Litecoin-адреса: що це і як його отримати

Засновник Лайткоіна Чарлі Лі при створенні нової криптовалюта врахував багато недоліків біткоіни. Саме цим форк приваблює багатьох учасників кріптосообщества. Лайткоін відрізняється від свого попередника більш високою швидкодією при здійсненні транзакцій. Число користувачів, які приймають Лайткоіни і розплачуються ними, постійно зростає. Курс валюти росте ще швидше: на початку року монета коштувала 3-4 долари, зараз же (на кінець 2017 року) його вартість перевалила за 300.

Довгий час Лайткоін залишався в «мертвій зоні». Вихід з неї стався в 2017 році, коли криптовалюта Чарлі Лі показала стрімке зростання. Недарма цей форк називають «сріблом», маючи на увазі під золотом оригінальну криптовалюта. 20 грудня стало відомо, що засновник LTC продав всі свої монети, після чого курс просів з 331 доларів до 187, але швидко оговтався і піднявся до 287, де і торгується на момент написання статті (27.12.2017).

Поки Лайткоін показує непогану корекцію, саме час купити його на довгострокову перспективу. Фактично будь-який крипто-гаманець — це і є адреса і ключ доступу до нього. Тому на питання, як отримати Litecoin-адреса, є дві відповіді або дві можливості: створити гаманець або згенерувати його і ключ безпеки на спеціальному сайті з тим, щоб зберігати їх потім в паперовому вигляді або у себе на комп’ютері.

Litecoin-адреса — це код, який формується на основі відкритого ключа із застосуванням SHA-256. Він складається з 33 символів і починається з букви L або цифри 3.

Після того, як в квітні стала підтримуватися SegWit, адресами, що починається з трійки, почали відповідати починаються з M. Їх можна взаємно перетворювати, використовуючи спеціальний конвертер.

Як створити Лайткоін-адреса через гаманець?

Типів гаманців існує багато, але всі їх можна розділити на дві великі групи: гаманці онлайн і програмні. Останні являють собою програму, яка завантажується з офіційного сайту litecoin.org і встановлюється на комп’ютер. Такий тип гаманця відрізняється підвищеною безпекою, але вимагає багато часу для інсталяції та місця на диску до 20 Гбайт. Тому, якщо у вас монет трохи, або якщо Лайткоін-адреса потрібна швидко, є сенс використовувати онлайн гаманець. З нього ж зручно переводити невеликі суми. Є ще апаратні гаманці, але їх зазвичай для великих сум. Ми зупинимося на самому простому і зручному способі отримання Litecoin-адреси — онлайн гаманці.

Лайткоін гаманці онлайн

Онлайн гаманець можна створити на біржі або на одному з сайтів для зберігання криптовалюта. Добре відомі і користуються довірою біржі Bittrex, EXMO, WEX, LiveCoin, Poloniex, Yobit, але зберігати там краще тільки суми, які ви використовуєте в торгівлі. Відомо чимало випадків зломів біткоіни рахунків на біржі в минулому, тому тримати там багато грошей навряд чи розумно. Один з плюсів — отримати LTC адреса на біржі досить просто і швидко.

Тим, хто не бере участі в торгах, можна завести онлайн крипто-гаманець на одному зі спеціалізованих сайтів: Cryptonator, LiteVault (фактичний аналог blockchain.info для біткоіни), Block.io. Найбільшою популярністю користується Cryptonator, на якому ми і отримаємо адресу.

Як створити Лайткоін-адреса гаманця на Cryptonator?

Реєстрація на сервісі Cryptonator
Послідовність дій при реєстрації на сервісі Cryptonator

  1. Заходимо на офіційний сайт ru.cryptonator.com і реєструємося, тобто вводимо електронну пошту і придумуємо пароль.
  2. Активуємо обліковий запис за посиланням з листа і відкриваємо гаманець. Надалі вхід в систему буде проводитися по електронній пошті і паролю.
  3. Гаманець Кріптонатор універсальний — на ньому можна створювати відразу кілька рахунків окремо для кожної криптовалюта, тому зі списку, запропонованого сайтом, вибираємо LTC. Далі програма генерує Лайткоін-адресу, яку ви можете використовувати для транзакцій.

На цьому створення гаманця можна вважати закінченим. Подивитися або скопіювати згенерований адресу можна, якщо зайти в пункт меню «Показати мої Litecoin-адреси». Їх кількість не обмежена і досягає іноді декількох сотень. Для більшої безпеки налаштуйте двухфакторную авторизацію.

Робота з сервісом Cryptonator при генеруванні Лайткоін-адреси гаманця
Процес створення Лайткоін-адреси гаманця на сайті Cryptonator

Так само просто створити онлайн гаманець на інших сайтах, щоб швидко отримати Litecoin-адреса. Більше часу займе установка деськтопной версії, але якщо ви плануєте покласти велику суму на свій LTC гаманець, то краще зупинитися на ній або на апаратній зберіганні, як більш безпечних варіантах.

Щоб користуватися Лайткойнамі з мобільного пристрою, можна завантажити один з додатків: JAXX або Coinomi. Це універсальні гаманці, які підтримують, в тому числі, LTC. Гаманці синхронізуються з блокчейном, так що операції з переказу проходять швидко.

Генератор LTC-адреси

Як виглядає онлайн-генератор Лайткоін-адреси
Сторінка онлайнового генератора Лайткоін-адреси

Найпростіший і швидкий спосіб отримати Лайткоін-адреса без будь-якої реєстрації і гаманця — зайти на сайт генератора liteaddress.org. Цей спосіб зручний тоді, коли адреса вам потрібен дуже терміново. У всіх інших випадках краще заводити гаманець, тому що виводити або переводити свої Лайткоіни можна тільки через сайт гаманця. Це як браузер для зручної роботи в мережі з адресою і приватним ключем. Якщо ви скористаєтеся генератором, адреса отримаєте набагато швидше, але потім потрібно буде йти на сайт гаманця і імпортувати туди приватні ключі.

Як тільки ви потрапляєте на сторінку сайту, він автоматично починає генерувати Litecoin-адреса, запустивши зворотний відлік часу на 4 хвилини.

Після закінчення цього терміну видається адреса і ключ безпеки до нього, які можна роздрукувати для паперового зберігання або зберегти на комп’ютері. При натисканні на кнопку «Паперовий гаманець» сайт видає одночасно три адреси з приватними ключами безпеки. Все займає не більше кількох хвилин.

Приклад Лайткоін-адреси гаманця і приватного ключа
Розташування Лайткоін-адреси гаманця і приватного ключа

На цьому ж сайті є можливість створення більшої кількості гаманців, використання фрази для шифрування і інші корисні опції.

LTC-адреса і його QR-код
Готовий Лайткоін-адреса і його QR-код

Як користуватися Litecoin-адресою?

І адреса, і приватний ключ є набором символів. Їх не треба плутати. Litecoin-адреса ви можете і повинні повідомляти тому, хто збирається перерахувати вам гроші. Приватний ключ потрібно тримати в секреті. Той, хто дізнається ваш приватний ключ, отримає доступ до ваших кріптоденьгам.

Коли висновок LTC проводиться через гаманець, який ви вже створили раніше, вам не доведеться мати справу з приватним ключем, оскільки програма зберігає його у себе і використовує в разі потреби. Якщо ж у вас є тільки адреса і приватний ключ, які зберігаються на окремому носії, тобто на так званому паперовому гаманці, то для здійснення транзакцій з Лайткоінамі вам доведеться скористатися програмою-гаманцем, попередньо імпортувавши туди приватні ключі.

Як імпортувати приватний ключ в гаманець Лайткоін?

Процес імпортування приватного ключа в гаманець Лайткоіна
Як проводиться імпортування приватного ключа в Лайткоін гаманець

Для цього потрібно завантажити з офіційного сайту додаток Litecoin Core і запустити його після установки при відключеному інтернеті для більшої безпеки. Далі прямуємо таким алгоритмом дій:

  1. У вкладці «Допомога» знаходимо підпункт «Вікно відкладання» і нажіімаем на кнопку «Консоль».
  2. Якщо ви при генеруванні адреси задавали шифр, то гаманець ще потрібно розблокувати, тобто в рядку внизу вводимо пароль і число 600 — час в секундах, після закінчення якого гаманець знову заблокується.
  3. Далі вводимо в ту ж рядок внизу приватний ключ і чекаємо, поки програма робить свою роботу. Зазвичай на це йде хвилин п’ять.

Відразу після цього в адресній книзі повинні з’явитися всі ваші Litecoin-адреси. На цьому все — можна переводити свої Лайткоіни, змінювати, здійснювати будь-які транзакції.

Вікно з приватним Лайткоін ключем
Результат імпортування приватного ключа в Лайткоін гаманець

Як подивитися баланс Лайткоін-адреси?

Сторінка перевірки балансу Лайткоін-адреси
Поле для введення Лайткоін-адреси з метою перевірки балансу

Щоб подивитися, скільки Лайткоінов на вашому рахунку, приватний ключ безпеки не потрібен, достатньо тільки адреси. Можна перейти, наприклад, на сайт explorer.litecoin.net.

Введіть LTC-адреса в рядку вгорі і натисніть Search. З’явиться табличка з даними по вашому рахунку. Щоб перевести гроші з вашого адреси, доведеться скористатися послугами офіційного гаманця Litecoin Core і імпортувати туди приватні ключі, які були згенеровані разом з адресою.

Які операції можна здійснювати з Лайткоінамі?

Сторінка онлайн-біржі Exmo.com
Варіанти обміну криптовалюта на сайті Exmo.com

За допомогою LTC-адреси можна купити Лайткоіни для тривалого зберігання в розрахунку на те, що вони будуть і далі дорожчати в ціні. Це робиться через обмінник, біржу або у приватної особи. У всіх випадках, вам доведеться спочатку перерахувати необхідну кількість обмінюваної фіатной або електронною валюти на рахунок продавця, після чого на вказаний вами LTC-адреса надійде відповідна кількість Лайткоінов. Біржа в такому обміні надає більше можливостей для вибору найбільш вигідного курсу.

Маючи Litecoin-адреса і приватний ключ, можна вивести криптовалюта з системи, тобто обміняти їх на долари, гривні, рублі. Найпростіший спосіб — через обмінник. Приватна особа важче проконтролювати — можна потрапити на шахрая, хоча останні нерідкі і серед сайтів обміну. Щоб знайти гарантовано надійний ресурс, краще вибирати на спеціальному сайті моніторингу обмінних пунктів, наприклад, bestchange.ru. Всі сайти з його списку перевірені і не викликають сумнівів. Операція обміну проводиться в зворотному порядку. Спочатку ви переводите Лайткоіни зі своєї адреси на адресу, яку надасть обмінний пункт, потім вам перерахують обрану валюту виведення.

Обмін Лайткоінов на сайті bestchange.ru
Варіанти обміну Лайткоінов на майданчику bestchange.ru

Можливості використання LTC розширюються з кожним днем. Сьогодні зовсім не обов’язково переводити їх в фіатние гроші, якщо у вас є можливість заробляти Лайткоіни в мережі. Цією криптовалюта можна розплатитися в інтернеті за деякі послуги, оплачувати покупки в онлайн магазинах. На заході вже широко розвинена мережа супермаркетів, що приймають до оплати Лайткоіни, збільшується кількість банкоматів, де можна поміняти їх на іншу валюту за поточним курсом. Лайткоінамі розраховуються роботодавці зі своїми працівниками — мінімальний курс і зручність здійснення транзакції залучає до цього процесу все більше уваги.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector