Що вигідніше Майні — BTC або BCH (біткоіни або біткоіни Кеш)?

З ростом популярності біткоіни щороку збільшувалося число користувачів і кількість проведених транзакцій. На цьому тлі все помітнішою ставала головна проблема криптовалюта — обмежений розмір блоку, що становить 1 Мб. До 2017 року велися розмови про збільшення цього параметра, але далі пропозицій справа не доходила. Користувачі скаржилися на затримки в проведенні транзакцій, які часто затягувалися на добу, а то й кілька днів.

Пропонувалося багато рішень, одне з яких — підвищення комісії. Такий підхід вирішує проблему зі швидкістю операцій, але призводить до великих витрат учасників мережі. Тож не дивно, що поява ФОРКОМ біткоіни Кеш 1 серпня 2017 року підтримала більша частина кріптовалютного спільноти. При цьому користувачі BTC поділилися на дві групи — одні залишилися вірними Bitcoin, а інші перейшли на Bitcoin Cash. У чому особливості криптовалюта? Що вигідніше Майні — BTC або BTH? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Що краще Майні — BTC або BTH: характеристики

Значок Bitcoin навпаки емблеми Bitcoin Cash

Віртуальна монета біткоіни — першопроходець в сфері криптовалюта, тому з роками виявляється все більше її недоліків. До таких можна віднести слабкий рівень анонімності, погану масштабованість і інші. Незважаючи на ряд проблем, на 1 червня 2018 року Bitcoin утримує «пальму» лідерства і займає 1 місце серед усіх криптовалюта. На згадану дату його ціна становить 7,5 тисячі доларів, а розмір капіталізації — більш 128 мільярдів. Інвестори вірять в майбутнє криптовалюта і вкладають чималі гроші в покупку монет. Популярність Bitcoin підтверджується і Майнер — учасниками мережі, які купують Асіка для видобутку віртуальних грошей.

Курс біткоіни онлайн дивіться в графіку нижче:

Поява біткоіни Кеш 1 серпня 2017 року, як зазначалося раніше, викликане головною проблемою BTC — невеликим розміром блоку (1 Мб), що обмежує можливості учасників мережі і змушує довго чекати переказу коштів. У такій ситуації пропонувалося два шляхи — збільшити розмір блоку шляхом зняття ліміту або зберігати частину інформації поза вузлів ланцюга (технологія SegWit2X).

Обидва варіанти в підсумку були відкинуті. У першому випадку з’явився ризик витіснення простих Майнер з процесу видобутку BTC, що призвело б до централізації кріптовалютной мережі. Що стосується збільшення блоку до 2 Мб за допомогою SegWit2X, експерти вважали це тимчасовим рішенням, яке тільки відстрочить, але не вирішить проблему. В результаті роботи над SegWit2X були припинені, та 1 серпня 2017-го з’явився новий форк — біткоіни Кеш.

До його особливостей (на відміну від Bitcoin) варто віднести:

 1. Збільшення розміру блоку до 8 МБ (головна зміна).
 2. Додатковий захист від видалення даних.
 3. Зміна складності відбувається частіше, ніж раз в 2016 блоків (через кожні 6 елементів ланцюга). Завдяки цій особливості, при зниженні або зростанні хешрейта зміна складності відбувається без значних затримок.
 4. Оновлені правила консенсусу, вони сприяли підвищенню популярності криптовалюта.

На 1 червня 2018 року BTH займає 4 місце в ТОП-10 криптовалюта, має курсову ціну в 992 долара і капіталізацію 17 мільярдів доларів. Це означає, що біткоіни Кеш відстає за всіма параметрами від «батька». Але питання, що краще Майні — BTC або BTC тільки набирає актуальності. Зведемо параметри двох криптовалюта в таблицю (дані наведені на 1 червня 2018 року).

BitcoinBitcoin Cash
рік появиСічень 2009Август 2017
Тікер на біржіBTCBTH, BCC
алгоритм МайнінгSHA-256SHA-256
Розмір блоку1 Мб8 Мб
Середня комісія0,77 $0,095 $
перерахунок складностіРаз в 2016 блоківРаз в 6 блоків
складність4,3 ТХ / с558 ГХ / с
курсова ціна7500 $992 $
Загальна кількість емітованих монет17,054 млн.17,145 млн.

Що стосується інших важливих параметрів, таких як час створення блоку, розмір винагороди Майнер, протокол, гранична емісія та інші, вони ідентичні.

Що Майні — біткоіни або біткоіни Кеш: попередній аналіз

Монета Bitcoin і Bitcoin Cash на тлі комп'ютерного коду

При виборі криптовалюта для Майнінг важливо вивчити особливості кожної віртуальної монети і перспективи з позиції зростання курсової вартості, зміни якої складності та інших параметрів. Виділимо основні показники, які повинні бути проаналізовані Майнер:

 1. Алгоритм роботи. В обох віртуальних монетах (BTC і BCH) застосовується SHA-256. Перевага в тому, що при покупці ASIC-Майнера або потужностей на хмарному сервісі можна переходити між криптовалюта і Майн ті гроші, які на даний момент приносять більший дохід.
 2. Час перебування блока. Незважаючи на збільшення розміру блоку до 8 МБ, на створення вузла ланцюга у Майнер йде в середньому такий же час — близько 10 хвилин. На 1 червня 2018 року блок біткоіни формується в середньому за 8,47 хвилин, а біткоіни Кеш — за 10,2 хвилини.
 3. Розмір винагороди. Премія за видобуток нового блоку ідентична, як для BTC, так і для BTH. На червень 2018 року цей параметр становить 12,5 монет. Це означає, що видобуток біткоіни вигідніше через більшу вартості одного Коін (про це нижче).
 4. Складність. На 1 червня 2018 року цей параметр для біткоіни дорівнює 4,3 ТХ / с, а для біткоіни Кеша — 558 ГХ / с. Як зазначалося в таблиці, складність біткоіни змінюється з частотою раз в 2016 блоків, що призводить до затримок при різкій зміні хешрейта в мережі. Що стосується біткоіни Кеша, тут зміна складності відбувається частіше — через кожні 6 нових блоків. Так, якщо загальна потужність Майнінг зменшується, зниження складності для BCC почнеться швидше. Розглядаючи, що краще Майні — BTC або BCH, важливо врахувати параметр складності. Чим він нижчий, тим менше вимог до вживаного обладнання. Витрати на покупку пристроїв для Майнінг також знижуються.
 5. Курсова ціна. Що стосується вартості, лідером є біткоіни, курс якого в 7,5 разів вище, ніж у Bitcoin Cash. На 1 червня 2018 року параметр становить 988 і 7,5 тисячі доларів для BCH і BTC відповідно. Для Майнер цей показник важливий, адже від нього залежить загальний розмір заробітку. Що стосується ситуації з ціною в останні півроку, вона приблизно ідентична. Наприклад, ще 17 грудня 2017 року вартість біткоіни і біткоіни Кеша становили 19,4 і 1,83 тисячі доларів відповідно. Згодом обидві криптовалюта пережили корекцію, в результаті чого вартість монет опустилася до поточного рівня.
 6. Капіталізація. Цей показник говорить про популярність і активності застосування віртуальної валюти в кріптовалютном співтоваристві. Він розраховується шляхом множення загального числа здобутих коинов на поточну курсову ціну. На 1 червня 2018 року кількість монет BTC і BTH в зверненні приблизно однакове, але біткоіни Кеш програє в ціні. Це означає, що ринкова капіталізація останнього нижче. Ситуація може змінитися при підвищенні активності Майнер і зростанні вартості віртуальної валюти.

Підіб’ємо проміжний підсумок, що краще Майні — Bitcoin або Bitcoin Cash. На користь останнього говорить менша складність, що передбачає низькі вимоги до обладнання. З іншого боку, ціна біткоіни вище, тому навіть при меншій кількості здобутих монет прибуток Майнера більше. Щоб дати точну відповідь, потрібні розрахунки для різних видів устаткування.

Що вигідніше Майні — біткоіни або біткоіни Кеш: розрахунки

Відділення Bitcoin Cash від Bitcoin

Щоб відповісти на питання про вигоду Майнінг, важливо зробити розрахунки для різних типів обладнання.

CPU

Майнінг на процесорі — напрямок, що припускає застосування CPU для отримання монет. У випадку з біткоіни цей напрям мало сенс до 2011 року, поки видобуток криптовалюта не стала популярним явищем. З ростом числа Майнер і підвищенням складності центральні процесори перестали справлятися зі складністю, а витрати на електрику в десятки разів перекривали прибуток Майнера. Навіть нові процесори Intel і AMD видають не більше 30-40 МХ / с. Такого хешрейта недостатньо для отримання навіть незначної прибутку. Майнер тільки втрачає час і гроші.

Уже в перший місяць появи біткоіни Кеш складність криптовалюта становила понад 100 ГХ / с, тому Майнер не використали CPU для видобутку нових монет. У хід пішли ферми на GPU і Асіка, про які піде мова нижче.

GPU

Як тільки епоха процесорів завершилася, на зміну прийшли відеокарти. Вони були ефективні при видобутку біткоіни до початку 2014 року. Після появи Асіка перед Майнер став вибір — збирати більш потужні ферми на GPU з установкою від 4 відеокарт і більш або купувати нові ASIC-Майнер. Якщо говорити про біткоіни Кеш, перший час монети добувалися за допомогою ферм на графічних процесорах, але з часом цей метод перестав давати результати.

На 1 червня 2018 року видобуток віртуальних монет BTC і BTH за допомогою GPU безглузда. Причина — швидкий приріст складності. Як зазначалося, обидві криптовалюта працюють на загальний алгоритм SHA-256. Якщо зібрати ферму на популярній відеокарти Nvidia GeForce GTX 1080Ti і встановити в ній 10 «планок», загальний хешрейт не перевищить 14 гігахешей в секунду.

Якщо розрахувати прибуток Майнінг для BTC, вона складе всього 20 центів на місяць. З цієї суми необхідно відняти витрати на оплату електроенергії. Якщо врахувати, що ферма для видобутку криптовалюта споживає від 2 МВт на місяць, витрати на світло складуть від 20-30 доларів на місяць (в залежності від тарифу на електроенергію в регіоні Майнера). Розрахунки для біткоіни Кеш (при використанні аналогічного обладнання) показують, що місячний прибуток (без урахування витрат на світло) складе всього 19 центів. Так що говорити про рентабельність такого заробітку не доводиться.

ASIC-Майнер

Залишається єдиний спосіб видобутку біткоіни і біткоіни Кеш (якщо використовувати своє обладнання) — застосування Асіка. Апарати складаються з плат з встановленими на них чіпами, блоку живлення, спеціальних роз’ємів і вентиляторів для охолодження. Особливість пристроїв в тому, що вони створюються спеціально для видобутку криптовалюта, що й обумовлює їх ефективність в процесі Майнінг.

Зробимо розрахунок прибутку для двох популярних Асіка:

 1. Bitmain Antminer S9i — новий майнер, який має продуктивність в 14 ТХ / с. За заявою компанії-виробника, пристрій споживає 1,32 кВт. На 1 червня 2018 року його ціна становить 752 долара. Якщо робити розрахунок для біткоіни, місячний дохід дорівнює 187 доларів. Якщо Майні біткоіни Кеш, дохід складе 195 доларів. З наведених доходів варто відняти витрати на електрику. В місяць цей майнер споживає 950 кВтг.
 2. AvalonMiner 841. Цей Асік на офіційному сайті виставлено за ціною 1120 доларів (на 1 червня 2018 року). Його продуктивність дорівнює 13 ТХ / с, а потужність 1,29 кВт. Потенційний заробіток в місяць для біткоіни становить 174 долара, а для біткоіни Кеш — 181 долар. Як і в попередньому випадку з отриманої цифри потрібно відняти витрати на електрику. Якщо врахувати, що майнер працює цілодобово, місячне споживання складе 928 кВтг.

Хмарний майнінг

При порівнянні двох криптовалюта варто розрахувати прибутковість хмарних сервісів. Тут учасник не витрачає гроші на обладнання і його налагодження, а також оплату за електроенергію. Всі витрати, пов’язані з купівлею і підтримкою пристроїв в працездатному стані лягають на плечі спеціальної організації. Майнер залишається прийняти рішення про покупки потужності і внести платіж.

Для прикладу розглянемо сервіс HashFlare.io. Це надійна платформа для хмарного Майнінг. Тут 10 ГХ / с обходиться в суму 0,8 $, а тариф за обслуговування становить 0,0035 $ за 10 ГХ / с на добу. Наприклад, якщо майнер купує 10 ТХ / с потужності, він оплачує 800 доларів. З таким хешрейтом можна заробити 134 $ в місяць при Майнінг Bitcoin і 139 $ щомісяця при видобутку Bitcoin Cash. З отриманого прибутку необхідно відняти витрати на обслуговування. Якщо виходить з купленої потужності, це 105 доларів на місяць. Виходить, що чистий дохід складе 29 і 35 доларів відповідно.

Вплив на ціну

Після проведених розрахунків стає ясно, що заробіток Майнера при видобутку BTC або BTH майже ідентичний. Ось чому при виборі варіанту, що краще Майні — біткоіни або біткоіни Кеш, важливо відштовхуватися немає від прибутку, а аналізувати майбутні перспективи криптовалюта. Багато експертів схиляються до думки, що через обмежений розміру блоку дні Bitcoin полічені, а ось Bitcoin Cash в найближчому майбутньому може показати значне зростання.

При цьому важливо врахувати, що на підсумкову прибуток впливає ряд параметрів:

 1. Складність мережі. Чим вище хешрейт в системі, тим важче здобувати віртуальну валюту. На даному етапі цей параметр більше у Bitcoin, але при зростанні популярності Bitcoin Cash ситуація може змінитися.
 2. Вартість. Від курсової ціни залежить прибуток Майнера. Тут лідером є Bitcoin, ціна якого майже в 8 разів більше, ніж його ФОРКОМ. При розрахунку прибутку варто враховувати тенденції ринку і можливі зміни вартості криптовалюта.
 3. Витрати на електрику. Як зазначалося, місячне споживання ферм на GPU і Асіка становить від 0,8-1 МВт і вище. Сумарні витрати залежать від вартості 1 кВтг в регіоні, де проживає майнер.
 4. Комісія пулу. Майнінг за допомогою Асіка має на увазі підключення до пулу, який бере комісійний платіж. Залежно від типу винагороди, він може становити від 1 до 5% (в середньому).
 5. Ціна обладнання. З підвищенням попиту на Майнінг збільшується і вартість пристроїв, застосовуваних для видобутку BTC і BTH. Зробити покупку на офіційному сайті вдається рідко через швидкого розпродажу наявного обладнання. При покупці Асіка у перекупників доводиться переплачувати.

В цілому, біткоіни Кеш має кращі перспективи для зростання. Віртуальна монета має всі властивості, необхідні для сучасної криптовалюта — великим розміром блоку, кращої швидкістю транзакцій, високим рівнем захищеності та можливістю Майнінг. Що стосується прибутку, на 1 червня 2018 року особливої ​​різниці, що добувати немає. Ось чому при виборі криптовалюта важливо орієнтуватися на довгострокові цілі. Якщо мова йде про Майнінг з метою зберігання монет у гаманці, цікавіше виглядає варіант з біткоіни Кеш. Але списувати з рахунків Bitcoin також не варто. У короткостроковій перспективі він здатний показати хороший зростання. Що буде через 1-2 роки і більше — передбачити поки що важко.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector