Чому працювати з Monero вигідно: всі за і проти

Чим вимірюється вигода

Криптовалюта — це ні що інше, як черговий ринок інвестицій. Звичайно, це нові технології, ще один погляд на проведення платежів, додаткові знання в криптографії. Але для великих компаній, а також бізнесменів — це ще одна сфера, в яку можна вкласти гроші і отримати з цього прибуток. Вигідність конкретного проекту можна визначити за наступними критеріями:

 • популярність;
 • визнання;
 • вартість;
 • ліквідність;
 • волатильність;
 • капіталізація;
 • обсяг торгів;
 • майнінг;
 • активність команди;
 • частота оновлень;
 • ідея;
 • негативні якості.

Це ще неповний список всіх особливостей, за сукупністю яких можна оцінити вигоду від вкладів в криптовалюта. Однак перераховані є обов’язковими для аналізу.

Відомий один раз — відомий назавжди

У будь-якій сфері, будь то кіно чи спорт, популярність грає дуже важливу роль для становлення особистості або продукту. На кріпторинке вона відображає кількість користувачів, які володіють монетою і приблизні перспективи як найближчого, так і далекого майбутнього.

Про монери чутно на кожному кроці. Багато форуми обговорюють поновлення мережі криптовалюта і можливі недоробки команди. Але найголовніше — люди хочуть нею користуватися. Звичайно, є безліч протиріч. Однак, в більшості своїй, сторона «за» перемагає.

Проект Monero з’явився в 2014 році, і сьогодні він займає якщо не передові, то верхні позиції багатьох рейтингів. Та й до того ж, відверто поганий реклами XMR не має. Є лише мале незадоволення. Фредерік Бегбедер у своєму романі «99 франків» показав, що якою б не була реклама — головне, щоб її обговорювали і вірили їй.

Ідея повинна імпонувати

Одна з перших причин популярності будь-якого проекту — це його ідея. Кріпторинок був насиченим навіть на момент появи Monero, а тому потрібна була якась родзинка. Черговий проект, який схожий на Bitcoin, вже у багатьох сидів в печінках.

Команда змогла створити цю ідею. Вони відкрили новий погляд на анонімність платежів. У розробці був практично повна відмова від протоколу BTC. Для XMR за основу взятий новий алгоритм — Cryptonight, який працює на базі кільцевих підписів.

При відправці транзакції в мережу, справжні монети заважають з фейковий, які звуться mixins. Завдяки цьому відстежити переклад практично неможливо. Крім того, додана технологія «прихованих адрес», що дозволило приховати від мережі навіть номера гаманців, між якими здійснюється платіж.

Іншими словами, дана криптовалюта смола досягти головної мети всього ринку — повністю анонімні переклади. Як така ідея може не сподобатися користувачеві?

Майнінг — запорука обігу монет

Все криптовалюта, в яких підтвердження платежу здійснюється шляхом включення транзакції в блок, не можуть проіснувати без Майнінг. Адже саме завдяки йому перевіряється вся мережа на правильність перекладу.

Але в деяких криптовалюта Майнінг став більш централізованим (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin), оскільки були створені ASIC Майнер. Вони масово закуплені великими фермами, які тепер найчастіше і відкривають блоки. Крім того, це обмежує можливості багатьох простих Майнер зайнятися цим процесом.

Звичайно, це не піддає систему ризику догляду всіх Майнер відразу. Однак таким чином втрачається частина анонімності, а також підвищується ймовірність успіху атаки і подвійний витрати коштів. А ось такі факти вже можуть привести до зниження кількості користувачів.

Тому, друга ідея — це нівелювання активності ASIC-Майнер. Видобуток заснована не на використанні обчислювальної потужності, а на швидкості доступу до пам’яті. Таким чином, застосування Асіка практично неможливо. Завдяки цьому, Майнінг залишається доступним більшості користувачів, які не можуть собі дозволити дороге обладнання.

У 2017 році був створений Antminer X3, який все ж справляється з алгоритмом монери. Але навесні команда проекту провела оновлення, яке зводить всю продуктивність даного обладнання нанівець.

Крім іншого, це дозволяє добувати блоки в мережі криптовалюта на центральному процесорі. Такий Майнінг дешевше і простіше, ніж з використанням відеокарти. А значить ще один плюсик в скарбничку «все для Майнер».

Визнання вимагає кожен

Досить проста аксіома. Яке може бути розвиток і поліпшення, якщо ніхто в проект не вірить? Адже без нього не буде вкладень і прибутку, а значить не буде коштів на подальше удосконалення. Все це призведе до того, що проект впаде вниз.

Монери отримала своє визнання. Більшість бірж, особливо передові, відразу ж додали її в свій список. Poloniex навіть зробили XMR одним з 4 основних ринків. Також була додана підтримка криптовалюта багатьма популярними гаманцями (наприклад, Jaxx), включаючи апаратні (Ledger, Trezor).

Зрештою, рядові користувачі повірили ідеї проекту, почавши активно використовувати XMR. Деякі навіть перевели всі свої біткоіни в монери, оскільки останній проект забезпечує більшу ступінь конфіденційності.

Можна стверджувати, що основна маса кріптовалютного спільноти підтримала даний проект і, так би мовити, благословила його на подальший розвиток на ринку. Це допомогло монери швидко закріпитися на своєму місці. Сьогодні вона впевнено тримає свої позиції, а команда продовжує шукати шляхи поліпшення.

Активність команди — особа розвитку

У будь-якому продукті завжди видно якісь вади. У будь-якій сфері є свій еталон, проте до нього потрібно дістатися. Серед криптовалюта існуючого еталона немає, але є умовні показники, яким кожна монета має відповідати. Досягти їх можна тільки шляхом виправлення помилок.

Команда будь-якого проекту завжди має два варіанти: шукати щось нове або задовольнятися готовим. Однак в останньому варіанті рано чи пізно продукт кане в лету. Особливо якщо це стосується роботи з грошима і перекладами по всьому світу.

Тому розробники Monero ніколи не опускають рук. Це не просто слова, щоб якось їх прорекламувати. Для цього є безліч підтверджень. Перше з них пов’язане саме з анонімністю транзакцій мережі XMR.

Коли деякі вчені довели, що велика кількість транзакцій можна відстежити, команда проекту відразу ж взялася за пошуки дірок в системі і їх виправлення. Так, через 3 місяці після результатів досліджень було здійснено оновлення, завдяки якому ймовірність відстеження справжніх монет знизилася вдвічі.

Винахід ASIC також не змусило розробників довго сидіти на місці. Весняний хард форк допоміг нівелювати Antminer X3. Оригінальна мережу (XMR) все так само не піддається видобутку на спеціалізованому обладнанні.

Зрештою, на кожне гучне і суттєве заяву на адресу проекту розробники завжди відповідають в своїх інтерв’ю досить логічними твердженнями. Ніхто не намагається уникнути відповіді, як це робить ваш начальник на прохання про підвищення платні. Все це говорить про відданість команди свого проекту і бажанням зробити його кращим.

Ринкові показники — екран прибутковості

Інвестори і трейдери завжди стежать за змінами графіків курсу. Як вже було сказано, ринок криптовалюта — це нова галузь для інвестицій. Але вона набагато ризикованіше і складніше, ніж фондові або валютні біржі.

Вартість криптовалюта вказує на її цінність. Якщо відстежити зміни ціни, то можна дізнатися, наскільки часто вкладають кошти в конкретну монету, або ж навпаки — як часто її продають. Такий показник відображає інтерес інвесторів.

Все це нерозривно пов’язано з капіталізацією. Адже вона обчислюється за формулою «кількість момент помножити на вартість однієї». Вона надає приблизну тенденцію розвитку криптовалюта і її положення на ринку. Чим частіше і сильніше змінюється цей показник, тим простіше приймати рішення про внесок.

Волатильність якраз впливає на частоту таких змін. Даний показник відображає періодичність змін тренду курсу (зростання або спад). Чим вона вища, тим краще для трейдерів. Занадто низька волатильність відображає повну відсутність інтересу до криптовалюта.

Крім того, наявність інтересу відображає і обсяг торгів. Чим він вищий, тим краще, як для трейдера, так і для інвестора. Адже даний показник допоможе визначити, як часто монета торгується на різних біржах. Якщо обсяг перевалює за 100 мільйонів в день, то можна сміливо стверджувати про високий торговому статус криптовалюта.

Ліквідність — одна з найстаріших понять на ринку. Воно відображає кількість можливостей продати товар. Монери має високі показники ліквідності виходячи з усіх перерахованих вище критеріїв. Ринкові показники досить стабільні і не руйнуються, як вдома під час землетрусу. Популярність і визнання прямо говорять про те, що люди довіряють проекту.

Все це призводить до того, що ви можете досить легко купити Monero, а потім продати або обміняти його, отримавши з того неабиякий зиск. Криптовалюта міцно сидить на ринку і не втрачає своїх позицій. Її вже ніхто так просто не спише з рахунків.

Темна сторона Monero

Успішний проект — той, який не має недоліків. Але так буває дуже рідко. Найчастіше їх просто не хочуть бачити. Але негативні якості — це щось на зразок природного балансу добра і зла. Як вже було сказано, стовідсоткового ідеалу досягти не так просто, а в криптовалюта майже нереально.

По-перше, XMR все ще має вади в анонімності та захищеності транзакцій. Багато програмістів продовжують досліджувати вже оновлений код і знаходять нові недоробки. Рікардо спання (провідний розробник) заявив, що повної конфіденційності ви не досягнете ніколи, адже знайти дірку можна в будь-якому захисті. Але також він додав, що їх команда прагне підтримувати статус самої анонімної криптовалюта на найвищому рівні.

По-друге, конфіденційність стала мало не найголовнішим приводом для атак з боку ЗМІ і уряди різних країн, а також світових спільнот по боротьбі зі злочинністю.

На підтвердження того закриття колись найбільшого чорного ринку Silk Road, користувачі якого працювали з Bitcoin. Пізніше був закритий Alpha Bay, велика частина торговців якого вже працювали з Monero. Через місяць після цього закрили голландський ринок Hansa. Більшість його користувачів прийшли сюди з Alpha Bay.

Як би не намагалися розробники відмовлятися від подібних фактів, але результати в наявності. Зробити ніхто з цим нічого не може. По суті, сам проект є законною розробкою, його використання дозволено. Тому покарати команду Monero за створення такого платіжного засобу не можна.

Бути чи не бути

Звичайному користувачеві більш ніж вигідно працювати з Monero. Вона втілює в собі безліч позитивних якостей, які були початковою ідеєю криптовалюта як платіжний засіб. Більш того, багато в чому вона обходить проекти, які займають топ-5 ринку.

Найголовніше — це, безумовно безпеку. Рівень захисту коштів тут дійсно на високому рівні. Навіть після того, як з’явилося 4 монети від одного хард ФОРКОМ, користувачі XMR не знають проблем з подвійною тратою або відходом коштів в невідомому напрямку.

Анонімність — найголовніше бажання будь-якого жителя планети. Все і завжди хочуть приховати якомога більше пунктів своїх витрат, навіть якщо в них немає нічого протизаконного. І монери якраз одна з тих монет, яка забезпечує найвищий рівень скритності.

Говорячи про інвестиції і трейдингу також можна вказати на високі показники. Так, найчастіше на біржах торгують саме Bitcoin, але Monero має непогані обсяги кожен день. Це говорить про те, що, якщо ви вмієте ловити момент для вкладів, XMR може бути одним з варіантів.

Криптовалюта є однією з улюблених серед Майнер. Переваги видобутку саме XMR вже були сказані. І оскільки команда проекту твердо стоїть на відмову від ASIC, доступність Майнінг цієї монети завжди буде на високому рівні.

Це не реклама проекту. Це лише аналіз достовірних фактів. З монери дійсно легко працювати. Нерозумно заперечувати те, що видно з першого разу. Єдине, що може перешкодити цим фактом — прийняття рішення про заборону XMR на світовому рівні. Але тоді буде розроблений аналог …

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector