Дамп біткоіни: що це і як відбувається

Термін «Дамп» (від англ. Dump — спад, відкат, слив) в світі криптовалюта з’явився не з нуля — його активно використовують на традиційних біржах фіатних валют. Дамп біткоіни — навмисне і штучне зниження вартості BTC до потрібної трейдеру позначки з подальшою закупівлею цієї валюти за дуже низькою ціною. Чи не переплутайте з поняттям «дамп блоку Bitcoin Core», це термін зі сфери Майнінг криптовалюта.

Раніше ми вже обговорювали особливості торгівлі біткоіни на пампе. В цілому, стратегія трейдингу на дампі дуже схожа, але є невеликі відмінності.

Як продати дамп біткоіни — нюанси торгівлі

Кілька монет біткоіни стоять на платі

В даному випадку маються на увазі поради, як трейдери можуть торгувати на дампі біткоіни. Не варто плутати з шахрайськими схемами про перепродаж блоків Bitcoin Core на дампі. Справа в тому, що в мережі можна побачити багато оголошень з пропозиціями типу «Як продати дамп біткоіни на вигідних умовах» або, навпаки, з пропозиціями про покупку блоків на дампі. Мається на увазі, що користувачі можуть не Майні, а купувати намайненние блоки BTC (в мережі Bitcoin Core).

Зрозуміло, не варто розраховувати, що на подібних сайтах дійсно розкажуть і покажуть, як продати дамп блоку Bitcoin Core. Швидше, вас просто «розведуть» на гроші. Легких грошей ні в одній сфері, пов’язаній із заробітком на біткоіни і криптовалюта, просто не буває.

Наведемо простий приклад, як торгують на дампі ціни біткоіни. Уявіть, що ви є власником великої кількості BTC і починаєте різко продавати монети. Через ваших дій ринок криптовалюта досить різко поповнюється великим числом монет, через що вони стрімко починають падати в ціні. Коли курс падає до необхідної позначки, ви знову скуповуєте крипту і, таким чином, заробляєте на різниці курсів. Ось і вся премудрість, нічого складного на перший погляд, особливо в теорії.

Однак на практиці вплинути на курс BTC на порожньому місці не так-то просто. Для процесу зміни ціни знадобиться здійснити кілька послідовних дій. Зазвичай дампер біткоіни грають на ринку з ретельними плануванням і підготовкою.

Підготовка до дампи біткоіни

Дві монети біткоіни на аркуші з графіком

Спершу трейдер або група трейдерів (дампер або інсайдери) вибирають монету, яка буде піддана пампу і дампи. Найчастіше вибір падає на коін Не такі відомі як біткоіни, а, наприклад, Bitcoin Cash. Але якщо таких дампер набереться багато, то обвалити можна і курс біткоіни. Після вибору валюти, без поспіху, послідовно починають її скуповувати, щоб не привертати до себе уваги.

Залежно від масштабу затії закупівля може тривати від кількох годин до кількох місяців. Момент закупівлі дуже важливий, адже дампер необхідно залишатися в тіні і значно впливати на підвищення ціни. При найменших підозрах власники біржі або самі трейдери можуть почати продаж монет, щоб пізніше заново їх купити.

Як відбувається штучний хайп дампа?

Монета біткоіни з'їжджає на американських гірках

На фінальному етапі накопичення коинов дампер починають другу фазу своєї «стратегії» і узгодженими діями піднімають вартість валюти, поки вона не зупиниться на потрібної для них позначці. Після цього починається активна реклама монети. Для піару існує безліч майданчиків: форуми, YouTube, канали Telegram, новини в соцмережах, розсилки на пошту тощо. Координація дамп-спільнот найчастіше відбувається через канали в Telegram.

Учасники об’єднаної групи в Telegram працюють спільно і обговорюють між собою, коли саме і на якому сервісі відбудеться дамп крипти. Яка монета піддасться дампи, повідомляється тільки в самому кінці обговорення. Далі учасники процесу починають активно скуповувати коін на біржах. Ажіотаж навколо монети зростає, що впливає на зростання її ціни.

Іноді відбувається таке явище «дампи біткоіни сайтів», коли безліч трейдерів обвалюють біржі через великої кількості одночасних ордерів (замовлень) на покупку BTC. До речі, авторитетні обмінні сервіси перестраховуються і виставляють обмеження за часом на закупівлю конкретної валюти.

На піку ажіотажу зазвичай настає «відкат». У цей момент дампер знову починають активно вести рекламну політику, агітуючи нових учасників до скуповування монет. Агітація, в основному, розрахована на новачків ринку, які готові повірити в те, що ажіотаж не є членом будь штучним шляхом.

Дампер штучно виставляють межі (так звані «стінки») на продаж і закупівлю BTC, щоб стабілізувати курс в разі потреби і утримати його в потрібних для себе межах. Протягом процесу «стіни» виставляють на потрібні рівні в залежності від положення ціни. Іноді це роблять вручну, але частіше за допомогою запрограмованих спамерських пошукових роботів.

«Стіни» представляють собою звичайні заявки (ордери) на величезні обсяги криптовалюта, які запобігають росту ціни або її падіння за межі необхідної позначки. «Стіни» є свого роду «кермом» для розвороту курсу в ту або іншу сторону.

У деяких випадках памп здійснюються дуже наполегливо і на графіку являє собою одну велику зелену свічку, яка миттєво обертається дампом без подальших хвиль зростання. Закуповуватися на піку свічки, як правило, вже немає ніякого сенсу. Виправдовуються дампер в такому випадку тим, що курс біткоіни був занадто нестабільним або спостерігалися неполадки на сайті біржі.

Розпродаж біткоіни після первинного підвищення вартості

Монета біткоіни на тлі різко збільшеного курсу

В процесі зростання вартості трейдери та інвестори скуповують монети, поки ті не виросли в ціні ще більше. Ось тут і настає «зоряний час» дампер. На Сенг цей етап називається — стрижка «хом’ячків».

«Хом’яки» — це початківці трейдери на жаргоні дампер, які відомі створеним ажіотажем і скуповують коін, коли ціна досягає високої позначки. Після цього вони продають скуплённие монети собі в збиток. Дампер в цей час починають слив своїх монет на «підігрітому» ринку. Робиться це поступово і акуратно, щоб не викликати підозр. Іноді навіть докуповують їх один в одного, щоб ввести інших трейдерів в оману і відвести від себе підозри.

Різкий обвал вартості і завершення дампа

Монета біткоіни під різко зниженим трендом

В кінцевому підсумку, коли запаси валюти злиті, дампер йдуть з сайтів, припиняють підігрівати інтерес і впливати на ціну. Тут настає момент дампа. Нічого не підозрюючи, обдурені гравці починають розпродавати свої активи. Але попиту на них більше не буде.

Кожен дамп знаменується різким підвищенням і спадом ціни. Ціна на монету обов’язково обрушується. Трейдерам необхідно або продавати монети собі в збиток, або зберігати до кращих часів. До слова, другий варіант набагато розумніше в ситуації з біткоіни. Очевидно, в майбутньому біткоіни знову буде дампи, і тоді з’явиться шанс позбутися від монет за вигідною ціною.

Як не попастися на дамп біткоіни?

Переляканий хлопець і стрілка, що показує обвал курсу

Початківцям трейдерам на BTC необхідно бути максимально пильними. Перш за все, потрібно активно стежити за новинами на спеціалізованих сайтах. Памп і подальший дамп можна обчислити за кількома ознаками:

  1. Якщо на сайті відсутні позитивні прогнози про зростання монети, але стрибкоподібне зростання її курсу все одно відбувається.
  2. Відсутність стрибкоподібного зростання курсу монети на інших біржах.
  3. Активне обговорення тієї чи іншої монети в чаті біржі різними її учасниками, сигналізує про те, що дампер активізувалися.

Не варто плутати памп і дамп біткоіни зі звичною волатильністю, органічним зростанням і корекцією.

Як вести себе, якщо потрапили в ситуацію пампа і дампа біткоіни?

Розчарований трейдер на біржі

Якщо вам вдалося визначити памп і дамп біткоіни вже на пізніх його етапах, але закупівля монет вже здійснена, не бійтеся братися до миттєвої продажу з невеликими збитками. Якщо перетримати з рішенням, то втрати можуть бути значними. Час позбутися монет в цей період ще є, щоб потім знову їх купити за мінімальною ціною. Вигідно продати біткоіни можна після перших двох етапів дампа, і навіть на останньому його етапі. Але не затягуйте довго, адже за другим підйомом практично відразу відбувається відкат ціни.

Дуже важливо! Ніколи не купуйте біткоіни вже після другого спаду курсу. Якщо зробите це, то після другого дампа ризикуєте назавжди залишитися в якості інвестора, так як зростання курсу більше може не бути зовсім.

Не варто довіряти всьому, що читаєте на форумах і в соцмережах. У більшості випадків подібні майданчики служать розсадником «зазивав». Перевіряйте інформацію в достовірних джерелах (офіційні сайти і новинні стрічки бірж).

Наскільки памп і дамп біткоіни законні?

Малюнок людини на тлі обвалився курсу біткоіни

Якщо ви дивилися фільм «Вовк з Уолл-стріт», то напевно для вас принцип роботи пампа і дампа не став відкриттям. Для звичної біржової середовища, в якій задіяні акції і фіатная валюта, подібний процес є неприйнятним. Шахраї обов’язково повинні понести покарання за подібні дії.

Однак, кріптовалютний ринок повністю децентралізований і по суті не належить нікому, а значить не підпорядковується звичним законодавчо-правовим нормам. Тому памп і дамп можуть вважатися цілком законними, навіть якщо приносять значної шкоди іншим користувачам. По крайней мере, на даний момент часу ситуація так.

Порталом Business Insider не так давно було проведено велике розслідування веде кріптовалютной біржі Bittrex. Адміністрації сервісу навіть довелося розсилати всім своїм користувачам листи з попередженням про те, що на їх майданчику буде працювати блокування аккаунтів, викритих в шахрайських схемах.

Чи варто довіряти інсайдерськими «слив» про дампі біткоіни?

Силует зловмисника на екрані ноутбука

У зв’язку з випадками дампа криптовалюта, в мережі з’явилося дуже багато інсайдерів, які нібито безкоштовно пропонують користувачам «достовірну» інформацію про підготовлювані пампах і дампи. Зустрічаються і досить чесні аналітики, які просять за свою інформацію, як мінімум, пів-біткоіни. З огляду на ризики, варто користуватися подібними послугами?

Важливо пам’ятати, що практично 90% подібних «інсайдерів» — шахраї. Їх метою є пустити вам «пил в очі» і дістати легкі гроші. Вони нададуть інформацію, яку ви захочете почути, але найчастіше вона не матиме нічого спільного з дійсністю. Всього з п’яти довірливих трейдерів людина подібні «інсайдери» можуть заробити до 2000 доларів на порожньому місці. Непогана схема для шахраїв, враховуючи, що для них немає ніяких витрат і ризиків, адже законом подібні «розлучення» не переслідуються.

Тому, якщо дампер через спілкування в особистих повідомленнях раптом раптово захоче поділитися інсайдерською інформацією про підготовлювані пампах і дампи, то це точно обман. Реальному дампер немає ніякого сенсу ділитися подібними планами, так як на дампі він запрацює набагато більше грошей, ніж на «зливі» інсайдерської інформації.

На даний момент памп і дамп біткоіни — не таке вже часте явище, а якщо і відбуваються, то в невеликих інтервалах. Це пов’язано з необхідністю великих вливань або організації великої кількості учасників. Зазвичай дампи недорогі валюти з невеликим об’ємом торгів — тоді легше вплинути на вартість.

У будь-якій незрозумілій ситуації завжди тримайте в голові стару, але вірну приказку трейдерів — купуйте чутки, продавайте новини.

Більше про дампі біткоіни:Детальніше розібратися в явищах пампа і дампа зможете, переглянувши наступне відео:

  • Читайте більше про стратегії торгівлі біткоіни.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector