Що таке Monero Payment, і як ним користуватися

Перед прочитанням даної статті, рекомендується ознайомитися з матеріалами

«Анонімна криптовалюта Monero — добре чи погано» і «Вважаємо прибуток, або скільки куля в блоці Monero».

Monero — криптовалюта, що представляє практично повну анонімність в мережі. Через особливості технології анонімності, внутрішня структура монери дуже сильно відрізняється від традиційної, що надає Blockchain проектами першого покоління. Наприклад, у системи відсутній публічний гаманець для проведення транзакцій. Замість цього проект пропонує нам систему Monero Payment. Що це, і як корелює з базовими поняттями в системі?

Примітка: система монери не може надати ідеальної анонімності, тому що існують критерії, при яких велика частина транзакцій в мережі буде розшифрована. Однак з огляду на те, що ці умови важкодосяжні, можна говорити про повну анонімність системи на 2018 й і 2019 й роки.

Терміни для ознайомлення

Перед тим як ознайомитися з особливостями системи, потрібно розібратися в тонкощах. Монери пеймент пропонує своїм користувачам замість класичної системи гаманців досить розлогу систему. Вона може здатися надмірно складною, однак, після короткого ознайомлення, перестане відлякувати своєї витонченістю. Система включає такі поняття, як:

 • Wallet Seed;
 • Mnemonic phrase;
 • пару ключів Private / Public;
 • специфічні ключі View key;
 • чистий і «стелс» адреси;
 • одноразові ключі;
 • Read-only гаманці;
 • гаманці для аудиту.

Але найголовніше в системі для отримання платежів — це Payment ID і Integrated Address. Але про все по порядку.

Payment ID — це система адрес, яка не прив’язана до самого гаманцю. Фактично це адреса отримання, який вводиться в гаманці для отримання переказів. Як у одного PayID може бути кілька гаманців, так і у одного гаманця може бути кілька Payment ID. Це важливо розуміти … а ще важливіше зберігати Payment ID в надійному місці.

Wallet Seed Mnemonic Phrase

Wallet Seed — це місцеве шифрування, яке використовується в якості пароля. Використовується воно разом з мнемонічною фразою. Виглядає це наступним чином. Ваш пароль шифрується за допомогою CRC32 системи, після чого ви отримуєте кодове слово і повноцінний код. Його можна використовувати як в якості приватного ключа, так і в якості пароля для входу.

Примітка: система дуже сильно нагадує використання аналогічного підходу при MD5 хешуванні. Коли користувач отримує MD5 підпис пароля і може перевірити його на цілісність і правдивість через час, тоді пароль буде опублікований. Така система дозволяє підтверджувати транзакції, при цьому, не відкриваючи основних даних про власника.

Ключове слово також можна використовувати і для відновлення доступу при втраті основного пароля.

Пара ключів Private / Public

Однією з особливостей Monero Payment є асиметрична криптографія. У разі впровадження в систему, власники вирішили не винаходити велосипед, і використовувати класичну пару суспільного телебачення і приватного ключа.

Публічний ключ дає право переглядати транзакції, підтвердження — і бачити руху по Payment ID. Наприклад, його можна давати приймаючій стороні, для перевірки підтвердження переказу, при збереженні загальної анонімності. Private ключ використовується виключно для проведення транзакцій, і повинен перебувати в найсуворішому секреті у власника гаманця.

При необхідності, можна створювати необмежену кількість пар публічних / приватних ключів, для кожної транзакції. Це дозволить зберегти анонімність навіть при переказі коштів в фіат.

Специфічні ключі View Key

View Key — це технічна реалізація для перевірки відправлених платежів. Фактично являє надбудову над системою Public / Private Key — і може вбудовуватися в холодні гаманці, або навіть виступати в ролі хаспа.

Чистий і «стелс» адреси

Якщо не заглиблюватися в деталі — то це стандартна технологія, яка використовувалася ще в BTC. Фактично кожен гаманець має необмежену кількість відкритих і закритих адрес, для прийому і проведення платежів. У сукупності з системою використання асинхронного шифрування, така система забезпечує високий рівень зручності використання в поєднанні з хорошою анонімністю гаманців.

одноразові ключі

Пара для проведення захищеної транзакції. Один ключ висилається приймаючій стороні — транзакція активується тільки після підтвердження ключами з кожного боку, після чого ключі стають недійсними.

Read-only гаманці

Публічний вид гаманців на основі Public адреси — потрібен компаніям, які ведуть баунти, або які повинні звітувати про що приходять засобах. Дозволяє подивитися історію входять транзакцій, без зазначення відомостей про власника.

Тобто людина може за допомогою ключа подивитися баланс на вашому рахунку, але не зможе керувати ним. Потрібно, наприклад, перш ніж укладати угоду, для того щоб заспокоїти партнера в наявності достатньої кількості коштів на ваших рахунках для проведення операції.

Де і як — Payment ID

Саме революційна система Payment ID відлякує користувачів, які задаються питанням, де її можна подивитися.

Все просто — при спілкуванні з апаратним гаманцем Payment ID автоматично формується при створенні кожної транзакції по рахунку. Деякі гаманці зберігають PID аж до підтвердження транзакції з боку одержувача. У разі якщо у вас більше анонімний гаманець, Payment ID краще зберігати в окремому файлі, а бажано на HASP ключі. Це забезпечить надійність і безпеку монет.

Якщо ви не знаєте, де взяти пеймент айди, уважно прочитайте туториал вашого гаманця. Якщо ви використовуєте тільки біржові та пулів гаманці, тоді шукайте ваш PayID у відповідних графах. Наприклад, на Poloniex він зберігається у вигляді «Your Deposit Address».

Інтегруємо з фермою і пулом

Одним із прикладів інтеграції Your Payment ID — може стати інтеграція з біржею EXMO. Коли це може знадобитися?

 1. Наприклад, вам потрібно ввести кошти з холодного гаманця на адресу біржі для торгів.
 2. Ви використовуєте прямий переклад з пулу на біржовий гаманець.
 3. Вам потрібно вивести кошти в фіат без підтвердження особи.

У першому випадку ви вказуєте XMR Payment ID свого холодного гаманця і прив’язуєте його до віртуального рахунку на біржовому майданчику. Це дозволить системі зрозуміти, з якого саме рахунку надійшли кошти, без вказівки самого рахунку. У сукупності такий підхід забезпечує практично повну анонімність проведення транзакції, і, якщо на біржі відсутня обов’язкова верифікація користувача — ви можете залишатися спокійним за своє «інкогніто».

У разі використання пулу для виведення на біржовий гаманець — ви можете проводити операції транзитом через холодний гаманець, або вказати в якості Pay ID унікальну адресу, що видається кожному в пулі.

Система дуже схожа на платежі з безмірним кількістю публічних і приватних гаманців, однако. забезпечує значно більший рівень анонімності в мережі.

Резюмуючи

Перед хардфорком з останніми нововведеннями система Monero позбулася Payment Address. Тепер, якщо ви не є «надмірним підстраховщик», і вас не цікавить повна анонімність, ви можете проводити транзакції безпосередньо на адресу гаманця. Для цього можна використовувати як Stealth, так і Public адресу. Системі буде абсолютно все одно.

Пам’ятайте, Payment ID неможливо ніяк дізнатися при втраті доступу до гаманця. Фактично це ваш мережеву адресу, який дозволяє проводити транзакції і отримувати перекази без зазначення адреси самого гаманця. Саме за рахунок цієї функції монери хоч і є не дуже зручною для використання, але дозволяє досягти практично повної анонімності в мережі, що може виявитися важливим у багатьох випадках.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector