Де і як зберігати Лайткоіни: кращі Litecoin-гаманці

2017 рік став визначальним для криптовалюта Лайткоін. У квітні з’явився алгоритм SegWit, який підвищив пропускну здатність віртуальних монет, а до кінця року вартість Litecoin досягла 250 доларів США. На цьому тлі валюта зацікавила багатьох інвесторів і Майнер, які розраховують на подальше зростання вартості Лайткоіна. Нижче розглянемо, де зберігати Litecoin, щоб забезпечити йому найбільшу безпеку, які гаманці існують, в чому їх особливості, і якому віддати перевагу.

Як зберігати Litecoin на комп’ютері — програмні гаманці

Програмний гаманець Лайтконов Electrum LTC

Зберігання віртуальної валюти на комп’ютері — зручне рішення, що має на увазі скачування і використання безкоштовної програми. Сьогодні виділяється кілька надійних гаманців:

 1. Electrum LTC — програма для комп’ютера, що дозволяє зберігати Лайткоіни у себе на ПК. Її переваги в зручному і легкому для розуміння інтерфейсі, а також в доступності для всіх користувачів. Тут не потрібно качати весь ланцюжок блоків, а також очікувати синхронізації з Мережею протягом 20 і більше годин. Крім того, не потрібно 100 Гб і більше вільної пам’яті для зберігання блокчейна. Завдяки цьому Electrum LTC відрізняється швидкодією навіть на «слабких» комп’ютерах і ноутбуках. Програма працює на операційних системах Windows, Linux, Mac та інших. Російськомовний інтерфейс відсутній.
 2. Litecoin Core. На питання, де зберігати Лайткоіни, експерти часто рекомендують програму, доступну для скачування на офіційному сайті. Вона надійна і зручна в користуванні. Недолік у тому, що власнику криптовалюта доведеться чекати синхронізації з Мережею і завантажувати на комп’ютер блокчейн за всю історію існування Litecoin, а це близько 100 Гб інформації. Особисті ключі користувача знаходяться на його ПК і надійно захищені від зловмисників. Гаманець Litecoin Core працює на багатьох операційних системах, а кращий спосіб завантажити його — відвідати офіційний сайт.
 3. Exodus — мультивалютне сховище, призначене для восьми різних віртуальних монет (в тому числі Лайткоіна). Гаманець відрізняється зручним і продуманим інтерфейсом, високим рівнем безпеки і надійністю. Розробники передбачили можливість відновлення, що дозволяє повернути гроші в разі крадіжки зловмисниками. Для цього потрібно задати і запам’ятати дванадцять слів. У програмі передбачений конвертер, що дозволяє зберігати кілька віртуальних монет і проводити обмін з однієї криптовалюта на іншу між гаманцями. Гаманець Exodus працює на трьох операційних системах — Windows (від 7 версії), Linux і Mac (від 10.9 і більше).
 4. Jaxx — універсальний гаманець для зберігання Litecoin, який випускається в мобільній і комп’ютерної версії. Як і в попередньому випадку, творці передбачили опцію відновлення. Наявних інструментів вистачає користувачеві, щоб зі зручністю управляти особистими ключами, завантажувати або завантажувати їх в будь-який час. У програмі передбачений вбудований обмінний пункт, що підвищує інтерес користувачів до цього гаманця. У ньому можна зберігати до 13 видів віртуальних монет, в тому числі Лайткоін і біткоіни.

Щоб створити «холодний» гаманець на комп’ютері, варто зробити наступне (на прикладі Litecoin Core):

 1. Викачуємо програму для зберігання криптовалюта (наприклад, з офіційного сайту — Litecoin.org).
 2. Вибираємо відповідну «операційну», яка встановлена ​​на ПК.
 3. Проводимо стандартні дії по інсталяції програми.
 4. Чекаємо завантаження гаманця на комп’ютер і синхронізації з мережею (на це йде до двадцяти годин).
 5. Тиснемо на кнопку «Отримати» і запитуємо платіж для уточнення номера сховища.

Переваги програмного Litecoin-гаманця на комп’ютері:

 • Високий рівень безпеки.
 • Легкість скачування і установки.

мінуси:

 • Тривала синхронізація.
 • Високі вимоги до обсягу вільного місця.
 • Ризик втрати грошей у разі пошкодження жорсткого диска ПК.

Кращі Litecoin-гаманці на телефон

Логотип Лайткоін на екрані смартфона

Розглядаючи варіанти, як зберігати Лайткоін, варто виділити сховища для смартфонів — спеціальні програми, призначені для мобільних пристроїв і виконують основний набір функцій, спрямованих на захист криптовалюта. Виділимо затребувані гаманці:

 1. LoafWallet — віртуальний гаманець, створений розробником Litecoin Чарльзом Лі. Де зберігати Лайткоіни безпечніше, якщо не в гаманці, розробленому творцем самої криптовалюта? Він доступний тільки для роботи на iPhone і підходить для операційної системи iOS. Як і у самій криптовалюта, тут передбачений відкритий вихідний хід. Є функція відновлення віртуальних грошей (застосовується фраза-ключ, що складається з дванадцяти слів). Передбачено російськомовний інтерфейс.
 2. Coinomi — гаманець, який створений спеціально під Android. Згодом розробники обіцяють програму під iOS. Сховище передбачено для біткоіни, а також інших віртуальних валют, Лайткоіна в тому числі. Особисті ключі надійно зберігаються на смартфоні і зашифровані. У програмі реалізований сервіс ShapeShift, що дозволяє виробляти обмінні транзакції усередині гаманця. Є можливість створювати резервну копію з найбільш важливою інформацією для зберігання в окремому місці. Російська мова не передбачений.

Для телефонів доступна і офіційна версія програми Litecoin Core, яку можна завантажити на офіційному сайті. Інсталяція софта на телефон проходить за алгоритмом, який описаний вище. Різниця в тому, що в процесі установки варто вибрати відповідну операційну систему (наприклад, Андроїд).

плюси:

 • Зручність користування.
 • Доступність грошей в будь-який момент.

Недолік в ризик залишитися без грошей, якщо телефон загубиться або його зламають.

Як зберігати Лайткоіни на паперовому гаманці?

монетка Лайткоін

Паперове сховище для Лайткоін — спеціальний документ, який формується і друкується на звичайному аркуші паперу. Усередині такого гаманця містяться обидва ключа (особистий і громадський). Для надійності вони можуть кодуватися за допомогою QR-коду, що підвищує швидкість проведення транзакцій. Цей спосіб зберігання криптовалюта називають найбільш надійним варіантом. Більш того — він безкоштовний. Все, що потрібно — купити листи для принтера.

Паперовий гаманець для валюти LTC створюється за наступним алгоритмом:

 • Заходимо на LiteAddress.org.
 • Генеруємо адреса криптовалюта.
 • У лівій стороні екрану копіюємо адресу гаманця, а праворуч — закритий ключ.
 • Роздруковуємо інформацію.

переваги:

 • Максимальна безпека для криптовалюта.
 • Легкість створення.

Недолік лише в ризику втрати грошей при крадіжці або пошкодженні паперового гаманця.

Сьогодні все більш затребувані паперові гаманці в формі кредитки (Crypto Coin Wallet Cards). Крім того, деякі фірми за кордоном продають реальні голограми Litecoin. На питання: де зберігати Лайткоіни найбезпечніше, відповідь однозначна — паперовий гаманець.

Де зберігати Litecoin онлайн?

Онлайн-гаманець Лайткоінов - Кріптонатор

Власники криптовалюта часто вибирають ще один варіант зберігання — на спеціальних майданчиках в Мережі (онлайн). Виділимо варіанти:

 • Кріптонатор — популярна платформа для зберігання віртуальних грошей, що дозволяє управляти криптовалюта з будь-якої точки планети через телефон або комп’ютер. Сервіс має високий рівень безпеки і дозволяє виробляти обмінні операції прямо всередині гаманця.
 • EXMO — майданчик, яка одночасно виконує функцію біржі і онлайн-гаманця для різних криптовалюта (Лайткоіна в тому числі). Плюси полягають в зручному інтерфейсі, надійності, легкості проведення транзакцій і обмінних операцій. Тут можна не тільки зберігати криптовалюта, а й примножувати капітал.

Розглянемо алгоритм створення гаманця на прикладі сайту ru.cryptonator.com:

 1. Переходимо на офіційний сайт і тиснемо на кнопку реєстрації.
 2. Вказуємо e-mail, пароль і йдемо по лінку відкриття рахунку.
 3. Входимо в поштову скриньку і підтверджуємо його шляхом переходу за посиланням.
 4. Заходимо в кабінет, визначаємося з криптовалюта і відкриваємо рахунок.
 5. Копіюємо адресу гаманця і користуємося ним.

переваги:

 • Доступність грошей в будь-якій країні.
 • Відсутність додаткового завантаження ПК зайвою інформацією.

Недолік у тому, що гроші знаходяться в руках сторонніх осіб, тому їх збереження не залежить від власника.

Апаратні гаманці для зберігання Litecoin

Апаратний гаманець Лайткоінов - Ledger Nano S

Якщо ви всерйоз задумалися над безпекою криптовалюта і шукаєте варіант, як зберігати Litecoin «при собі», варто вибрати апаратний гаманець. Це спеціальний пристрій, призначений для зберігання віртуальних грошей. Мінус в тому, що для покупки такого пристрою доведеться витратити певну суму.

Популярні апаратні Litecoin-гаманці:

 1. Ledger Nano S — прилад, який зовні виглядає, як простий накопичувач. На передній частині пристрою передбачений екран для більш зручного користування. Якщо людина випадково втратить пристрій, наявні кошти легко відновити — для цього застосовується кодова фраза. Мінус в тому, що меню девайса повністю англійською, тому для налаштування пристрою потрібно використовувати комп’ютер. При бажанні, на Ledger Nano S можна відновити старий або створити новий гаманець. Ціна — від 4 тисяч рублів.
 2. Trezor — надійне оффлайн-сховище, яке не пов’язане з Інтернетом і забезпечує надійне зберігання Лайткоінов. Секретні ключі зберігаються в пам’яті приладу і недоступні для зловмисників. Особливість Trezor — можливість зберігання кількох типів віртуальних валют, установка PIN-коду для додаткового захисту. При первинній настройці краще скористатися ноутбуком або ПК. Вартість — від 7 тисяч рублів.
 3. KeepKey — апаратний гаманець, який з’явився порівняно недавно і ще не встиг заробити собі репутацію. Його плюси — в порівняно низькою ціною (від 5,5 тисячі рублів), якісному екрані і корпусі, а також надійному захисті від зовнішніх впливів. Тут можна зберігати різні криптовалюта — Ефіріум, Лайткоін, біткоіни і інші. Для проведення операції одним натисканням команду на дисплеї пристрій. Російська мова відсутня.

Переваги апаратних гаманців для зберігання Litecoin:

 • Можливість зберігання грошей при собі.
 • Високий рівень надійності.
 • Зручність користування.
 • Можливість швидкого відновлення доступу до грошей.

Недолік — порівняно висока ціна.

Головні вимоги для безпечного зберігання Лайткоінов

Монетка Лайткоін і замок

Перед установкою або купівлею гаманця для зберігання Litecoin варто врахувати наступні заходи:

 1. Передача приватного ключа кому-небудь виключена.
 2. Для отримання доступу до програм рекомендується застосовувати паролі.
 3. Робіть резервні копії ключів, і тримайте їх окремо від ПК.
 4. Оновлюйте програми самого програми та пристрої, на якому воно встановлено.
 5. Активуйте 2-факторну аутентифікацію (при наявності такої функції).
 6. Заборонено інсталяція підозрілих програм на ПК (шкідливі програми здатні сканувати гаманці).
 7. Перед відправкою перевірте правильність введення адреси.
 8. Ставте складні паролі з різним регістром, цифрами і символами.

Де зберігати Лайткоіни найбезпечніше — висновки

Гроші, Лайткоін і замок

Для короткочасного зберігання невеликих сум підходять онлайн-гаманці. Якщо людина планує інвестувати гроші в криптовалюта Лайткоін і утримувати її тривалий час, варто віддати перевагу гаманцям на ПК, апаратним або паперовим сховищ. Крім того, не рекомендується зберігати Латкоіни в одному місці — краще розподілити їх по декількох додатків. Наприклад, частина грошей для проведення операцій і торгів тримати на онлайн-гаманці, а основну суму — в апаратній або паперовому сховище. І головне — чи варто дотримуватись рекомендацій безпечного зберігання криптовалюта, про які згадувалося в статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector