Де і як можна розплатитися біткоіни в Росії?

На жаль, в Росії біткоіни приживається повільніше, ніж в Західних країнах. Багато в чому таку тенденцію можна пояснити неоднозначним ставленням з боку держави, яке забороняє криптовалюта, то вживає заходів щодо її легалізації. Але навіть незважаючи на важкі умови, монети BTC поступово проникають в різні сфери життя росіян. Уже зараз в РФ є онлайн-сервіси, а також фізичні установи, де можна розплатитися біткоіни. У цьому огляді ми докладно з’ясуємо, на що вітчизняний користувач може витратити найпопулярніший цифровий актив сучасності.

Де розплатитися біткоіни в Росії за товари і послуги?

Графічне зображення покупки товару за біткоіни

Як було сказано вище, просування біткоіни в РФ здійснюється не так гладко, як хотілося б багатьом кріптовалютним користувачам. Але процес все одно йде і, схоже, його не зупинити. На момент написання статті (07.08.2018) нам вдалося виявити десятки установ, які беруть оплату в монетах BTC, причому Москва і Санкт-Петербург — це далеко не єдині міста, де вітається такий спосіб розрахунку.

Отже, серед оффлайн і онлайн-магазинів, де можна розплатитися біткоіни, ми виділили такі:

 1. ТОВ «Система» (spbsis.ru) — інтернет-магазин техніки, в якому можна придбати комп’ютери, ноутбуки, смартфони, оргтехніку (принтери, сканери), монітори, технічні аксесуари (клавіатури, миші, веб-камери). Крім того, ресурс займається продажем ліцензованого програмного забезпечення. За покупки можна розплачуватися готівкою, банківською картою, переведенням на Яндекс.Гаманець і, що найприємніше, біткоіни.
 2. Fонарь and Lампа — цікавий магазин, який представляє собою групу у ВКонтакте (vk.com/lamp66). На цьому ресурсі можна купити гасові лампи, ліхтарі, а також витратні матеріали для них. В оголошеннях спочатку вказується ціна в рублях, але також можна розплатитися біткоіни або інший криптовалюта.
 3. ТОВ «НК-МАРКЕТ» GPU4YOU — веб-ресурс gpu4you.ru, на якому можна купувати відеокарти для ПК. Ціни вказані в рублях, проте на сайті є окрема сторінка, на якій пояснюється, як придбати графічний процесор за кріптомонети. Крім Bitcoin, цей інтернет-магазин приймає Ethereum, Ethereum Classic, LiteCoin, ZCASH і DASH.
 4. Generator MSK — онлайн-ресурс generator.msk.ru, що займається продажем генераторів і інших систем енергозабезпечення. Магазин розташований в Москві, однак доставка продукції здійснюється по всій території Росії. Як і на інших ресурсах, вартість товару вказується в рублях, але можна зв’язатися з менеджером і обговорити покупку за біткоіни.
 5. G-SHINE (g-shine.ru) — ще один магазин одягу, який приймає оплату біткоіни. Він розташований в Санкт-Петербурзі, але свою продукцію доставляє по всій Росії і країнам СНД.
 6. Попперс — онлайн-магазин, який продає інтимні товари (poppers.su). Компанія здійснює доставку своєї продукції в міста Росії, України, Білорусі та Казахстану. Розплачуватися за покупки можна банківськими переказами, через платіжні системи QIWI і Яндекс.Деньги. Також доступна можливість придбання товару, що сподобався за монети BTC.
 7. Yarn59 — пермський магазин пряжі, який має фізичну адресу в Пермі і інтернет-шоп yarn59.ru. На сайті можна вибрати товар віддалено і оплатити покупку банківським переказом, біткоіни або через систему Яндекс.Деньги.
 8. Kokedama.ru — інтернет-магазин, який займається продажем дизайнерських ялинок, дерев бонсай і навіть кімнатних підвісних садів. Замовлення можна оплатити через систему PayPal, Ефіріумом або біткоіни.

Не відстають від магазинів і закладів громадського харчування. Зокрема, ви можете оплатити своє замовлення біткоіни в таких місцях:

 • BurgerKing — популярна мережа фастфудів;
 • Subway — ресторан швидкого харчування в місті Долгопрудний Московської області;
 • Zaвість — пітерська мережа кабаре-барів для дорослих (офіційний сайт — zavist.bar);
 • Чайний клуб — ресторан, що пропонує безліч сортів чаю (розташований в московському районі Зябліково).

Природно, біткоіни охоче приймають компанії, що працюють в IT-сфері. Серед них можна виділити наступні:

 1. Selectel (selectel.ru) — компанія, що займається розробкою IT-інфраструктури для бізнесу. Вивчити весь спектр послуг, що надаються можна за адресою.
 2. PR-Club (pr-club.org) — команда, що займається просуванням акаунтів в Instagram.
 3. Sichkar Group (sichkargroup.com) — фірма, що надає послуги з просування бізнесу. Одним із ключових векторів її діяльності є Digital-маркетинг, який включає в себе створення вірусних роликів, які дозволять людям швидше дізнатися про новий бренд. Всю необхідну інформацію про компанію можна знайти на її офіційному сайті.

З інших послуг, за які можна розплатитися біткоіни, ми виділили:

 1. Просування бізнесу через московську компанію Brandme.Agency (brandme.agency).
 2. Послуги професійного московського фотографа Падежова Олександра. Можлива оплата в будь-який криптовалюта. Перерахунок вартості здійснюється за курсом на момент угоди. Повний перелік послуг і ціни можна подивитися на сайті padejov.ru.
 3. Тюнінг автомобіля в сервісі Ton24 (ton24.ru). Компанія надає послуги з тонування стекол (декількох типів), їх ремонту, а також по шумоізоляції машини. Сервіс працює цілодобово. Він розташований в місті Єкатеринбург.
 4. Доставку квітів в місті Уфа через фірму LAVKA (lavka-flowers.ru).
 5. Оплату абонементів у фітнес-клубі Nano Fitness. Цей клуб веде свою діяльність в Санкт-Петербурзі і Тюмені. Детальну інформацію про даному закладі можна подивитися на сайті nanofitness.ru.
 6. Оплату послуг евакуатора в Краснодарі. Біткоіни приймає фірма АвтоБуксір (evak123.ru).
 7. Навчання водінню в автошколі №1 в місті Казань. Повну інформацію про даній установі можна знайти на сайті like-autoschool.ru.
 8. Виробництво душових кабінок на замовлення через московську фірму МОССТЕКЛОМОНТАЖ (офіційний сайт — стекло1.рф).

Зрозуміло, що в масштабах Росії таку кількість оффлайн і онлайн-точок, які приймають оплату біткоіни, здається незначним. Однак їх наявність вже є хорошим знаком, що дає надію на те, що незабаром переважна більшість установ перейде на розрахунки в криптовалюта.

Зверніть увагу! Не всі установи, розглянуті вище, вказують на своїх сайтах інформацію про те, що вони приймають біткоіни. Однак на момент написання статті (10.08.2018) вони числяться в базі майданчика coinmap.org, що відображає магазини, бари, готелі та інші заклади, які беруть оплату в криптовалюта. Тому, перш ніж замовляти послуг необхідно уточнювати, чи можливий розрахунок в BTC.

Де розплатитися біткоіни за покупку квартири або машини?

Монета біткоіни на тлі багатоквартирного будинку

Якщо розглядати такий вид угоди, як придбання квартири за біткоіни в Росії, то тут справи йдуть, м’яко кажучи, не дуже. Багато людей до сих пір не довіряють криптовалюта, навіть незважаючи на їх стрімке просування за кордоном. Скептичні настрої посилюються і інертністю уряду, яке ніяк не може визначитися зі статусом цифрових активів. Але це не означає, що не треба пробувати здійснювати дані операції.

Можна скористатися онлайновими дошками оголошень, на яких люди виставляють на продаж будинки і квартири. Наприклад, можна відвідати майданчик domofond.ru або sbagry.com. Ціна нерухомості на цих платформах вказується в рублях, але вам нічого не заважає зв’язатися з господарем і запропонувати оплату в біткоіни за діючим курсом. При таких пошуках краще орієнтуватися на жителів великих міст, адже в такому випадку у вас буде більше шансів потрапити на людину, яка погодиться на розрахунок в криптовалюта.

Ситуація з придбанням машин за BTC виглядає куди приємніше. Ви в будь-який момент можете зайти на сайт auto.drom.ru і знайти оголошення, в якому господар розглядає варіант продажу за кріптомонети. Як правило, такі оголошення виділяються серед інших. Наприклад, на головній фотографії написано, що можлива покупка за BTC. Деякі автори розміщують на фото машини монету криптовалюта. Іноді вирішити питання про покупку можна комбінованим способом: частина заплатити рублями, а частина — біткоіни. Майданчик auto.drom.ru хороша тим, що вона показує пропозиції з усіх міст Росії. Крім того, оголошення завжди містять найбільш важливу інформацію про авто: рік випуску, пробіг, тип трансмісії і так далі.

Оскільки придбання квартири або машини відноситься до розряду великих угод, при їх здійсненні необхідно дотримуватися максимальної обережності і враховувати деякі ризики:

 • суд може визнати договір купівлі / продажу недійсним, так як розрахунки біткоіни офіційно не дозволені;
 • після оплати господар може відмовитися передавати права на власність;
 • можна напоротися на шахрая (це стосується як продає, так і купує боку);
 • в майбутньому можуть виникнути проблеми з податковою службою.

Таким чином, краще поки не починати використовувати біткоіни при здійсненні великих угод (по крайней мере, при покупці квартир). Продаж машин за криптовалюта потихеньку налагоджується, але і ця сфера таїть в собі небезпеку. Навіть якщо тривала видобуток кріптомонет дозволила вам накопичити їх у великій кількості, краще проведіть обмін на фіатние гроші і тільки потім робіть покупку. Так ви максимально зменшите ризик і вбережете себе від проблем з податковою.

Як розплачуватися біткоіни за товари і послуги, що потрібно врахувати?

Передача мішечка з емблемою біткоіни

Щоб здійснити покупку, досить лише перевести Сатоши на біткоіни-адреса, який вам надасть інтернет-магазин або оффлайн-установа. Якщо ви купуєте товар вдома, то можна скористатися програмним клієнтом (Bitcoin Core, Electrum, mSigna). Якщо вам треба розплатитися на місці, то краще мати онлайн-гаманець (Blockchain, Cryptonator, Coin.Space) або повноцінний мобільний гаманець (Airbitz, ArcBit, Bither, BRD).

При оплаті товарів і послуг біткоіни необхідно враховувати кілька факторів:

 1. Гроші приходять на рахунок не відразу, тому вам треба залишати певний часовий запас, а не робити все в останній момент.
 2. Для здійснення переказів на невеликі суми краще користуватися централізованими сервісами (по типу blockchain.com). Майданчики такого роду зберігають приватні ключі користувачів на своєму сервері. Це дозволяє системі швидше проводити платіжні операції (досить лише поміняти інформацію в рахунку конкретної людини). Таким чином, вам не доведеться довго чекати підтвердження транзакції (що особливо важливо, якщо покупка відбувається в оффлайн-магазині).
 3. Рекомендується підвищувати суму комісійного збору, адже від неї безпосередньо залежить швидкість перекладу. Однак пам’ятайте, що таку можливість дають не всі гаманці.
 4. Просіть у одержувача підтвердження про те, що гроші прийшли на його гаманець. Більшою мірою це стосується оплати покупок в оффлайн-точках (барах, кав’ярнях). Так ви зможете уникнути проблем і непорозумінь.
 5. Пам’ятайте, що іноді транзакції біткоіни можуть зависати. Тому вам треба відслідковувати статус конкретного перекладу. Це можна робити на сервісі blockchain.com або chain.so. Щоб уникнути затримок і зависань рекомендується не економити на комісії. Чим вона більше, тим вище пріоритет транзакції і тим швидше її додадуть в новий блок.

Як шукати магазини, які беруть оплату біткоіни?

Карта з місцями, де приймають оплату біткоіни
Карта точок, які приймають біткоіни, на сервісі Coinmap

Неважко здогадатися, що нові точки, в яких можна розплачуватися біткоіни, з’являються мало не щодня. Щоб вам було простіше шукати відповідні магазини і стежити за появою нових закладів, ми рекомендуємо користуватися наступними платформами:

 1. Coinmap (coinmap.org) — це інтерактивна карта світу, на якій відображені всі магазини, що продають товари за BTC. На глобальній карті такі заклади показані у вигляді теплових сигнатур, але використовуючи наближення, можна дізнатися їх точну адресу (досить кликнути мишею на значок).
 2. SpendBitcoins (spendbitcoins.com) — ще один пошуковик, оформлений у вигляді інтерактивної карти. Поки що він поступається по наповненню попереднього ресурсу, але поступово його база розширюється. На жаль, на даний момент майданчик SpendBitcoins не містить відомостей щодо російських установ, які беруть криптовалюта. Але її вже можна використовувати для пошуку магазинів і сервісних центрів в Європі і США.

Окремо варто виділити онлайн-платформу coinatmradar.com. Цей сервіс не показує точки, де можна купити товари за біткоіни. Однак він відображає розташування біткоіни-банкоматів, щоб ви могли обміняти криптовалюта на фіатние гроші. Інтерактивна карта охоплює весь світ, включаючи Росію. Сайт стане в нагоді, якщо у вас з собою тільки монети BTC, але жоден магазин поблизу їх не приймає.

Ось ми і розглянули, де можна розплачуватися біткоіни на території РФ і як це робити. Як видно, в Росії поки не дуже багато закладів, які вітають розрахунок в криптовалюта (особливо якщо розглядати це питання в масштабах цілої країни). Але будемо сподіватися, що це лише початок, і коли уряд все ж таки зважиться легалізувати біткоіни і інші цифрові активи, левова частка магазинів, сервісних центрів і великих компаній нарешті схвалить прийом кріптовалютних платежів.

Відео про те, що можна купити за біткоіни в Москві:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector