Bitcoin Core — як створити гаманець і користуватися ним

Уже багато років біткоіни-гаманець Bitcoin Core вважається чи не найкращим додатком для зберігання найпопулярнішою криптовалюта. Сьогодні ми докладно розглянемо гаманець, розберемо його функціонал і з’ясуємо, чи може він стати найкращим варіантом для сучасного власника монет BTC.

Bitcoin Core гаманець — тонкощі установки

Сторінка для завантаження гаманця Bitcoin Core
Сторінка сайту bitcoin.org для скачування гаманця Bitcoin Core

Щоб встановити клієнт Bitcoin Core на свій комп’ютер, знадобиться наступне:

 1. Переходимо на сайт bitcoin.org. Наводимо курсор миші на розділ «Ресурси» (знаходиться у верхній частині сайту) і вибираємо пункт Bitcoin Core. Можна перейти і на офіційний ресурс самого гаманця — bitcoincore.org, де вибрати останню версію.
 2. Обов’язково читаємо важливу інформацію, надану командою розробників. Зокрема, необхідно звернути увагу на мінімальну кількість вільного простору, яке повинно бути на диску (станом на 25.06.2018 року мінімум 145 Гб). Справа в тому, що для роботи програма буде завантажувати весь блокчейн (ланцюжки транзакцій за весь час існування мережі), тому вам знадобиться не тільки виділити мінімум місця, але і залишити солідний запас, так як обсяг даних постійно збільшуватиметься. По-хорошому, під біткоіни Кор краще зовсім виділити окремий вінчестер як мінімум на 500 Гб.
 3. Після перевірки вибираємо програмне забезпечення, для якого буде скачиваться гаманець. Усього доступно 6 варіанти: Windows 64 bit / 32 bit, Windows (zip) 64 bit / 32 bit, Mac OS X, Linux (tgz), ARM Linux. Далі ми будемо розбирати установку клієнта на Windows.
 4. Запускаємо файл установки після скачування. Далі потрібно просто весь час натискати кнопку «Next».
 5. Запускаємо програму. Ось тут починається найцікавіше. Вам запропонує система вибрати диск і папку, в яку буде скачиваться весь блокчейн. При виборі місця зберігання пам’ятайте про необхідному мінімумі.
 6. Активуємо процес синхронізації. Це найдовший етап установки клієнта. Оскільки обсяг даних величезний, а потенціал швидкості інтернету не використовується на 100%, скачування займе як мінімум добу (хоча часто на це йде 2-3 дні). Під час синхронізації без потреби тримання ПК включеним весь час. Ви можете відключати його на ніч, але перед цим обов’язково закривайте програму. В іншому випадку блоки можуть зберегтися некоректно, це призведе до проблем в роботі клієнта. Уже на етапі синхронізації можна знайомитися з функціоналом біткоіни Кор, ось тільки користуватися ним поки не можна. Крім того, можна паралельно користуватися комп’ютером для інших завдань, проте швидкість його роботи буде помітно знижена (зокрема, буде зайнятий як мінімум 1 Гб оперативної пам’яті і сповільниться робота жорсткого диска).

Після завершення синхронізації біткоіни Кор гаманець буде повністю готовий до використання. Про особливості його експлуатації ми поговоримо далі.

Налаштування безпеки Bitcoin Core wallet

Процес настройки безпеки на гаманці Bitcoin Core
Установка пароля і створення резервної копії гаманця Bitcoin Core

Перед перекиданням коштів на десктопний гаманець необхідно спочатку подбати про збереження своїх заощаджень. Перш за все, треба зашифрувати гаманець (тобто, захистити його паролем). Робиться це дуже просто:

 1. Заходимо в розділ «Налаштування» (знаходиться у верхній частині меню).
 2. Вибираємо пункт «Зашифрувати гаманець».
 3. У відповідне поле вводимо пароль і повторюємо його. Ви можете зашифрувати клієнт набором випадкових чисел і латинських букв (більше 10 символів) або цілої фразою, що складається мінімум з 8 слів. Нескладно здогадатися, що пароль не повинен ставитися до будь-якої інформації про вас. Виключаємо такі варіанти, як дата народження, улюблена рок-група, ім’я вихованця тощо. Даний тип паролів зможе підібрати навіть ваш знайомий, не кажучи вже про професійні хакерів.
 4. Записуємо код доступу на окремому аркуші паперу або в окремому файлі, який потім треба перекинути на флешку або інший сторонній носій (бажано, відключений від інтернету).

Наступним обов’язковим кроком є ​​створення резервної копії гаманця Bitcoin Core. Якщо точніше, то вам знадобиться скопіювати файл під назвою wallet.dat. Він містить приватний код гаманця. Іншими словами, це ваш персональний ідентифікатор, за допомогою якого ви зможете відновити доступ до засобів в разі переустановлення Windows або заміни жорсткого диска.

Копіювання можна здійснити двома способами:

 1. Ввести в поле пошуку на комп’ютері назва файлу, після чого скопіювати його вручну.
 2. Натиснути на вкладку «Файл» вгорі гаманця і вибрати пункт «Зробити резервну копію гаманця». У відповідному полі прописати ім’я файлу і вибрати місце для копіювання, після чого натиснути на кнопку «Зберегти». Рекомендується зробити відразу кілька дублікатів і закинути їх на різні носії.

Відразу зробимо невелике уточнення. Перша дія (створення пароля) можна здійснювати вже при першому запуску клієнта після синхронізації. А ось копіювати wallet.dat необхідно тільки після генерації хоча б одного публічного біткоіни-адреси, на який вам будуть скидатися монети (як це зробити, ми розповімо трохи нижче). Якщо ви вирішите генерувати нові адреси в подальшому, вам потрібно буде кожного разу копіювати wallet.dat. Це не зовсім зручно, зате надійно.

Як користуватися біткоіни-гаманцем Bitcoin Core: отримання і відправка монет, додаткові можливості

Основні вкладки на гаманці Bitcoin Core
Виберіть для відправки та отримання біткоіни на гаманці Bitcoin Core

У головному меню клієнта Bitcoin Core користувачеві доступно 4 великі вкладки:

 1. Огляд.
 2. Надіслати.
 3. Отримати.
 4. Транзакції.

Натиснувши на вкладку «Огляд», ви зможете перевірити стан балансу, а також дізнатися, скільки біткоіни відправлено і які транзакції чекають підтвердження мережі. Цей пункт меню носить ознайомлювальний характер. Ви не зможете зробити в ньому ніяких дій.

З вкладкою «Надіслати» все повинно бути зрозуміло. У ній є поле для вставки адреси одержувача і для вписування суми, яка підлягає відправці. Також тут можна завести адресну книгу, в якій будуть зберігатися публічні ключі тих, кому ви раніше відправляли монети BTC. Завдяки адресній книзі, вам не доведеться кожного разу прописувати гаманці одержувачів вручну.

Вкрай важливим пунктом є розмір комісії, управління якою здійснюється в нижній частині меню. Даний збір стягується на користь Майнер, що підтримують роботу блокчейна. Чим більше комісія, тим вище пріоритет транзакції і тим швидше вона отримає підтвердження. Збір може відніматися від суми переказу або приплюсовуватиметься до неї. За замовчуванням комісія виставляється поверх суми угоди. Щоб збір вираховувався з перекладних монет, необхідно поставити галочку напроти пункту «Відняти комісію з суми» (він розташований навпроти поля, в яке вводиться кількість пересилаються кріптоденег).

Пам’ятайте про те, що сума збору не повинна бути нижче рекомендованого значення (воно прописується в нижній частині вкладки «Відправити»). Ще краще виставляти вищу комісію. В іншому випадку мережа може скасувати транзакцію. Гроші не пропадуть, а повернуться на ваш баланс, але повтор транзакції відніме більше часу.

А тепер поговоримо про найцікавіше — як отримати біткоіни на гаманець Bitcoin Core. Неважко здогадатися, що для цього потрібна вкладка «Отримати». Перейшовши в неї, ви побачите внизу кнопку «Запросити платіж». Натисканням цієї кнопки ви сгенеріруете свій публічний біткоіни-адреса. Саме цей ідентифікатор ви будете відправляти людям, які повинні перекинути вам кріптомонети. У роботі можна застосовувати тільки одну адресу; для цього навіть передбачено окремий пункт — «Повторно використовувати існуючу адресу отримання». Щоб активувати цю функцію, досить просто поставити галочку навпроти зазначеного пункту. Але краще так не робити. Ми рекомендуємо згенерувати відразу кілька адрес, щоб забезпечити собі стовідсоткову анонімність в мережі.

Що стосується останньої вкладки під назвою «Транзакції», то вона потрібна для перегляду всіх скоєних операцій. Угоди можна сортувати за величиною переведених або отриманих сум, за датою, за різними матюками. Цей розділ підвищить зручність ведення загальної статистики.

Вище ми згадували про те, що гаманець біткоіни Core дозволяє створювати кілька публічних адрес. За допомогою цих ідентифікаторів ви можете не тільки отримувати, але й відправляти монети. Якщо перший пункт не викликає питань, то з другим у деяких людей можуть виникнути складності. На щастя, розглянутий клієнт має окрему функцію, яка спрощує роботу з декількома адресами.

Щоб активувати цю функцію, треба зробити наступне:

 1. Натиснути на пункт «Налаштування», що знаходиться у верхній частині програми.
 2. Вибрати вкладку «Гаманець».
 3. Поставити галочку навпроти рядка «Включити управління входами».

Управління входами в Bitcoin Core працює відразу за двома напрямками:

 1. При кожній транзакції буде створюватися новий публічний ідентифікатор.
 2. У вкладці «Відправити» з’явиться кнопка «Входи». Натиснувши на неї, ви зможете вибрати, з якої адреси відправляти біткоіни іншій людині.

Наостанок скажемо ще про одну корисної функції — виставляння домену оглядача блоків. Вона активується так:

 1. Заходимо в настройки.
 2. Вибираємо вкладку «Відображення».
 3. Вписуємо посилання blockchain.info/tx/%s в поле сторонніх URL транзакцій.

Тепер при перекиданні коштів замість значків «% s» буде прописуватися хеш транзакції. Така функція дуже корисна для досвідчених користувачів, яким може знадобитися скинути комусь посилання перекладу. Наприклад, ви вирішите поповнити з гаманця біткоіни Кор баланс на біржі, але гроші довгий час не будуть приходити. Відправивши в службу підтримки посилання на транзакцію, ви підтвердите свій переклад, а фахівці дізнаються причину затримки.

Чи може гаманець біткоіни Кор забезпечити «холодну» зберігання кріптомонет?

Напис Bitcoin Core, емблема і монети біткоіни

При стандартному використанні клієнта (коли ваш ПК підключений до інтернету) заощадження не знаходяться в цілковитій безпеці, адже гаманець можуть зламати хакери. Щоб доступ до ваших коштів не мав ніхто, крім вас, необхідно вдаватися до так званого «холодного» зберігання, коли монети знаходяться на носії, відключеному від всесвітньої павутини. Таку можливість можуть дати спеціалізовані сховища (апаратні або паперові), але при наявності Bitcoin Core користуватися ними необов’язково.

Щоб перевести розглянутий гаманець в «холодний» режим, треба виконати наступні дії:

 1. Створити кілька публічних адрес і записати їх в окремому файлі.
 2. Зробити кілька дублікатів файлу wallet.dat.
 3. Закинути копії на відключені від інтернету носії (флешки, диски).
 4. Видалити оригінальний wallet.dat з комп’ютера.

Ось таким нехитрим способом забезпечується «холодну» зберігання монет на біткоіни Кор. Створені адреси вже є в мережі, тому ви спокійно можете отримувати на них гроші. А ось головний ключ до гаманця не має ніякого зв’язку з інтернетом, а значить — його не можна вкрасти і зламати.

На жаль, зазначений спосіб зберігання має і свій недолік. Кожен раз, коли ви захочете розпорядитися своїми накопиченнями (наприклад, закинути їх на біржу), вам доведеться закидати wallet.dat на ПК, здійснювати задумане дію і знову видаляти файл.

Чи можна зменшити місце, займане біткоіни Core на комп’ютері?

Емблема біткоіни, зібрана з пазлів

На щастя, розробники залишили лазівку, за допомогою якої можна змусити гаманець солідно «схуднути». Щоб вдатися до даної хитрості, потрібно зробити так:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на ярлик гаманця.
 2. Вибрати пункт «Властивості».
 3. Додати напис «-prune = 551» в розділі «Об’єкт».
 4. Натиснути на кнопку «Застосувати».

Після цього обсяг гаманця скоротиться до декількох гігабайт. Суть хитрощі полягає в тому, що ми видаляємо всі старі блоки транзакцій, залишаючи лише найновіші. Це значно підвищить зручність використання Bitcoin Core і дозволить заповнити жорсткий диск іншими програмами. Однак застосувати його вийде тільки після повної синхронізації з блокчейном. Іншими словами, спочатку вам все одно буде потрібно звільнити як мінімум 145 Гб.

Плюси і мінуси гаманця Bitcoin Core, висновки

Емблеми біткоіни сипляться в гаманець

Незважаючи на те, що дане додаток до цього дня вважається одним з кращих, воно має як переваги, так і недоліки. З ними ви можете ознайомитися в наведеній нижче таблиці:

плюсимінуси
Bitcoin Core — це офіційний гаманець мережі, розроблений фахівцями компанії Bitcoin Foundation. Команда розробників займається підтримкою свого творіння і періодично покращує його, випускаючи нові версії. Уже ці факти говорять про високий ступінь надійності програми.Спочатку для установки потрібно як мінімум 145 Гб вільного місця, які не так вже й просто виділити.
Зручність застосування. Інтерфейс клієнта гранично простий. У ньому можна розібратися інтуїтивно. Крім того, програма має російськомовну локалізацію, що дає їй додаткову перевагу в очах вітчизняних користувачів.Синхронізація з блокчейном займає дуже багато часу (близько 3-х діб). Крім того, якщо на етапі синхронізації раптово вимкнеться світло, блоки можуть завантажитися неправильно. Як наслідок, гаманець не буде працювати на 100%, і його доведеться заново.
Анонімність власника криптовалюта. Багато в чому це забезпечується можливістю генерування кількох публічних адрес, завдяки чому відстежити людини практично неможливо. Більш того, гаманець сумісний з Tor, що підвищує анонімність користувача практично до 100%.Програма погано працює при неякісному інтернет-з’єднанні. Вона сильно залежить від швидкості і граничної пропускної здатності.
Високий ступінь захисту заощаджень. По-перше, гаманець можна закрити складним паролем. Крім того, всі гроші зберігаються безпосередньо на комп’ютері, а не на сторонньому сервісі. Завдяки цьому, надійність Bitcoin Core набагато вище, ніж у онлайн-гаманців.Оскільки Bitcoin Core є десктопних гаманцем, він прив’язує користувача до одного комп’ютера, що негативно позначається на мобільності. Звичайно, можна встановити програму на ноутбук, але в разі його крадіжки ваші заощадження піддадуться ризику.
Можна самостійно налаштовувати комісію транзакцій, підвищуючи їх пріоритет і швидкість підтвердження.Деякі антивіруси погано реагують на даний гаманець. Це пояснюється тим, що в блокчейне використовуються скрипти, які захисні програми можуть приймати за віруси. Якщо антивірус почне «лаятися» на Bitcoin Core, клієнт буде працювати некоректно.
Доступна можливість «холодного» зберігання.Підтримка тільки однієї криптовалюта. Звичайно, цей мінус сумнівний і легко перекривається надійністю програми. Тим більше, що сьогодні є безліч мультивалютних сервісів (Exodus, Cryptonator, біржа Exmo).
При бажанні можна урізати займане місце на жорсткому диску.

Ось ми і розглянули, як створити гаманець Bitcoin Core, як ним користуватися і які заходи вживати для максимального захисту монет. Звичайно, даний клієнт має чимало мінусів, однак його переваги можна назвати більш вагомими. Так, програма підтримує тільки одну валюту і не дозволяє людині розпоряджатися своїми накопиченнями в будь-якій точці Землі, де є інтернет, але її надійність і функціонал можуть перекреслити всі згадані вади. Прихильники мобільності і мультивалютності навряд чи виберуть Bitcoin Core, але для тих, хто в першу чергу цінує безпеку, це додаток ще довго буде одним з кращих кріптовалютних сховищ.

Як налаштувати гаманець біткоіни Кор і зробити бекап даних, дивіться в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector