Доступ загублений: як відновити гаманець Bitcoin

Ситуація виявилася смішною. Якось він розлив каву на свій ноутбук, що спричинило поломку. Деякі деталі були продані, а деякі викинуті. Він вважав, що скопіював всю потрібну інформацію. Дізнавшись про зліт курсу BTC, він зрозумів, яку зробив помилку. Удача йому не посміхнулася, і до сих пір, десь під тоннами сміття лежить 7500 біткоіни. Як же не опинитися в такій ситуації?

Підготовка до відновлення

Відновлення гаманця починається задовго до його втрати або поломки. Підготовчий етап відносно простий, однак, залежить від виду вашого гаманця. Їх існує 5 різновидів, але є відновлення апаратних і програм на комп’ютері.

На пристроях цей етап має на увазі лише запис мнемонічною фрази. Вона складається з 24 слів і надається при початковій конфігурації нового гаманця. Обов’язково запишіть, бо в подальшому ви ніде її знайдете. Також з цього випливає, що листок із записаною фразою повинен надійно оберігатися. Якщо хтось отримає доступ до нього, то зможе вкрасти ваші кошти.

Десктопні клієнти, незалежно від того, тонкий або товстий гаманець, зберігають історію транзакцій в одному файлі. Зазвичай він називається wallet.dat. За замовчуванням, він знаходиться в папці C: / users / імя_адміністратора_компьютера / appdata / roaming / Bitcoin. Ваше завдання — скопіювати цей файл і зберігати його на іншому носії.

Більш того, радиться періодично створювати нову копію, адже вона буде зберігати більше інформації про ваших транзакціях. Особливо важливо зробити копію після отримання коштів.

Говорячи про десктопних клієнтів, варто згадати ще другий варіант відновлення. В даному випадку використовується особистий ключ, або, як правильно його називати — приватний.

  1. Почати все одно потрібно з резервування wallet.dat. Це ніколи не буде зайвим.
  2. Відкриваємо в гаманці консоль і вводимо dumpprivkey «адреса гаманця».
  3. За запитом буде надано ваш приватний ключ.

Скопіюйте його, запишіть десь … Зробіть з ним що-завгодно. Головна вимога — безпека зберігання. Якщо хто-небудь отримає до нього доступ, то плакали ваші грошики.

Як відновити апаратний гаманець

Припустимо, ваш пристрій зламалося, втрачено, або ви забули PIN-код. Перше, що потрібно зробити — купити новий гаманець. Нехай вони недешеві, проте, по-іншому відновити доступ до біткоіни не вийде.

При першому запуску буде питання: «Чи хочете ви створити нову конфігурацію?». Відповідаєте «ні» і вибираєте відновлення гаманця. Далі починається кульмінаційний і дуже довгий процес.

Дістаньте листок, на якому записана мнемонічна фраза. До кожного слова спочатку потрібно вводити перші літери. Після буде запропоновано кілька слів, з яких треба вибрати правильне. Коли ви введете всі слова, гаманець буде налаштований. Останнім кроком буде завантаження конфігурації гаманця Bitcoin.

В середньому, процес введення фрази займає до 15 хвилин. Вам це дуже швидко набридне, оскільки апаратні гаманці не дуже зручні. Проте, іншого способу немає. Навряд чи лінь може перевершити бажання отримати назад свої гроші.

Відновлення десктопного клієнта

Для початку простіший спосіб — відновлення з резервної копії. Скачайте знову гаманець на комп’ютер. Потім скопіюйте раніше збережений файл гаманця і вставте його в той же шлях, який вказаний вище. Далі доведеться трохи почекати, поки клієнт завантажить всі блоки. В кінці синхронізації ви побачите звичну вам історію транзакцій і ваш старий баланс.

Чому такий варіант не найнадійніший? Тому що файл можна втратити, другий носій може бути заражений вірусами, загублений або зламаний. Якщо доступ до резервної копії файлу гаманця біткоіни пропаде, то ви не зможете повернути свої кошти.

Використання другого способу, природно, має на увазі використання консолі. Введіть команду importprivkey «ваш приватний ключ». Знову чекаємо синхронізації з мережею. Після закінчення доступ буде відновлено.

Другий варіант набагато надійніше, при одному «але». Бажано зберігати приватний ключ на папері, ніж в будь-якому файлі на комп’ютері, флешці або смартфоні. Так його точно не вкрадуть. За винятком випадку, коли знайдуть саму папірець. Але ймовірність цього набагато менше, оскільки потрібно точно знати місце її зберігання.

полегшений варіант

Іноді проблемою може бути лише невеликий збій в системі або в самому гаманці. Для відновлення доступу в такому випадку можна використовувати команду repairwallet. Бажано вводити її через bat-файл гаманця. Тобто, потрібно створити bat з таким вмістом: bitcoinwallet.exe -repairwallet.

Тут «bitcoinwallet.exe» — це ім’я файлу, яким ви запускаєте програму гаманця. Після запуску гаманець перевірить всі транзакції, які пройшли на його адресу і розташує їх в хронлогіческом порядку, що виправить всі збої.

Відновлення за адресою

Часто цікавляться, чи можна відновити біткоіни-гаманець за адресою? На жаль, відповідь на це питання — ні. Якщо ви використовуєте біржової адреса, то можете звернутися в службу підтримки. Однак ймовірність успіху дуже низька.

Справа в тому, що адреси завжди відомі, так як відображаються під час проведення транзакцій. Якби такий спосіб відновлення був доступний, то надійність будь-якого онлайн-гаманця стала б дуже низькою. Адже хакерам не склало б особливих зусиль зламати гаманець, використовуючи відновлення.

Який з цього висновок? Не варто зберігати великі суми онлайн. Відновлення веб-версій гаманця неможливо. Намагайтеся відправляти свої кошти на десктопний клієнт або пристрій, і не забувайте при цьому створювати резервну копію. Лише в цьому випадку буде можливість відновити доступ до своїх біткоіни.

остання надія

Уявіть ситуацію, при якій ваш комп’ютер в ідеальному стані, але з незрозумілих причин ви видалили файл гаманця з пам’яті. Це досить дивне дію, і дуже важко придумати обставини, при яких таке взагалі можливо. Однак ніхто не застрахований від форс-мажорів.

Тут потрібно шукати останній порятунок, яким виявиться спеціальна утиліта для відновлення даних безпосередньо з жорсткого диска. Якщо хто не знає, то навіть при безповоротній видаленні файлу з комп’ютера його частки залишаються на жорсткому диску. Це дуже часто використовується при втраті важливої ​​інформації, а також для отримання різного роду доказів.

Такими утилітами можуть бути R-Studio, HDD Regenerator і Recuva. Варто бути обережним при їх використанні, оскільки неправильні дії можуть сильно нашкодити системі. Також, перед використанням програми створіть резервну копію системи на випадок збоїв. Якщо утиліта не допомогла, то можете забути про свої гроші.

підсумки

Відновлення гаманця Bitcoin вимагає підготовки у вигляді створення резервної копії його файлу, запису приватного ключа або мнемонічною фрази. Ігнорування цих дій виключає можливість повернення доступу до своїх коштів. Тому, якщо ви дорожите своїми Bitcoin, завжди оновлюйте резервну копію і не втрачайте папірець з ключем або фразою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector