Що робити, якщо гаманець Monero НЕ синхронізується з мережею

Що таке синхронізація

Для багатьох популярних криптовалюта були розроблені офіційні гаманці, які можна використовувати як повноцінні вузли. Це стає можливим після повної синхронізації гаманця з мережею.

Даний процес має на увазі скачування всіх даних блокчейна криптовалюта. Тільки після того, як вона завершиться, ви зможете повною мірою використовувати гаманець, тобто отримувати і відправляти кошти, а також формувати адресну книгу.

Навіщо це потрібно

Крім того, що ви зможете користуватися всім функціоналом, основною перевагою є те, що вам не потрібно буде підключатися до мережі через віддалені сервери. Адже повна синхронізація — це завантаження всіх даних блокчейна. Значить гаманцю не потрібно підключення для перевірки цієї інформації, оскільки вона зберігається на вашому комп’ютері.

Це сприяє сильному збільшення безпеки монет, які зберігаються на балансі. Контроль над засобами і ключами буде тільки у користувача гаманця, а також він не буде підключатися до Інтернет-мережі.

Саме тому десктопні гаманці від офіційного розробника криптовалюта вважаються найнадійнішими. Однак не забувайте, що потрібно створити хороший захист для комп’ютера. Оскільки приватні ключі зберігаються на локальному диску, будь-яка атака на пристрій може спричинити за собою втрату доступу до засобів.

Трохи про гаманець XMR

Локальним сховищем для XMR є Monero GUI. Даний клієнт відносно молодий, особливо в порівнянні з самою криптовалюта. Він був розроблений лише в минулому році саме в версії для комп’ютера. Пізніше були розроблені додатки на смартфони, а також онлайн версії.

Серед переваг можна виділити:

  • захист паролем;
  • можливість відновити доступ через мнемонічну фразу;
  • високий рівень безпеки;
  • Майнінг з гаманця.

Мінусом є якраз тривала синхронізація з мережею. Крім того, він добре опрацьований лише в англомовному варіанті. Русский клієнт має деякі неточності, тому ви можете допустити помилку під час налаштування клієнта.

Що потрібно для синхронізації

Оскільки це скачування даних, обов’язковою вимогою є підключення до Інтернету. Більш того, бажано мати гарне підключення, оскільки сьогодні Блокчейн монери займає 55 гігабайт. При повільному з’єднанні синхронізація буде досить довгою.

Як ви розумієте, варто подбати про наявність вільного місця на диску, в який будуть завантажені всі дані. За замовчуванням таким буде локальний диск для вашої операційної системи. Не забувайте, що на ньому завжди має залишатися хоча б 20-30 гігабайт вільного місця. В іншому випадку система може зависати. Враховуйте цей факт, коли будете завантажувати гаманець.

Також дуже важливо мати хороший жорсткий диск, щоб скачування і завантаження на нього відбувалися з максимальною швидкістю. Тобто, якщо в наявності SSD завантаження всіх блоків станеться набагато швидше, ніж на HDD диски.

З чим можна зіткнутися

Дуже часто користувачі гаманців стикаються з повідомленням про те, що доступно 0 підключень. Відповідно, синхронізація не відбувається взагалі. Досить рідко це трапляється через те, що мережа перевантажена і до неї не можна під’єднатися.

Перша проблема, як ви розумієте, пов’язана з низькою швидкістю вашого Інтернету. Гаманець не використовує весь потенціал з’єднання комп’ютера з мережею. Тому завантаження даних може проходити дуже довго. Виправити це можна тільки шляхом покупки нового тарифу.

Також буває, що підключення доступні, але синхронізація гаманця зупинилася. Основна причина — недостатньо місця на диску. Як правило, в таких ситуаціях буде вибито повідомлення про помилку з поясненням причин. Відповідно, вам потрібно звільнити пам’ять. Крім того, можете змінити директорію скачування даних.

Якщо проблема не вирішується

Іноді жоден з цих рад результатів не приносить. Для початку спробуйте повторно встановити гаманець. Буває, що проблема полягає саме в тому, що при установці була допущена помилка, пов’язана з діями користувача або ж просто активністю якийсь із служб комп’ютера.

Якщо це не допомагає, ви можете обійти пряму синхронізацію, скачавши всі дані з сайту монери через торрент. Після цього їх потрібно буде закинути в папку з гаманцем. Тоді, в інтерфейсі програми буде повідомлення, що клієнт підключений до мережі, а значить є повноцінним вузлом, що дозволяє використовувати весь функціонал.

Також перевірте, щоб додаток було в винятки антивіруса і фаєрволла. Більшість програм для роботи з криптовалюта антивірус може прийняти як шкідливе програмне забезпечення. Через це блокується їх працездатність.

Підключення до віддалених вузлів

Також ви можете підключитися до віддаленої ноді. Що це означає? Відбудеться з’єднання з іншим гаманцем, який зміг пройти повну синхронізацію з мережею. Завдяки цьому ви заощадите час на скачуванні і місце на своєму комп’ютері. Однак не забувайте, що в такому Блокчейн не завантажується, а значить ваш комп’ютер буде трохи більше схильний до ризику атаки.

Щоб зробити таке підключення, вам потрібно перейти в настройки і натиснути кнопку «Stop Daemon». Відбудеться зупинка так званного «демона» — щось на зразок вбудованого скрипта, який і займається синхронізацією з блокчейном.

Після цього потрібно змінити адресу демона і його порт. За замовчуванням ці дані повинні бути localhost і 18081 відповідно. До речі, якщо це не так, то проблема синхронізації може полягати саме в цьому. Тому спробуйте спочатку ввести такі адресу і порт. Якщо нічого не допомагає, то можете скористатися наступними демонами:

  • node.xmr.ru 13666 (вузол від спільноти xmr.ru);
  • opennode.xmr-tw.org 18089 (волонтерський вузол);
  • ushouldrunyourownnode.moneroworld.com 18089 (вузол від високошвидкісних серверів).

На сайті Viewdns можна перевірити стан даних вузлів. Якщо в графі Type не вказано «А», це означає, що у сервера є якісь проблеми. Відповідно, потрібно вибирати інший. Вищевказані працездатні вже протягом тривалого часу, і на момент написання статті вони також працювали.

Як стати віддаленим вузлом

Ви можете самі стати рятівником для тих, хто хоче працювати з офіційним гаманцем, але не має можливості синхронізуватися з мережею безпосередньо. Якщо вам вдалося завантажити всі блоки, то можна стати віддаленим вузлом, щоб інші користувачі підключалися до Блокчейну.

Для цього перейдіть в налаштування і в графі «Daemon Startup Flags» введіть наступну команду «—rpc-bind-ip 255.255.255.255 —rpc-bind-port 18089 —restricted-rpc —confirm-external-bind». При цьому потрібно відкрити Firewall. Замість 255 вкажіть свій IP (можете ввести адресу, який вам надав провайдер).

Після цього MoneroWorld виявить вашу активність і додасть ваш вузол в список. Після цього варто перевірити свій вузол на Viewdns, щоб переконатися, що він робочий.

Не забувайте, що це повністю добровільна підтримка користувачів монери. Бо відкритий Firewall — це завжди підвищений ризик атаки. Відповідно, кошти, які зберігаються на гаманці будуть в меншій безпеці.

Чи є вигода

Багатьом цікаво, чи є сенс ставати віддаленим вузлом, адже це ставить під систему небезпеки? Це доцільно з кількох причин.

По-перше, таке рішення відмінне від ідейної сторони. Ви зможете підтримати мережу, розвантажити деякі Ноди (адже підключення якогось користувача теж створює навантаження на ваше обладнання), а значить допоможете розробникам справлятися з масштабуванням.

По-друге, ви можете розмістити своє посилання, і надавати доступ за вилучену плату. Таким чином, з цього можна отримати деяку прибуток. Звичайно, в мережі є волонтерські вузли, але трапляється, що вони не працюють. А ви ж зможете надати гарантований і постійний доступ, оскільки будете зацікавлені в цьому.

Дві вищезгадані причини прямо вказують на доцільність надання доступу до мережі іншим користувачам через вашу ноду. Проте, як вже було сказано, це повністю добровільна дія. Ніхто не зобов’язує вас цього робити. Тим більше, будь-яким чином карати за відмову вас точно не стануть.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector