Ефіріум, що це таке і інші відповіді на питання новачків

Якщо думаєте, що на єдиному BTC тримається кріптомір, то помиляєтеся. Зрозуміло, що біткоіни є початківцям ланкою і лідером серед монет. Але йому на п’яти сміливо настає інший крипт, з більш «небесним» назвою — Ефіріум, що це таке?

Не зовсім монета

ETH — не в чистому вигляді монета. Швидше, це варіант адаптації блокчейна для використання в інтернет-бізнесі. Це одноранговая кріптосеть, призначена для розгортання «розумних контрактів». На їх основі можна побудувати децентралізовані додатки, сервіси та проекти. При цьому в якості ідентифікатора учасника проекту використовується мультіподпісь.

Серцем Ethereum є віртуальна машина, яка дозволяє розробляти програми на більшій частині сучасних програмних мов. Розумні контракти або смарт-контракти реалізовані в кріптосеті у вигляді окремих програмних класів. При виконанні байт-код інтерпретується віртуальною машиною EVM, а результат роботи вирушає в блокчейн.

Чому зростає і ризики

Головним рушійним стимулом зростання Ефіру є інтерес до смарт-контрактами з боку «глобального» бізнесу. Їх використання в якості засобу децентралізованих економічних взаємовідносин розглядають великі банки і IT-компанії.

Ефір навіть зацікавив ООН як один з ефективних ліків для боротьби з корупцією всередині організації за допомогою децентралізації всіх розрахунків.

Криптовалюта ETH розглядається засновниками платформи всього лише як засіб для розрахунків всередині блокчейна між учасниками розумних контрактів. Ажіотаж навколо них привів до стрімкого зростання крипта. Всього за кілька місяців він піднявся в ціні з 15 доларів до 800.

Але не всі впевнені в Етері. Багато хто думає, що скоро кулька «грюкне». Причини таких прогнозів засновані на дуже вже тривалому ажіотажі навколо ETH. При цьому багато хто з інвесторів, що вклалися в ICO на основі Ефіру, до кінця не розуміють його суті. Простими словами, ніхто не хоче розбиратися в природі даного крипта.

де використовується

На ділі розумні контракти виявляються не такими вже інтелектуальними. Їх використання грунтується на логіці і простих обчисленнях. Умови контракту повинні бути описані математично, щоб контроль над їх виконанням міг здійснюватися децентралізовано. Тому смарт-контракти застосовуються тільки для запуску стартапів на основі IPO і обміну токенов. Так що не все так райдужно у «небесної» криптовалюта!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector