Чому Лайткоін падає: причини волатильності

Лайткоін, як і більшість альтернативних грошових одиниць, емітованих децентралізованим способом, видобувається шляхом Майнінг. Цей процес являє собою складні математичні обчислення, здійснювані спеціальною апаратурою. Звичайно, Майн можна і з застосуванням звичайного персонального комп’ютера, але навряд чи в цьому випадку вдасться окупити навіть витрати на електроенергію. Поступове збільшення складності мережі і процесу генерації кріптомонет, а також обмеженість емісії і професіоналізація сегмента видобутку, роблять Litecoin дефіцитної і вельми затребуваною розрахункової одиницею, що забезпечує високу ймовірність зростання котирувань. Однак, часто бувають випадки, коли відбувається несподіване падіння середньозваженого і поточного курсу віртуальних монет даної криптовалюта. Чим можна пояснити періодичне виникнення значних цінових коливань Лайткоіна? Які фактори відіграють вирішальну роль в подібній нестабільності криптовалюта в цілому?

Litecoin, біткоіни і інші цифрові грошові одиниці мають безліч особливостей. Серед останніх варто виділити феномен волатильності, в більшості випадків його наявністю можна пояснити — чому падає Лайткоін періодично і знову росте в ціні.

Трохи про волатильності криптовалюта в цілому і Лайткоіна зокрема

Курс Лайткоіна за 2017 рік
Графік курсу Litecoin з 31.12.2016 по 31.12.2017

Волатильність є статистичним показником, що відбиває зміни цін різних фінансових активів. Важливість даного параметра полягає в можливості визначення на ранньому етапі коливань курсових показників і в своєчасної превенції потенційних ризиків.

Всупереч поширеній помилці, даний інститут не є характерним тільки для біткоіни і різноманітних криптовалюта. Цифрові активи поєднують в собі безліч особливостей, властивим фідуціарні аналогам, в тому числі успадкована була і волатильність. Хоча в останньому випадку масштаби цього явища набагато більш вражаючі. Досить згадати, що одна монета віртуального срібла коштує приблизно в 230-250 разів дорожче за долар США, так що періодичне падіння або зліт курсу Лайткоіна, наприклад, на 10%, знаходить легко помічається відображення на показниках як вартості, так і ринкової капіталізації. Тим більш вражаюче це виглядає на прикладі біткоіни, беззастережного лідера і рекордсмена екосистеми цифрових валют, який торгується в межах 13-14 тисяч доларів в передноворічні дні.

Чому курс Лайткоіна зазнає періодичні зміни?

Логотип Лайткоіна на екрані планшета і графік

Основною причиною, що провокує зміну курсових показників як цифрових, так і фіатних активів, слід вважати мінливість балансу пропозиції і попиту на глобальному ринку. За економічними постулатам, існує прямий зв’язок між даними параметрами і фіксованою ціною будь-якої валюти або товару.

Необхідно відзначити, що настільки узагальнена трактування підходить для прогнозування настання чергового циклу волатильності криптовалюта лише частково. Спробуємо вникнути в деякі аспекти ціноутворення монет Litecoin і інших альткоінов більш грунтовно, застосувавши метод класифікації. Варто виділити окремо фактори, які мають прямий або опосередкований вплив на виникнення чергового витка волатильності.

За основу для класифікації стандартів, що викликають періодичне падіння або збільшення вартості монет Лайткоіна, буде взято принцип поділу ринкових факторів на зовнішні і внутрішні різновиди.

Внутрішньоринковий причини волатильності Лайткоіна

Логотип Лайткоіна на екрані смартфона і монети

До внутрішніх факторів слід віднести тенденції, що виникають в екосистемі криптовалюта і на ринках цифрових грошових одиниць. До них зараховують:

 • Дії великих гравців сфери трейдингу.
 • Перехресне вплив котирувань лідерів кріптовалютного ринку на інші цифрові активи.

Значимість ролі великих кріптовалютних спекулянтів у визначенні котирувань Лайткоіна і інших альткоінов можна пояснити порівняльної молодістю феномена цифрових грошових одиниць. Незважаючи на істотне збільшення показників ринкової капіталізації, вони солідно поступаються фідуціарні аналогам. Як наслідок, будь-яка велика інтервенція на ринок, здійснена навмисно, є поясненням того, що інколи Лайткоін падає або швидко збільшується без присутності явних передумов.

Великі гравці поділяються на 2 групи:

 1. «Бики» — зацікавлені в збільшенні вартості активу.
 2. «Ведмеді» — намагаються купувати монети за низькою ціною.

Співвідношення сил між даними гравцями визначає загальний баланс ринку. Вони здатні вносити корективи в поточний курс, а середні або дрібні валютні спекулянти змушені слідувати заданим правилам гри.

Чим тоді можна пояснити періодичні затишшя, коли середньозважена ціна Litecoin зберігає стабільність на тлі мінімальних відхилень? Бувають періоди, коли сукупні зусилля трейдерів середнього і дрібного рівнів переважують фактор домінування великих гравців, але так відбувається досить рідко.

Слід очікувати, що з часом, коли загальна капіталізація кріптовалютного ринку значно зросте і станеться глобальна інтеграція феномена альткоінов, злети і падіння Лайткоіна і інших цифрових валют стануть менш вражаючими, а інтервали між циклами збільшаться.

Лайткоін є одним із старожилів ринку і розташувався серед лідерів, хоч і поступився 30 грудня п’яту позицію Cardano. Ціна Лайткоіна частково прив’язана до біткоіни. Як правило, при значному зростанні котирувань на першу криптовалюта, відбувається зосередження великих фінансів і спостерігається відтік капіталовкладень з альткоінов. При виникненні подібної тенденції Bitcoin збільшується за рахунок братів своїх менших. Найменше страждають тільки ті активи, які користуються значною підтримкою Биков. Подібна модель волатильності спостерігалася зовсім недавно, на початку грудня, коли, незважаючи на значне зростання котирувань Bitcoin, повільно, але вірно додавалася ціна монетам Лайткоіна і Ефіру.

Можливий і інший сценарій, який ми спостерігали 30 грудня 2017 року. Відтік коштів з біткоіни або інших лідерів в активно зростаючі альткоіни спровокував сильне ослаблення позицій першої криптовалюта і більш «легке» падіння Лайткоіна.

У цифрах це виглядає наступним чином:

 • Bitcoin знецінився приблизно на 10% за останню добу, що в доларах становить понад 20 мільярдів.
 • Litecoin втратив майже 4,5% ринкової капіталізації, приблизно 560 млн. Доларів, поступившись п’яту позицію в ТОП Cardano.

Чому Лайткоін падає — зовнішні причини волатильності

Папуга тримає в дзьобі монетку Лайткоін

Під зовнішніми факторами маються на увазі причини, які відбуваються поза кріптовалютного ринку. Необхідно виділити наступні фактори:

 1. Події економічного спрямування.
 2. Аспекти правового врегулювання.
 3. Інтеграція технологічних нововведень і удосконалення програмного софта.
 4. Інформаційний фон.

Чому падають або ростуть Лайткоін і інші криптовалюта під впливом подій економічного спрямування? Наприклад, попит на цифрові гроші збільшується в разі девальвації фідуціарних активів, в періоди збільшення активності офіційних регуляторів в напрямку посилення монетарної і податкової політики. Подібні тенденції були буденністю в 2017 році, що і стало однією з основних причин зростання всього ринку криптовалюта.

Звичайно, буде справедливо назвати Bitcoin трендової цифровий грошовою одиницею, але за показниками зростання Лайткоін набагато випередив його, зафіксувавши збільшення котирувань більш ніж на 5000%. Як показав рекордний відкат першої криптовалюта за останні 2 тижні від 20 до 13 500 доларів, цифровому сріблу, на відміну від лідера сегмента, є куди рости, як і іншим сильним альткоінам.

Законодавчі поправки грають далеко не другорядну роль у зміні котирувань на криптовалюта. Більш того, вони можуть мати довгограючий ефект. Остання жорстка корекція в бік падіння вартості біткоіни, за яким ішов цифрових активів, була викликана інформацією про розробку законодавчої бази з оподаткування Майнінг і кріптотрейдінга, укупі з новинами економічного плану (про них вже говорилося вище).

Інтеграція нових рішень в програмну основу грає дуже важливу роль у розвитку кріптоактівов. Досить переглянути графік котирувань, щоб зрозуміти, чому відбулося різке збільшення вартості, замість падіння Лайткоіна в другій половині квітня 2017 року. З 1 січня до 12 квітня віртуальне срібло виросло з 4,33 до 8,9 доларів. З поширенням інформації про інтеграцію протоколу SegWit, вдвічі збільшив і так високі показники масштабування, почалося стабільне збільшення котирувань, які досягли, незважаючи на волатильність, сьогоднішні показники в межах 250-270 доларів. Хоча були періоди (середина грудня), коли ціна монет перевищувала 300 доларів.

Зміна інформаційного фону здатна спровокувати розвиток нового витка волатильності. Аналіз циклічності розвитку та особливостей ціноутворення Litecoin дозволяє зробити наступні висновки:

 1. Дана криптовалюта «дорослішає» і поступово виходить з тіні біткоіни.
 2. У феномені Лайткоіна поширення спекулятивних інструментів є менш масштабним, ніж серед основних конкурентів — Bitcoin і Ethereum.
 3. Litecoin був і залишається активом, позиціонується командою розробників в якості дрібної розмінної монети для віддалених внутрішньомережевих взаєморозрахунків дрібного масштабу.
 4. В процесі еволюції Лайткоіна слід відзначити появу прецеденту, що залишився непоміченим багатьма експертами. Мова про нещодавню заяву розробника Чарльза Лі, що він реалізував всі свої активи. Схоже, що Litecoin стає самим стресостійким кріптоактівом. Адже в той період, не дивлячись на загальне падіння всього ринку цифрових грошових одиниць, він відреагував лише незначним знеціненням і подальшим зростанням приблизно на 20% в наступні кілька днів.

Чому падає Лайткоін в кінці 2017 роки?

Монета Лайткоін йде на дно

Ми вже обговорювали механізм, що забезпечує відтік капіталовкладень в сильно зростаючі альткоіни. У ролі порушників спокою виступили Ripple і Cardano. Чи продовжиться падіння Лайткоіна в майбутньому, які прогнози і перспективи? Швидше за все, Litecoin швидко вийде з рецесії і буде тільки рости в 2018 році. Показники волатильності, зафіксовані протягом останніх 10-12 днів варіюються в межах 20-23%, що не є критичним показником для феномена цифрових грошових одиниць.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector