Хардфорк Litecoin — що це, причини та підготовка

Хардфорк Litecoin — це процес, що має на увазі внесення правок в програмний код з наступною зміною блокової структури або застосуванням раніше неприпустимих блоків, а точніше — внесення правок до протоколу Лайткоіна. Приклад хардфорка чітко простежується в мережі криптовалюта біткоіни, яка до початку 2018 року «пережила» близько десятка відгалужень. Найбільш популярні — Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Super Bitcoin і інші. У мережі Лайткоіна «жорстких відгалужень» ще не було.

Що таке хардфорк Лайткоіна?

Лайткоін і дві вилки

Хардфорк — розгалуження ланцюга blockchain, що має безповоротний характер. Воно відбувається в разі, коли необновлённие елементи ланцюга не здатні перевіряти блоки, сформовані новими вузлами, що працюють за іншими правилами. Іншими словами, хардфорк — це повне видалення або підміна чинного консенсусу. Колишні правила втрачають актуальність і повністю оновлюються. У разі хардфорка Litecoin користувачі змушені качати і використовувати нове ПЗ.

Причини хардфорка Litecoin

монетки Лайткоіна

Розгалуження ланцюга, зване хардфорком, можливо з кількох причин:

  1. Бажання створити нову мережу. Наприклад, в кріптосообществе давно обговорюється варіант створення мережі, яка об’єднує в собі переваги Лайткоіна і Ethereum.
  2. Внесення змін до діючих правил консенсусу, які не влаштовують розробника і користувачів.

Наприклад, останні зміни в мережі біткоіни спрямовані на збільшення розміру блоку і пропускної здатності (підвищення числа транзакцій). У мережі Litecoin в цьому немає необхідності.

Особливості підготовки до хардфорку Лайткоіна

Знак розгалуження дороги

Хардфорк Лайткоіна може мати ряд наслідків, аж до втрати наявної криптовалюта. Щоб уникнути проблем, варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • Переводимо гроші на «холодний» гаманець, який не пов’язаний з Інтернетом і знаходиться під повним контролем власника.
  • Перевіряємо наявність доступу до особистих ключів.
  • Чи не поспішаємо витрачати гроші або переводити їх в іншу криптовалюта. Згодом на біржах з’являються інструкції, як діяти далі.

Розпізнати новий хардфорк можна по збільшенню заяв щодо майбутніх нововведень, стосовно них біржових майданчиків, Майнер і звичайних користувачів. Можливе підвищення волатильності курсу криптовалюта.

За заявою експертів, хардфорк Лайткоіна може відбутися в будь-який час, але ймовірність цього низька. Причина в наявності недавнього софтфорка ( «м’якого розгалуження») шляхом впровадження алгоритму SegWit. З його допомогою вдалося вирішити головні завдання — збільшити розмір блоку і пропускну здатність без зміни правил консенсусу в мережі.

Якщо говорити в загальному, хардфорк не приносить користь криптовалюта. Його головний мінус — підрив довіри до вже існуючої віртуальної монеті і ризик падіння її курсу.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector