине на сторінку з активною вкладкою Instructions. За замовчуванням біля меню вибору валюти варто віконце для зміни мов. У ньому є багато варіантів: English, Deutch, French, Spanish, Chinese і навіть Russians. Завдяки йому можна вибирати мову, на якому будуть надруковані слова на гаманці. Але, на жаль, мовна функція теж доступна тільки для біткоіни. Якщо ви виберете Лайткоін, меню зовсім зникне. За замовчуванням програма надрукувати його англійською.
  6. Далі перейдіть у вкладку «Calibrate» (або калібрування). Тут ви побачите малюнок лінійки, обведений чорними рамками. Справа вгорі (над кнопкою «Print Calibration Test») ви побачите два значення: зум і розтягування по ширині. При потребі змініть значення так, щоб чорна рамка потрапила в роздруковувати поле. Подивитися попередній результат вам дозволить кнопка тестового друку — «Print Calibration Test».
  7. Після калібрування перейдіть у вкладку «Print Front». Тут вам продемонструють, як буде виглядати лицьова сторона фізичного Litecoin-гаманця. Зліва буде протягнутий в пресі публічний адресу, праворуч — секретний ключ.
  8. Натисніть на кнопку «Print Wallet Front».
  9. Після роздрукування лицьовій частині переверніть аркуш паперу і перейдіть у вкладку «Print Back». Тут буде продемонстрована тильна сторона паперового Лайткоін гаманця.
  10. Натисніть на кнопку «Print Wallet Back».
  11. Після завершення друку перейдіть у вкладку «Cut Fold Seal ». Тут ви побачите докладну інструкцію про те, як правильно обрізати аркуш паперу і згорнути готовий гаманець. Наостанок треба пройти валідацію гаманця.
  12. Перейдіть у вкладку Validate or Decrypt, вставте у відповідне поле ваш закритий ключ і натисніть на кнопку «Validate / Decrypt». Внизу з’явиться публічний адресу.
  13. Порівняйте його з адресою, надруковані на паперовому гаманці. Якщо вони співпадуть, все в порядку. Криптовалюта може пересилатися по цьому ідентифікатору. Якщо немає, повторіть генерацію спочатку (хоча ймовірність помилки вкрай мала).

  От і все! Ми розглянули найбільш популярні методики створення паперового Лайткоін гаманця. Залишилося тільки дізнатися, як користуватися такими сховищами.

  Особливості застосування паперових гаманців Litecoin

  Тильна сторона паперового Лайткоін гаманця

  Використання фізичних сховищ криптовалюта ставить перед недосвідченою людиною два питання: як перевіряти на них баланс і як пересилати кошти іншим людям. Тут все досить просто.

  Щоб подивитися баланс, треба:

  1. Зайти на сайт Explorer.litecoin.net.
  2. Вставити в спеціальне поле адресу гаманця і натиснути на кнопку «Search».

  Після цього сервіс виведе на екран суму Лайткоінов, що зберігається на рахунку, а також продемонструє всю історію транзакцій.

  Якщо ж ви захочете перекинути комусь частину своїх коштів, то вам буде потрібно зробити трохи більше дій, хоча вони не викличуть труднощів. Отже:

  1. Встановіть собі на комп’ютер програмний гаманець Litecoin Core (якщо у вас його ще немає).
  2. Запустіть клієнт в оффлайн режимі, щоб унеможливити хакерську атаку.
  3. Натисніть на кнопочку «Допомога» (знаходиться вгорі клієнта).
  4. У контекстному меню виберіть пункт «Вікно налагодження».
  5. Далі натисніть на пункт «Консоль».
  6. Якщо клієнт зашифрований, зробіть наступне: введіть в нижнє поле команду walletpassphrase, зробіть один відступ і впишіть «ВашПароль» і сам пароль (код доступу обов’язково повинен йти через пробіл), а в кінці вставте «600». Остання цифра позначає кількість секунд, протягом яких клієнт буде розблокована. Якщо включення програми зашифрована, даний крок пропускається.
  7. Потім в цьому ж полі введіть команду importprivkey, зробіть відступ і пропишіть «ВашПріватнийКлюч», а через відступ сам ключ і закінчите команду словом «Label». Останнє слово означає ім’я адреси. Воно дано тільки для прикладу. Ви можете вписати в кінці будь-яке слово.
  8. Зачекайте близько 5-ти хвилин, поки програма завершить імпорт ключів.
  9. Після закінчення даної операції перевірте адресну книгу свого клієнта. Там має з’явитися публічний адресу вашого паперового гаманця Litecoin.

  От і все! Тепер можна пересилати Лайткоіни людям або перекидати їх на інші належать вам адреси.

  Переваги та недоліки паперових гаманців Litecoin

  Готовий паперовий гаманець Litecoin

  Серед плюсів фізичних гаманців варто виділити такі моменти:

  1. Зберігання монет здійснюється поза інтернетом і взагалі поза комп’ютера. Таким чином, збереження ваших заощаджень не залежить від моторності хакерів або працездатності техніки. Навіть якщо девайс вийде з ладу, ви гарантовано нічого не втратите.
  2. Не потрібно відводити місце на комп’ютері для зберігання всього блокчейна.
  3. Паперові гаманці можна підносити людям в якості грошового подарунка, не боячись, що кошти загубляться десь в мережі або відправляться на іншу адресу, якщо людина випадково помилиться при вказівці ідентифікатора.

  На жаль, вад у таких сховищ більше:

  1. Попадання документа в чужі руки відкриває сторонній особі повний доступ до ваших заощаджень. Як було сказано вище, на паперовому гаманці друкують як публічний адресу, так і секретний ключ. Тому ніщо не завадить зловмисникові імпортувати приватний код в свій програмний клієнт і привласнити ваші монети.
  2. Згодом фарба на папері вицвітає, через що символи стають погано помітними. Тому вам потрібно систематично робити нові ксерокопії документа.
  3. Папір легко пошкоджується. Такий важливий документ може прийти в непридатність через випадкове попадання води, фарби, будь-якого сміття. Якщо ви забудете зробити електронну копію, а паперовий варіант зіпсується, ви втратите свої Лайткоіни.
  4. Необхідно мати додатковий комп’ютер або ноутбук, який ніколи не буде підключатися до інтернету. Ці пристрої потрібно використовувати для зберігання електронної копії гаманця, але якщо підключити їх до мережі, можна стати жертвою хакерської атаки.
  5. Трохи незручне використання. Маючи програмний або мережевий гаманець, ви можете перевіряти баланс буквально за пару кліків. У випадку з паперовим аналогом вам буде потрібно заходити на сторонній ресурс і вводити адресу вручну. Те ж саме вас чекає, якщо захочете відправити кому-то частину своїх електронних грошей, адже тоді знадобиться виконати розглянутий вище імпорт ключів.

  Ну що ж, ми дізналися, як створювати паперові гаманці Лайткоін. Було розглянуто відразу 3 методу, один з яких (при правильному виконанні) є стовідсотково безпечним. Два інші способи більш швидкі і зручні, але захист від хакерів при їх використанні не гарантована. Крім того, ми дізналися особливості застосування фізичних сховищ Лайткоіна, вивчили їхні сильні і слабкі сторони. Сподіваємося, що викладена інформація допоможе вам створити свій надійний гаманець, на якому ви зможете накопичувати популярні «срібні» монети.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector