Чим відрізняється біткоіни від біткоіни Кеш: перспективи розвитку

Як з’явився Bitcoin Cash (BCH)

Вперше біткоіни розділився в 2015 році, і протягом двох років, в результаті експериментів і пошуку максимально ефективного функціоналу, з’явилися Bitcoin XT, Bitcoin Core, Bitcoin Unlimited, Bitcoin Classic. Розмір блоків був настільки малий, що розробники шукали нові і нові можливості для створення нової криптовалюта. Найгучніший хардфорк і історична подія сталося 1 серпня 2017 року Гонконзі. За підтримки екс-інженера Facebook Аморі січе і його команди з’явився Вitcoin Cash. З цього моменту почалися баталії та дебати між прихильниками: Вitcoin cash vs Вitcoin.

У чому була проблема, що розробники шукали аналог біткоіни? Справа в тому, що розмір блоку в блокчейне біткоіни був обмежений в 1 Мб. Причини встановлення рамок були пов’язані з метою захисту від цифрових атак. Якщо три роки тому таке рішення влаштовувало всіх Майнер і розробників, то з розвитком технології цього виявилося недостатньо.

Зростання популярності криптовалюта призвело до того, що транзакція почала займати занадто багато часу. Якщо раніше Майнер потрібно тільки 10 хвилин, то влітку 2017 року це займало кілька годин, а то й днів. Розробники і Майнер для вирішення проблеми запропонували два варіанти:

 • зняти обмеження в 1 Мб — Bitcoin Unlimited. Проти виступив ряд розробників, які порахували, що зняття ліміту призведе до більшого навантаження на техніку та обладнання, а також централізацію всієї системи. Плюс, була ймовірність, що зняття обмежень торкнеться дрібних Майнер, які не потягнуть нові умови роботи;
 • зберегти частину інформації на блокчейне, а частина за межами блоків — Segregated Witness (SegWit). Розробники таким чином сподівалися розвантажити пам’ять і збільшити швидкість транзакцій.

Незважаючи на опір прихильників Bitcoin Unlimited і їх запевнення, що це тимчасовий захід, розробники довго не могли прийти до спільної згоди. Компромісний варіант, викладений в протоколі SegWit2x, збільшення розміру блоків до 2 Мб ні до чого не привели. В результаті дебатів, в серпні 2017 року частка фахівців оголосила про відмову від SegWit2x і вирішила зберегти колишню структуру блокчейна, попередньо збільшивши розмір блоку до 8 Мб. Зберігання інформації за рамками блоку не передбачалося! Розгромна замовна стаття гілка блокчейна дала початок Bitcoin Cash.

Спочатку було вирішено дати назву криптовалюта ВСС, але ця абревіатура вже належала BitConnect. У підсумку, розробники зупинилися на скороченні ВСН. Три чверті всіх монет на даний момент створено на крипто-фермі в Гонконзі.

Головні відмінності

У чому різниця між Вitcoin cash і Вitcoin? Виділимо основні відмінності двох криптовалюта:

 • розмір блоку: Bitcoin володіє розміром блоку 2 Мб, Bitcoin Cash (BCC, BCH) збільшений розробниками до 8 Мб;
 • складність мережі: показники BCC змінюються швидко, тому, якщо хешрейт мережі виростає, то зростає і складність, і навпаки;
 • підтримка протоколом SegWi: розробники біткоіни Кеш не планують активацію SegWit;
 • наявність в Bitcoin функції «replace by fee», в BCН дана опція може бути недоступною;
 • захист від «replay»-атаки доступна для нової валюти;
 • складність PoW: система ВСН дозволяє коригувати показники швидше;
 • посилений захист транзакцій ВСН від повторів і стирання;
 • оновлений тип транзакцій в ВСН, що дозволяє вказувати платіжну суму;
 • введення нового типу операцій, має додатковий рівень безпеки для гаманця;
 • курс валюти.

Що краще: Вitcoin cash або Вitcoin? Незважаючи на зазначені відмінності, біткоіни знаходиться в топі криптовалюта і випереджає за вартістю біткоіни Кеш. Однозначно, нова валюта має безліч переваг, оскільки її Майнінг швидше і безпечніше, але ціна класичного біткоіни говорить сама за себе.

Перспективи розвитку Bitcoin Cash

На сьогоднішній день Вitcoin Cash в топі криптовалюта і поступається тільки оригінальним BTC і Ефіріуму (ETH). Проведені в листопаді 2017 року і травні 2018 року хардфоркі допомогли нової криптовалюта прибрати деякі проблеми і претендувати на чергове збільшення блоків до 32 Мб.

У планах у розробників модернізація і наступні кроки:

 • зниження часу створення блоку, орієнтовно до 600 секунд;
 • усунення змін складності видобутку криптовалюта при стабільно працюючому хешрейте;
 • збільшення швидкості перерахунку в ситуації зміни рівня хешрейта;
 • підвищення рівня безпеки операцій.

Всі зазначені зміни ще більше зміцнять становище Вitcoin Cash, зроблять Майнінг швидким, доступним і простим. Дані розрахунки, на думку розробників, повинні привести до зростання ціни ВСН.

Думка спірна, але має право на життя: деякі аналітики вважають, що біткоіни Кеш цікавий тим гравцям кріптовалютного ринку, які розраховують тільки на короткострокові спекуляції. Тому, незважаючи на стабільність ВСН, всі операції вимагають ретельної аналітики!

Чи вигідна видобуток Bitcoin Cash

Принцип видобутку обох криптовалюта схожий, але з появою нового Вitcoin Cash багато Майнер помилково вважали, що видобуток ВСН буде легше. Ті, хто кинувся за монетами BCH і понадіявся на менші обчислювальні потужності, виявилися не при справах. У чому ж причина? Поки відбувалися коливання вартості розгаданого блоку, нішу видобутку форкнутого битка зайняли всезнаючі китайці! Саме Китай, на сьогоднішній день, диктує правила формування нової криптовалюта.

Як отримати BCH

Незважаючи на складність Майнінг, можливість заробити ВСН існує: трейдинг, проходження капчи на кранах, азартні ігри на крипто-платформах, використання партнерських програм і оренда хмарних сервісів. Завдяки стабільності Вitcoin cash на ринку все більше бірж, обмінників, кранів, включають нову валюту в список, дозволяючи проводити різнопланові фінансові операції.

Бажаємо вам успіху в освоєнні нових горизонтів і до нових зустрічей!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector