Для чого потрібно вивчення blockchain Facebook: перспективи в соцмережі

Відома в світі соціальна мережа створює команду, яка буде займатися вивченням потенціалу і можливостей взаємодії blockchain Facebook. Очолить її Девід Маркус, який вже має досвід роботи в Coinbase і PayPal. Чому технологія блокчейн зацікавила Марка Цукенберга поки точно невідомо. Чи має намір він створити криптовалюта в якості суперника біткоіни або просто вирішив не відставати від поточного мейнстріму в сфері Фінтех?

Достовірної інформації немає, але в інтернеті вже циркулює ряд припущень з приводу його можливих подальших планів:

1. Facebook готується до того дня, коли блокчейн стане важливою складовою інтернету

Facebook зробив все можливе, щоб люди не могли користуватися багатьма послугами та сервісами за межами соцмережі. Компанія придбала десятки інших фірм, для розширення списку власних IP-адрес і для того, щоб вибір користувачів був максимально скорочений. Деякі з них включають Instagram, Oculus VR і WhatsApp (плюс деякі інші сервіси, про які багато хто, можливо, навіть не чули, такі як Hot Potato).

Якщо розвиток блокчейна зробить його невід’ємною частиною інтернету, то Facebook напевно захоче заздалегідь побут впевненим, що він не залишиться позаду всіх своїх потенційних конкурентів. Ніхто не може володіти блокчейном, але може зробити все необхідне, щоб його платформа справлялася з ситуацією краще за більшість.

2. Facebook хоче забезпечити безпеку всіх даних на блочному рівні

Недавній скандал в Cambridge Analytica НЕ викликав масовий відхід з платформи, який, на думку деяких, міг статися. Серед багатьох користувачів все ще зберігається скептичне ставлення до Facebook і тому, як він обробляє персональні дані. Одним з найважливіших факторів для технології blockchain є те, що її впровадження дозволяє забезпечити децентралізацію зберігаються в ній даних, захищаючи її від спроб змін або знищення.

Якщо об’єднати дві ці речі, то у деяких людей може виникнути припущення, що соцмережа на основі блокової технології або інтегрованим блочну ланцюжок в свою платформу, може забезпечити більш безпечне зберігання даних.

Але у Facebook є всілякі фінансові стимули і перспективи для продовження своєї поточної політики зберігання та поширення даних користувачів. Крім того, поширення особистої інформації в рамках блокової ланцюжку означає, що вона буде доступна всім іншим в мережі, а не тільки Facebook. Навіть при наявності складного шифрування, яке захищає персональні дані, така доступність буде постійною. Навіть в разі видалення користувачем свого облікового запису на Facebook, він не зможе зробити те ж саме в блокчейне.

3. FaceCoin!

Звичайно, проект Facebook може являти собою спробу створення власної криптовалюта для використання її в якості винагороди користувачів за певні дії. Таким способом компанія може спробувати утримати людей на сайті.

Однак сервіс торгівлі криптовалюта виглядає більш природним для Facebook, з огляду на величезну кількість користувачів соцмережі. Він міг би пропонувати торгові функції на базі існуючого платіжного функціоналу. Такий підхід миттєво б привернув до операцій з цифровими грошима величезна кількість населення в усьому світі.

Можливо, це не так. Адже Девід Маркус і раніше бере участь в Coinbase (простий у використанні платформі для торгівлі криптовалюта), тому навряд чи Facebook спробує створити з його допомогою конкуруючий продукт.

В кінцевому рахунку, ми точно не знаємо, що планує Facebook. Але ясно, що компанія дуже серйозно ставиться до блокчейну і не хоче відставати від технології, яка в один прекрасний день може стати важливою залишає Фінтех. Якщо плани компанії на майбутнє не включають в себе описані вище три пункти, то, можливо, новостворена команда Facebook просто намагається відродити інтерес до себе, як з боку незадоволених користувачів, так і інвесторів.

джерело:

https://futurism.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector