Де зберігати біткоіни безпечно і найкраще

Привіт, шановні читачі. Багатьох новачків, які роблять свої перші кроки в світі криптовалюта, цікавить, де зберігати біткойнов найкраще і які запобіжні заходи слід дотримуватися.

Для зберігання цифрових грошей існують спеціальні гаманці, які містять секретні ключі для доступу до біткойнов адресою, на якому і зберігаються монети. Вони бувають різних типів і призначені для різних видів пристроїв. Але питання безпеки є актуальним, незалежно від типу вибраного гаманця.

Що таке біткоіни гаманець?

Bitcoin — це свого роду сучасний еквівалент готівки, який поступово починає отримувати широке поширення. У деяких країнах криптовалюта вже отримала легальну основу і приймається в якості засобів оплати за різні товари і послуги.

Крім розуміння того, як функціонує біткоіни, як він видобувається і як купити цю монету, слід знати і способи її зберігання. Традиційні готівку ми зберігаємо в гаманці, і в разі з біткойнов надходити доводиться аналогічним чином, за винятком того, що такий гаманець представляє собою спеціальне програмне забезпечення.

Щоб бути абсолютно точним слід зазначити, що з технічної точки зору біткойнов ніде не зберігаються. Те, що знаходиться на руках у власника — це захищені цифрові ключі, які використовуються для доступу до адресами криптовалюта і цифрових підписів для здійснення транзакцій. Саме ця інформація і зберігається в гаманці.

Такі цифрові гаманці бувають різних типів. На 2017 рік існує п’ять основних видів гаманців: для ПК, мобільні, онлайнові, апаратні і паперові. Їх вибір цілком залежить від особистих переваг кожного користувача.

Біткоіни гаманці для комп’ютера

Цей вид гаманців підрозділяється на два підтипу: «товсті» і «тонкі». Перший вимагає скачування всього ланцюжка блоків і регулярного її поновлення. Другі можуть обходитися без цієї процедури, але мають набагато менший рівень безпеки, так як отримують всю необхідну інформацію зі сторонніх ресурсів. По суті, їм доводиться довіряти в цьому процесі третій стороні.

У числі популярних «тонких» варто відзначити Electrum, MultiBit і DarkWallet. MultiBit доступний не тільки для Windows, але також і для Mac OSX і Linux.

Створення та відновлення Electrum засноване на що складається з 12 слів спеціальної фразі ( «seed»). Її слід зберігати в надійному місці. Цей тип блокування захищає користувачів від будь-якого роду неприємностей у вигляді проблем з жорстким диском, збоїв обладнання і т.д.

DarkWallet використовує легкий плагін для браузера, через який надає доступ до різних сервісів, включаючи мікшування монет.

Hive працює на OS X і володіє деякими унікальними функціями, включаючи магазин додатків, який безпосередньо підключається до мережі блокчейн.

Як приклад «товстого» гаманця можна привести оригінальний біткойнов клієнт (Bitcoin Core). На додаток до ретрансляції транзакцій в мережі його програмне забезпечення також дозволяє створювати адреси для відправки та отримання віртуальної валюти і зберігати секретні ключі для кожного з них.

Є й інші гаманці для ПК з різними функціями. Деякі з них призначені для підвищення безпеки, такі як Armory. Інші зосереджені виключно на підвищенні анонімності.

Мобільні біткоіни гаманці

Гаманці для комп’ютера не завжди зручні, якщо потрібно здійснити оплату не в інтернеті, а в звичайному магазині. У Росії поки оплата криптовалюта не настільки поширена, але в таких країнах, як Японія це вже стає звичайною справою. В цьому випадку не обійтися без спеціального мобільного додатку. Воно легко встановлюється на смартфоні, дозволяє зберігати ключі для біткоіни адрес і робить можливим оплату безпосередньо з гаджета.

У деяких випадках можливе навіть використання функції комунікації ближнього поля зв’язку (NFC) смартфона, що дозволяє підключати мобільний пристрій до зчитувача і оплачувати покупки монетами без необхідності введення будь-якої інформації.

Однією із загальних рис мобільних гаманців є те, що вони не представляють собою повнофункціональні ( «товсті») клієнти Bitcoin, що вимагають завантаження всієї блок-ланцюжка, яка постійно зростає. Це було б незручно для смартфонів, яким просто не вистачило б пам’яті для цього.

Замість цього подібні мобільні клієнти часто розробляються з системою спрощеної перевірки платежів (SPV). Вони завантажують невелику частину блокової ланцюга і покладаються на довірені вузли блокчейна для гарантованого отримання правильних даних.

Приклади мобільних гаманців на Android:

 • Xapo;
 • Bitcoin wallet;
 • Blockchain;
 • Mycelium;
 • Hive Bitcoin Litecoin Wallet;
 • Electrum;

Біткоіни-гаманці для iOS-пристроїв:

 • Hive Bitcoin Litecoin Wallet;
 • Blockchain;
 • GreenAdress;
 • Copay;
 • Coin Pocket;
 • BitWallet;
 • breadWallet;

Існують і інші типи гаманців, які можна використовувати на мобільних пристроях, наприклад, гаманець на основі браузера CoinPunk. Ще один незвичайний варіант — Aegis Bitcoin, який підтримує смарт-карти Android.

Онлайнові біткоіни гаманці

Цей тип гаманців зберігає особисті ключі користувачів в інтернеті. Вони розміщуються на сервері, який контролюється третіми особами. Існує кілька таких сервісів, частина з яких пов’язана з гаманцями для мобільних пристроїв і ПК. Це дозволяє реплицировать адреси між різними пристроями одного власника.

Одним з їхніх переваг є наявність до них доступу з будь-якого місця, де є доступ в інтернет, незалежно від використовуваного пристрою. Проте, у них також є один головний недолік. Такі сайти можуть піддаватися атакам хакерів, що потенційно може призвести до втрати особистих ключів і втрати контролю над збереженими на гаманці монетами. Тому не рекомендується використовувати їх для зберігання великих сум в криптовалюта. Це не безпечно. Краще використовувати їх для різного роду регулярних платежів і разових покупок в глобальній мережі.

Coinbase дозволяє управляти своїми біткоіни з будь-якої точки світу. Користувачі в США і Європі можуть навіть купувати монети через вбудований сервіс обміну.

Circle пропонує користувачам по всьому світу можливість зберігати, відправляти, отримувати і купувати цифрові гроші. В даний час тільки громадяни США здатні прикріплювати до цього гаманцю свої банківські рахунки, але в ряді інших країн вже є можливість прив’язки до них банківських карт.

У Blockchain також є популярний веб-гаманець, а Strongcoin пропонує так званий гібридний варіант, який дозволяє шифрувати особисті ключі перед відправкою на свої сервери. Шифрування виконується в браузері.

Xapo також прагне забезпечити зручний і простий сервіс для зберігання біткоіни з додатковою функцією безпеки — «холодним» сховищем.

Апаратні біткоіни гаманці

Різноманітність цього виду гаманців в даний час ще дуже обмежена. Це спеціалізовані пристрої, які можуть зберігати секретні ключі в електронному вигляді і полегшувати здійснення транзакцій.

Апаратний гаманець Trezor

Це пристрій, розроблене SatoshiLabs, призначене для зберігання Bitcoin. Вона орієнтована на користувачів, які мають істотний кількістю монет, але не хочуть покладатися на сторонні сервіси зберігання і не завжди практичні способи «холодного» зберігання криптовалюта.

USB-накопичувач Ledger

Компактний USB накопичувач використовує захисний смарт сервіс і доступний за розумною ціною. Ще в 2014 році CoinDesk вивчив цей гаманець і опублікував свій огляд пристрою.

KeepKey

У вересні 2015 року компанія KeepKey випустила свій апаратний гаманець. Його програмне забезпечення спочатку було виделкою коду Trezor.

В даний час розробкою апаратних гаманців займаються багато компаній, в тому числі Mycelium, Cryptolabs і BitStash, але поки на ринок не надходили ніякі реально готові до серійного виробництва продукти.

У лютому 2014 року відбувся анонс спортивного браслета Nymi від Boinym, який, за словами розробників, можу виступати в якості біткоіни гаманця. Він використовував серцевий ритм користувача в якості ключа безпеки, але в продажу він так і не з’явився.

Сервіс Magnr крім торговельної платформи пропонує і сервіс зберігання монет. Він використовує гаманці з системою підписи Multi-Sig і технологію «холодного» зберігання.

Паперові біткоіни гаманці

Одним з найпопулярніших і дешевих варіантів для зберігання криптовалюта представляють собою так звані паперові гаманці. Є кілька сайтів, що пропонують подібні послуги.

Такого роду сервіси дозволяють створювати адреса і два QR-коду. Перший — це загальнодоступний адреса, який ви можете використовувати для отримання монет. Другий являє собою секретний ключ, який використовується для здійснення платежів.

Перевага паперового гаманця полягає в тому, що особисті ключі не зберігається в цифровому вигляді ніде і тому не піддаються ризику викрадення в результаті банальної кібератаки або втрати в разі пошкодження пристрою.

Наскільки безпечні біткойнов гаманці?

Це залежить від того, як ви ними користуєтеся. Секретні ключі, що зберігаються у вашому гаманці — єдиний спосіб доступу до інформації про ваших монетах на конкретну адресу. У разі їх втрати доступ до біткойнов буде втрачено назавжди. Таким чином, вони безпечні тільки в тому випадку, якщо ніхто інший не може отримати до них доступ, і ви впевнені, що ні втратите їх.

Чи є біткойнов гаманці анонімними?

З одного боку ця криптовалюта повністю анонімна, але з іншого — все транзакції абсолютно прозорі і вільно простежуються. Через це, BTC часто називають псевдо анонімним.

Ця обставина привела до утворення ряду спільнот, метою яких стало відстеження підозрілих операцій з подальшим зверненням до «поліцію» блокчейн. Щоб протистояти цьому, в співтоваристві користувачів були розроблені ідеї для підвищення анонімності, такі як запобігання злиття, приховані адреси і мікшування монет.

У травні 2014 року на світ з’явилася альфа-версія паперового гаманця Dark Wallet. Створене Аміром таакой і Коді Вілсоном це програмне забезпечення призначалося для надання нових інструментів з метою підвищення фінансової конфіденційності, в тому числі вбудованого мікшування монет і приховування адрес.

Розвиток таких програм, як Dark Wallet, означає, що біткойнов можна використовувати анонімно, якщо користувач дійсно цього хоче.

Як надійно захистити свій біткоіни гаманець?

Існує кілька способів зробити зберігання криптовалюта більш безпечним:

 • шифрування;
 • резервне копіювання;
 • використання мульти-підписи (multisig);
 • «Холодну» зберігання;

шифрування

Один із способів захистити свій гаманець від сторонніх очей — зашифрувати його за допомогою надійного пароля. Це ускладнить доступ до нього, але слід розуміти, що ідеального захисту ніколи не буває. У разі злому комп’ютера або попадання в нього шкідливого ПО, зловмисники можуть обчислити пароль шляхом спеціальних програм, які записують порядок натискання клавіш.

Резервне копіювання

Якщо у вас є особисті ключі, що зберігаються в одному гаманці на жорсткому диску ПК, але він отримав пошкодження, ви втратите ключі. Створення резервних копій гаманця на знімний носій (краще зробити пару-трійку таких) дозволяє зберігати копію ключів окремо від комп’ютера. Тримати їх слід в різних місцях подалі від сторонніх очей.

Використання мульти-підпису multisig

Многоподпісние транзакції здійснюються при наявності більш одного підпису. Під терміном «підпис» в цьому випадку маються на увазі особисті ключі учасників угоди. Таку систему можна наочно представити формулою N-з-M. В цьому випадку M являє собою число учасників транзакції, а N — мінімальна кількість підписів для проведення переказу коштів в системі.

«Холодне» зберігання

Якщо ви боїтеся зберігати приватні ключі в цифровому вигляді, побоюючись загрози їх викрадення хакерами, є ще один варіант — «холодну» зберігання. Гаманці з такою функцією забезпечують розміщення ключів в автономному режимі, що запобігає можливість заволодіння ними сторонніми особами.

Кращим варіантом стане використання цього способу для зберігання основної суми криптовалюта на тривалий термін, а на гаманцях інших типів можна тримати кілька монет для поточних або регулярних операцій. В цьому випадку при втраті мобільного телефону або збою жорсткого диска на ПК ви ризикуєте втратити не весь свій капітал біткоіни, а лише обмежена кількість монет.

На закінчення варто відзначити, що використання криптовалюта відкриває нові можливості. Біткоіни володіє численними перевагами, які продовжують розширюватися. Але разом з цим він вимагає і більш уважного до себе ставлення, ніж звичайні готівкові гроші або кошти, що зберігаються на розрахункових рахунках або банківських картах. Пам’ятайте, що безпека ваших біткоіни повністю залежить від вас, вашої обережності і передбачливості.

джерело:

 https://www.coindesk.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector