Як дізнатися номер гаманця — Litecoin-адреса?

Швидкозростаюча популярність криптовалюта привела до того, що багато хто купує її, не завжди до кінця розуміючи суть і особливості використання. Щоб не втратити свої заощадження і правильно користуватися віртуальними грошима, потрібно в першу чергу розуміти, де і як її зберігати. Однак, багато, навіть створивши кріптовалютное сховище, задаються питанням, як дізнатися номер гаманця Litecoin, щоб вивести зароблені монети і побачити їх реальне втілення в фіатних грошах?

Питання це спочатку неправильний, тому що не існує номера гаманця, як в електронних платіжних системах, якими багато хто вже звикли користуватися. У криптосистеме є адреса, на який вам приходять Лайткоіни. Гаманець — це свого роду браузер для управління кріптомонетамі: введення, виведення, перегляду транзакцій, генерування адрес біткоіни, Лайткоіна і інших популярних монет. Для спрощення розуміння порівняємо Лайткоін-адреса з адресою, наприклад, електронної пошти. Ви чекаєте листи на пошту, яку заздалегідь послали відправнику. А побачити свою адресу електронної пошти ви можете в браузері, за допомогою якого вам зручно працювати в інтернеті.

Приблизно те ж саме відбувається з кріптовалютним гаманцем. В інтерфейсі його програми ви можете побачити свої адреси (їх може бути скільки завгодно) і послати їх тій людині, яка збирається вам відправити монети. Тут же ви можете проконтролювати, скільки у вас є діючих адрес і скільки на них Лайткоінов і інший крипти.

Як виглядає Лайткоін-адреса?

Вказівка ​​на адресу гаманця Лайткоін
Розташування публічної адреси гаманця Litecoin

Це набір випадково згенерували символів, латинських букв і цифр. Він індивідуальний і неповторний. До кожного адресою також генерується приватний ключ, який «відкриває» його замок. У програмі Лайткоін-гаманця зберігаються і адреси, і приватні ключі до них.

Коли ви заходите в гаманець за допомогою логіна і пароля або двофакторної аутентифікації (з використанням мобільного додатка), вам уже не потрібно думати про приватних ключах, оскільки вони автоматично зберігаються в файлах програми. Вам достатньо того, що ви змогли зайти в сам гаманець. Лайткоін-адреса включає в себе до 34 символів. Заборонені до використання число 0 і латинські букви O, I. Регістр використовується і верхній і нижній. До адреси зазвичай додається QR-код у вигляді криптограми, з якої в ряді випадків працювати набагато зручніше. До того ж, QR-код анонімний і відстежити по ньому одержувача вкрай складно.

Таким же чином, як і адреса, генерується приватний ключ до нього, тільки символів в ньому більше. Замість довгого коду може також використовуватися QR-код. Якщо вам потрібно надіслати комусь Лайткоін-адреса, щоб вам відправили монети, краще його копіювати, бо ввести вручну таку кількість символів з урахуванням регістра вкрай складно. Імовірність помилки висока. Власне, для цього і придуманий QR-код, але для його зчитування потрібно відповідну програму. QR-код зручно використовувати на мобільних пристроях або в апаратних гаманцях. Таким чином, вам не потрібно дізнаватися номер гаманця Litecoin, оскільки це не зовсім коректне назву адреси, на який будуть відправлені гроші.

Найменша помилка в символах призведе до того, що гроші просто пропадуть, бо транзакції з криптовалюта незворотні. Ось чому вкрай важливо уважно писати адресу, а краще копіювати щоб уникнути помилки.

Як дізнатися номер в офіційному гаманці Лайткоін?

Вікно гаманця Litecoin Core
Меню гаманця Litecoin Core

Якщо ви вже створювали гаманець на сайті litecoin.org, в ньому ви легко можете відстежити вже існуючі адреси та згенерувати нові. Так виглядає офіційний Litecoin Core гаманець після скачування і установки на комп’ютер.

Щоб дізнатися вже існуючу адресу, потрібно зайти у вкладку «Файл» і вибрати пункт «Адреси отримання».

Контекстне меню вкладки
Наведення курсору на пункт «Адреси отримання» в гаманці Litecoin Core

З’явиться вікно з адресою, який ви можете скопіювати і вставити потім на обмінному сайті або відправити того, хто вам пошле монети.

Вікно з Лайткоін-адресою
Наведення курсору на адресу Лайткоін гаманця

Як дізнатися адресу в гаманці Cryptonator?

Сторінка гаманця Cryptonator
Кнопка, що дозволяє згенерувати Лайткоін-адреса в гаманці Cryptonator

Оскільки кріптовалютних сховищ існує багато і всі вони мають свій власний інтерфейс, ми не зможемо в рамках статті розповісти, як дізнатися номер гаманця Лайткоін (адреса для отримання грошей) на кожному сервісі. Розглянемо для прикладу один популярний мультивалютний гаманець Cryptonator. Він має російськомовний інтерфейс, розібратися легко.

Щоб дізнатися адресу, потрібно зайти на вкладку «Баланс» пункту меню «Мій рахунок». Відкриється сторінка з гаманцями, які ви відкривали і кількістю грошей на них. Далі у вікні контекстного меню вибираємо пункт «Показати мої адреси» або «Створити нову адресу». І в тому, і в іншому випадку, ви можете використовувати згенерований адреса для отримання грошей.

Є гаманці, які для кожної транзакції генерують нову адресу. Є такі, що підтримують певну кількість адрес. І там, і там можна задати опцію постійної адреси і весь час використовувати тільки його.

Генератор Лайткоін-адрес

Запущений генератор Лайткоін-адреси
Процес генерації нового Лайткоін-адреси в онлайн режимі

Якщо ви не заводили Лайткоін гаманець, і у вас немає готового адреси, а часу займатися реєстрацією і скачуванням немає, ви можете скористатися сервісом генерації Лайткоін-адрес. Протягом 3 хвилин у вас буде адреса, який ви зможете використовувати для отримання монет, але згодом все одно потрібно буде завести гаманець, щоб розпоряджатися своїми кріптомонетамі.

Для швидкої генерації Лайткоін-адреси потрібно зайти на сайт liteaddress.org. Адреса починає генеруватися відразу автоматично, а вам потрібно лише поводити курсором по екрану в довільному порядку.

На цьому ж сайті можна згенерувати відразу кілька адрес або вибрати варіант для паперового зберігання — ви отримаєте три рядки з адресою та приватним ключем. Їх потрібно вкрай уважно переписати на папір або роздрукувати і зберігати в надійному місці.

Вікно з адресами трьох Лайткоін гаманців
Три рядки з публічними адресами і приватними ключами Лайткоін гаманців

Як ви вже зрозуміли, гаманця досить одного для управління криптовалюта, а адрес, на яких вона зберігається, може бути скільки завгодно. Тому, якщо ви під час чергової транзакції побачили нову адресу, лякатися не потрібно. А питання, як дізнатися свій гаманець Litecoin, правильніше було б сформулювати «як дізнатися Лайткоін-адреса». Для простоти розуміння можна було б ще порівняти гаманець зі зв’язкою ключів — кожен з них відкриває кімнату, в якій зберігається криптовалюта. У той час як адреси — це номери цих самих кімнат.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector